94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:266
Počet zobrazení:7 404

Andy Serkis, kterého si mnoho z vás jistě pamatuje jako Smeágola/Gluma, nám ukáže, co se po večerech honí hlavou britské premiérce Therese Mayové, která má na svých bedrech nelehký úkol schválení dohody o vystoupení z Evropské unie.

Poznámka: Remaineři, v originále remainers, je označení lidí, kteří chtějí setrvat v Evropské unii. Naopak leaveři, leavers, chtějí vystoupit.

Komentáře (36)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Vážně skvěle zahrané.

(I když já bych si takhle uměl představit i Angelu Merkel, protože dohoda v této podobě, dle mého čistě laického názoru, daleko víc nahrává Evropské unii).

23

Odpovědět

Merkel nehraje na rozdíl od May v otázce brexitu skoro žádnou roli, takže nevím, co konkrétně bys chtěl parodovat. Pokud chce Británie čerpat výhody spojené s členstvím EU, ale nechce být součástí EU, musí si tyto výhody platit. Pokud tyto výhody využívat nechce, v pořádku. Ona je ale využívat chce, protože jinak by oznámila tvrdý brexit už před rokem a nebylo by se o čem bavit.

Británie se několik let nebyla schopna ani rozhodnout, jak ten odchod chce vlastně provést. Teď se s EU dohodla na podobě smlouvy, ale problém má Británie opět s Británií, protože části britských politiků se dojednaná smlouva nezdá. Buďto je pro ně moc měkká, moc tvrdá, nebo příliš neurčitá (irské hranice). To je ale problém britských vyjednavačům, ne EU. Ostatně, vystupuje Británie z EU, ne EU z Británie.

Ono samotné vystoupení z EU je kontraproduktivní rozhodnutí, zde učiněno na základě lživé kampaně plné emocí, kdy se lháři vypařili ihned po oznámení výsledku referenda a ten brexit místo nich dojednávají politici, kteří chtěli v EU zůstat. Pro Británii bude brexit nevýhodný za každé situace, pro EU bude rovněž nevýhodný, ale nebude ji to na rozdíl od Britů tolik bolet.

Je to jednoduché. Británie vystoupením nezískala vůbec nic, pouze ztratila možnost o čemkoliv v EU rozhodovat, ale bude platit možná ještě více než když byla členem, jen aby si udržela výhody spojené s EU, které má doposud jako členský stát. To, že EU dbá na dodržování svých pravidlech (Británie sama rozhodla, že bude nečlenský cizí stát, který se jimi bude muset řídit, nikdo ji nevyhodil) není nic špatného. Británie se jen musí rozhodnout, co vlastně chce. Trvá ji to déle než dítěti napsat seznam pro Ježíška s neomezeným rozpočtem.

Vlastně jsou k smíchu. Tato parodie na mocnost dříve vládla 1/4 povrchu Země. Dnes ani neumí rozhodnout, jakým způsobem chce odejít z jedné kalby, jestli pozpátku nebo u toho skákat. Pokud by se dnes vyhlásilo nové referendum, voliči by zvolili "zůstat". Myslím, že nic nevystihuje diletantismus současné Británie více než tohle. Pokud samotný lid popře vlastní rozhodnutí, protože ho učinil na základě nulových informací a názorně díky svým politikům vidí, co je to za průser, je to véce než vypovídající..

264

Odpovědět

+ZeckDovolím si nesouhlasit se čtvrtým odstavcem. Ruská federace není součástí EU, přesto její politiku ovlivňuje více než Německo a Francie dohromady. Z toho plyne poučení: pokud je určitá skupina zemí neochotná se na čemkoliv dohodnout, může je naprosto rozhodit jednotná skupina zaostalých pologramotů s životní úrovní subsaharské Afriky.

Spojené království není velmocí už od roku 1944. Začalo to tak, že si nedokázali ohlídat likvidaci vlastní měny německými padělateli (odhaduje se, že polovina až dvě třetiny peněz v oběhu byly padělky) a následně nedokázali zabránit volebnímu vítězství komunisty Attleeho - většího švába, než je dnešní Corbyn.

23

Odpovědět

100 % za kvalitu provedení, ale jinak...

Je to komoušká propaganda antisemity Jeremyho Corbyna! Demokratickým hlasováním se oháněli i náckové při Anšlusu nebo Putlerovi dovolenkáři na Krymu. Své volby nazývají demokratickými i v zemích jako je Kuba a KLDR. Také u nás se NKVD oháněla demokratickým hlasováním, když nám kradli Podkarpatskou Rus.

618

Odpovědět

Demokratickým hlasováním se řídí i požadavek na brexit.

Obecně je spíše otázka, proč EU akceptuje státy typu Monako, Andorra, San Marino, či Lichtenštejnsko.

Proč právě kolem nich našlapuje po špičkách a dovolí jim používat euro a další výhody, zatímco po státech jiných jde jak slepice po flusu.

47

Odpovědět

+LNení možné hlasovat tolikrát, dokud nedopadne, jak se to hodí do krámu. To potom není moderní demokracie 20. a 21. století.

On vlastně dnešní pohled na demokracii je úplně jiný než v dobách městských států antického Řecka. Tehdy bylo poměrně jasné, kdo má jaké práva a povinnosti a podle toho si určité společenské „kasty“ volili svá zastupitelstva na shromáždění.

Když to vezmu ad absurdum, tak (přímá) demokracie je, když uklízečka a kotelník v nemocnici přehlasují doktora, aby neléčil rakovinu chemoterapií, ale podával pacientovi savo, protože oni dva věří, že se pacient předtím nadýchal chemtrails. :D

90

Odpovědět

+-HoNY-Ano, a přesně proto se vláda a prezident volí jednou a doživotně :-D

01

Odpovědět

+-HoNY-To jsem nikdy nenapsal.

Jsi to právě ty, který interpretoval různá hlasování tak, jak se později ukázala v průběhu času jako chybná, či zmanipulovaná...

00

Odpovědět

+LTakže nebudeme volit vůbec, protože lidi jsou nesvéprávní idioti? Ne, nechci s Tebou manipulovat, ale kdo určí hranici, kdy mají lidé dostatek informací, kdy naletěli na kachnu a kdy ne?

Jak chceš třeba rozsoudit, co je pravda a co je lež? Například v nedávném konfliktu mezi Ukrajinou a Ruskem? Rusko sice de iure okupuje Krym, ale svět to ignoruje. Můžeme demokraticky hlasovat o tom, zda ukrajinské lodě najížděly na ruské nebo naopak ruské začaly postupovat proti ukrajinském agresivně? A co třeba holokaust? Nebyl náhodou proveden demokraticky zvolenou vládou nebo vláda ztratila legitimitu, kdy jej začala provádět?

Každý člověk pracuje s informacemi různě. Někomu je pravda zcela ukradená. Můžeš zkoumat volební programy jak chceš, zjišťovat si morální i lidské kvality kandidátů, ale je to prd platné. V momentě, kdy jeden populista opije 10 lidí koblihou, tak máš prostě smůlu.

Nebylo třeba zmanipulované i referendum ČR o vstupu do EU? Byla vůbec manipulace dát prostředky na pozitivní obraz? (já bych hlasoval pro vstup a proti tzv. czexitu i přesto, že spoustu věcí vnímám negativně a nefér)

K volebním urnám vstupuješ s tím, že volíš na základě svého nejlepšího vědomí a svědomí a podstupuješ riziko, že ses rozhodnl špatně. Například víš, že volba probíhá podle určitých složitých pravidel a hlasuješ o něčem, čemu nemusíš plně rozumět. Chybovat nemusí jen ten, co něco dělá, ale i ten, co nic nedělá. Účast ve volbách by neměla být povinná, ale vážná rozhodnutí by neměla být platná, pokud jej neodhlasuje alespoň více než polovina všech oprávněných voličů (což byl případ i Brexitu).

12

Odpovědět

+-HoNY-Proto existuje pojistka v podobě Ústavního soudu (mimochodem právě proto byl vlastně zřízen).

Holokaust je falešný argument, protože většina Židů pocházela z Polska, Ukrajiny a SSmani se k nim chovali jako k poraženým partizánům, tedy neměli ani možnost volby.

A ještě jednou obyvatelé UK mají šanci ' zvrátit ' vystoupení z EU tím, že vystoupí z UK (což se očekává od Skotska, či "kanálových" ostrovů, či "zámořských" území typu Gibraltar, či ostrovů v Karibiku.)

Navíc mít v UK dva, či více pasů je tam obvyklé a nepřekvapujici.

00

Odpovědět

+LV momentě kdy rozhoduji o životě někoho jiného nezáleží (mně) na tom zda je to správné nebo ne protože je to neetické a nemorální, sice jsme se k demokracii dostali a já neříkám, že není lepší než to co bylo před tím, ale je na čase budovat něco ještě lepšího. Protože předpokladem pro demokracii je zodpovědný volič srozuměný se všemi aspekty do kterých stát zasahuje a to je nereálné, ideologistické. I antisemitismus byl v roli demokracie legitimní věc.
A když mluvíš o Skotsku, proč tento argument neškálovat na individuum? Proč já nemám možnost osamostatnit se ve státu?

00

Odpovědět

HONY: Rozhodovat a ovlivňovat je přeci jen trochu něco jiného.

00

Odpovědět

Asi by mělo být řečeno, že Mayová pro Brexit vůbec nebyla, ale když si to lidi zvolili a ona se stala premiérkou, tak se holt řídila tím, co Britové chtěli. Opravdu si nemyslím, že by byla ze současné situace šťastná, ale nová dohoda nebo nové hlasování jsou pro VB větší rizika než z EU doopravdy odejít.

161

Odpovědět

Mayová nemá mandát k ničemu, natož k vystoupení UK z EU. K referendu přišlo 48% obyvatel UK, z toho 53% hlasovalo o odchodu, tudíž to chtělo pouze 25% všech obyvatel UK. Proti bylo prakticky celé Skotsko, Severní Irsko a Londýn. Většina těch 25% jsou Britové. Po hlasování Skotsko okamžitě prohlásilo, že pokud bude tento čtvrtinový výsledek akceptován, bude usilovat o vystoupení z UK, totéž prohlásilo i Severní Irsko, které nechtělo znovu hranice na ostrově. Londýn se hlavně obával ztráty až 60 000 pracovních míst po odchodu finančních institucí EU. Po hlasování bylo nasbíráno 4 000 000 podpisů pro opakování referenda a to v zemí kde stačí myslím jen 40 000? Mayová tedy nemá technicky mandát i když to furt opakuje, svým rozhodnutím trhá soudržnost UK a ignorovala snahy o opakování referenda. Navíc lidé byly aktivisty pro Brexit účelově manipulováni a obelháni což i po hlasování přiznali, poté co jim bylo dokázáno že lhali. Smutné je, že se UK dostalo z recese po 2. svět válce až právě díky obchodním vztahům z EU na což už Britové, kteří nejvíce pro odchod hlasovali, zapomněli.

12

Odpovědět

+Petr L.Ale to referendum bylo a lidé rozhodli. To, že to 52% procent lidí nevezme vážně, nehlasují a pak si akorát stěžují je pouze a jen jejich blbost.

52

Odpovědět

+naheCZLidé rozhodli. Heh. Myslíš v tom nezávazném referendu, které mělo mít jen informativní efekt pro vládu?

30

Odpovědět

+KorektorkaNezávazné je, ale pokud si dobře pamatuji, tak tehdejší vláda jasně řekla, že se výsledkem bude řídit.

00

Odpovědět

+naheCZAno. A od té doby je jiná vláda a jiná situace. Když si odhlasuješ, že se půjdeš koupat v moři, ale pak zjistíš, že je špinavé a plné žraloků, taky se budeš zuby nehty držet výsledků původního hlasování a za žádnou cenu nezměníš názor? :)

01

Odpovědět

+Petr L.Nechápeš demokracii Spojeného Království.

Právě v něm je možná ta situace, kdy království odhlasuje odstoupení z EU, ale například Skotsko, či Wales odhlasuje odtržení od Spojeného království. Každý v této situaci bude spokojen, Spojené Království je prostě mistr na různé opt-outy.

10

Odpovědět

Závidím Anglii brexit. Snad u nás taky brzo dostaneme rozum.

753

Odpovědět

Británie si brexit může dovolit. Pro ČR by to byla ekonomická sebevražda. Jedině možná kdyby vystoupila celá V4 (a nejlépe plus Rakousko a Slovinsko)...

182

Odpovědět

+TaanSpojené království Velké Británie a Severního Irska se po druhé světové válce stalo kvůli volebnímu vítězství komunisty Attleeho a následným rozdáváním kolonií a znárodňováním soukromého vlastnictví druhořadou a bezvýznamnou zemí jakou je i dnes. Margaret Thatcher byla jejich labutí písní. Slovy Donalda Trumpa je dnešní UK shithole.

Za první republiky šlo z ČSR okolo 80 % výroby na export do západní Evropy. Dneska jsme v EU a je to úplně stejně. Tady se nedá bavit o ekonomické sebevraždě, ale alibismu. Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.

Czexit, za stávající situace, není možný. Nemáme po 50 letech vlády hnědé a rudé lůzy odpovídající politickou reprezentaci (pokud ty chovance z ústavů lze považovat za politiky), elity ani ty nejprostší lidi. Necelých 30 let na vyrovnání se s devastující minulostí bylo málo. Chybí nám určitá hrdost, vůle a ochota učit se novým věcem. Je to o národní nátuře: Američan, když se dostane do úzkých, tak se snaží svojí pílí a pracovitostí z toho dostat; Francouz začne stávkovat a zapalovat auta, dokud jim nezvýší daňové úlevy nebo dávky. Číňan začne kopírovat více výrobků, dokud nepřesvědčí sousední trhy, že za nízkou cenu vytváří opravdu vyšší přidanou hodnotu než má originál. Němec řekne, že je jeho bída trest za obě světové války a v rámci sebemrskačství to musí napravit humanitární pomocí komukoliv. Rus svoji svízelnou situaci začne svádět na fiktivního nepřítele zmíněného například v Protokolech sionistických mudrců. A Češi? Těm když je blbě, tak ti si přejí, aby se jejich soused měl ještě hůř.

Ostatně soudím, že bavit se o Czexitu v roce 2018 je opravdu zbytečné a jedná se o šíření poplašné zprávy. Stejně tak není žádný ekonomický, politický nebo racionální důvod přijímat Euro.

34

Odpovědět

+-HoNY-"Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody." No a já ti našel ten způsob. Vystoupit celá V4.

00

Odpovědět

Tolik lidí dává palec dolů na přání odchodz z EU a ještě tu jakýsi pablb utrousil, že odchod z EU by byla ekonomická sebevražda. Nepřekvapuje mě to. Hezky to ukazuje, jací jsou lidé na videacesky povětšinou neomarxističtí idioti... ještě, že většina národa, co má něco za sebou a zrovna nevylezli ze školy propagandy, má jiný názor.

25

Odpovědět

+Haters12Pokračujte, pane, argumenty ad hominem určitě někoho přesvědčíte o své pravdě :-D

01

Odpovědět

+Haters12Po czexitu by došlo k totálnímu uzurpování moci konzervativními marxisty jako je Okamura, ČSSD a ANO.

Tady si můžeš poslechnout hromadu důvodů, proč je czexit naprostá kravina:
https://zahranicni.ihned.cz/c1-66344110-nechci-eu-znicit-ale-nechci-ani-superstat-tvrdi-zahradil-rad-by-nahradil-junckera

01

Odpovědět

+Haters12Už mě nazývali mnoha jmény, ale neomarxistou ještě nikdy. :D Mimochodem kde byla ta tvoje většina národa v roce 2004? Krásně jste mohli tomuhle průseru zabránit, vy rozůmkové.

00

Odpovědět

OK, tohle bylo intenzivní.
Přál bych si, aby to viděla i Theresa May.

77

Odpovědět

Úprimne povedané, neverím, že existuje krúžková väzba, ktorá by udržala pokope 600 stranový dokument. Ale teraz vážne, dúfam, že to bude najbližší týždeň vysielať BBC v prime time. :D

143

Odpovědět

That was.................... disturbing.....

42

Odpovědět

genialní :D klobouk dolů pane Serkis

274

Odpovědět

Ano, skvěle zahrané, ale opravdu si myslíte, že lidu neprospěje vystoupení z EU a doplatí na to? Já si myslím, že je to strašák, který se vesele v médiích opakuje dokola.

726

Odpovědět

+yyyyyyyyyyNo můžete to sledovat v primem prenosu jaky bude mit VB problémy.Uz ted vedi ze to nebyl dobry tah.Ale muzeme se tu sejit za par let a uvidíme jak se stim poperou ale ted je cekají horsi casy o tom zadna.

145

Odpovědět

+lProto zmiňuji, zda to prospěje lidu, či ne, VB na tom možná ztratí krátkodobě ekonomicky, ale získá suverenitu.

Že kroky, které činí vedení státu, nemusí být pro obyvatele žádoucí můžeme vidět na nezvládnuté situaci ve Francii, kde se konají již řadu týdnů masové desetitisícové protesty a stávky ve žlutých vestách. Po měsíci na to zareagoval prezident Macron a vyhlasil vyjimecny ekonomicky stav. To, co rekl pri svem projevu, mi prijde naprosto nedostatecne.

54

Odpovědět

+yyyyyyyyyyOni v tom referendu, i když možná nevědomky, rozhodovali o tom, jestli je to bude hodně bolet teď, nebo je to bude k***a hodně bolet potom. Plno lidí si neuvědomuje, že Čtvrtá říše tu (opět) nebude na 1000 let a že až všechno půjde do hajzlu, bude dobré mít náskok (ohledně ekonomických spojenců, potravinové soběstačnosti, zabezpečení vlastních hranic apod.).

45

Odpovědět

+TaanJenže i impéria (Spojené království) musí počítat s tím, že musí svým spojencům občas hodit kost.

Ostatně takhle skončila jak římská říše (spojenečtí federati prostě jednoho dne nedostali kost, tak si ji prostě vzali), či Španělské impérium, které dokázalo n****t všechny evropské státy své doby.

(O podobné lákání se snaží Ukrajina, ale její představitelé nechápou, že Německo prodá svou podporu za dostatečné množství plynu a v současném světě se Rusko a Německo prostě potřebují, takže se bude opakovat situace, kdy Německo instaluje Německu nakloněného vládce - zcela jistě to už nebude kněžna von Schleswig, či nějaký kavárenský povaleč, či kapitán rozvědky Stassi.)

01