Potomci lidí - Neignorujte pozadíNerdwriter1

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 24
82 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:208
Počet zobrazení:12 865

V čem je film Potomci lidí jiný než ostatní snímky a jakou technikou se Alfonso Cuarón odlišuje od jiných režisérů? V tomto videu uvidíme, že ač je film dobrých deset let starý, reflektuje současné problémy a ukazuje jistá nebezpečí, které nás mohou potkat. Pokud jste však (nějakou nevysvětlitelou náhodou) film ještě neviděli, nutno říci, že video obsahuje celou řadu spoilerů. 

Přepis titulků

Bezpečnostní program byl schválen. Po osmi letech zůstanou britské hranice zavřené. Deportace ilegálních imigrantů bude pokračovat. Dobré ráno, nyní náš hlavní příběh. Světem otřásla smrt Diega Ricarda, nejmladšího člověka na Zemi. Mladý Diego byl pobodán před barem.... Podívejte, tady jsme. První záběr filmu Potomci lidí od Alfonse Cuaróna je záběrem publika, získávajícího informace o aktuálním stavu stejným způsobem, jakým je získáváme my.

Skrze média. Možná jste si toho nevšimli, ale Caurónův základní motiv kontrastu mezi popředím a pozadím byl ustanoven skrze média, ještě než jsme viděli tento záběr. Pojďme se o trochu vrátit. Deportace ilegálních imigrantů bude pokračovat. Dobré ráno, nyní náš hlavní příběh.

Stejně jako všichni ostatní média upřednostňují informace na základě jejich hodnoty. Hodně pozornosti je věnováno popředí, hlavnímu příběhu, zatímco pozadí může zůstat bez povšimnutí. Hlavním příběhem Potomků lidí je příběh pocitů v budoucím světě chýlícím se ke konci, protože ženy ztratily možnost plodit děti. Theo, apatický vládní byrokrat, se vrací ke svým kořenům politického aktivisty poté, co vidí, že má lidstvo pořád ještě naději. Film působí jako vzrušující akční thriller, když Theo pomáhá těhotné Kee dostat se do bezpečí organizace Human Project.

Ale jak se příběh posouvá kupředu po své lineární cestě sledující Thea, kamera se opakovaně stane zaujata tím, co se děje v pozadí. Tuto techniku Caurón použil již v minulosti a docílil tím zajímavého efektu. Stejně jako v mnoha jiných filmech vše prožíváme očima hlavní postavy, tento proces identifikace je automatický a silný, tak silný, že dokonce můžeme sympatizovat s lidmi, které bychom jinak považovali za špatné nebo zlé. Takže když kamera aktivně prolomí tuto identifikaci a ukazuje nám výjevy, které hlavní postava nevidí nebo si jich nevšímá, silně si uvědomujeme čistě vizuální pojetí perspektivy filmu samotného.

V Potomcích lidí je tato perspektiva pohlcena pozadím, bezútěšnou, šedou, zimní Británií, jedinou zemí na světě, která má stále stabilní vládu. Toto pozadí vidíme vždy v kosém úhlu, který zkoumá podmínky této stability. Zda za to stojí a co je pro ni obětováno. I když se v tomto světě nachází několik futuristických výjevů, svět, který nám Caurón prezentuje, je odrazem našeho vlastního světa.

Ponurá kombinace nacionalistické xenofobní politiky a kapitalistického konzumerismu není něco, co si musíme představovat. Když Mexiko posílá své lidi, neposílají své nejlepší. Přinášejí drogy, přinášejí zločin, jsou to násilníci... V roce 2006, kdy byl tento film natočen, jen pět let po útocích z 11. září, na vrcholu světové války proti terorismu, to byl a v mnoha směrech stále je současný stav věcí.

Na tisíce imigrantů a uprchlíků z válkou zmítaného Blízkého východu a Afriky čeká tvrdé probuzení v zemích, které se jim chystají zavřít dveře... A je tu ještě jedno pozadí. Obrazné pozadí kulturního odkazu. Například když Kee poprvé odhalí své těhotenství, vidíme ji v postoji připomínající Botticelliho Zrození Venuše, což je jeden z mnoha odkazů tohoto filmu k mateřství. Jasper a Miriam oba recitují: "shantih, shantih, shantih," čímž nám připomínají Upanishad, T.

S. Eliotovu Pustinu, což je obrovský zdroj inspirace pro neplodný svět, který sešel ze své cesty. Z Archy umění Theova bratrance vidíme létající prase nad elektrárnou, což je odkaz na album Zvířata kapely Pink Floyd, volně inspirované Farmou zvířat od George Orwella, která satiricky kritizuje autoritářský socialismus neboli stalinismus. Ve skutečnosti je toho v Arše umění mnohem více. Tady je Banksy, tady Michelangelův David, Picassova Guernica, která tvoří výrazný rám kolem Thea zobrazující realitu války a na pozadí toho všeho hraje King Crimsonova progresivní rocková hymna Court of the Crimson King, která míchá svaté a rouhavé.

Ale Caurónovy odkazy ještě sílí, jakmile se usadí kontext a vše splyne. Třeba tento záběr. Využívá skoro všechny techniky, které jsem zatím zmínil. Máte tu hlavní postavy znovu mířící ke svému cíli na moři, ale kamera je na chvíli opouští a soustředí se na tuto matku kolébající svého mrtvého syna. Nejvýznamnější odkaz zde směřuje k Michelangelově slavné soše Pieta, kterou Nigel zmiňuje dříve ve filmu.

Nedokázal jsem zachránit Pietu, rozmlátili ji, než jsme se tam dostali. A tato socha zobrazující Marii držící ukřižovaného Ježíše se zamýšlí nad krutostí lidí. Obraz připomíná i Guernicu, kterou jsme také mohli vidět ve filmu dříve, mnohem modernější zamyšlení nad hrůzami válek a Caurón v rozhovorech uvedl, že inspirace pro tento výjev přišla z fotografie z balkánské války, která je sama o sobě odkazem na Michelangelu práci. Kdykoliv nám Archa umění ukáže vyňaté obrazy ze Slonovinové věže, Caurón vrátí umění zpět na zem, kam patří, a oživí ho několika souvislostmi, dávnými i současnými, a co je důležitější, vidíme je v pozadí hlavního příběhu.

V srdci našeho moderního světa se nachází neuvěřitelný paradox. Zatímco majetek jako takový nezná hranic, lidé a národy hledající sami sebe, viděli opakovaně uzavření hranic a zabránění lidem v jejich přechodu. Co víc, tito uprchlíci jsou čím dál častěji vysídlováni vojenskými zásahy vedenými neokonzervativními režimy a zhoršujícím se klimatem, který je výsledkem nekontrolovaného růstu kapitalistických společností.

V Potomcích lidí jsou stejně jako v našem světě všechny tyto věci úzce spjaty, a přesto je pro každého z nás jako jednotlivce těžké vidět cokoliv jiného než popředí, hlavní příběh. Proto jsou ona toulavá zaujetí Cuarónovy kamery něčím víc než pouhou odbočkou. Poskytnutím nezaujatého odtržení od identifikace dosahují něčeho, čeho my v našich životech nejsme schopni. Umožňují nám vidět svět holý, nahý, na moment pro naše oči svlečený. Toto je radikální politický potenciál filmů. Jestli chceme žít v našem malém světě, můžeme se klidně držet hlavního příběhu, ale dříve nebo později si pro nás všechny přijde pozadí.

Komentáře (64)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Ne náhodou má Emmanuel Lubezki 3 Oscary za kameru (z osmi nominací). Filmy si vybírám podle námětu, herců, režiséra...a Lubezkiho.

42

Odpovědět

film sem kdysi videl a ani jsem si toho nevsiml = uctivani neceho co je k nicemu.

218

Odpovědět

To je normální třeba v reklamách taky do nás sypou jednu podprahovou zprávu za druhou v televizních novinách to dělají neustále a ve filmech už je to vlastně pravidlem že si pohrávají s námi sice už v dnešní době nikdo do kina nechodí ale furt to má ten samí efekt.

16

Odpovědět

Film mi unikl a abych předešel spoilerům, šel jsem ho hned zkouknout, abych se pak mohl podívat na tohle video. A musim smeknout dolů před kamerou. Kde jaký blbeček z Hollywoodu by tam nasral střih vedle střihu a veškerá atmosféra filmu by byla pryč. Vážně jsem musel obdivovat ten neuvěřitelně dlouhý záběr beze střihu, když Kee odvedou Ryby v uprchlickém táboře do jednoho z domů a Theo ji jde najít. Vážně dokonale promyšlené a geniální a vlastně až v půlce této scénky jsem si uvědomil, že je točena na jeden záběr a schválně jsem čekal na další střih, který dlouho nepřicházel. Klobouk dolů před režisérem a kameramanem.

213

Odpovědět

Film som videl relativne nedavno ale az po zhliadnuti videa a precitani vasho komentaru som si uvedomil ze je to po technickej stranke skutocne bravurne spracovane dielo. To vask bohuzial nema a nemoze mat vplyv na to, ze pribeh je uplne o pi*ci.

13

Odpovědět

Hodně věcí ve filmu jsem vnímal, jak mluví o tom pozadí a tak. Akorát jsem nevěděl, že jsou to odkazy na umění a podobně. :)
Každopádně ta vedlejší linka, to vyobrazení světa, o kterém mluví, pro mě bylo právě onou hodnotou filmu. Hlavní linie filmu mě nijak extra nezajímala, ale ten svět, ve kterém to bylo natočeno, byl celkem mazec.
A ty věčné deportace, to bylo taky něco...

130

Odpovědět

už aby jim někdo zakázal dávat do filmů takové věci,nejlepší bude když na všechno každý bude mít zvláštní povolení a i když se někdo bude chtít jít vymočit bude muset požádat :) už brzy ve vašem městě..

02

Odpovědět

Tenhle film ve mě zanechal silné znepokojení a z určitých scén jsem byla docela otřesená. Byla jsem až trochu naštvaná, že tuhle "depku" nemůžu vyhnat z hlavy, ale prostě to nešlo. Podobně jsem tomu tak měla už se zmiňovaným Orwellem. Dojmu je určitě docíleno právě zmíněnou technikou vyprávění a kamery, která dokáže diváka natolik spojit s realitou filmu, že s vámi sebemenší násilná scéna docela zamává. Třeba na konci videa useklá scéna v autě pro mě byla jednou z nejhorších. Když jsem to kdysi viděla, neuměla jsem ani popsat proč, prostě jsem řekla že byla moc realistická. Ale vážně, kam se proti tomuhle hrabou všechny krváky. Problém je snad jediný - vidět to znova nechci, patrně bych skončila opuchlá s hromadou kapesníků a temných myšlenek.

31

Odpovědět

Mít možnost odletět jinam cestou odbouchnu váší planetu abych vás ušetřila těhlech kravinek :) jen si to představ BUM a najednou bůh a všechno skončí jen zbude vesmír a žádní lidé krom mě

14

Odpovědět

+Radikální islamista co ohrožuje ČRTy budes hodne zakomplexovana/nej exibicionista/ka vid. Tak rychle do teplaku, backory na nohy a sup do Bambularny na Prahu 8. Tam Te to za chvilku prejde..

00

Odpovědět

Jsem rád, že se Potomkům lidí dostává v posledních letech ohlasu v těchto videích po YT. Jeden z mé top 5. Vždy mě mrzelo, jak byl neúspěšný přesto, že je naprosto úžasný.

192

Odpovědět

Videa o filmech jsou super, mohlo by jich být více. Já bych prosila více videí od Every Frame a Painting!

271

Odpovědět

Já v tom filmu vidím spíše příklad, kam společnost může dojít v okamžiku, kdy se ztratí víra v rozum a rozpadne se řád věcí. Multi-kulti propaganda z toho jen stříká, už tím, jak servíruje jako zachránkyni lidstva imigrantku a každého, kdo se snaží jakž takž udržet řád jako bílého hajzla. (ale to je problém spousty filmů a seriálů poslední doby). Jasně v tomhle filmu se řád rozpadl kvůli celosvětové neplodnosti, ale realitě se může rozpadnout kvůli pseudohumanistům, kteří cítí, ale nemyslí. Chtějí zachránit všechny, ale nakonec nezachrání nikoho. Cesta do pekel je dlážděna dobrými úmysly.

2012

Odpovědět

Jeden z nejlepších nadčasových filmů jaký jsem kdy viděl. Komu naskakovala během sledování husí kůže jako mě bude souhlasit. Jen mám obavy aby k němu jednou nemuseli přidávat titulky: Podle skutečné události. :)

122

Odpovědět

Já doufám že tomu tak bude... představ si svět po tomhle "rošťáctví" jak se znovu zvedne na nohy vše se obnoví. A lidi se zas budou nudit a točit filmy a dívat se na ně... To už přece bude pěknej svět ne ? ...pokud ovšem titulek "podle skutečné události" nebude v arabštině :D

20

Odpovědět

Tahle země potřebuje více islamistů a více přistěhovalců ;) a nejlepší na tom je že vy je tu musíte mít a hlavně nikdy nevíte kdo z nich vám uřízne hlavu ale nemáte jinou možnost prostě je budete muset milovat :) už to není vaše země,ČR patří muslimům

03

Odpovědět

Rozbor dobrý až chválim, akurát som si neistý s istou výpoveďou autora videa. Vo videu akoby hovoril, že keď Európa nebude prijímať moslimských utečencov, tak nás čaká taká budúcnosť ako je vo filme. Nejak autor zabudol dodať o teroristickom útoku v spomínanej kaviarni, a allah akbarujúcich džihadistov vo finále. Práveže nás taká budúcnosť čaká keď v Európe bude dostatočný počet moslimov, aby masívne začali dožadovať svojich islamských práv a zákonov.

http://www.mojevideo.sk/video/2800b/svojou_zaostalostou_znicili_nasu_kulturu.html

1716

Odpovědět

Víc z tohoto channelu, prosím.

170

Odpovědět

Třeba hned Truman Show. :D Dám jí do tipů na video.

81

Odpovědět

Dej adminům pár tisíc a oni ti přeloží video nebo si fakt tak naivní a myslíš si že admini tu překládají videa protože je to baví ? Ne je to jejich velký byznys měsíčně vydělávají na vás až 562 tisíc někdy i více,pochop že oni ti nic nebudou překládat na rozkaz leda že bys jim dal prachy na to oni slyší,hoď jim na špinavou podlahu prachy a oni se po tom vrhnou jako prasata po korytu :) jsou to neskutečně zkažení lidé co nemají duši věř mi :)

06

Odpovědět

V čase 5:47 - ten paradox není neuvěřitelný. Je podmíněn existencí mezinárodních smluv a dohod. Jediná oblast na světě, kde je na základě dohod umožněn volný pohyb osob přes hranice je EU. Ale i tam je/byl kladen velký důraz na ochranu jeho vnějších hranic. Hranice není volně prostupná, protože to je hranice. Ale když se pozastavím i nad tím majetkem údajně neznajícím hranice, to taky není pravda. Opět jedinou výjimkou je EU. Z toho důvodu se přeci řeší i ta transatlantická dohoda s USA, ze které ale nejspíš sejde.

70

Odpovědět

Tady se někdo inspiroval rozborem Slavoje Žižeka.

Upřímně, radši bych viděl rozbor Tony z EFaP nebo někoho podobného, protože čím je ten film nezapomenutelný je práce s mizanscénou (která je tady lehce zmíněna), ale hlavně s kamerou. Třeba devítiminutové Theovo hledání té dívky válčícím městem na jeden záběr! Nezapomenutelná scéna hlavně díky tomu, jak byla natočena.

120

Odpovědět

súhlasím... tá scéna sa mi špeciálne ukotvila v pamäti a bude tam už asi do konca života. Kto nevidel film tak bežte si ho zapnúť už len kvoli tým 9 minútam :D

30

Odpovědět

Ona je to myslím vizuální lež. Nebo minimálně v případě Revenanta u scény útoku indiánů tomu tak je. Je to ve skutečnosti umně poskládané z vícero záběrů tak, aby to divák nepostřehl. Ale i tak je to bezesporu vynikající scéna. Hlavně to, jak na to děcko potom ti vojaci zírali. :-)

52

Odpovědět

Když chci, aby si moje země uchovala svou kulturní identitu (nerozředila se v polévce multikulturalismu a liberalismu), tak jsem hned xenofob a nácek?

To co na začátku videa řekl Trump snad není pravda?

Když už jsme u těch pseudo-uprchlíků, jsem pro to, aby je příjímaly ty země, které se tak horlivě podílely a stále podílí na "demokratizaci" jejich států 50 % do USA, 30% do UK, 20% Francie....

2330

Odpovědět

Byl jsi někdy v Praze? Londýně? New Yorku? Multikulturismus je přece nevyhnutelný a hlavně v metropolích.

67

Odpovědět

+erorrekA byl jsi p**o někdy v Přívozu nebo Vítkovicích? Přijeď se tu podívat , jak tady "prosperuje" jiná kultura a usoudíš sám, že jinačí východisko, než léčba plynem není...

Cigan nebo arabáš, oba patří 2 metry pod zem!

922

Odpovědět

+(Pepek)Od doby, kdy jsi napsal pod nějaké video, že jsi ve skutečnosti troll, se mi daleko lépe žije.

72

Odpovědět

+erorrekPokud kritizuji multikulturalismus, bavím se o jeho současné a hlavně na západě rozšířené formě. Likvidace národních identit pomocí tzv. ethnic melting pot může být přáním pouze psychicky nezdravých jedinců, popř. uskupení. Mnozí z nich jsou vlastizrádci, jiní pomatenci páchající sebevraždu a nabádající ostatní k stejnému jednání.

To, že formu multikulturalismu není možné ovlivňovat je mýtus.

39

Odpovědět

+erorrekPraha moc multikulturní ještě není. Leda tak v centru i tam je to jako pšouk ve větru. A NY nebo Londýn nejsou moc dobré příklady hodné následování. Jsou tam gheta, kam se běžný občan bojí vkročit.

55

Odpovědět

+Magister_PeditumV NY a Londýně kriminalita každým rokem klesá. Takže je to buď tím, že lidi už do těch ghet opravdu nechodí, což je opravdu zajímavé vysvětlení nebo tím, že strašení lidí ghety a kriminalitou tě baví.
Musel jsem teď svůj post editnout, protože jsem si uvědomil, že mi strašně připomínáš Gingriche. Kriminalita klesá, ale všude jsou gheta plná zločinu. :D Ale abych tě jen nezesměšňoval máš trochu pravdu. Chci tím jen říct, že děláš z komára velblouda.

54

Odpovědět

+smazano"V Londýně kriminalita každým rokem klesá", no meziročně vzrostla o 3.5%. (zdroj Metropolitan Police London)

55

Odpovědět

+callhouseOpravdu? Je tedy pravda, že obecně každým rokem za posledních řekněme 5 let každý rok kriminalita roste? Odpověď znám, mám tady stažené excel tabulky za posledních 10 let právě od metropolitan police london. A taky mi řekni, nezávisle na tom, jak moc vzrostl islámofóbní zločin. (Když už jsme u toho multikulti zločinu) Odpovědi můžu napsat sám, ale myslím, že od tebe to lépe vyzní. Za předpokladu, že napíšeš správné údaje ze zdroje, který už si použil.

42

Odpovědět

+smazanoReagoval jsem na tvrzení "V NY a Londýně kriminalita každým rokem klesá" svým tvrzením, že kriminalita v Londýně meziročně vrzrostla o 3.5% (období červenec 2015 až červenec 2016).

Z toho vyplývá nepravdivost tvého tvrzení. To je všechno.

15

Odpovědět

+callhouseUboze se mě snažíš nachytat pomocí vytrhování z kontextu, protože jsem si dovolil tě rozebrat u něčeho jiného. To co píšeš je něco, co lze krásně popsat jako polopravda. Zatímco já jsem psal v širokém kontextu, tak ty děláš přesný opak. Vytrhuješ body a vyvoláváš mě do lhářů. Lhář nejsem a co jsem napsal, nebylo nepravdivé tvrzení, protože před tím každým rokem jsem napsal obecně.
Mluví se tu o multikulti ghetech, ale růst zločinu má především na svědomí anti-věřící nálada jak ČISTĚ A JASNĚ mluví fakta (statistiky Londýnské policie) To znamená, že přestože zločin je obecně na velkém poklesu, tak malé výkyvy nejsou způsobeny multikulti, ale idioty co proti multikulti jdou s řemdichy.

Teď prosím. Použij zdroje, co už jsi použil, nevyhýbej se otázce (myslím, že jsi kromě toho svého mohl i odpovědět, komentář na to má dostupných znaků dost) a odpověz. Jak je to se zločinem a u jaké skupiny je dle Londýnské policie největší nárůst?¨

61

Odpovědět

Pokud chceš, aby si tvoje země uchovala svou kulturní identitu, tak nejsi xenofób a nácek, ale blbec. Kulturní identita je chod věcí, tak jak je v tvé zemi (Jen jako jeden z ukazatelů). Není důležitá tradice, ale nejlepší možná forma života. Kulturní identita může být krácení penisů blbcům. Je tedy pak logické, že člověk by měl chtít, aby se kulturní identita posunula do pokroku. Vtip na pokroku je ten, že z něj se člověk může kdykoliv zpět vrátit na krácení penisů jako jednotlivec, ale dopředu se posune jen tak lusknutím prstů těžko a proto by se na něm mělo pracovat pro lepší dobro většiny. Takhle funguje demokracie. Samozřejmě smutné je, že demokracie funguje i tak, že spousta lidí vyřvává "kulturní identita" bez toho, aby věděli co vlastně kulturní identita je. Proto není dokonalá. To co u tebe je, není strach o svou kulturní identitu, ale strach z nevýhod přijímání uprchlíků. Bojíš se toho rizika a to je naprosto pochopitelné. O tom se dá diskutovat po tom, co si přestaneš plést pojmy s dojmy.

149

Odpovědět


Odpovědět

+smazanoKulturní identita, to je osobitost určité kultury (kultura - všechna negeneticky přijatá informace formující příslušené stereotypy myšlení a stereotypy chování jedince/společnosti) nějakého společenství (národa, etnika, jedince). Osobitost dané kultury i kultura samotná samozřejmě v rámci času podléhá změnám. Ve vesmíru statiky není. To, co se přestane hýbat zaniká.

V daném kontextu se bavím o naší české (národní) kulturní identitě, kde se vyslovuji pro její zachování, nikoli však ve smyslu tupého a zahnívajícího dodržování tradic bez jakékoliv změny, ale na osnově modifikace, která nepodléhá liberální ideologii, výsledky jejihož působení můžeme na západě v současnosti s úspěchem pozorovat. Mezi tyto výsledky patří například i úbytek původního obyvatelstva a naopak nárůst počtu obyvatelstva "nového", zpravidla o něco hnědšího.

Zda je to, "lepší životní forma" nebo je to proces degenerativní, tak to je už otázka příslušného světonázoru, na základě kterého funguje ten či onen člověk (společnost).

Za psychoanalýzu každopádně díky.

54

Odpovědět

+callhouseAbych tě citoval "Ne.". Abych tě necitoval (lepší volba). Jak jsem řekl, ať už je to osobitost, či cokoliv jiného, tak bychom se měli hýbat jen dopředu, k pokroku. Kulturní identita ať už je kdekoliv by se měla jen zlepšovat. Proto je její udržování pojem, který jsem vytvořil takzvaný "debilní kryplismus©". Abych uvedl příklad. Na Islandu si lidé věří a jsou k sobě navzájem přátelští, ať už je to pravda nebo ne, tak pokrok ke kterému bychom měli směřovat je být na sebe milí a dobří. Kulturní identita, co se týče chování, se v Česku podle mě spíše podobá buranství. To, že většina Čechů je hrdá na to, že jsme národ alkoholiků, je tím jen odrazem. A pokud se kulturní identita skutečně mění, jak jsi řekl, tak potom je něco jako její udržování naprosto irelevantní. Nebo spíše pokud se tolik mění, tak je v podstatě samotný název "kulturní identita" naprostý nesmysl.
Smysl tohohle všeho je nezazlívat ti strach z migrace, který je naprosto, ale naprosto odůvodněný a na který i přesto, že tvůj strach chápu, mám o trochu jiný názor. Smyslem toho je donutit tě používat argumenty a ne prázdná nic neznamenající/idiotská dvousloví.

53

Odpovědět

+smazanoMožná ti to dává zabrat, ostatně jsou tam dlouhá souvětí a hodně závorek. Pokud to nepřečteš napoprvé, není důvod se zlobit.

Tvé psychoanalýzy si cením.

Nicméně bych tě rád požádal o uvedení příkladu "prázdných nic neznamenajících/idiotských dvousloví", které jsem měl údajně použít. Taky by mě zajímalo, jak v tvém textu rozeznám argumentaci od grafomanie.

Nakonec snad jen dodám, že pokud nerozumíš nečemu z toho, co jsem napsal, není nutné hned nadávat. Stačí se zeptat, rád odpovím.

26

Odpovědět

+callhouseKdy jsem řekl, že tomu nerozumím? Tím dvouslovím jsem pochopitelně myslel "kulturní identitu". Bože, přečti si to radši dvakrát, než začneš odpovídat. Počkám.

41

Odpovědět

+smazanoJak jsem již napsal, já v tvém textu nerozeznám grafomanii obohacenou o psychologizování od skutečné argumentace.

***

Očividně tomu nerozumíš, jinak by jsi netvrdil, že: =tím (ještě upřesnění z tvého minulého příspěvku: "prázdným nic neříkajícím/idiotským") dvouslovím jsem pochopitelně myslel "kulturní identitu"=.

Co konkrétně je na pojmu kulturní identita "prázdné nic neříkající a idiotské"?
Přesněji řečeno, proč to ty tak vidíš?

15

Odpovědět

+callhouse"Kulturní identita je chod věcí, tak jak je v tvé zemi (Jen jako jeden z ukazatelů). Není důležitá tradice, ale nejlepší možná forma života. Kulturní identita může být krácení penisů blbcům."
"Abych uvedl příklad. Na Islandu si lidé věří a jsou k sobě navzájem přátelští, ať už je to pravda nebo ne, tak pokrok ke kterému bychom měli směřovat je být na sebe milí a dobří. Kulturní identita, co se týče chování, se v Česku podle mě spíše podobá buranství. To, že většina Čechů je hrdá na to, že jsme národ alkoholiků, je tím jen odrazem. "
- To je úryvek pro blbce. Vše co jsem psal, jako celek, byl samotný argument. Grafomanii netrpím, jen nejsem Trump supporter, kterému stačí řvát lidem do ksichtu "velký, krásný, skvělý, tvrdý". Kvůli tobě, ale výjimku udělat mohu a začít, abys tomu konečně rozuměl.

Jestli se mě snažíš trollit, tak se ti to daří. To, že zarputile odmítáš číst argumenty, které předkládám, a sprostě mě urážíš do chorobomyslných, mi jen po argumentační stránce nahrává. Člověku, který se začne pouštět do něčeho takového, naprosto evidentně došli argumenty. Takže. Vysol fakta a argumenty nebo vysol.

41

Odpovědět

+smazanoBudu tedy ignorovat to tvé grafomanství obohacené o psychoanalýzy, paranoidní konstrukce a podsunování nepravd.

Já už jsem se na téma pojmu kulturní identity dostatečně jasně vyjádřil. Je v něm zakomponovaný celý můj postoj a ty jsi reálně mimo několik grafomanských výplodů, ve kterých v principu jen tupě papouškuješ to, co jsi předtím napsal, už s ničím dalším nepřišel. Nemám tedy reálně proti čemu argumentovat a dokud nenapíšeš nějakou konstruktivní kritiku/výtku k tomu mému příspěvku výše, tak ani mít nebudu.

Tolik ke kulturní identitě z mé strany.

***

Tvá reakce k mému příspěvku ohledně "každoročního poklesu kriminality v Londýně" je sama o sobě dostatečně vypovídající (ostatně jako drtivá většina z toho, co a jakou formou sděluješ). Jedinou skutečnou novinkou je to, že tu psychoanalýzu mé osoby sis alespoň rozšířil o další komponenty pro tu svou paranoidní představu o mně a mých úmyslech.

35

Odpovědět

+callhouseTakže z naší malé konverzace jsi vyvodil to, že jsem paranoidní grafomanský psychoanalytik a patologický lhář? Hezké, ani nemusím platit za psychouše. Škoda je, že jsi mi zarputile odmítl odpovědět na otázky, protože jsi měl strach. Byl dost odůvodněný vzhledem k tvýmu sklonu filtrovat moje slohy po větě.

Každopádně chápu, že si chceš zachovat tvář a protože jsem tě na těch faktech s islamofóbníma zločinama v Londýně naprosto odrovnal, tak to chceš šup šup uzavřít. A víš co? Tak jo. Měj mě za toho zdegenerenta, jako kterýho jsi mě popsal. Vždyť je to fajn zazdít každý můj argument a pěkně z gruntu to odsoudit jako nesmysl incestního bastarda. A nějaké policejní statistiky? Vždyť koho to zajímá. Kriminalita prostě roste a tečka. Fakt jsou jen liberální sračky a prostředky hipíků na narušení naší motýlkové a duhové společnosti, kde jsme si všichni rovní a někteří rovnější. Ale pojď. Ještě mi připasuj nějakou další duševní nebo tělesnou chorobu. A taky mi můžeš našít na ksicht představitele odboje proti falešnému přistání na měsíci.

Ono když se mě zeptáš „Co konkrétně je na pojmu kulturní identita "prázdné nic neříkající a idiotské"?“ Potom co jsem ti to vysvětlil v dvou řádných slozích, za které by se nemusel stydět ani Imhotep, tak ono můžu udělat těžko něco jiného než ti vypíchnout to co jsem psal znovu, aby sis to znova přečetl, přestože jsem tě k tomu už jednou vyzval. Ale tak jak myslíš. Asi jsem opravdu choromyslný, když po tobě chci něco jako ten vynález imperialistických prasat, čtení. A koukání na oficiální statistiky londýnské policie? NO JEŽIŠI. To mi musel hrábnout zemědělec v bedně.

No co nadělám. Asi jsem nebyl tak požehnán, abych to měl v hlavě srovnaný a místo toho konstruuju naprosto paranoidní/konspirační asociace.

42

Odpovědět

+smazanoAno, jsi paranoidní grafomanský psychoanalytik a patologický lhář.

14

Odpovědět

+smazanoEuročlověk obecný, evidentně úspěšně idealogicky zpracovaný a se světovým rozhledem... Jsi k smíchu.

15

Odpovědět

Jo, prakticky to co popisuješ je právě definice nacionalismu a xenofobie z toho jen čiší. :D
Odpověděl jsem ti na otázku. :D

66

Odpovědět

+MikeAle souhlasím, že za uprchlickou krizi může "demokratizace" Blízkého východu. Do té doby si to pohlaváři uměli udržet v klidu, ty svoje radikální skupiny. Protože Západ akorát teď svrhl ony "diktátory", ale o to kdo se dostane k moci už se nějak moc nestará. Možná že úmyslně...

81

Odpovědět

+MikeNebyl to jen Západ. Bylo to i Rusko. Hlavně co se týče Afghánistánu. Říkat, že za všechno může západ je jako říkat, že za všechno můžou Římani, kteří pro nás nikdy nic neudělali. (Monty Python)
Každopádně o minulosti nemá teď moc smyslu jednat. Teda ne o té, kterou zmiňuješ. Důležité je řešení a být tvrdý k těm, kteří se budou chtít znovu dopustit chyb. Z minulosti je skutečně možné čerpat a učit se z ní, ale až potom, co přestaneme vyřvávat, že za všechno mohou tihle nebo tamti.

75

Odpovědět

+smazano"Důležité je řešení a být tvrdý k těm, kteří se budou chtít znovu dopustit chyb."

S tímto souhlasím.

***

Píšu někde, že za všechno špatné může Západ?

14

Odpovědět

+callhouseTo bylo na mě, já psal o Západu. Nicméně Západ+Rusko, je jedno jak to nazveme, pointa stejná. :)

Ono není jedno, že už se to stalo, naopak musíme neustále zmiňovat, že tyto boje a nasírání se do cizích zemí se snahou jim "pomoct", udělá pravej opak. Lidi milovali Saddáma, ale ten komu se to nelíbilo bylo zriovna tentokrát jenom USA. Jo, nacvakali se tam i jiní, ale kdo přišel s mýtama o ZHN bylo USA.
A jak to tam vypadá bez Saddáma všichni vidíme. A ostatní země uplně to samé. Západem (a Ruskem) vyzbrojené organizace od Al-Kajdy až po dnešní IS. Nikdo to tam nedrží v lati jako to dokázal Saddám, Kadáfí, atd... Demokratický Západ (A Rusko) se na to prostě vydlábnul.

00

Odpovědět

+Mike*Píše

Dík za upozornění.

00

Odpovědět

+MikeChápu tě, ale podle mě není jedno, jak to nazveme, protože když nebudeme přesní, tak to nějaký blbec převezme za fakt a dál bude špatně používat. Je pak jedno jak to autor myslel, když nějakej idiot začne vyřvávat, že za všechno zlo může Západ.
A jinak samozřejmě spoustakrát to byla chyba. Na druhou stranu spoustakrát to chyba nebyla. Co taková Korea? Kdyby tam Západ nevlítl, tak by tam všude teď hailovali nejvyššímu vůdci. Nebo Afghánistán. Kdyby se tam tenkrát Západ nenasral, tak by Rusko zabralo, na co přišlo, protože domorodci se mohli bránit jen katapulty s velbloudy jako municí. Ale jinak máš každopádně pravdu. Někdy to prostě dobrotu nedělá.

31

Odpovědět

+smazanoAfghánistán by podle mě na tom byl lépe pod Ruskem, než takhle, když ho "zachránili". :)
A Korea? Tam to sice bylo fajn, ale to proto, že si Jižní Korea dokázala udržet svou vládu a nenechala si do toho od Američanů kecat. Trochu je rozdíl mezi pomocí národu, jako je Korea, a totálním zničením vrchní moci, jako to bylo v Iráku. A když už chceme srovnávat s Koreou, tak tam byla USA v rámci "pomoci" neúspěšná, protože Severní Koreu nezlikvidovala. Kdoví jak by to vypadalo se Severní Koreou dnes, bez oněch diktátorských vůdců a kdyby byla demokratizovaná po vzoru Západu (tady je Západ už všechno :D
). No, nejde to číct, asi by byla pod vedením Jižní Koree, ale i tak. Srovnání nejde.

10

Odpovědět

+MikeMě přijde, že Západ úspěšný byl. Ochránil Jižní Koreu? Ochránil. Polemizovat o tom co by bylo, kdyby bylo, můžeme, ale myslím si, že se oba shodneme, že zachovaná Jižní Korea je víc super než ta Severní. A Afghánistán? Tam to šlo udělat líp, ale nechat někoho, aby běhal a píchal vlajky do domova lidem, kteří mají jen šutry je podle mě naprosto nepřijatelné, a nemělo by se to tolerovat.

40

Odpovědět

+smazano"Co taková Korea? Kdyby tam Západ nevlítl, tak by tam všude teď hailovali nejvyššímu vůdci." ... nemám slov...Ty a tobě podobní "informovaní" a "nezávisle" uvažující dělají všude ostudu.

04

Odpovědět

+Ing.Tak mi dej informovaný pohled na věc. Severní Korea nenapadla Jižní? Vím, že se to učí v Severní Koreii naopak, tak je to možná informovanější názor. Prosím, měj slov a vysvětli mi, v čem jsem se mýlil.

30

Odpovědět

+callhouseZmínil jen západ. Nehejtím ho, jen ho na to upozorňuju.

42

Odpovědět

+smazanoKdyž někdo zmíní jen západ, automaticky to musí znamenat, že tím myslí bezvýhradně jenom západ?

Pozor by sis měl dávat spíš ty.

28

Odpovědět

+callhouseSroluj trochu dolů. Psal jsem tam vysvětlení. Chápu tvou chybu, není to tu moc dělané na takovéhle diskuze.

30

Odpovědět

zeman je nácek :-* a skrytý homosexuál

11

Odpovědět

dokud to byl rozbor filmu a použité techniky tak ok ale ta propaganda jeho pohledu na svět a aktuální dění tam už byla trochu zbytečná...

3018

Odpovědět

To patrilo k rozboru. Ukázal aký je ten film nadčasový :)

305
Další