Co se stane, když za jízdy vystoupíte z Tesly s Autopilotem?Svět Elona Muska

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 26
51 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:117
Počet zobrazení:2 561
Přemýšleli jste někdy, co se stane, když se v Tesle při jízdě s Autopilotem pokusíte vystoupit z auta? YouTuber Chikichu v krátkém videu otestoval, jak aktivovaný Autopilot reaguje na odepnutí pásu, otevření dveří nebo dokonce opuštění vozu za jízdy. Se svou Teslou to ale raději nezkoušejte. :)

Přepis titulků

Čau borci, jak to jde? Chikichu je jméno mé a vlastník Tesly ze mě je. Teď jedeme rychlostí 10 km/h na Autopilotovi, protože nikam nepospíchám. Vím, že máte otázky ohledně tohohle auta. Akcie Tesly spadly a někteří máte obavy o budoucnost elektromobilů. Častou otázkou je, jestli auto dokáže řídit samo, aniž byste v něm seděli.

Samozřejmě známe ty úzkoprsé narážky vůči technologickým změnám. Nesnáším to. Ale pak mě napadlo, co by se stalo, kdybych prostě zastavil a snažil se vystoupit? Nebo kdybych vystoupil z auta za jízdy při zapnutém Autopilotovi? Teď jedeme rychlostí 10 km/h a chci vám ukázat, co se stane, když si odepnu bezpečnostní pás. Teď nejsem připoutaný, což je pouze pro demonstrační účely. A tohle se stane, pokud si odepnete pás při jízdě s Autopilotem.

Začne to vyšilovat. Auto neví, o co se pokoušíte, a tak radši zastaví. Teď znova zařadím rychlost... Počkat. Zapnu znovu pás a rozjedu to na 30 km/h, protože to je minimální rychlost, při které jde Autopilot zapnout. A pak to zpomalím na 10 km/h. Jednoduché jako facka. Pás je zapnutý, ale co když zkusím otevřít dveře? Jak vidíte, při mačkání tlačítka se dveře za jízdy nedají otevřít.

Ale mám tu ještě manuální kliku pod konzolí, tak zkusím tu. To vyšiluje ještě víc než předtím. Možná se ptáte, jak se teda dostanu z jedoucí Tesly, aniž by začala hysterčit? Na to vám řeknu... Podržíš mi věci, kámo? Víš, co dělat, když se něco podělá? Sakra, omylem jsem šlápl na brzdu.

Počkejte... Ujisti se, že máš nohu... Už to jede 10 km/h. Nezapomeň tam mít nohu. To auto právě jede úplně samo. Takže ano, je možné vyskočit z Tesly za jízdy. Ale není to zrovna dobrý nápad. Moc děkuju za pozornost! Chikichu je jméno mé a vlastník Tesly ze mě fakt je. Překlad: Monika Wojdasová Korekce: Petr Melechin www.elonx.cz

Komentáře (24)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Ignorujte prosím nízké hodnocení, Jarinin nám zase VPNkou mění hodnocení, aby odpovídalo jen a pouze jeho pohledu na věc. Prosím vás ale o trochu shovívavosti k němu, asi je mu teď samotnému doma úzko a potřeboval by pár kamarádů, tak jestli můžete, taky si tady trošku na Teslu a Muska zanadávejte v komentářích, aby neměl pocit, že je v tom sám. Díky :-)

147

Odpovědět

Co kecáš buzno, na ty tvoje levárny s Teslou už každej sere.

420

Odpovědět

+JarinČau, budeme kamarádi? Nesnáším Teslu, Muska, elektrické a samořídící krámy a xardasse - je to ukecaná buzna.

24

Odpovědět

+Tvé jménoNe. Já nemám kamarády, jen zaprděnou dózu z 3. třídy, ale to bylo jen jednou a už je to dávno...

10

Odpovědět

tak to sa tešíme na nové video o Tesle, SpaceX atp, urobíme radosť klukovy ušatému :D

43

Odpovědět

Zakažte kompletně ten jeho nick jako řetězec v názvu uživatele, přestane existovat

14

Odpovědět

+Lorenzo LamasTo nefunguje ze stejného důvodu jako všechny přihlouplé filtry sprostých slov.
Až vystřídá všechny varianty "Jariinin", "Járinin", "Jaryn" apod., objeví kouzlo azbuky (a × а), Unicode mezer nulové délky, a ozdobných písem (𝕵𝖆𝖗𝖎𝖓𝖎𝖓, 🅙🅐🅡🅘🅝🅘🅝).

Pokud nechtějí všechny omezit na psaní v ASCII bez háčků a čárek, nebo zakázat anonymní hodnocení/komentáře, tak asi jen tak existovat nepřestane.

20

Odpovědět

Toto som už videl, no niečo mi tu nesedí s autom.
Už je pomerne normálne že v aute je čidlo na váhu sedadla, takže ak sedíte v aute a auto sa pohne pričom nemáte pásy auto spustí alarm
Ale autopilot funguje i bez prítomnosti vodiča na sedadle, takže sa spolieha len na 15 sec. interval kontroly odporu na volante.
Stavím sa že to fixnú v ďalšiom upgrade SW.

12

Odpovědět

Viete si predstavit akcny film kde clovek vyskoci z auta tesne pred tym nez narazi do cisterny s benzinom na ktoru auto naviedol a to auto zastavi pretoze sofer vyskocil? :D Fail. Ale ono tie auta casom budu aj tak zastavovat koli nebezpecensvu zrazky :'(

41

Odpovědět

Auta automaticky brzdí už dnes. Najděte si Automatic Emergency Braking.

40

Odpovědět

Auto od masového vraha, který otevře fabriku v době pandemie.
Neurolink - ovládání PC nefunguje, ale čip prý bude léčit slepotu nebo poškozený mozek.
Tomu kazisvětovi chybí už jenom měnit vodu na víno.

319

Odpovědět

Čekal bych, že to také zastaví. To to auto není natolik "inteligentní", že bez zatížení čidel v sedačce váhou řidiče, to prostě jede dál? Jsou auta kdy při něčem těžkém na sedadle (bez zapnutého pásu) to neustále otravuje, že spolujezdec není připoután..

102

Odpovědět

Výrobce by asi nenapadlo, že řidič bude za jízdy vyskakovat oknem ven a kdyby ten jeho spolujezdec nedržel nohu na plynu, stejně mu to zastaví. Takže ve výsledku tam toho řidiče potřebuješ mít.

54

Odpovědět

+KuliNemá ji tam nahodu proto, aby mohl zmáčknout brzdu kdyby se něco posralo ?

80

Odpovědět

+???Samozrejme, že hej. Neviem aký by bol zmysel autopilota (a nastavenie rýchlosti, ktoré tam ukázal) keby si musel držať plynový pedál.

31

Odpovědět

Nechápu, proč by tam něco takového bylo nutné přídávat. :D Myslím si, že nikdo nemá potřebu za jízdy vyskakovat z auta z okna a pokud ano, tak bude aspoň o jednoho hlupáka míň.

62

Odpovědět

prvé čo ma napadlo :) ako vidím predbehol si ma. Možno sa spoliehajú len na odpor na volante v intervale 15sec.

03

Odpovědět

+Richmond153napadne ta to vzdy az ked to niekto napise pred tebou, nahoda?

00

Odpovědět

+v m vargaNajskôr pozriem video "už som ho videl dávno" a napíšem komentár, napísal som ho hneď. Potom prejdem komentáre. Náhoda ? Nie.

00

Odpovědět

Odpovědět

+v m varganemusíš odpovedať 2x, to bola rečnícka otázka.

00

Odpovědět

+v m vargaNáhoda? Nemyslím si...

00