Thumbnail play icon

IzraelGeography Now!

Přidat do sledovaných sérií 56
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:117
Počet zobrazení:5 961

Vzhledem k nedávnému 70. výročí nezávislosti a především vzhledem k neutuchajícímu zájmu o tuto epizodu vám přinášíme Barbyho video o Izraeli.

Poznámka:
V titulcích je k dispozici jenom velice málo místa, takže se ve většině videa mluví o území, jehož oficiální název je Západní břeh Jordánu, jenom jako o Západním břehu. Díky za pochopení :)

Komentáře (28)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Kyle je žid

30

Odpovědět

Říká, jak se bude snažit být neutrální (a asi ve většině je) a přesto má v názvu videa pouze "Izrael", přestože druhá polovina území je Palestina, stát uznaný drtivou většinou států světa (někoho to překvapí, ale uznaný i ČR, dříve ČSR).
Přesto jsem nikde nenašel jeho video o státu Palestina, a ani v názvu tohoto videa tento stát nezmínil. ;)

412

Odpovědět

Jo a hlavní město není Jeruzalém. Přestože zmínil, že "mezinárodně není zcela uznané", tak je to přesně naopak. Není mezinárodně uznané vůbec, přestože pár zemí se ho snaží protlačit. Jeruzalém totiž nepatří ani jedné zemi a je pod mezinárodním právem. Tedy si ho ani jedna strana nemůže prohlásit za hlavní (ač to Izrael dělá a nyní s podporou USA je okolo toho docela humbuk). Pravda je i taková, že ho ani Izrael ve válce nevyhrál (to pro ty, co budou argumentovat tím, že mezinárodní právo bylo přebito územními zisky Izraele) ;)

510

Odpovědět

+Mike"Jeruzalém totiž nepatří ani jedné zemi a je pod mezinárodním právem." Ne není. Asi narážíš na rezoluci valného shromáždění OSN č. 149, jež platila od roku 1949 až do šestidenní války v roce 1967. Z jakých zdrojů čerpáš informace?

31

Odpovědět

+Alberto123Sopíš se o věci zajímám více, než ty. Rezoluce 478 z roku 1980. To snad uznáš je až po roce 1967.
Nehledě na to, že Jeruzalém je dodnes rozdělen, s čímž Izrael souhlasil. Tedy si nemůže druhý břehh nárokovat jako hlavní město, i kdybychom ignorovali mezinárodní právo a rezoluce OSN.

26

Odpovědět

+MikeRada bezpečnosti Jeruzalémský zákon touto rezolucí neuznala a vyzvala členské státy, aby rozhodnutí Rady akceptovaly. Rozhodnutí rady nějak nemění status města a týká se jen jak jsem napsal Jeruzalémského zákona.

30

Odpovědět

Palestina je stejně legitimní stát jako Luhanská lidová republika, Doněcká lidová republika, Podněstří, Katalánsko, Náhorně-karabašská republika nebo Kosovo. Je to jen pračka pro peníze teroristů. Nic více, nic méně. Kdyby Palestinci za peníze z humanitární pomoci stavěli nemocnice a školy (místo střílení raket na Izrael), tak jsou jedním z nejvyspělejších států na světě.

151

Odpovědět

+-HoNY-Srovnání hodné žáka základní školy. I když i ten žík základní školy umí počítat a říct, jaké číslo je vyšší. Podívej se někdy, kolik zemí schválilo stát Palestina jako legitimní. 70% zemí světa.

O ozbrojených konfliktech nemá cenu se ani bavit. Videí, kde máš Izraelské vojáky střílející do Palestinců ZA bariérou, je dostatek.

19

Odpovědět

+MikeJe podle Tebe OK házet přes bariéru zápalné lahve, organizovat útoky na zeď? OK. V tom případě je to válečný akt a taková osoba je zcela legitimní vojenský cíl. Střela do hlavy je legitimní reakce. Izraelci se vždy snaží monitorovat situaci a vybírají cíle s nejlepším poměrem cena/výkon. Zastřelit jednoho naháněče davu je efektivnější než spustit palbu do davu plného děcek, které tam ten hňup nahnal. Že potom někdo provede manipulaci formou sestříhání videa pouze na ten headshot a přidá komentář: „zlí sionisté střílejí po mírumilovných Palestincích organizujících procházku mateřské školky u hraniční zdi,“ je věc druhá.

Nikdo ze zástupců palestinských teroristických organizací nepodepisoval Ženevské konvence, takže pokud by Izraelci takového teroristu chytli, nabodli na kůl, uřízli hlavu a nas*ali mu do krku, tak je to právně zcela v pořádku. Druhá věc je, že to nedělají, protože by docházelo k eskalaci napětí. Navíc jsou Izraelci civilizovaní a nemají potřebu to dělat, o palestinských teroristech mám pochybnosti, snad tyto řádky nečtou. :-)

81

Odpovědět

https://cs.wikipedia.org/wiki/Palestinsk%C3%A1_autonomie
Odkud čerpáš informace?
ČR nikdy neuznala Palestinskou autonomii jako stát.

21

Odpovědět

+Alberto123A co je to za argument? Ona palestinská autonomie je nějak uznávaná, to nepopírám, ale legitimní je asi jako Daeš. Historická praxe ukázala, že pokud takové státy nikdo nezlikviduje silou, tak budou časem všeobecně uznány. Abych nemluvil o současnosti, tak jako příklad bych uvedl odtržení kolonií od dominií na americkém kontinentu. Z relativně nedávné minulosti je podobný příklad Ukrajina a Bělorusko, které anektoval za mlčení Západu Sovětský svaz v prvních letech po skončení první světové války.

ČR možná nikdy neuznala Palestinskou autonomii, ale na základě kontinuity s doktrínou Československé socialistické republiky má Palestina v ČR ambasádu a nějak s nimi komunikujeme. Podpora Izraele ze strany ČR rok od roku slábne - viz naše skandální zdržení se v OSN během „hlasování o odsouzení uznání Jeruzaléma jako hlavního města Izraele“. Nebo třeba když náš král Ubu letěl místo na pohřeb Šimona Perese raději chlastat s Rusákama na Rhodos.

Už jsem to psal jednou - nikdo si nebude špinit ruce kvůli nějaké prdeli světa - což Palestina bezesporu je. Její anexí získá co? Vysoké náklady spojené s vojenskou účastí, pošramocení pověsti ve světě a hromadu pologramotů, kteří jsou ochotní ti jít na vlastní pěst spáchat u tebe doma teroristický útok.

Historicky je z dlouhodobého hlediska funkční pouze totální anhilace (tedy vyhlazování a genocida) nebo asimilace (časově náročné importování jiné kultury do místních obyvatel). První je, naštěstí, neprůchozí; druhé je velmi nákladné a trvá více než jedno funkční období politické reprezentace.

50

Odpovědět

+-HoNY-Palestinská autonomie vedená hnutím Fatah a Hamás se prohlásila za Stát Palestina, to stejné učinila i Organizace pro osvobození Palestiny (OOP). Obě jsou nějak uznávány OSN. Obě si nárokují stejná území. Obě se dohodli že budou vystupovat společně a tak uzavřely dohodu o usmíření a sjednocení, ale její implementace zatím nebyla naplněna zejména pro aspirace Hamasu na ovládnutí i západního břehu. ČR uznala Stát Palestina vytvořený Organizací pro osvobození Palestiny, ale udržuje diplomatické styky jen s Palestinskou autonomií, jež ale jako stát neuznala. Takže ČR podporuje Palestinskou autonomii ale zároveň uznává Palestinský stát vytvořený OOP. Předem se omlouvám za informace jež zde předkládám jsou staršího data a některá jsem nemohl ověřit z více zdrojů.

02

Odpovědět

+-HoNY-A ano, jak píše Hony, má u nás Palestina ambasádu, právě díky tomu, co jsme psal v předešlém příspěvku. Protože je uznaným státem z roku 1988, což ČR nikdy nezrušila, naopak přejala v roce 1992. Příslušný zákon máš na wiki, jak jsem psal.

04

Odpovědět

+Alberto123Nebavím se o Palestinské autonomii, což ej spíše politický útvar. Hlasování v roce 2012 jsem sledoval, tak vím, že Češi jako jedna z mála zemí byla přímo proti.
Mluvím o státu vyhlášeném 1988 Arafatem, který ČSSR uznala. ČR po zániku ČSFR uznala všechny státy, které byly uznávány za předešlé republiky.
Mimochodem, tohle máš přímo napsané i v tom článku, co jsi mi poslal. Stačí jen lépe číst a ne jen citovat podle nadpisu z wiki.

02

Odpovědět

+Mike"Mluvím o státu vyhlášeném 1988 Arafatem, který ČSSR uznala." Aha, dobře. Ústavně tedy stát Palestina uznáváme, ale politicky jeho autonomii zcela odmítáme. "Palestina jako legitimní. 70% zemí světa." Státu vyhlášený 1988 Arafatem uznalo 114 zemí světa z 206 to je přibližně 55% a jen z toho pasy Palestinského státu přijímá 29 zemí světa. Stát Palestina vyhlášený 2012 uznalo 65 % zemí světa to je 134 z 206, to je tedy drtivá většina? Důvod proč se o státu Palestina asi nezmínil ve videu bude ten že žádný ze států severní Ameriky ho neuznal, k tomu vyhlášený stát nemá dohody týkající se jeho hranic a kontrolu nad většinou území, které si nárokuje.

50

Odpovědět

Me zidi ani teroristi nezajmaj.. pryc s nema

07

Odpovědět

Skoda, ze zabudol na vlajku.

40

Odpovědět

Vlajky a otevírání balíků od subscriberů dělá vždycky v následujícím videu. Ve středu čistě touto formou a v pátky vlajka, symbol a balíky

01

Odpovědět

Dobrej díl. Jen mš mrzí že když napíšu kritickej komentár, tak mi to Videačesky hned mažou. Tomu si říká CENZURA a tady sem to nečekal.

411

Odpovědět

to sotva... vzhľadom na to, že si niekedy rád agresívne zatrollim, tak viem o čom píšem :)

44

Odpovědět

I kdyby, o čemž se dá s jistotou pochybovat, že ti někdo nedovolí na své stránce plácat cokoli se ti zachce NENÍ cenzura. Založ si svou stránku a až ti ji úřady smažou, konečně se tím zaklínadlem všech utlačovaných chudáků bojovníků za svobodu budeš moct ohánět.

32

Odpovědět

Pořád do nás buší jak jsou Češi velcí přátelé Izraele a nejsme ve videu?

45

Odpovědět

Pro průměrně debilního čecha je to složité na pochopení, Izrael mají rádi, protože je proti muslimům (to si myslí), ale teď bombardují Asada, kterého podporuje Putin. Ten je láska každého správného vlastence, což způsobuje schizofrenii. Asad používá údajně chemické zbraně kdy je na oplátku Izrael údajně ostřeluje, zatímco vinou Asada slušnočech pohrdá, Izrael se stává v jejich očí říší zla. Blebější polovina našeho národa ráda střídá názory a strany podle pohodlnějšího žvástu, pravdou je, že ČR žádné extra vazby na Izrael nemá, poslední kdo se bratříčkoval byl Havel.

36

Odpovědět

+SlušnočechJsme přátelé Izraele od dob komunismu, ty kryple!

24

Odpovědět

+nevimjmeno2LOL, od dob komunismu, určitě :D :D

21

Odpovědět

Challenge: kdo najde ve videu Prahu?

62

Odpovědět

Poklona překladatelce. 20 minut nepřetržitých, ultrarychlých "keců", to je těžké sousto i pro toho, kdo angličtinou vládne.

383

Odpovědět

Díky za uznání :) Taky by mohl Barby brát ohled na titulkáře a nemluvit tak rychle, aby se nám to tam vešlo...

21
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK