10 nejkontroverznějších filmů - CineFix
Video není vhodné pro děti a mladistvé.
Existuje množství filmů, které nejsou veřejností přijímány dobře a existují filmy, které společnost rozdělí na dva nesmiřitelné tábory. Jedni je nesnášejí, jiní je milují. A v tomto seznamu od CineFixu tuto skupinu filmů najdete.
Přepis titulků
Nikdy se nezavděčíte všem,
ale některé filmy naštvou každého. Popadněte své pochodně a vidle, tohle je TOP 10 nejkontroverznějších
filmů všech dob. Než začneme, něco si vyjasněme. Ano, existuje spousta kontroverzních
filmů plná sexuálního násilí. Jistě, některé mají uměleckou hodnotu. Určitě nechcete 10 minut poslouchat,
jak mluvíme o znásilňování, a my nechceme 10 minut
mluvit o znásilňování ve filmech.
Takže si to rychle odbudeme číslem 10 a pak se přesuneme na méně sexuální témata. Najdeme ho v Lidské stonožce, ve Zvráceném, v Caligulovi, v Plivu na váš hrob, v původním Posledním domu nalevo. Ale i ve filmech jako Poslední tango v Paříží, Antikrist a v srbském filmu, který rozproudí diskuzi, i když se nesleduje snadno. Ale my si vybrali Saló aneb 120 dní Sodomy. Vy, slabá a spoutaná stvoření, určená k našemu potěšení, nečekejte, že zde najdete šílenou svobodu, kterou vám nabízí vnější svět.
Najdete tu násilí, vraždu, mučení, ponižování, znásilnění a koprofilii. Pokud nemáte rádi 2 girls 1 cup, zapněte si při jejím googlování bezpečné vyhledávání. Příběh pojednává o 4 fašistických zhýralcích, kteří přivedou 18 zajatců do svého italského sídla, kde se konají nucené orgie. Saló je v mnoha státech zakázáno a kritiky je vychvalováno i zatracováno. Povedlo se mu proti sobě poštvat všechny ochránce slušnosti.
Je obscénní a občas groteskní, ale za tím vším je umělecký úmysl, který promlouvá ve prospěch a proti moci a perverzi v každém z nás. Abyste někoho vytočili, nepotřebujete mučení. Někdy stačí úplně obyčejné vykouření. Filmy jako Kids, Shortbus nebo Pretty Baby nabízejí přímý náhled na sexuální záležitosti a tím vytáčejí cenzory. Ale naším číslem 9 je The Brown Bunny. Film vrcholí nesimulovaným vykouřením na plátně, které nechvalně proslulo.
A také započalo slovní přestřelku mezi režisérem a kritikem Rogerem Ebertem. Ten ho nazval tím nejhorším možným filmem. Režisér Ebertse nazval tlustým prasetem s fyzičkou otrokáře. Spor vyvrcholil a režisér, který Ebertovi přál rakovinu, se omluvil a svůj film předělal. A žili šťastně až do smrti. V dávné minulosti, kdy filmy stály čtvrťák a barvy ještě nebyly vynalezeny, by vykouření na plátně roztrhalo předivo viktoriánského prostoru a času na kusy.
V té době jste ve filmech skoro nenašli ani náznak sexuality, natož aby to všechno ukázali na plné koule. V 90. letech 19. století Fatima a její kuči-kuči tanec a Edison: Polibek naštvali svět tím, že na plátno přenesli burlesku a líbání. A filmy ze 40. a 50. let jako The Outlaw, The Moon is Blue a Baby Doll ohrožovaly rodinné hodnoty výstřihem, slovy "panna" a "těhotná" a scénou svádění.
Naše 8. příčka patří význačnému filmu z 50. let L'Amore. Rosselliniho část nazvaná Zázrak naštvala Národní ligu pro pořádek, která ji nazvala "protikatolickou" a "svatokrádežnou", protože tam muž oplodnil poblouzněnou farmářku, která si myslela, že je Panna Marie. Cenzoři film zakázali, začal kvůli tomu soud, dostalo se to k Nejvyššímu soudu, a nastalo přelomové rozhodnutí, že se jedná o umělecké vyjádření.
Tím vznikl precedent pro zrušení cenzury amerických filmů. Pokud o tom chcete vědět víc, najdete si dějiny cenzury Hollywoodu od FilmSchool'd. Na naší 7. příčce se zaměříme na smrt a násilí. Původní Texaský masakr motorovou pilou byl první krvavý splatter film, u kterého mnoho diváku skřípalo zuby. Ale nikdo nevěřil, že je to skutečné. Snuff a Tváře smrti byly dva filmy, které se snažily zpeněžit pohled na skutečně umírající lidi.
Snuff smrti pouze předstíral, Tváře použily záběry skutečných novinářských záběrů. Ale my si vybrali film Kanibalové. Zvládl jsi to. Pozvali nás na večeři. Režisér byl 10 dní po vydání filmu zatčen a obviněn z oplzlosti a vraždy, protože lidé věřili, že své herce zabil a jednoho napíchl na kůl. To neudělal, ale během natáčení zabil a rozsekal několik zvířat, což je taky hrozné.
Není to hezký, optimistický ani příjemný film. Je to velmi kontroverzní film, a proto je v naše seznamu. Než budeme pokračovat, vytěsněme si násilí z hlavy těmito záběry. Pokračujeme stravitelnějším číslem 6. Pokud chodíte na internet, tak víte, že nic neburcuje lidi víc než politika. JFK byl kontroverzní kvůli přiživování konspiračních teorií o jeho zabití. A Death of a President byl kritizován za nedostatečnou fiktivnost.
Na západní frontě klid si po 1. světové válce vysloužil kritiku za to, že německé postavy ukázal v kladném světle. A Triumf vůle je stále kontroverzní... Vlastně ze stejného důvodu. Naše 6. příčka připadá filmu, který se německému zlatému dolu od Riefenstahlové vyrovná, strategicky načasovanému filmu Michaela Moora Fahrenheit 9/11. Když se lidé bojí, přesvědčíte je k čemukoliv.
Pořád panují dohady nad věrohodností tohoto dokumentu. Ze všech stran ho kamenovali televizní a rádioví hlasatelé. Ray Bradbury se dokonce při vyslovení jeho jména naštval. Ale Michael Moore píchl do vosího hnízda, proto je na našem seznamu. Na páté příčce se podíváme na rozruch, který vznikl vyobrazením homosexuality ve filmu. Film Victim z roku 1961 vyprávěl příběh homosexuálních milenců a popudil cenzory i diváky.
Po celém světě byl zakazován, cituji: "Za vyobrazování homosexuality v příliš kladném světle." Půlnoční kovboj pobouřil mírným simulovaným sexem mezi dvěma muži. Zkrocená hora jistě pobouřila katolíky a konzervativce, který zničil pravé americké hetero muže tím, že z nich udělal gaye. Ale naše 5. místo patří filmu, který naštval homosexuální komunitu. Na lovu.
Ta boule v tvých kalhotách není nůž. Neprojdeme se? Na lovu byl kritizován za spojování homosexuality s vraždami. Zaměřil se na odvrácenou stránku LGBT komunity. Aktivisté žili obavou z toho, že film může poškodit obraz komunity a že vybudí zločiny proti homosexuálům. A s tímto názorem nečekali do premiéry. Protesty začaly už během natáčení.
Vlastně byli znepokojeni oprávněně. Dva měsíce po premiéře byli dva gayové zabiti před gaybarem, ve kterém ve filmu proběhla střelba. To je vážně na nic. Přesuneme se ke 4. místu. Je jasné, že v USA otázka rasy nikdy nebyla kontroverzní, takže ji můžeme přeskočit. Až na Zrození národa od D. W. Griffitha, které oslavovalo KKK, nádherně rasistickou Píseň jihu od Disneyho, nebo monochromatické vyobrazení severních Vietnamců Michaela Cimina.
Mezirasový polibek z filmu Island of the Sun a nepříliš známý film Spika Lee Jednej správně urážely lidi po dlouhá léta. Ale nejkontroverznější film bylo asi nezávislé drama Sweet Sweetback's Baadasssss Song z roku 1971. Bylo tak kontroverzní, že ho původně vysílala jen dvě kina. Film dal vznik novému žánru.
Film byl věnován všem bratrům a sestrám, kteří měli dost Velkého muže. Bílá skupina cenzorů mu udělila rating X. Černí panteři ho povinně sledovali, ale magazín Ebony film odsoudil. U tohoto filmu se lidé nikdy neshodli. Proto do našeho seznamu patří. Někdy se kontroverze netočí jen kolem toho, zda smyšlený autorův výplod je dobrý nebo špatný. Někdy je problém s natáčením filmu.
Týrání zvířat v Nebeské bráně přispělo k fiasku filmu, obsazování "zrůd" diváci považovali za odporné, vykořisťující nebo oboje. Titicut Follies bylo kritizováno za to, jak naprosto nestydatě zacházelo se soukromím lidí na plátně. Ale naše třetí místo patří filmu Zóna soumraku. Film započal 10 let dlouhou právní bitvu a způsobil revoluci ve standardech bezpečnosti poté, co pád vrtulníku zabil 3 herce.
Mladé lidi neničí pouze videohry. Násilné filmy systematicky ničí morální hodnoty společnosti už od dob původní Zjizvené tváře. Divíte se tedy, že naše druhá příčka se zaměřuje na rozhořčení kolem filmů Bonnie and Clyde, Psycho nebo Divoká banda. Násilí zde bylo vyobrazeno mnohem realističtěji než kdy dřív. The Warriors a Mechanický pomeranč prý glorifikují zločin a gangy. Ale pokud mluvíme o kontroverzní glorifikaci násilí, nic se nevyrovná filmu Takoví normální zabijáci.
Máma mě učila, abych si vybrala to nejlepší. A to jsi ty! Někteří lidé tento film obviňují z masové střelby v Columbine. Stejně tedy obviňují Doom, Marylina Mansona a tmavé pršipláště. Ale tato satira o tom, jak se masoví vrazi vyobrazují v médiích, některé lidi dovedla k myšlence, že masové vrahy glorifikuje tento film a ne média.
Rozhodněte se sami. Mluvili jsme o politice, rase i sexuální orientaci. Probrali jsme věci, které byste neměli probírat na svém prvním rande. Mluvili jsme i o gore pornu, které byste při balení žen také neměli zmiňovat. Ale je to váš sexuální život... Co tedy zbylo na první příčku? Je tam ten největší kazi*uk na prvním rande, náboženství. Na toto umístění aspiruje množství filmů.
Náboženské rozhořčení panovalo kolem Šifry mistra Leonarda, Dogma, Rosemary má děťátko, Vymítače ďábla, Života Briana, The Message, Hail Mary a dokonce i South Parku. A když dojde na Ježíše, kontroverznost narůstá. S Ježíšem si nikdo nebude zahrávat! Umučení Krista bylo kritizováno za nadměrné násilí, odchýlení od Bible, antisemitismus a dokonce za vytváření kultu. Ale my si vybrali Poslední pokušení Krista.
Pokřti mě. Nádherný Scorseseho film bere život Krista trochu z jiného pohledu. Zřejmě způsobil největší poprask. Státy ho zakazovaly, kina ho odmítala vysílat, křesťané ho bojkotovali a evangelíci ho chtěli koupit a spálit. Ale bylo to ještě šílenější. Jeden muž najel autobusem do kina, kde ho vysílali. Extrémisté házeli smradlavé bomby, slzný plyn, sprejovali na kina a napadali návštěvníky kin.
Nejhorší byl útok Molotovým koktejlem na kino plné diváků, při kterém bylo 13 diváků popáleno. Je to šílená odpověď na relativně krásný a pozitivní film. Proto si myslíme, že se jedná o nejkontroverznější film. Co myslíte? Vynechali jsme váš oblíbený kontroverzní film? Máte vůbec nějaký oblíbený? To je divné. Napište nám a těšte se na další filmová videa od CineFix.
Překlad: Mithril www.videacesky.cz
Takže si to rychle odbudeme číslem 10 a pak se přesuneme na méně sexuální témata. Najdeme ho v Lidské stonožce, ve Zvráceném, v Caligulovi, v Plivu na váš hrob, v původním Posledním domu nalevo. Ale i ve filmech jako Poslední tango v Paříží, Antikrist a v srbském filmu, který rozproudí diskuzi, i když se nesleduje snadno. Ale my si vybrali Saló aneb 120 dní Sodomy. Vy, slabá a spoutaná stvoření, určená k našemu potěšení, nečekejte, že zde najdete šílenou svobodu, kterou vám nabízí vnější svět.
Najdete tu násilí, vraždu, mučení, ponižování, znásilnění a koprofilii. Pokud nemáte rádi 2 girls 1 cup, zapněte si při jejím googlování bezpečné vyhledávání. Příběh pojednává o 4 fašistických zhýralcích, kteří přivedou 18 zajatců do svého italského sídla, kde se konají nucené orgie. Saló je v mnoha státech zakázáno a kritiky je vychvalováno i zatracováno. Povedlo se mu proti sobě poštvat všechny ochránce slušnosti.
Je obscénní a občas groteskní, ale za tím vším je umělecký úmysl, který promlouvá ve prospěch a proti moci a perverzi v každém z nás. Abyste někoho vytočili, nepotřebujete mučení. Někdy stačí úplně obyčejné vykouření. Filmy jako Kids, Shortbus nebo Pretty Baby nabízejí přímý náhled na sexuální záležitosti a tím vytáčejí cenzory. Ale naším číslem 9 je The Brown Bunny. Film vrcholí nesimulovaným vykouřením na plátně, které nechvalně proslulo.
A také započalo slovní přestřelku mezi režisérem a kritikem Rogerem Ebertem. Ten ho nazval tím nejhorším možným filmem. Režisér Ebertse nazval tlustým prasetem s fyzičkou otrokáře. Spor vyvrcholil a režisér, který Ebertovi přál rakovinu, se omluvil a svůj film předělal. A žili šťastně až do smrti. V dávné minulosti, kdy filmy stály čtvrťák a barvy ještě nebyly vynalezeny, by vykouření na plátně roztrhalo předivo viktoriánského prostoru a času na kusy.
V té době jste ve filmech skoro nenašli ani náznak sexuality, natož aby to všechno ukázali na plné koule. V 90. letech 19. století Fatima a její kuči-kuči tanec a Edison: Polibek naštvali svět tím, že na plátno přenesli burlesku a líbání. A filmy ze 40. a 50. let jako The Outlaw, The Moon is Blue a Baby Doll ohrožovaly rodinné hodnoty výstřihem, slovy "panna" a "těhotná" a scénou svádění.
Naše 8. příčka patří význačnému filmu z 50. let L'Amore. Rosselliniho část nazvaná Zázrak naštvala Národní ligu pro pořádek, která ji nazvala "protikatolickou" a "svatokrádežnou", protože tam muž oplodnil poblouzněnou farmářku, která si myslela, že je Panna Marie. Cenzoři film zakázali, začal kvůli tomu soud, dostalo se to k Nejvyššímu soudu, a nastalo přelomové rozhodnutí, že se jedná o umělecké vyjádření.
Tím vznikl precedent pro zrušení cenzury amerických filmů. Pokud o tom chcete vědět víc, najdete si dějiny cenzury Hollywoodu od FilmSchool'd. Na naší 7. příčce se zaměříme na smrt a násilí. Původní Texaský masakr motorovou pilou byl první krvavý splatter film, u kterého mnoho diváku skřípalo zuby. Ale nikdo nevěřil, že je to skutečné. Snuff a Tváře smrti byly dva filmy, které se snažily zpeněžit pohled na skutečně umírající lidi.
Snuff smrti pouze předstíral, Tváře použily záběry skutečných novinářských záběrů. Ale my si vybrali film Kanibalové. Zvládl jsi to. Pozvali nás na večeři. Režisér byl 10 dní po vydání filmu zatčen a obviněn z oplzlosti a vraždy, protože lidé věřili, že své herce zabil a jednoho napíchl na kůl. To neudělal, ale během natáčení zabil a rozsekal několik zvířat, což je taky hrozné.
Není to hezký, optimistický ani příjemný film. Je to velmi kontroverzní film, a proto je v naše seznamu. Než budeme pokračovat, vytěsněme si násilí z hlavy těmito záběry. Pokračujeme stravitelnějším číslem 6. Pokud chodíte na internet, tak víte, že nic neburcuje lidi víc než politika. JFK byl kontroverzní kvůli přiživování konspiračních teorií o jeho zabití. A Death of a President byl kritizován za nedostatečnou fiktivnost.
Na západní frontě klid si po 1. světové válce vysloužil kritiku za to, že německé postavy ukázal v kladném světle. A Triumf vůle je stále kontroverzní... Vlastně ze stejného důvodu. Naše 6. příčka připadá filmu, který se německému zlatému dolu od Riefenstahlové vyrovná, strategicky načasovanému filmu Michaela Moora Fahrenheit 9/11. Když se lidé bojí, přesvědčíte je k čemukoliv.
Pořád panují dohady nad věrohodností tohoto dokumentu. Ze všech stran ho kamenovali televizní a rádioví hlasatelé. Ray Bradbury se dokonce při vyslovení jeho jména naštval. Ale Michael Moore píchl do vosího hnízda, proto je na našem seznamu. Na páté příčce se podíváme na rozruch, který vznikl vyobrazením homosexuality ve filmu. Film Victim z roku 1961 vyprávěl příběh homosexuálních milenců a popudil cenzory i diváky.
Po celém světě byl zakazován, cituji: "Za vyobrazování homosexuality v příliš kladném světle." Půlnoční kovboj pobouřil mírným simulovaným sexem mezi dvěma muži. Zkrocená hora jistě pobouřila katolíky a konzervativce, který zničil pravé americké hetero muže tím, že z nich udělal gaye. Ale naše 5. místo patří filmu, který naštval homosexuální komunitu. Na lovu.
Ta boule v tvých kalhotách není nůž. Neprojdeme se? Na lovu byl kritizován za spojování homosexuality s vraždami. Zaměřil se na odvrácenou stránku LGBT komunity. Aktivisté žili obavou z toho, že film může poškodit obraz komunity a že vybudí zločiny proti homosexuálům. A s tímto názorem nečekali do premiéry. Protesty začaly už během natáčení.
Vlastně byli znepokojeni oprávněně. Dva měsíce po premiéře byli dva gayové zabiti před gaybarem, ve kterém ve filmu proběhla střelba. To je vážně na nic. Přesuneme se ke 4. místu. Je jasné, že v USA otázka rasy nikdy nebyla kontroverzní, takže ji můžeme přeskočit. Až na Zrození národa od D. W. Griffitha, které oslavovalo KKK, nádherně rasistickou Píseň jihu od Disneyho, nebo monochromatické vyobrazení severních Vietnamců Michaela Cimina.
Mezirasový polibek z filmu Island of the Sun a nepříliš známý film Spika Lee Jednej správně urážely lidi po dlouhá léta. Ale nejkontroverznější film bylo asi nezávislé drama Sweet Sweetback's Baadasssss Song z roku 1971. Bylo tak kontroverzní, že ho původně vysílala jen dvě kina. Film dal vznik novému žánru.
Film byl věnován všem bratrům a sestrám, kteří měli dost Velkého muže. Bílá skupina cenzorů mu udělila rating X. Černí panteři ho povinně sledovali, ale magazín Ebony film odsoudil. U tohoto filmu se lidé nikdy neshodli. Proto do našeho seznamu patří. Někdy se kontroverze netočí jen kolem toho, zda smyšlený autorův výplod je dobrý nebo špatný. Někdy je problém s natáčením filmu.
Týrání zvířat v Nebeské bráně přispělo k fiasku filmu, obsazování "zrůd" diváci považovali za odporné, vykořisťující nebo oboje. Titicut Follies bylo kritizováno za to, jak naprosto nestydatě zacházelo se soukromím lidí na plátně. Ale naše třetí místo patří filmu Zóna soumraku. Film započal 10 let dlouhou právní bitvu a způsobil revoluci ve standardech bezpečnosti poté, co pád vrtulníku zabil 3 herce.
Mladé lidi neničí pouze videohry. Násilné filmy systematicky ničí morální hodnoty společnosti už od dob původní Zjizvené tváře. Divíte se tedy, že naše druhá příčka se zaměřuje na rozhořčení kolem filmů Bonnie and Clyde, Psycho nebo Divoká banda. Násilí zde bylo vyobrazeno mnohem realističtěji než kdy dřív. The Warriors a Mechanický pomeranč prý glorifikují zločin a gangy. Ale pokud mluvíme o kontroverzní glorifikaci násilí, nic se nevyrovná filmu Takoví normální zabijáci.
Máma mě učila, abych si vybrala to nejlepší. A to jsi ty! Někteří lidé tento film obviňují z masové střelby v Columbine. Stejně tedy obviňují Doom, Marylina Mansona a tmavé pršipláště. Ale tato satira o tom, jak se masoví vrazi vyobrazují v médiích, některé lidi dovedla k myšlence, že masové vrahy glorifikuje tento film a ne média.
Rozhodněte se sami. Mluvili jsme o politice, rase i sexuální orientaci. Probrali jsme věci, které byste neměli probírat na svém prvním rande. Mluvili jsme i o gore pornu, které byste při balení žen také neměli zmiňovat. Ale je to váš sexuální život... Co tedy zbylo na první příčku? Je tam ten největší kazi*uk na prvním rande, náboženství. Na toto umístění aspiruje množství filmů.
Náboženské rozhořčení panovalo kolem Šifry mistra Leonarda, Dogma, Rosemary má děťátko, Vymítače ďábla, Života Briana, The Message, Hail Mary a dokonce i South Parku. A když dojde na Ježíše, kontroverznost narůstá. S Ježíšem si nikdo nebude zahrávat! Umučení Krista bylo kritizováno za nadměrné násilí, odchýlení od Bible, antisemitismus a dokonce za vytváření kultu. Ale my si vybrali Poslední pokušení Krista.
Pokřti mě. Nádherný Scorseseho film bere život Krista trochu z jiného pohledu. Zřejmě způsobil největší poprask. Státy ho zakazovaly, kina ho odmítala vysílat, křesťané ho bojkotovali a evangelíci ho chtěli koupit a spálit. Ale bylo to ještě šílenější. Jeden muž najel autobusem do kina, kde ho vysílali. Extrémisté házeli smradlavé bomby, slzný plyn, sprejovali na kina a napadali návštěvníky kin.
Nejhorší byl útok Molotovým koktejlem na kino plné diváků, při kterém bylo 13 diváků popáleno. Je to šílená odpověď na relativně krásný a pozitivní film. Proto si myslíme, že se jedná o nejkontroverznější film. Co myslíte? Vynechali jsme váš oblíbený kontroverzní film? Máte vůbec nějaký oblíbený? To je divné. Napište nám a těšte se na další filmová videa od CineFix.
Překlad: Mithril www.videacesky.cz
Komentáře (47)
SavoLita (anonym)Odpovědět
29.01.2016 01:31:34
viděl jsem "sbrský film" doporučuju!!! :D
YumiOkamiOdpovědět
29.01.2016 16:22:35
Jasně "doporučuji".
DinoCop (anonym)Odpovědět
25.01.2016 20:18:05
Náboženství by měla být zakázána a každý kdo ho praktikuje ztrestán dle své víry. Křesťané ukřižování a muslimové ukamenování.
Kohba (anonym)Odpovědět
25.01.2016 19:08:02
Brown Bunny je kontroverzní jen kvůli té kuřbě a to, že je to ultra nudná broskvovina, to nikoho nepohoršuje? Tedy kromě mě a zmíněného kritika?
YumiOkamiOdpovědět
25.01.2016 17:54:38
Taky jsem viděla film "Neznámý od jezera"..Je to docela nevhodný film pro homofobiky. :D
FimiOdpovědět
25.01.2016 07:14:24
pěkný seznam, většinu jsem viděl, hlavně teda Srbský film byl nechutnej, Human Centipede taky a plno dalších....mně tam ale chyběl film Funny Games od Michaela Hannekeho, to je taky hodně drsné a Taxidermia ještě ....
Mike (anonym)Odpovědět
25.01.2016 03:38:53
Jsem rád, že tam dali Poslední pokušení Krista a ještě k tomu na první místo. To je asi opravdu nejznámější film, kvůli kterému bylo nejvíc nepokojů. Přitom jde fakt o hezký film. A to jsem věřící...
karlotiskot (anonym)Odpovědět
26.01.2016 10:08:31
Ešte keď som bol malý a vedený k viere videl som tento film a bol pre mňa strašne inšpirujúci, práve k ďalšiemu životu vo viere. Keď som sa neskôr dozvedel, že kresťanom vadil Ježiš, ktorý by bol len ďalším obyčajným človekom nie len bezchybným ideálom v istej aj keď celkovo v malej miere to prispelo k môjmu zrieknutiu sa viery ale vo väčšej miere k prezretiu v pokrytectvo cirkvi. Je smutné, že rôzne cirkvy tento film kritizujú aj napriek tomu, že nikto nikdy viac nepriblížil boha človeku, v tom najlepšom slova zmysle, ako režisér v tomto filme.
Mimochodom ako dieťa som mal svoju predstavu o údele Judáša a keď som videl v tomto filme, mal som asi tak 11, ako moja predstava na plátne ožila, bol to nezabudnuteľný pocit. Navždy budem mať v hlave scénu, keď Judáš kritizoval Ježiša za to ako sa zriekol svojho údelu napriek tomu, čo pre neho musel spraviť. Prešlo 18 rokov a stále si ju pamätám.
placka102Odpovědět
24.01.2016 21:47:45
super, diky moc za preklad! :) mam drobnou technickou poznamku: kina "nevysilaji" ale "promitaji" ;)
nemam nedam neberuOdpovědět
24.01.2016 21:16:20
Tak tohle mě pobavilo, ze seznamu jsem viděl úplně všechno (i ty zmíněné filmy mimo žebříček), tak jsem čekal, že najdu nějakou novou chuťovku a ono nic :/ Já už jedu na větších extrémech o kterých se žebříčky asi nikdy dělat nebudou :D
Jinak video je ale povedené, je vidět že autor o tom něco ví a i když se s výběrem drží dost při zemi, tak vybral slušné kousky.
RookieOdpovědět
25.01.2016 06:08:34
ano, protože se jedná o seznam nejkontroverznějších filmů, né seznam snuff videí z dark webu, pro úchyláky a devianty...
nemam nedam neberuOdpovědět
25.01.2016 23:02:08
+RookieJe smutné že se tu najdou blbečci kteří:
a) vůbec nechápou že tyhle filmy sledují zcela normální lidé
b) vůbec nečtou co tady píšu...
dmd074 (anonym)Odpovědět
24.01.2016 17:53:48
Tak si říkám, když se těmto filmům vyhnu budu v klidu žít i bez takovýchto kulturních zážitků.
krocan (anonym)Odpovědět
24.01.2016 15:10:01
Mě stačilo si přečíst pár informací a zhlédnout trailer na Srbsky film. Tejden jsem byl vynervovanej.
kamikaze.NBOdpovědět
24.01.2016 20:47:11
No myslím že Srbsky film vyhráva čo sa týka násilia, nechutností a tabu tém. Film naozaj len pre silné povahy a naozaj ťažko povedať či tým chcel vyjadriť režisér nejaký zámer, alebo si prosto iba stiahol nohavice a masturboval.
nemam nedam neberuOdpovědět
24.01.2016 21:11:51
Srbsky film je slabota. Okolo toho filmu se začalo dělat velké haló jen proto, že stál trochu víc peněz a tak byl samozřejmě i víc na očích, ale pokud tě něco takového vynervuje, tak buď rád, že jsi neviděl jiné extrémy (věř mi, je jich fakt dost :D)
kamikaze.NBOdpovědět
24.01.2016 23:33:37
Noo bratku, ale neviem či tie tvoje, ehm, filmy sa teda vôbec dajú nájsť na csfd/imdb. Nejedná sa o vysoko špecializované zbožie? Niečo také ako režíroval Vukmír Vukmír z Srbského filmu? :D
nemam nedam neberuOdpovědět
25.01.2016 00:32:44
+kamikaze.NBNa CSFD jich pár najdeš, hlavně zásluhou mého kamaráda (takté podobný nadšenec), který se dost zasazuje za to, aby tam ty filmy byly přidány i když je to někdy trochu komplikované a často jsou tam stejně hodnocené pouze námi :D
Jinak ano viděl jsem i kousky ze kterých se mi občas zvedal kufr (a to se považuji za celkem otrlého člověka, nakonec pracuji v márnici) a na žádných klasických filmových serverech je nenajdeš. Jsou to opravdu filmy nejhrubšího zrna, kde je mučení nebo znásilnění spíše úvod do mnohem silnějších, často psychicky vyhrocených situací. Sexuální scény (často velmi brutální) jsou snímány na hranici p***a (jsou i filmy, kde natvrdo vidíš penetraci, masturbaci nad mrtvolami, nebo ukájení do rozřezaných ran apod).
Osobně tento žánr ani moc doporučovat nemůžu, protože to je opravdu pro minoritní publikum. Nicméně nejde o nic zakázaného, či nelegálního. Rozhodně v těch filmech není nikomu ubližováno, či dokonce zabito. Na to tu mám fikce ve stylu výborného filmu 8mm (pokud si neviděl, tak doporučuji, nic nechutného se tam neděje).
R3diOdpovědět
24.01.2016 14:53:33
Btw. Za poslední dobu velkou kontroverzi vyvolali chlapci S. Rogen a J. Franco s jejich Interview... to ve videu určitě za zmínku stálo.
luftmausmann (anonym)Odpovědět
24.01.2016 15:37:51
Ten film byl ale kontroverzní jen pro Severokorejce.
R3diOdpovědět
24.01.2016 15:54:36
+luftmausmannA co jako?
Shink23 (anonym)Odpovědět
24.01.2016 22:45:34
+luftmausmannR3di: Nikdo tě nemá rád :)
R3diOdpovědět
25.01.2016 17:53:36
+luftmausmannZkusím se z těch pár jedinců, kteří si beztak pod pojmem "kontroverzní" představí akorát tak nechutné exploitační záběry, nesesypat.
R3diOdpovědět
24.01.2016 14:40:17
Jsem suchar. Viděl jsem jen Natural Born Killers, které mi na druhou příčku nějak nesedí, vždyť je to jen další Tarantinova komedie. Pak vím už jen o Saló... u kterého mě stačilo, když mě kamarád ukázal jednu scénu, jak papkají hovínka, stačily mě asi 3 sekundy a věděl jsem, že už nikdy víc. O Hanibalech mě stačilo, když jsem poslouchal o některých vytříbených scénkách. A zbytek je pro mě naprosto neznámá. Mezi těma jmenovanýma co tam jen tak mezi řečí proletělo, už jsou pro mě přívětivější kousky.
YumiOkamiOdpovědět
24.01.2016 14:42:17
Ještě že ty hovna nebyli pravý.. Ale bylo to nechutný :)
R3diOdpovědět
24.01.2016 14:50:25
+YumiOkamiMně bylo nakécáno, že jo a já tomu v té době jako malé pako věřil, pač mě to přišlo jak nějaký dokument :D
Petra (anonym)Odpovědět
24.01.2016 14:25:19
Saló aneb 120 dnů sodomy jsem viděla..Tfuj!
HabanszOdpovědět
24.01.2016 13:04:38
Bohuzel jsem mel tu "cest" videt kanibaly, je to tak 10-12 let zpatky a nikdy jsem nevidel nic horsiho (asi proto, ze jsem nevidel zbytek z toho seznamu a 100% ani neuvidim. Pro me c.1 z toho seznamu a na zbytek nemam odvahu se koukat :D
Co mi treba prislo, ze je zbytecne prehajpovany, pritom to nestoji ani za 2/10 je Human centipede. To zjeveni samo o sobe je dost zvraceny a nechapu, jak to mohlo nekoho vubec napadnout, ale zadna revoluce v kontroverznosti se nekonala, ale kazdy to doporuje jako nejvetsi nechutarnu a nevim co jeste.
nemam nedam neberuOdpovědět
25.01.2016 01:53:19
No ono v jedničce není pořádně vidět ani operace jak propojoval trakt apod. Šlo tam spíše o ten psychický nátlak, který bohužel nebyl vykreslen tak, aby zakryl jiné stránky filmu, takže jediné co tam stojí za to, je zjev toho doktora - ten byl vybranej fakt geniálně :)
Za to dvojka, ta už (doslova) operuje v jiném kalibru, opět dobře vybranej člověk co hraje magora posedlého prvním filmem a tentokrát nejde o žádného doktora, ale hlídače podzemních garáží, který o medicíně slyšel maximálně v nějakém seriálu, takže jeho tvoření lidské stonožky je prováděno obyčejným nářadím (kladivem vyrážené zuby, kombinačkami přestřižené vazy v kolenou, sešívačkou připnuté těla k sobě atd...) a jo, tam to stojí za to. Během těch zákroků jsem měl těžké záchvaty smíchu a považuju to za jednu z nejlepších komedií co jsem kdy viděl :D
No a pak tu je ještě trojka a tu tady raději ani rozebírat nebudu :D
HabanszOdpovědět
25.01.2016 11:11:24
+nemam nedam neberuDvojku jsem videl, ta jako by nikdy nevysla, zadnej hype nic a pritom byla 115x lepsi jak jednicka. Tam stal za to opravdu jen ten doktor a poslednich par minut. Ale nic z ceho bych se posadil na zadek.
FimiOdpovědět
25.01.2016 13:05:07
+nemam nedam neberutrojka je úplná tragédie, čekal jsem něco pořádného a nedostal jsem nic....vůbec nic se tam neděje...jinak Bree Oslon mi přijde jako docela dobrá herečka...má rozhodně větší talent než např Megan Fox
Týna (anonym)Odpovědět
29.04.2016 10:27:40
režiséra to napadlo tak, že koukal na zprávy a viděl reportáž jak chlap zneužil dítě, řekl, že každý takový "člověk" by měl být přišit pusou k zadku tlustého kamioňáka a tak vznikl nápad na tenhle snímek. Dle mého soudu není zas tak strašný jak většina lidí říká. A herečka co hrála prostřední článek byla úžasná, hrála jen očima ale vyjádřila mnohem víc emocí než třeba Segal ve všech svých filmech :D
Corwin8 (Překladatel)Odpovědět
24.01.2016 12:41:17
No většinu filmů z výběru bych vidět nechtěl nebo nedokázal, ale číslo 1 je opravdu výborný film, který není nechutný, nudný, přehnaný... Jen pokud máte příliš jasnou představu o tom, jak se to před těmi 2000 lety seběhlo, může vás tohle pojetí překvapit a možná pohoršit. Nejvíc bych ocenil Jidáše, který v tomhle filmu konečně dává smysl.