Thumbnail play icon

Ray Charles - Hit the Road JackHudební klenoty 20. století

Přidat do sledovaných sérií 36
96 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:655
Počet zobrazení:5 548

Dnes v Hudebních klenotech 20. století zavzpomínáme na léta šedesátá. Píseň Hit The Road Jack od Percyho Mayfielda proslavil v roce 1961 Ray Charles (1930–2004) a od té doby ji přezpívaly desítky umělců. Ve stejném roce získala píseň cenu Grammy za nejlepší R&B píseň. Ray Charles tvořil v různých odvětvích blues, jazzu, R&B, rock and rollu a country. V sedmi letech přišel kvůli zelenému zákalu o zrak.

Komentáře (13)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Chápu, že dostanu hodně mínusů, ale může mi někdo vysvětlit v čem je tohle lepší než třeba rapové songy? Tohle nemá být hejt, poslouchám všechno a konkrétně Hit the Road Jack hodnotím jasných 10*, ale fakt by mě to zajímalo. Nikdy nechápu, proč tolik lidí nadává na rap, že je to jen recitování a text o ničem, ale tohle mi přijde v základu stejné.

521

Odpovědět

Protože rap v dnešní podobě je jen o tom, kolik šuká "bitches" s "big ass" a kolik do sebe narve drog, že měl "tough life", protože žije ve špatným "neighbourhood", nemá práci, protože je "nigga" a ne proto, že nemá školu, taky o tom, jak seděl v "prison" za vraždu nějakýho "motherfucker", protože ho "society" nesnáší.

Slova v uvozovkách + slovo fuck v různých podobách, kterými je text většinou narvanej, jsou důvod, proč lidi na rap nadávají, protože je to jenom další "fucking shit".

645

Odpovědět

Tuhle písničku miluju, ale tahle verze nemá zdaleka takový říz jako tato moje oblíbená: https://www.youtube.com/watch?v=ZKvhxapM5zo

511

Odpovědět

"... I have ever seen..." :D:D:D:D jasně :D

173

Odpovědět

Úžasná písnička :) Mohli byste někdy do budoucna také přeložit Rayovu "Georgia On My Mind"?

60

Odpovědět

Jo, ta je taky moje oblíbená. :) Ale bojím se si jí pustit. Člověk si oblíbí pěknou písničku a pak se doví, že text je celkem o ničem. Už mě takto pár písní zklamala.

244

Odpovědět

Skvělej song. Minulej rok, když bylo MS v hokeji, tak to tam při každý pětisekundový přestávce začali hrát. Pak sem si to zpíval asi měsíc v kuse. :D

180

Odpovědět

Rozhodně doporučuji shlédnout film o Rayovi. ;)

390

Odpovědět

Klavírista byl muj úplně nejvíc nejlepší kamarád...

251

Odpovědět

sa divim ze takato perla nebola prelozena uz davno :)

330

Odpovědět

už to tu je, tohle je repost, zřejmě si toho autor nevšiml, protože to vložil do videí a ne do hudebních klenotů

131

Odpovědět

+Lukre12Nejdřív mi přišlo, že už to tady skutečně bylo, ale hledala jsem na webu, kde se dalo, a nic jsem nenašla. Máš prosím odkaz?

30

Odpovědět

Má parketa, děkuji :)

140

Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)