Vlastenecký mladík kašle na španělštinuThe Onion

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 41
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:223
Počet zobrazení:10 410

Je dobré vědět, že i v dnešní době se v řadách studentů najdou odhodlaní vlastenci. O jednom takovém studentovi z Ameriky je i dnešní reportáž z dílny The Onion .

Přepis titulků

Toto je zpravodajství The Onion. Lepší zprávy. Lepší diváci. VÍC NEŽ FAKTA Jakmile se Kyle Johnson dozvěděl o tom, že na jeho škole musí umět cizí jazyk k maturitě, hned poznal, že je to neamerické. Jenom jsem si řekl, že je španělština na hovno. K čemu mi je? Jsem Američan, mluvím americky. Místo, aby se s tím smířil, Kyle začal bojkotovat domácí úkoly a testy odevzdával nevyplněné.

Kyle také ztratil jednu svou učebnici španělštiny a druhou statečně polil Mountain Dew. Považuješ se za následníka velkých Američanů, jako byli Thomas Paine nebo Paul Revere? Jo, naprosto. Nikdy jsem o nich neslyšel, ale na španělštinu kašlu a nikdo mě k ní nedonutí. Ale jako řada vlastenců před ním, ani Kyle není díky svým postojům oblíbený. Jeho spolužáci ho popisují jako protivného blbečka.

Jeho učitelka ho dokonce potrestala za jeho postoje vůči španělštině. Kde jsi našel sílu pokračovat, když se lidé okolo snažili umlčet tvé poselství? Mě moc nezajímá, co si myslí, je to banda buzíků, takže mi můžou políbit zádel. Než aby byl nucen se učit španělsky na americké půdě, přestal Kyle chodit na hodiny španělštiny úplně. Místo toho začal odhodlaně trávit čas na parkovišti u benzínky nedaleko školy, kde se snaží přesvědčit bezdomovce, aby mu koupili cigarety.

Kyle, všichni ve zpravodajství The Onion byli tak inspirováni tvým vlastenectvím, že jsme založili petici proti tvé učitelce španělštiny. Podepsalo ji přes 80 000 diváků. A díky tomuto nátlaku byla tvá škola donucena dnes propustit señoritu Millerovou. Fakt? To je boží. Byla k prdu. Díky, Kyle Johnsone, žes nám ukázal, že nejen vojáci bojují denně za naši svobodu.

Pro pořad Víc než fakta, já jsem Jean Anne Whorton. Překlad: Roman1211 www.videacesky.cz

Komentáře (28)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Not every hero wears a cape!!!

20

Odpovědět

skvele, v skutocnosti si robia srandu z marxistov a vselijakych gender a sjw dementov, ti spisuju rozne peticie proti ucitelom a pod. nemate za co

832

Odpovědět

Vážně?

Takže "marxisti a všelijací gender a sjw dementi" nemají právo si vybrat učitele a svůj rozvrh na vysoké škole, i když dávají právě na vysoké škole tisíce dolarů za školné? Tenhle přístup mi připomíná zase stalinismus, či franzjosefismus (buď poslušný, nebo tě pošleme na Sibiř, do Brixenu, či do Brenneru)

414

Odpovědět

+Dextermiesas hrusky s jablkami, oni spisuju peticie ,,za,, odvolanie ucitelov, ktrori nezdielaju ich chore marxisticke nazory

510

Odpovědět

+hovado 2Ale studenti-klienti svého učitele na vysoké škole platí.

Tedy pokud student-klient NENÍ spokojen se službou, kterou si zaplatil, tak přece má právo si stěžovat, že nedostal to, co si zaplatil. To je tvrdý kapitalismus, milé hovado2, nikoli marxismus.

215

Odpovědět

+Dexterskor anarchia

36

Odpovědět

+hovado 2Proč anarchie?

Student zaplatí řekněme 10 tisíc dolarů za semestr. Dostane k tomu ubytování na kampusu a sám si může vybrat svůj rozvrh.

U nás v Evropě se všichni tváříme, jak je vysokoškolské studium zadarmo, ale student pak splácí své studium po celý další život ve formě daní ze mzdy. Nad to si sám student musí během studia platit pobyt na koleji a učitelé se tváři, že když dostali osvědčení od "moudrého monarchy", tak musí být učitelé těmi majiteli pravdy na furt.

111

Odpovědět

+Dexterv USA neplatia dane? no to ma poser, skusim zelenu kartu

56

Odpovědět

+hovado 2Opět překrucuješ má slova.

Napsal jsem přesný opak. Napsal jsem, že většina amerických vysokých univerzit nedostává peníze z (federálních) daní. Pouze některé dostávají peníze ze státních daní, a proto mají ve svém názvu "state".

České univerzity byly zřizovány "moudrými monarchy", v jejichž jméně byly univerzity zařizovány (Karlova Univerzita, Karlo-Ferdinandova univerzita (dnes opět jen Karlova Univerzita),
C. k. česká technická vysoká škola Františka Josefa v Brně (dnes VUT Brno),
Masarykova univerzita,
Vysoká škola technická Dr. E. Beneše (dnes VUT Brno),
Vojenská akademie Klementa Gottwalda (zanikla zcela, některé budovy předány ČVUT Praha),
Vojenská akademie Antonína Zápotockého (dnes částečně VUT Brno, částečné Univerzita Obrany),
Vysoká vojenská škola pozemního vojska trojnásobného hrdiny ČSSR a hrdiny SSSR armádního generála Ludvíka Svobody (zrušena, budovy předány Univerzitě Obrany).

36

Odpovědět

+Dexterhovado 2 má pravdu.
Stěžovat si, že je učitel k***t a známkuje podle xichtu / naváží se do studentů...atd. je jedna věc a tu nikdo nezpochyňuje.
Stěžovat si, že má jiný názor na probíranou látku / že nesdílí stejné hodnoty..atd. je opravdu spíše výsada levičáských dementů a studentů "uplatnitelných" oborů.

Hrát si ve školství na klienty - OK, proč ne, nicméně všichni ti "klienti" šli dobrovolně studovat a dobrovolně souhlasili s dodržováním řádů.
V tom případě je na místě vyžadování 100% dodržování řádů a postihovat jejich nedodržování. Nejsou jen práva, jsou i povinnosti, ty jeden Dexteří kapitalisto.

Přesně na takové tu odjakživa byl teleskop nebo rákoska. Škoda, že už to neplatí a pedel při imatrikulacích či promocích drží jen symbolické žezlo místo opravdové hole, kterou každého po právu při nedodržení řádu vyplatil!

43

Odpovědět

+SvalnatejJeště jednou.

Isaiah Washington se nevhodně vyjádřil o celé jedné rase (viz níže), a tak snižuje hodnotu předmětu, který vede. Proto přišla reakce od studentů, že nechtějí, aby tento (jediný povinný) předmět byl dále vyučován.

Být označen nejdříve za marxistu, posléze za anarchistu a později za kapitalistu je opravdu zábavné. Ukazuje tak jen vaši bezradnost s nálepkováním. Opět zůstanu při svém kapitalistickém výkladu práv studentů. Když tedy studenti zjistí, že protistrana poskytuje nekvalitní službu, tak je právem studentů na danou skutečnost upozornit.

A že se to kritizovanému nelíbí a rozvíjí svou verzi? No není divu.

32

Odpovědět

+DexterOmlouvám se, jestli bude formátování špatně, ale musím zareagovat. Jakožto student české soukromé školy musím podotknout, že se vzdělání nedá brát jako jakkákoli jiná komodita. Nelze si stěžovat podobně jako by vás kadeřník špatně ostříhal. To, že má učitel jiný názor neznamená, že je špatný. Pokud nedokáže argumentovat a nemá podchycené zdroje, tak pak je to špatně. To, že se studenti hecnou a nechají vykopnout učitelé, protože není např. dostatečně gender tolerantní nebo by si náhodou dovolil selektovat pracovní skupiny na dívky/chlapce. Školy by měly koncentrovat názorový proud, aby bylo možné si mezi nimi vybrat, což i v Americe lze. Pokud se Vám tedy nelíbí, co učitel přednáší z ideologického hlediska, tak se můžete sbalit a jít na jinou školu.

Placení školného není to samé jako kupování si vzdělání a je nutné v tom vidět rozdíl. Pak by všechny školy mohly být obdobou VŠ J.A. Komenského..:/

50

Odpovědět

+PopikNejde o to, že má jiný názor. Ale že se vyjádřil, že bude jistou etnickou skupinu diskriminovat. Což znamená, že bude jistou etnickou skupinu naopak protěžovat.

Čerstvý absolvent školy předstoupí před zaměstnavatele se svými papíry a tam bude záznam od rasisty a bude příslušníkem etnické skupiny, kterou se rozhodl učitel protěžovat.

Co to bude znamenat pro zaměstnavatele? Je to skutečně spravedlivé hodnocení? Nebo to znamená, že student získal hodnocení za svou bělošskou prdelku?

Co to znamená pro rektora? Na univerzitě má všehoschopného zaměstnance, který hodnotí své studenty podle svých rasistických kritérií, nikoli podle skutečného výkonu studenta.

Že je určitý humanitní povinný předmět zastaralý? Ano, je. Dokonce to ukazují si české statistiky.
(https://www.penize.cz/zamestnani/236875-humanitni-obory-lihni-nezamestnanych-nejsou!-spis-obecnou-pripravkou-na-cokoli)
Na trhu práce je nejvíce současných zaměstnanců v humanitních oborech z JINÉHO, nepříbuzného oboru a dokonce také největší počet lidí, kde NENÍ nějaké specializované vzdělání vůbec potřeba.

(Což také napovídá, že čeští učitelé humanitních vysokoškolských oborů se nejméně shodují se zaměstnavateli v humanitních oborech; polopatě řečeno čeští "humanitní doktoři" také nejspíš hodnotí podle ksichtu).

11

Odpovědět

+DexterFajn, má to něco do sebe, ovšem ze špatného úhlu pohledu. Pokud se tak děje a prokáže se, má zakročit univerzita a následným prošetřením události a ne studenti. Pokud by mě profesor ze zkoušky vyhodil, že jsem černej, tak mám možnost si požádat o komisní přezkoušení s garantem oboru a pokud ani tam neuspěji, tak je mi líto, ale možná má něco do sebe. Pokud se tam ukáže, že jsem zkouškou prošel, tak super. Jestli se na akademické půdě objeví více podobných případů s podobnými znaky, tak má opět zakročit univerzita, nikoli protest studentů. Ale asi se rozcházíme v náhledu na podstatu věci. Dle mě totiž VŠ vzdělání není nárok, ale privilegium, kdy ne každý má/měl by studovat, jen protože může. Získání vysokoškolského titulu by mělo mít společenskou váhu, kdy ovšem v dnešní době studuje každý, ikdyž na to mít nemusí..

Musím ale souhlasit s článkem, kdy studenti humanitních studií nemusí být označování za neschopné. V současné době se posunul status maturity a mít Bc. vzdělání je na úrovni maturity tak před cca 30 lety? Dosažením VŠ člověk aspoň prokáže, že mu to trochu myslí a je schopen se vypořádat s trolly a mluvit aspoň trochu k věci :)

42

Odpovědět

+PopikAle opět narážíš na zásadní rozdíl mezi anglo-americkým a kontinentálním pojetím univerzit.

V anglo-americkém světě to jsou normální právní subjekty, které platí student-klient. Je tedy povinností profesora připravit studenta na zkoušku, proto je "diplomové řízení" odděleno od samotné výuky; ( například autorizovaní inženýři, či lékaři mají zkoušky komorové-rozhoduje tzv. ASEET, či u lékařů USMLE);

A tedy výstupní list se jménem vyučujícího má zcela jinou hodnotu než v kontinentálním pojetím univerzit.

U našeho pojetí se předpokládá, že "moudrý monarcha" se nemýlí a "svou neomylností" rozhoduje o směřování univerzitního vzdělání (jmenuje rektora veřejné vysoké školy, jmenuje ministra školství, jmenuje dokonce každého profesora).

11

Odpovědět

+DexterV případě kremlofilního švába Emana Miloševiće ale ke jmenování profesorů nedochází.

00

Odpovědět

+PopikA s tou úrovní bc. vzdělání vs. úrovni maturity zcela zásadně nesouhlasím ze dvou důvodů?

V uzavřeném systému zcela jasně dochází k efektu tzv. ostrovního gigantismu (když nedovolíš zahraničním studentům navštěvovat domácí kurzy, tak zcela jasně dochází k sebezahleďujícím tendencím, že my jsme ti nejlepší. I když právě dnešní padesátníci jsou to největší skupinou nezaměstnaných. Tvoří až 50% všech nezaměstnaných. Tedy ovládají nějaké dnes zcela nepotřebné dovednosti.)

A ten druhý důvod je v opačném gardu. Pokud nejlepším domácím studentům nedovolíš vycestovat svobodně, ale pustíš je jen do omezeného okruhu "přátelských" univerzit, tak se může stát, že jsou "nepřátelské" univerzity vymyslí nějaký zcela jiný obor, ve kterém se "přátelské" univerzity vůbec neorientují (například výroba aut před 30 lety byla u nás zcela zoufalá, ale všichni se plácali přes ramena, protože se u nás nemohla dovážet spolehlivá japonská produkce; stejně tak bídně jsme na tom byly s audiopřehrávači a jinou spotřební elektronikou).

11

Odpovědět

+DexterMožná mi něco uniklo, ale vážně tu někteří prosazují názor, že pokud se jim něco nelíbí na učiteli, tak mají držet hubu a krok? Takové to "hlavně klid na práci"?

Dokonce jsem zahlédl přístup "ten, koho nemám rád, nemá právo si stěžovat, ale já mám právo si stěžovat na něj".

21

Odpovědět

+DexterAle spolehlivá japonská produkce se dovážet mohla, třeba takový Aleš Hušák si koupil tuším Toyotu. Celý obchod byl na úkor tehdejších československých daňových poplatníků, protože se to tehdy měnilo formou jedno japonské auto za několik strojírenských výrobků. Auta si rozebrali potentáti. Holt, lidovědemokratický socialismus se řídil heslem „Quod licet Iovi, non licet bovi“.

00

Odpovědět

V příštím díle prozradíme z které části Španělska pocházela Kylova babička. :D

161

Odpovědět

Až na to, že ve Španělském království se mluví katalánsky , kastilsky (ta je vydávána za "španělštinu"), baskicky a okcitánsky.

Samotný pojem Hispania zahrnoval i Portugalsko, a to během 16. a 17. století. Tedy používat pojem Španělsko je stejné jako používat pojem Uhersko (zvláště na Slovensku), či Prusy vzhledem k Braniborsku, či Sasku.

427

Odpovědět

Odpovědět

+Jarda B.Speciálně pro tebe zvýrazním _tedy používat pojem Španělsko je stejné jako používat pojem Uhersko (zvláště na Slovensku)_
právě tady je myšlena právě ta Galicie a galicijština, která je více příbuzná portugalština než kastilštině (až 85% slovní zásoby je shodné s portugalštinou). Stejně jako je slovenština podobná více češtině než maďarštině.

11

Odpovědět

Takže studenti-klienti si nemají právo vybrat svůj kurz (JEDINÝ POVINNÝ) na SVÉ "fakultě".

"Bílý redaktor středoevropana" zase neví, že "prezident vysoké školy" je v českém prostředí rektor (kterého i v českém prostředí VOLÍ studentský/akademický senát (v USA je výhradně tvořen studenty-klienty a právě spolupracujícími právnickými osobami), a tedy voliči protestují proti zvolenému-sakra, kde to jenom bylo vidět. Že by právě na českých náměstích, kdy voliči protestovali proti zvolenému (Zemanovi)).

Jo a kdyby si trochu uměl anglicky, tak neprotestují proti předmětu, ale proti přednášejícímu jménem Isaiah Washington, který slovně napadl každého afro-američana (_“every single African American in the United States that was really fed up with being angry, sad and disgusted_).

36

Odpovědět

Tak dík, zase jsem jednou nasraný kvůli demenci lidí, které ani neznám.

22

Odpovědět

Navrhuji zrušit hodiny matematiky a fyziky - je to příliš bílá (pa)věda. A vlastně i archeologii, protože v ní příliš mnoho učebnic vychází z výsledků práce německých badatelů, takže je vlastně to vlastně také kromě bílé pavědy také nacistická věda. :-P :-D

13

Odpovědět

Kéž by každá třída měla svého Kyla...... oh wait.

290