Thumbnail play icon

Zajímavosti o první části Hobita

59 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:246
Počet zobrazení:2 821

Pokud patříte mezi fanoušky Hobita, neváhejte a podívejte se. Dozvíte se mnoho zajímavých informací z natáčení vašeho oblíbeného filmu.

Komentáře (31)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Mě se ta ruština prostě špatně poslouchá ( nevadí mě, ale prostě...spíš je to nezvyk). Video jsem zkouknul, ale pamatuju tak 10%. Ale jinak je to zase změna.. Osobně se asi na další dívat nebudu, ale pokud se to tady líbí, tak pár ruským videi neuškodí. Každej ať si najde to, co ho baví a nemusí se tady dělat hned poprask....

163

Odpovědět

To je vtip tenhle pláč? Po dvou rocích se objevili tři videa z Ruska a už je to skoro invaze..... to si děláte srandu ne? TO jsou tak Anti-Ruský že to nedokážete překousnout?

184

Odpovědět

Uprchlíci se u nás taky objevili zhruba 3 a už je to invaze :D

164

Odpovědět

Filmový Hobit je velkým varováním všem tvůrcům knih i filmů, že NEJDE donekonečna nafukovat rozsah látky, která to neunese. Celý problém byl prostě v tom, že producenti chytili dračí nemoc a chtěli mít třídílný velkofilm, navíc pojatý jako prolog Pána prstenů, kterým Hobit nikdy nebyl. Jakmile se k tomu přistoupilo s tímto záměrem, všechny další problémy jako "předigitalizace", blbosti typu "elfka + trpaslík", apod. byly už nevyhnutelné.

132

Odpovědět

Problém v hobbitovi byl čas, PJ se několikrát vyjadřoval, že třeba jenom příprava na točení Pána Prstenů trvala tušim nějakých 7+ let, takže mohli všechno domyslet, dostavit a předpřipravit, studio ale u Hobbita chtělo zisk hned, takže třeba na točení třetího dílu byl čas na tu před produkci jenom několik měsíců, proto muselo být tolik CGI.Nehledě na to že je to dělaný podle dětský knížky, zatimco PP byla epická fantasy, takže bylo potřeba o to víc času. Příběhu bylo dost na 3 díly, zvlášt kvůli těm extra materiálům. Jen hůř pojat, kvůli té časové tísni. Mě se i přes ty nedostatky Hobbití triologie líbila, neměla kvalitu PP ale za to byla víc zábavnější (vliv té dětské knižní předlohy) a i když bylo vidět že ten třetí díl byl bohužel slabší než předchozí dva, pořád jsem rád že to vzniklo a že to byl PJ kdo se toho zhostil, dopadlo by podle mě mnohem hůř v rukou někoho jinýho.

21

Odpovědět

K ruskému obsahu sa staviam veľmi skepticky. Ruské ministerstvo obrany investuje obrovské peniaze do šírenia propagandy a financuje množstvo proruských stránok po celej Európe. Takže keď vidím niekde videá, ktoré propagujú Rusko (napr. "20 faktov, ktoré ste o Rusku možno nevedeli," ktoré tu bolo preložené nedávno), som obozretný. Toto možno nebude ten prípad a vysvetlením tu asi bude, že do tímu prišiel prekladateľ ovládajúci ruštinu, ale podľa hodnotenia videa/videí to asi nerobí dobrý dojem ani na iných návštevníkov webu.

1520

Odpovědět

To, co píšete o ruské vládě, je pravda, a s hodnocením tady toho plně souhlasím. Ale sakra, to neznamená, že Puškin nebyl velký básník, že Gogol nebyl geniální a vtipný, že je na Sibiři nádherná příroda, že... Já nevím, jsou toho mraky. Hodnotit videa by se mělo podle kvality, a to se tu snad i děje, a ne podle toho, jak moc souhlasím s politikou země, ze které pochází. To bych asi nemohl ničemu dát desítku, protože na každé vládě mě něco štve. A napsat/natočit něco pěkného o své zemi taky není smrtelný hřích.

211

Odpovědět

+komunardSúhlasím. Ja dokonca zbožňujem ruskú literatúru. Od Dostojevského cez Solženicyna až po Tolstého. Len vravím, že som obozretný a že možno už podvedome vnímam všetko pozitívne, čo sa dnes objaví o Rusku ako propagandu. A že možno aj iní ľudia s tým majú problém. Je teraz totiž taká komplikovaná doba, že človek už nevie čomu veriť a čomu nie.
Na tom videu s tými 20 faktami, ktoré som spomínal mi vadilo ako tam tvrdili, že v Rusku nikdy nemali otroctvo a pritom tam mali gulagy, ktoré sú technicky vzaté otroctvom, kedže ide o neplatenú nútenú prácu. A to už bolo v dobe, kedy už aj otroctvo vymizlo. Kľúčovou zložkou propagandy je skresľovanie faktov, čo je podľa mňa presne to, čo sa v tom videu stalo.

30

Odpovědět

+komunardObezřetnost je jistě na místě, ale nepřeháněl bych to. Třeba těch 20 faktů Rusko strašně chválilo, ale připadalo mi to jako něco, co by klidně mohl udělat někdo, kdo má svou zemi rád. Nebyly všechny čistě O.K. ale to není u videa na YouTube až tak nezvyklé. Viděl jsem už větší pitomosti, které byly naprosto politicky neutrální.

Jen tak pro zajímavost: Zrovna ti tři spisovatelé, co jste jmenoval, jsou z těch lidí, u kterých se bojím, že by se mohli alespoň zčásti za Putina postavit. Minimálně byli silně věřící a konzervativní. Zas Tolstoj byl taky pacifista, takže by ho to mohlo odradit, ale jeden nikdy neví. Solženicyn Putina zažil a vyjádřil mu svůj obdiv.

Zrovna s tím, že gulagy naplňují definici otroctví se pohybujete na podobně tenkém ledě, jako tvůrci 20 faktů v bodě o otroctví. Otroctví, nevolnictví a nucená práce jsou všechno svinstva, ale nepokládal bych mezi ně rovnítko. Nucená práce vězňů (a lidé na gulagu byli vězni, byť často byli odsouzeni za politické postoje nebo naprosté prkotiny) je povolena i v USA. Na rozdíl od otroctví a nevolnictví.

Že zkreslování faktů je znakem propagandy, to je jistě pravda, ale může to být taky problém nedorozumění, neznalosti, nepochopení, sebeklamu... Je třeba na to upozorňovat, ale neoznačoval bych to hned za propagandu (kterou ostatně nedělají jen Rusové).

62

Odpovědět

+komunard.....nerad ruším, pane Komunard.....ale na území dnešního Ruska žila značná část jinak Ukrajinských Skythských národů a ty podle mnoha dějepisců (včetně Hérodota, který do Skythie cestoval) otroctví provozovali stejně jako každý jiný. Takže gulagy vlastně opravdu ani vytahovat nemusíme, Rusko na tom nebylo co se otroctví týče o nic lépe ani hůře než většina antického světa......

51

Odpovědět

+komunardNemusíte se omlouvat, pane Gandalf. Ale několik věcí:
1) Já jsem nikde nepsal, že v Rusku nebyli otroci. Takže nevím, proč tuto zajímavou poznámku adresujete mě.
2) Pokládat svaz Skythů za Rusko je sporné, sice to odpovídá geograficky, ale ne kulturně, pokud vím.
3) Vím, že tvrzení, že v Rusku nebyli otroci v těch 20 faktech zaznělo. Nemyslím si, že je to pravda. Ale ani, že to je zlovolná lež. Rusko skutečně minula novověká vlna otrokářství, a autory nenapadlo hledat dál. Nebo to zjednodušili. Nemusel to být žádný projev zlé vůle.

21

Odpovědět

jen vice bonusu o filmech :D hlavne o lotr/hobit.

btw proc on soudil s new line cinema? sem nepochopil

81

Odpovědět

Říkali kvůli nějakýmu zisku, asi mu nedodali to co mu slíbili.

00

Odpovědět

videarusky.ru

neostalinisti vladnou světu

1735

Odpovědět

Jak jsem psal už u předchozího videa, zeptám se raději rovnou i zde. Není to nijak vyloženě špatné, ale stejně mi to nedá: Proč ten nárůst počtu ruských videí na Videačesky? Myslím třeba Fakta o Rusku a podobné. Do teamu se přidal nějaký ruštinář, nebo se na youtube v poslední době objevuje více ruských videí než dříve? Berte to jako šťouralství
P.S.: Jen mě to zajímá

1817

Odpovědět

prvá možnosť je správna :)
Margharit je očividne "ruštinář" :)
ale podľa mňa to je len dobre, že videačesky okrem nemčiny a angličtiny prekladajú aj ostatné jazyky, napr. francúzštinu, myslím že sa tu mihla aj španielčina, teraz ruština. Chválim, naozaj :) a tým čo sa to nepáči - kto nechce ruské videa, nech ich nepozerá, do kina tiež nechodíte na všetky filmy, tak prečo by ste mali pozerať všetky videá tu. Mne sa toto páči :)

524

Odpovědět

Pár videí z Ruska a už sa tu vyšiluje. :D Svet nie je len angličtina. A čo je zlé na ruských videách? Nič, len umelo vytvorený odpor od prašivých západných médií.

3114

Odpovědět

+Fretkaaaaaa sme doma :D

73

Odpovědět

proc prekladate rusaky a jejich videa? Je nespocet anglickych videi, tak proc? Kdo to ma poslouchat?

1564

Odpovědět

Kedysi dávno sa jeden človek rozhodol, že ovládať ruštinu bude na úžitok biznisu... Potom si uvedomil, že by musel byť laň čo rozťahuje nohy, alebo nájomný vrah a tak využil svoje schopnosti v prospech neziskovej aktivity a začal prekladať prechlastané stalinistické videá...

27

Odpovědět

Poslouchat to má každý, kdo na to klikne. Jestli sis nedokázal vydedukovat z náhledu plného azbuky, že to bude rusky, tak ti to utrpení i přeju.

181

Odpovědět

+Sleevato je relatívne, pretože Tolkienov jazyk, čo je v jeho knihách sa trocha podobá na azbuku :D možno je len zarytý fanda :D

14

Odpovědět

brzy 1000 stránek videa! možná nás čeká překvápko :-)

160

Odpovědět

Nevěřím na 1000 stránek... Myslím žš nás čeká velký kolaps....

10

Odpovědět

A mně se filmy líbily :-)

109

Odpovědět

Tolik práce a tak otřesný film na motivy snad nejlepší pohádky, jakou znám. Odporný kýčovitý vizuál, neosobní postavy, plytká a nesmyslná výprava, nepochopitelný scénář... Ten film je snad nejdražší propadák, jaký existuje.

4116

Odpovědět

mne sa tiež hobit vôbec nepáčil... čakal som, že to bude také svižné dobrodružstvo, jednoducho - trpaslíci a spol. idú na čunder... filmári z toho zbytočne nasilu urobili dáky epický megahustodémonský miš maš, ktorý je odsúdený na zabudnutie....už v predlohe ale chýba ta osudovosť, ktorú cítime v pánovi prsteňov... boj proti zlu, ktoré nám chce zobrať všetko...

227

Odpovědět

Hobit bude zkrátka zapomenut, pro mě je 100x lepší pán prstenů. Ano i v původní trilogii bylo pár hluchých míst ale v Hobitovi to byl snad celý třetí díl. Hobit měl být na dva díly a basta, zkrátka nuda. První díl se mi líbil, nebyl tak utahaný ale měl se vzít druhý a třetí díl, sestříhat do jednoho dílu a hned by to bylo o něčem jiném. Ale prachy zkrátka vládnou světu.

377

Odpovědět

Celý Hobit v jednom filmu je: The Hobbit: The Tolkien Edit

90

Odpovědět

+KohbaJsou k tomu i české titulky.

30

Odpovědět

Jojo, přemíra digitálu tomu uškodila snad stejnou měrou jako otřesný scénář.

408

Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK