94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:714
Počet zobrazení:7 359

Jak by to asi vypadalo, kdyby se Gándhí ocitl na hodině moderní jógy? Poznámka: Lululemon je kanadská značka sportovních oděvů převážně na jógu, spinning, další indoorové aktivity a běh.

Přepis titulků

Překlad: hAnko www.videacesky.cz Takže začneme. Najděte si místo, které vám vyhovuje. - Zdravím. Omlouvám se. - Pojďte do první řady. Ještě jsem vás tu neviděla. Nováčci sedávají vpředu, aby na mě dobře viděli. Já se v józe dobře vyznám, zvládnu to. Dobře, kdybyste potřeboval opěrku nebo popruhy, řekněte. Jde vám to skvěle.

Gándhí, jen se u toho psa víc prohněte, ano? Myslíte při urdhva mukha svanásana? Ne, myslím psa dívajícího se vzhůru. Nebojte, názvosloví brzy doženete. Gándhí, musíte zrychlit, jinak nespálíte žádné cukry. - Přestaňte mi zírat na zadek! - Já se nedíval! Dodržuji celibát. Jasně, úchyle. Výborně. Jen si příště vezměte vhodnější oděv, třeba volnější top...

To je tradiční indické dóthí. Sám jsem jej tkal. Jistě. Přes ulici je Lululemon. To jsou Coldplay? Jo... jsou to... rozhodně Coldplay. - Držím džusový půst. - Super. Držíte půst? Kvůli čemu? Na protest proti imperialismu? - Plavková sezóna. - Plavková... sezóna. Trošku tišeji, tohle je místo pro klidné rozjímání.

A já myslel že tělocvična! - Ten chlap tamhle vzadu prodává sportovní nápoje! - Vypadáte žíznivě. Děláte si srandu? Tohle je obyčejná svíčka. Se skořicovou vůní! Máhatmá, se vší úctou, jsem certifikovaná instruktorka jógy. Vážně? Kdo byl váš guru? Carl Smith. Jak úctyhodný jogín! - Chci zkusit jogilátes. - Páni, to je tak spirituální! Uvědomuješ si, že mluvíš o mém náboženství, ty náno?

Dám vám deset dolarů, když mi řeknete, kdo je tohle. Ví to někdo? Ne? To jsem si myslel. Je to Krišna. Osmá inkarnace boha Višnu. Naučte se to! - Proč je tu takové vedro, sakra? - Cvičíme bikram jógu. V mojí době jsme cvičili tradiční formu jógy. V normální místnosti, kde se vám nepotí koule! Jste ve stresu. Zhluboka se nadechněte a soustřeďte čakry do středu srdce.

Co to sakra... To je jedno! Odcházím! Běžte do hajzlu! - Namaste. - Nevíte, co to znamená! Tomu říkám cvičení! A do kopce!

Komentáře (17)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Asi tak... Když mi můj sensei podal krásnej výklad o kamize (místo kde je v tělocvičně jakási svatyně), o každé drobnosti a jejím původu, věděl jsem, že jsem na správnym místě. Tohle rádoby praktikování věcí bez duchovní průpravy je smutné

143

Odpovědět

no pokud k něčemu přistupuješ jenom jako ke cvičení tak je myslím absolutně v pořádku odstranit to spirituálno okolo, ale musíš to brát doopravd yjenom jako pohyb nejhorší je dle mého ta pseudo spiritualita kdy o tom víš kulové ale tváříš se jako největší expert

311

Odpovědět

+BrunclaPřesně tam mířím. Rádoby experti s certifikátem a nějakou tou vonnou svíčkou.

150

Odpovědět

What the f..

762

Odpovědět

V dnešnej dobe sa z väčšiny vecí vytráca pôvodne čaro, význam, technika a stáva sa to len obyčajným trendom. Či už sa jedna o spomínanú jogu, rôzne iné cvičenia, tetovanie, fotografovanie, umenie a dokonca i kultúry sa stávajú len bezduchým nelogickým trendom (napr. hipsteri) :) Dali by sa menovať desiatky vecí, ktoré stratili pôvodnú hodnotu a stali sa len ošiaľom, ktorému nikto nerozumie. A prečo je to tak? Podľa môjho názoru sú v tom dve veci. Prvou je trend myslenia typu "mysli a zbohatni", ľudia sa naháňajú za peniazmi a zo všetkého sa snažia spraviť prázdny biznis. A druhá vec je tá, že vďaka internetu máme ku všetkému prístup, všetko je voľne dostupné, všetkého je veľa. Stačí si len vybrať, nemusíš to študovať, nemusíš vedieť prečo to robíš. Čarky, Či, Jóga či dokonca skupinové meditácie..všetko je dnes len blbosť (možno bolo aj v minulosti, to ja už posúdiť neviem - ale každopádne to aspoň malo niečo do seba)

11512

Odpovědět

myslím, že jsi to celkem vystihl, ale na druhou stranu musím zmínit o tu druhou skupinu. To jsou ti lidé, kteří jsou ve studiu celé filosofie o dva týdny před ostatníma. A musí všechny poučovat uplně v každé situaci, jak jejich veganství, joga nebo cokoliv je lepší než všechno co dělají ostatní. Pár skvělých lidí už se mi takhle docela zhnusilo. Bohužel.

673

Odpovědět

+Restersi mi připoměl tuhle husu http://arzenal.blog.cz/

173

Odpovědět

+Resterlenacia: Děkuju pěkně za reklamu. ;) Jinak to označení není úplně nejmilejší, ale každej má jinej názor, taky se většinu času nemiluju, takže tě chápu.

422

Odpovědět

+ResterTo je Tvoje stránka ? :D "Proč mléko ne?" Docela pobavilo tak mám zábavu na dnešní večer děkuju :D

100

Odpovědět

+ResterTo jsem ráda, že jsi zabaven. :D To víš, hloupější názory svět neviděl. Měla bych se jít radši věnovat lepším aktivitám jako roztahování nohou do klubů, ale radši si vymýšlím podobný blbosti. Kdoví, třeba mě to za pár let přejde, proteď si za tím stojím. :D

619

Odpovědět

+ResterKaždý má nějaký názor a ohledně mléka ti neberu, že je ho špatné pít, nicméně zákládat argumentaci na tom, že mléko pijou jen mláďata a proto je pro dospělé jedince mléko nevhodné je nedostatečné. To, že pijou mléko mláďata ještě nemusí znamenat, že není vhodné pro dospělé.
Dále uvádíš, že kolem 75% lidí jsou alergičtí na laktózu, což není pravda. Zaprvé je důležité rozlišovat mezi jednotlivými národnostmi. Na severu v Evropě je číslo tak kolem 5% a v některých částech Afriky a Asie se jedná i o 90%. To má většinou základ v tom, jak se daná komunita vyvíjela, kdy třeba ve švédsku bylo pastevectví hlavním zdrojem obživy. U nás je alergických 15 - 20% jedinců.
Pokud to budeš číst, tak mi prosím uveď přesný zdroj těch zlomenin, na wiki kterou zmiňuješ jsem to nenašel. Díky.

p.s. neříkám, že nemáš pravdu, ale nevycházíš z dobrých údajů...

181

Odpovědět

+ResterJo a ještě by mě zajímalo, jak se stavíš k jezení tvrdých sýru, jelikož ty laktózu téměř neobsahují...

20

Odpovědět

+ResterA.: každej má jinej názor, ale raději zrušíš reakce aby ses jej nedozvěděla ;)

30

Odpovědět

+Resterkubja92: Dobře, zkusím se na to ještě podívat, něco přečíst a kdyžtak to poopravím. Není mým záměrem šířit úplné bludy. :)
lenacia: Reakce jsem zrušila na chvíli den po tom, co jsem článek vydala. Blogu.cz ale chvíli trvá, než reaguje, a tak ve chvíli, kdy už jsem je dala zase zpátky, se to teprve překliklo na uzavřené komentáře, a tak trvalo další chvíli, než se zase otevřely. Teď jsou komentáře otevřené a měly by jít přidávat.

22

Odpovědět

+ResterA., ty bys měla vážně pouvažovat nad návštěvou psychologa, potažmo psychiatra. Nejen kvůli tvejm domělejm depresím

10

Odpovědět

To kouzlo není ve věcech, ale v lidech které ty věci dělají.

Dokud je to oblast, ve které jsou především skuteční nadšenci, průkopníci... tak je v tom to kouzlo, protože to kouzlo má to nadšení a zaměření lidí.

Když se z toho stane hlavní proud, začne se tomu věnovat masa, tak tam to kouzlo není, protože ta masa to kouzlo (to o kterém píšeš) nemá. Díky mase se tam navalí peníze a chytí se toho lidé, kteří to dělají pro peníze. A přes to povrchní pojetí, přes to zjednodušování pro masu (viz vývoj v hrách třeba) - se z toho stává konzum, který kouzlo zabíjí. Masa to časem úplně vyšťaví a pak odvrhne a najde si jinou zábavu. Pak to zvednou zase ti nadšenci, opráší to, znovuobjeví... a po čase se to zase zalíbí té mase, která ty nadšence následuje.

I v době, kdy jsou ty věci módní tam však obvykle najdeš komunity, odvětví, styly a směry, které jsou mimo hlavní proud a díky tomu si své kouzlo udrží. Navíc ty sám tomu to kouzlo můžeš dodat - stačí dělat to pořádně a s nadšením, které tomu patří.

40

Odpovědět

Drtivá větina elaborátů začínajících "V dnešnej dobe" je snůšna nesmyslů a jen důkaz o totální nevzdělanosti a ignoranci pisatele. Zklamu tě, neni tomu jinak ve tvym případě.

Ze VŠEHO a VŽDYCKY se postupem času stal a stane jen "bezduchej trend", když se to rozšíří mezi lidi. Podání ruky, nošení kravaty, opačný zapínání dámskejch knoflíků... všechno mělo kdysi nějakej smysl, kterej to už dneska nemá, protože to plebs adaptoval a/nebo zapomněl.
Takže si laskavě příště ušetři brečení nad dnešní dobou

00