96 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:1 133
Počet zobrazení:12 945

Včera jsem otevřel Facebook a ve zprávách jsem našel odkaz na toto video, které mi poslali tvůrci webseriálu Continuum. Hlavní herečka Melanie Merkosky v něm děkuje mně za vytvoření anglických a českých titulků k webseriálu a vám za to, že seriál sledujete a podporujete. Právě takovéhle chvíle mě utvrzují v tom, že práce, kterou tu už skoro 3 roky děláme, má nějaký smysl a především o tom, že za překlad a zpopularizování webseriálů jsou tvůrci povětšinou velice vděční. Ono když se podíváte například na sledovanost webseriálu Continuum na YouTube, bude vám jasné proč. 1. epizoda má sice 59 256 zhlédnutí, ale to je způsobeno i podle komentářů hlavně tím, že většina lidí vyhledávala stejnojmenný kanadský televizní seriál. Poslední díl 1. řady má na YouTube už jen 2 710 zhlédnutí, a to je zveřejněn déle než měsíc. Hlavní problém tkví v tom, že většina webseriálů je na YouTube jen velmi těžko dohledatelná, a pokud vám o nich někdo neřekne, vůbec nevíte, že existují. My jsme si naštěstí u nás na webu za těch 32 měsíců vybudovali základnu návštěvníků, kteří kvalitní webseriály vítají, a proto u nás Continuum sleduje v průměru asi 4 500 lidí, takže se dá říct, že Češi a Slováci tvoří dost zásadní část fanouškovské základny. I proto můžete na FB stránce seriálu vidět, že největší počet lidí, kterým se stránka líbí, pochází z hlavního města Prahy. :-) Tímto bych vám tedy rád poděkoval za to, že jste si na webseriály zvykli a nenadáváte pořád, že byste místo nich radši viděli talk show nebo Whose Line. Tvůrci jsou za vaši přízeň povětšinou hodně vděční a aspoň se dozví, že vůbec nějaké Česko a Slovensko existuje.

Pokud vás Continuum do teď míjelo, můžete to napravit a začít webseriál sledovat zde. Další díl vysíláme již dnes večer ve 21:00!

Přepis titulků

DĚKUJEME ZA PŘÍZEŇ! Ahoj, jmenuji se Melanie Merkosky a hraju postavu Reagan v nezávislém sci-fi seriálu Continuum. Chci vám poděkovat za to, že náš seriál sledujete. Je úžasné, že nás vyhledávají a podporují lidé ze všech koutů světa. Máme radost, že náš příběh dokáže překonat i jazykové bariéry. To samozřejmě ulehčují i titulky, které máme nyní k dispozici. Proto bych chtěla poděkovat Vojtěchu Tučkovi?

Omlouvám se, jestli jsem to jméno zkomolila. Děkujeme za podnět a samotné vytvoření titulků pro všechny diváky z Česka a Slovenska. Je to nesmírně velkorysé a milé gesto. Takže... děkujeme za veškerou podporu. Těšte se na 2. řadu, která už brzy vyjde a bude skvělá. Snad se vám bude líbit.

Ahoj! ZDRAVÍ VÁS MELANIE MERKOSKY

Komentáře (62)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Je celkom milá :D

281

Odpovědět

Tak toto potešilo :) super že je takáto odozva aj od tvorcov seriálu, lebo to sa často nevidí, no dosť to poteší diváka a mňa osobne to utvrdilo v tom aby som seriál neprestával sledovať ;) takže ďakujeeem tvorcom a špeciálne aj Melanie :)

220

Odpovědět

Taketo nieco vzdycky cloveka potesi...drzim palce tvorcom serialu aj prekladatelovi... :-)

221

Odpovědět

napiste jim at to delaji delsi ;) a da se na utube ze stats zjistit kolik shlednuti maj z videacesky.cz ? mozna proto to udelali :)

213

Odpovědět

Tak se připojuju ke gratulaci, je to fakt moc hezké vidět, že jim záleží na fanoušcích i mimo USA a Kanadu. Doufám, že vyjednávání o 2. sérii se povede, každopádně podpořím když bude třeba. Informujte nás ;)

200

Odpovědět

Vojtěkkk Tušššek forever!!! :-D Ale je roztomilá a upřímná, skvělá práce lidi. ;-)

242

Odpovědět

Naše jména jsou pro ně neskutečněj problém, žiju v Kanadě a co tu občas dokážou vykouzlit z mého jména to by mě ani ve snu nenapadlo :D

222

Odpovědět

+PandrholaTo mi povídej. Speciálně "ř" tu nikdo nevysloví ani za boha. A to tu mám spolupracovníky prakticky z celé Evropy. Takže radši používám pohodlné "Martin Petrik", protože "Pečík" není moc košer :-D

201

Odpovědět

+PandrholaPředminulé léto jsem byl v Londýně, když jsem jim řekl své jméno (Lukáš), tak na mě jenom zírali, takže sme zůstali nakonec u Lucase ^^

181

Odpovědět

+PandrholaJep, v Irsku chvíli zůstali civět na to "ch" v Michaele. Tak jsem jim řekla, ať místo něj říkají "k" a bylo to OK :)

191

Odpovědět

Gratulace ke spolupráci.
Jen otázka: Proč si nedělají titulky sami?

202

Odpovědět

Už jsem tu na to odpovídal. Netuším. Jak jsem psal, myslím, že dokud jsem je nezkontaktoval, asi ani neuvažovali o nějaký celosvětový distribuci. Možná si mysleli, že by o to nikde jinde nebyl zájem, nevím. ;-)

201

Odpovědět

a kdy máte rande? :D

200

Odpovědět

Spíš zvažuju, jestli je reálný pozvat tvůrce příští rok do Chotěboře na Festival Fantazie. :-D Pak ještě domluvit Feliciu Day, Vsauce a pár dalších a můžem udělat vlastní linii. :-D

211

Odpovědět

+BugHer0proč ne, jenom sehnat peníze na letenky a můžou dojet :D

181

Odpovědět

+BugHer0jak se vám tohle povede, tak na FF opět po dlouhých letech pojedu. Felicii Day si ujít nenechám

181

Odpovědět

+BugHer0To je bohužel asi spíš sen než reálná možnost, ale nikdy neříkej nikdy. :-)

180

Odpovědět

Jinak mi právě psali na FB, že to s tou 2. řadou prodiskutují a něco zkusíme vymyslet. :-) Taky jsem je upozorňoval na to, že v popiscích videa označují hlavní postavu jako "Raegen", ale v závěrečných titulcích jako "Reagan", tak si to prý musí zkontrolovat a sjednotit, abychom věděli, jak se vůbec jmenuje. :-D Prý je těší, že se video líbí a Melanie na to upozorní. ;-)

191

Odpovědět

strucne a jasne, o cem je ten serial?

180

Odpovědět

Je to u popisu prvního dílu: "Pohledná Reagan se probere na jisté vesmírné lodi. Je sama, nic si nepamatuje a povídat si může pouze se záhadným dívčím hlasem, který se jí snaží pomoct s obnovou paměti."

181

Odpovědět

+BugHer0aha diky, tak pozdeji se na to mrknu

180

Odpovědět

Taky gratuluji ke gratulaci a když už jsme u těch méně známých seriálů: Chystáte se na Harryho Pottera a deset let poté? http://www.youtube.com/watch?v=dZN8QdCq5iM

182

Odpovědět

O tom slyším prvně, ale prověřím to a možná přeložím. Je to dobrý? :-)

180

Odpovědět

+BugHer0Mně se to líbilo. Ale mě se líbí skoro všechno :) Není to asi tak dobrý jako od StarKids, na druhou stranu je to úplně něco jiného.

185

Odpovědět

tak Vojtěchu Tučekovi (snad jsem to nezkomolil já teď ) gratuluju, protože si umím představit, jak moc by mě tohle potěšilo a doufám, že to těší i jeho. :) Odměna za dobrou práci.

180

Odpovědět

Gratuluji, zkomolil. Tučkovi a né Tučekovi. :-)

180

Odpovědět

Tesi ma ked vidim video kde sa dava do povedomia sk/cz. Je vidiet ze robite dobru robotu, len tak dalej !

180

Odpovědět

Moc pěkné gesto od ní. Šlo vidět že je to od srdce a že ji to vážně těší.

180

Odpovědět

Tak to je hezke gesto. A taky me prijemne prekvapilo, ze to jmeno ani moc nezkomolila. Ma talent :D

190

Další