Uštknutí

Thumbnail play icon

Video není vhodné pro děti a mladistvé.

78 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:79
Počet zobrazení:6 804

Parta malých kluků se vypraví do lesa na lov hadů... Co když ale jednoho z nich něco jedovatého uštkne?

Poznámka:
Černý vdovec je vymyšlený, stejně tak básnička na rozpoznání hadů. Pravděpodobně inspirovaná pomůckou na korálovce a korálovku: “Red on yellow kills a fellow. Red and black, friend of Jack.”

Přepis titulků

Překlad: hAnko www.videacesky.cz UŠTKNUTÍ - Podle mě je jedovatý. - Asi jo. Ne. Je to Karrena Beaute. Jinak taky gumový boa. Neškodnej. - Připlížím se k němu. - A mám tě! - Co to děláš? Chtěli jsme ho chytit! - Říkali jste, že najdem pořádnýho hada. Dylane!

Jdeme! Kéž by ti nějakej had ukousl hlavu, Xaviere! Do hajzlu, kluci, pojďte sem! Ten had mě kousl! - Jsi v pohodě? Co se stalo? - Kousl ho! - Odplazil se támhle! - Jak vypadal? - Černo-červenej. - Kulatá nebo placatá hlava? - Nevím, normální! Červená a černá... - Jseš si jistej?

- Jo, černo-červenej. Tak jo, tohle je důležitý... Ocas měl černej, nebo červenej? - Červenej. - Určitě? Červenej ocas? Jo. Červenej. - Černý vdovec. - O tom jsem slyšel. Pokud ocas černý je, vysvitla ti naděje. Když je ocas červený, je tvůj život ztracený. Dej to sem.

Jed oběť ochromí během 7 až 10 minut. - Co znamená "ochromí"? - Hele, musíme ten jed zpomalit. Tylere, pásek. Tak jo. Tady to zaškrtíme. Zabrání to jedu, aby se dostal z nohy až do srdce. - Tylere, teď mu vysaj ránu. - To si mám ten jed dát do pusy? Však to vyplivneš, blbe!

- Nefunguje to! - Snaž se víc! - Nic z toho nejde ven! - Mám strach, kluci. Píšou tady, že nejdůležitější je zůstat v klidu. - Zavři oči a dýchej pomalu. - Jdeme. Co budem dělat? - Vrátíme se do tábora pro dospěláky. - Na to není čas, jed se rozšíří. A co pak? - Zástava srdce, paralýza, a pak...

- Drž už hubu! - Tak co teda? - Vydrž. - Píše tam ještě něco? - Jen: vyhledejte lékařskou pomoc. - Kluci! - Co? Proboha... Ne! - Co ne? - Nic, Dylane, jen se bavíme. Nic. Až na to, že tady Xavier ti chce kurva řezat nohu! - Jseš normální?! - Máš snad lepší nápad? - Cokoliv, než ta rezavá věc!

- Kolik zbývá času? - Cole! - Tři minuty a 24 vteřin. Potřebujem plán a tohle je plán. Ne! Běžte ode mě! Nebudete mi sekat nohu... - Jenom ten kus s jedem! - Ne! - Žádnej kus, je to moje noha! - Má pravdu, zkusíme něco jinýho. - Jako co? Počkáme až umře? - Třeba neumře! Může být imunní, nebo jsme toho hada blbě určili.

- Nebo ten had neměl dost jedu. - Sklapni už! - Víš že to jsou kecy! - Když mu useknem nohu a on umře, je to naše vina. Když neuděláme nic a on umře, pořád je to naše vina! Ne, není! Je to vina přírody. - Tak jakej je tvůj plán? - Někdo by měl jít zpátky do tábora, - zatímco my tu počkáme. - A za dvě hodiny, až bude po něm...? Upřímně je to lepší způsob jak umřít.

- Určitě příjemnější. - Proč tě vůbec posloucháme? Je ti tak pět! - Deset, debile. - To stačí! Dylane, je to na tobě. Můžeme tě vzít do tábora, ale cestou nejspíš umřeš. Nebo ti useknem nohu... Ale pak můžeš vykrvácet. Nemusí, má to zaškrcený. A můžou ti ji pak přišít zpátky. Udělejte to.

Usekněte ji. Správná volba, Dylane. Tady? Možná kousek výš, pro jistotu. - Je tam silná kost, napřed bysme ji měli zlomit. - Nasrat. - Fakt byl ten ocas červenej? - Jo. - No tak! Zavíráš oči! - Co? Jak se chceš trefit se zavřenýma očima?

Já nemůžu. - Ses posral?! - Je to šílený! Jsme na táboře! - Co to sakra dělám? - Co že ty děláš? O tebe vůbec nejde, Xaviere! Jde o Dylana! Jsme nejlepší kámoši od tří let! A teď nás potřebuje, protože umře, pokud se nevzchopíš - a neusekneš mu tu zkurvenou nohu! - Tak proč to neuděláš ty?! Udělám.

- Podržte ho. - Tak jo. Děkuju. Zvládneš to, Dylane. Na, skousni to. Pokud ocas černý je, vysvitla ti naděje. Počkat! Počkat!

Komentáře (17)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

basnicka je pravdiva na koralovce a koralovku

Red Touch Yellow, Kills a Fellow. Red Touch Black, Friend of Jack.

03

Odpovědět

Coz je vysvetlene v poznamce.

10

Odpovědět

Červená se žlutou - sejmi to mačetou. Bear Grills.
Škoda, že víc jsem si od něj nezapamatoval... :D

60

Odpovědět

to jim taky patří, smráďatům s mačetou... lozit po lese a sekat zvířata pro radost! Zmátit je málo, NOHY USEKAT!!! :D

163

Odpovědět

to nasere :D

150

Odpovědět

Kristen Stewart tady vypadá nějak jinak...

70

Odpovědět

tak to byl teda nářez...

150

Odpovědět

No, než si nechat usekat nohu těmahle chirurgama za těchto podmínek, to bych to radši rysknul s tím jedem, pořád lepší zemřít na paralízu s výpadkem srdce než vykrvácet z tepen na řeznickém špalku bez jakékoliv anestesie. Jinak poučení je prosté, když tě něco hryzne tak to zašlápni, možná se to povede identifikovat a když ne tak to bude aspoň remíza.

570

Odpovědět

Noo, tady ti tvuj "rysk" s i/y uplne nevysel. :)

84

Odpovědět

+James WingTak to se hluboce omlouvám, jestli nebylo pochopeno, jaké slovo mám na mysli. Chápu že pro některé lidi to z tak mlhavého kontextu ve větě může být problém si dovodit. :-D

Chtěl jsem naznačit nejistotu ve výsledku. Doufám, že kontext už je jasný i méně chápavým.

44

Odpovědět

+CelegormTo výš, že jo. Na co se učyt gramatyku, kdiž my rozumýš, co tim chcy sdělyt vyť ?

03

Odpovědět

+gramatikJde spíš o to, že tohle byla příkladná ukázka eristiky, ten komentář se nevyjadřoval ani k videu ani k obsahu komentáře, omezil se pouze na zcela irelevantní napadení formy, navíc nedodržení formy bylo pro významový obsah zcela nepodstatné.

Navíc jsem člověk který obecně dává přednost obsahu před formou, ačkoliv to už by bylo na delší polemiku. Zkráceně gramatika je pouze forma do níž pomocí slov překládáme myšlenky, ergo je z mého pohledu druhořadá oproti významu. Proto nemám rád gramatické nácíčky, jelikož to je oslava vítězství formy nad obsahem, tedy z mého pohledu vrcholný cíl všech zapšklých idiotů, kteří nemají na to formulovat vlastní myšlenku či protimyšlenku, a proto pouze komentují formu a to ještě zcela bezobsažným způsobem.

10

Odpovědět

+CelegormA proč se nehonosit kvalitní formou, která podtrhne obsah? Jak by ses tvářil na víno v upatlaném poháru?

20

Odpovědět

+NickerByl bych rád za víno, jsem skromý člověk. (Samozřejmě je to relativní, ohmataný pohárek by mě neurazil, nejsem paneka z porcelánu, ale ze sklenice ovaléné v hnoji bych pochopitelně nepil. - i v rámci paraely)

Navíc jsem nehovořil o formě podtrhující obsah, ale o formě zakrývající absenci obsahu, to jsou dle mého soudu dvě různé věci.

Vyšperkovaná krasomluva, když člověk nemá co říct, je jen třepením jazyka. Navíc, a opět je to jen čistě můj názor, je internetová komunikace rovna hovorové mluvě, tedy volnější. Představa, že se lidé v hovorové mluvě budou přidržovat bezezbytku pravidel, mi příjde poněkud naivní. Navíc by to brzdilo i vývoj jazyka samotného.

00

Odpovědět

+CelegormDobrá, to už se ale bavíme o extrému. Já jsem to vztahoval k tvému původnímu příspěvku, nikoliv k reakcím na něj. Ten očividně myšlenku má, ale svojí formou je myšlenka utlačována a potencionální čtenář se pak soustředí právě na nekvalitní formu a kvalitní myšlence nevěnuje tolik pozornosti, viz reakce.
Proč tedy nepsat tak, aby člověk nevěnoval pozornost příliš květnaté mluvě, nebo naopak gramatickým chybám?

00

Odpovědět

Měl jsem jednou něco černého na ukazováčku vedle nehtu, asi 2 mm dlouhé. Bál jsem se, že to je tříska, tak jsem to kružítkem odstranil. Ale byla to jen tečka od fixu.
Cítil jsem se podobně jako ten klučina.
:-)

202

Odpovědět

Uplne si mi pripomnel tu scenu z MASHe...
A: Je tu purpurove srdce pro Franka Burnse
B: Franku, nevěděl jsem, že tě postřelili
F: Říznul sem do prstu...

110