Věda podvodů - Spiritistická tabulka

Thumbnail play icon
80 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:96
Počet zobrazení:3 791

Přinášíme další díl série Věda podvodů, v originále Science of Scams. Od dnešního dne ho zde budete nacházet pod českým názvem, nenechte se tedy zmást ;)

Přepis titulků

Věda podvodů Spiritistická tabulka / Účastníci seance opakují písmena,na kterých se sklenice zastaví/ To bude Penny! Říká vám to něco? Jak že to bylo? Spiritistická tabulka, tak jak ji dnes známe, byla vytvořena jako hračka Charlesem Kenardem a i dnes je prodávána jakožto hra.

Jak si tedy vysvětlit pohyb sklenice na tabulce? Když to nejsou duchové, tak co? Pravdou je, že pohyb po spiritistické tabulce lze vysvětlit vědecky. A Kat vám ukáže, o co přesně šlo. Spiritistická tabulkaOdhaleno Vědecké vysvětlení spiritistické tabulky je velmi jednoduché. Ve skutečnosti sami zúčastnění pohybují sklenicí,aniž by si to však uvědomovali. Tomuto podvědomému pohybu se říká ideomotorický.

Jelikož je pohyb tvořen podvědomě,někteří lidé jsou přesvědčeni, že duch na tabulku opravdu působí. Neuvědomují si, že oni jsou ti, kdo sklenicí pohybují. K vytvoření tohoto klipu jsme pozvali skupinu dívek,kterým jsme řekli, že v domě straší. Toto je Richard, který byl průvodcem. Richard vymyslel historku ohledně tohoto domu a tu jim při prohlídce pověděl. V době, kdy byly dívky pozvány k tabulce, byly již přesvědčeny, že v domě opravdu straší. Očekávaly tedy, že se něco stane.

Toto očekávání pomáhá jejich podvědomí, aby realizovalo pohyb. Po dokončení seance jsme se dívek zeptaly, kdo podle nich sklenicí posunoval. A tohle řekly... Ne, vůbec jsem sklenicí nepohybovala. Neřekla bych, že jsem ji posunovala. Nehýbala jsem s ní. Nehýbala jsem s ní. Ve skutečnosti jsem se jí jen stěží dotýkala, když se začala posouvat. Opravdu jsem si myslela, že za tím stojí nějaké síly.

Jak jste viděli, dívky, které se účastnily, byly přesvědčeny, že sklenicí nepohybovaly. A právě díky tomuto přesvědčení, je tak snadné podobným věcem uvěřit. Existuje však dostatek důkazů, že pohyb provádí zúčastnění. V roce 1853 provedl vědec Michael Faraday test, aby zjistil, odkud síla pochází. A to za podobných okolností. My jsme experiment provedli znovu se skupinou mladých lidí, kteří byli schopni sklenicí pohybovat. Faraday navrhl, aby byla na pohybující se předmětpoložena vrstva tvrdého papíru. V našem případě na sklenici.

Když se sklenice posunuje, papíry rovněž. Avšak tento pohyb záleží na tom, odkud jde síla. Pokud by sklenicí pohybovali duchové, sloupec papírků by byl tažen za ní. Do opačného směru než jakým se sklenice pohybuje. Abychom tento efekt napodobili, obtáhli jsme sklenici kouskem nitě. Pokud by však pohyb pocházel z rukou někoho ze zúčastněných. Prvním, co se pohne, bude onen papír, který se odsune ve směru pohybující se sklenice. Faradayův experiment prokázal, že pohyb vzniká lidmi dotýkajícími se sklenice.

Když jsme umístili papír na sklenici, naše výsledky se shodovaly s Faradayovými. Spiritistická tabulka možná může působit zvláštně a strašidelně, ale dá se vysvětlit vědecky. Tajemstvím je ideomotorický pohyb a očekávání.S nadpřirozenem to nemá vůbec nic společného. Pamatujte, existuje ještě šest dalších videí a vy můžete najít onu skrytou vědustojící za všemi z nich na www.scienceofscams.com. A vždy mějte na paměti, že když uvidíte něco nevysvětlitelného; mimořádné věci vyžadují mimořádné důkazy. Překlad: Prestonwww.videacesky.cz

Komentáře (6)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

OK. Ale jak by mě vysvětlil to, že když jsem to zkoušel s kámošema, tak jsme to zkusili tak, že já jsem byl nezúčastněný (nedotýkal jsem se hrnku a zapisoval) a vyvolali jsme mého příbuzného, kterého nikdo z kamarádů zaručeně nezná, jelikož jsem o něm nikdy nemluvil - pak se ho sami ptali na věci, na které jim odpovídal a seděli se skutečností...

2018

Odpovědět

Video opět funkční.

182

Odpovědět

2 3 2011 všem Vám jak Karlům Josefům Františkům Old- Rychům tak starostům ministrům či prezidentům!!

chci tímto připomenout že chceme-li dojít ke správnému výsledku kde počítáme "1x1 a 1+1",
bychom měli mít a znát pro každou onu jednu nějakou hodnotu jako třeba "rychlost a čas".

Označíme-li rychlost jako "v" a čas jako "t" velikostí jako "1" a budem chtít vědět výsledky čemu se co "=", tak zjistíme že "1v+1t=2 různé veličiny ale jinak je NESMYSL stejně jako nějaké "v2 či t2" avšak "1v.1t=1s" jako dráha co může být komukoli lehce i pochopitelné.

Těžko by se chápalo ale dalo by se brát v úvahu jako měrná jednotka, kdybychom počítali "čas" jako DRÁHU kterou musí slunce překonávat při každodenním oběhu kolem Země čímž chci poukázat na obdobnost Newtonovy teorie kde dochází k nesmyslnosti "E=m.v2" a s čím to porovnat ne-li s nějakým biblickým "VĚŘITI BUDEŠ" neb to odporuje veškerým základům logiky vědění ale jako lavina bylo rozšířeno přes veškerou čeleď lidskou. PROČ ?!

Mohli jsme se v událostech i naší generace přesvědčit o tom, co je DAVOVÁ SUGESCE a jak těžké je nepodlehnout oněm vlivům komukoli se v takovém davu nacházejícím kde v tomto případě se nacházíme již v OVLIVNĚNÉM DAVU veškeré čeledi lidské kde zákulisní "(BOHOVÉ)" rozhodli ne že Země nemůže být kulatá ale že "1x1" nesmí být nic jiného než jenom "JEDNA" bez ohledu jakou hodnotu tomu kdo chce přidělit a opakovat se tam kde nepřichází ani OZVĚNA se mi stalo odporně nechutným ale potvrzuje mé závažné úvahy stejně tak, že jako popel máme budoucnosti víc co dát než ve stavu se nacházejícím.

Je těžko vyjádřit své pocity když vidím jak současní "mocnáři" hledají životonosné planety tisíce světelných let daleko ale současných možností v soustavě sluneční se nacházejí jakoby se vyhýbali a nebo nad oním věděním si veškerou moc chtějí ponechat jen sami pro sebe kde opakuji, že pouze "blbci co umí" jsou průmyslově použitelní. Takoví neprotestují!!

Nám stačí když umíme "ČÍST" neb pro chtění VĚDĚT co písmo chce povědět, bychom museli "MYSLET" a to je nám obtížné. Naší jakousi měrnou jednotkou se staly PENÍZE ve kterých hromadíme svá "bohatství" i když je málo takových co bohatnou svým přičiněním ale něco jako olupují své okolí které jim současná pravidla beztrestně dovolují ale proto že jsem poznal něco jako "SPORTOVNÍ PŘÁTELSVÍ", jsem přesvědčen o této možnosti i jinde jako třeba v "boji konkurenčním" jenomže výsledky by vždy zůstávaly jako v "RODINĚ".

Proto by ono třeba i Leninské učit se společně žít pracovat a myslet mohlo být přijatelné ale žádný homoplevel nemá právo si přivlastňovat jakákoliv práva v bezpráví co vytváří! "miloslav"

199

Odpovědět

2Hrdlodus: Povedlo, ale spiritista na všem najde aspoň nějaký náznak "tajemna".

182

Odpovědět

Spíš si říkám, co tam dělá ten Brown; zopakuje svoji hlášku o podfucích a pak vše vysvětluje ta ženská. Je jak nějakej hlasatel.

182

Odpovědět

Tentokrát se jim to příliš nepovedlo.
Ukázali, že spiritistická tabulka není pouze podvod, ale že funguje díky podvědomí.
Ale spiritista by řekl: "To duchové a tajemné síly ovládají ruce lidí. Jsou prostředníky."

196