HeslaGradeAUnderA

Thumbnail play icon

Video není vhodné pro děti a mladistvé.

Přidat do sledovaných sérií 34
82 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:285
Počet zobrazení:10 416

Rozčilují vás internetové stránky, co při registraci vyžadují nesmyslně komplikovaná hesla? Pokud ano, tak to vidíte stejně jako GradeAUnderA, který se rozhodl k této problematice vyjádřit.

Přepis titulků

HESLA Jsem si jistej, že se to týká každýho. Nemám rád, když vás omezují při výběru hesla. Chcete se někde zaregistrovat, a narazíte na tohle: "Vaše heslo musí obsahovat alespoň jedno velké písmeno... dvě čísla... z nichž jedno musí být 69... a nesmíte použít písmeno H."

No dobře, trochu přeháním. Chci tím říct, že by žádný podobný omezení nemělo existovat. Nejsem úplnej debil. Je mi jasný, proč to tak je. Musí se ujistit, že na heslo nikdo nepřijde. Jenomže se tím zvyšuje šance, že vy sami heslo zapomenete. Při vší úctě... webovko...

neser se mi do hesla. Je to moje věc. I kdybych měl přihlašovací jméno "KolikJeDesetPlusDeset" a heslo by bylo "Dvacet", tak je to můj problém. Neser se do toho. Myslíš si snad, že si nezvládnu vybrat heslo bez tvýho dozoru? To mě uráží. SBÍRKA HESEL A PŘIHLAŠOVÁNÍ Mít omezení pro výběr hesla není zrovna moc rozumný.

Hlavní by měla být zapamatovatelnost. Heslo je totiž pěkně k hovnu, když ho zapomenete. Tyhle podmínky vás nutí si heslo poupravit. Někdy až do takové míry, že je nemožný si ho zapamatovat. "Proč se o to staráš, Grade? Co tě na tom tak žere?" Protože přesně tohle se mi stalo. V minulosti jsem kvůli těmhle debilním omezením zapomněl heslo.

Většina lidí používá jedno heslo, kterým se přihlašují všude. Moje heslo bylo: likliklik. Je to jednoduchý heslo. Zadáte ho jednou rukou a ani s ní nemusíte hýbat, protože jsou písmenka u sebe. Některým stránkám bylo heslo ukradený a mohl jsem mít likliklik. Některý chtěly velký písmeno, takže se zrodilo Likliklik.

Další stránky chtěly číslo. Tím pádem vzniklo likliklik0. Na výšce jsem si na netu hledal práci, kde po mně chtěli jak číslo, tak velký písmeno. Takže jsem začal používat Likliklik0. Vidíte tu kokotinu? Kurva, vidíte to? Nejdřív jsem měl jedno heslo, a teď mám čtyři. Občas nastanou situace, kvůli kterým si musíte vymyslet úplně nový heslo.

Třeba když někde zadáváte heslo, a potom si všimnete, že vás někdo známý celou dobu sledoval. Co to s tebou je? Tohle se nedělá, ty parchante. Kdybych zadával pin do bankomatu, taky by ses nedíval a otočil by ses. Tohle je to samý.

Když zadávám heslo, otoč se. Kokote. Ten debil se ale neotočil, takže si musím změnit heslo po celým internetu, protože mám strach, že zná moje heslo. Samozřejmě není možný, abych si změnil heslo úplně všude. Takže si změním jen ty nejdůležitější. Na eBayi, PayPalu a možná Facebooku. Počet mých hesel se tedy zvýšil.

Chápete, co se tím snažím říct? JAK JSEM ZAPOMNĚL HESLO Nesuďte mě. Před lety jsem chodil na stránku Neopets. Dnes je úplně normální, že musíte mít heslo s číslem. Jenomže Neopets začalo zničehonic vyžadovat ne jedno, ale rovnou dvě čísla. Tím pádem to dopadlo tak, že jsem přišel o přístup ke svýmu starýmu účtu na Neopets.

Čůráci. SÍLA HESLA Další věc. Na některých stránkách vám při registraci měří sílu hesla. To mi nedává smysl. Není to nic víc, než počítačovej program. Podle čeho určuje sílu mýho hesla? Tohle je skutečnej příklad.

Včera jsem to zkoušel. Když se půjdete zaregistrovat na gmail.com, kde jako svoji e-mailovou adresu zadáte: "BabiccinyNemravnePolibky69420@gmail.com" a jako heslo zadáte babybaby123, tak se vám zobrazí, že máte slabý heslo. Jak to může být slabý heslo? Podle čeho soudíte, že je slabý? Koho by tohle napadlo jako jedna z prvních možností?

Už vidím, jak si nějakej hacker říká: "BabiccinyNemravnePolibky69420? Jaký je asi heslo? "Co třeba holandskekormidlo42? Kurva. Tak nic. Co takhle kozatka007? Ne? Tak teď už zbývá jen babybaby123. Trefa!" Čuměl bych, kdyby tohle někoho napadlo.

Mimochodem, babybaby123 je podle nich slabý heslo, ale silný heslo pro adresu BabiccinyNemravnePolibky69420@gmail.com je podle Gmailu... NemravnePolibky. Lepší to být nemůže. Tohle je skutečnej příklad. Včera jsem to zkoušel. Nechápu, k čemu tenhle systém vlastně je. ZÁVĚR Popravdě by mi to nevadilo...

kdyby to nebyla povinnost. Nevadilo by mi, kdyby to bylo takhle: "Hele, kámo, možná bys tam měl vložit alespoň jedno číslo nebo velký písmeno." Jenomže když je to: "Hele, kámo, tak takhle to nepůjde. Vyžaduju od tebe alespoň jedno velký písmeno." Vyžaduju od tebe alespoň jedno velký písmeno." To jsem potom nucenej vyjádřit svoji nespokojenost formou videa...

a taneční interpretací.

Komentáře (65)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Trapný, nudný, otravný.

05

Odpovědět

a to ešte na moodle majú bonus: veľké písmeno+číslo+nealfanumerický znak :D

02

Odpovědět

Dobro je prisjetiti se da prividno prav put prema cilju predstavlja u stvari pravodlivo krivudanje.

35

Odpovědět

?

33

Odpovědět

+pav1Ono se říká, že člověk nemusí mít přehled, tím méně kulturní, protože si všechno může vyhledat. Ale asi má ta teorie díry.

04

Odpovědět

+JillHmmm...Jednou mi jeden starý moudrý muž řekl: ,,Jsem starý moudrý muž a proto ti mohu šahat do kalhot.´´ ...Když se nad tím tak zamýslím, spoustu mě toho o kultuře naučil.

32

Odpovědět

Preklad: Je dobré se přesvědčit, zda to, co se zdá býti rovné, není ve skutečnosti svůdně se kroutící.

21

Odpovědět

já teď třeba byla donucená změnit heslo na FB, doslova. Jinak by mě nepustili dál... a ti čuráci mají ještě zákaz zadání starého hesla na změnu.... jako k***a!!!

50

Odpovědět

Nejspíš, jen chtěli aby jsis dala slušnější heslo než k***a...

40

Odpovědět

+pav1že jim to 12 let nevadilo

30

Odpovědět

+lenaciaHmm 12 rokov? FB bol spustený ako uzavretá študentská sieť na Harvarde v roku 2004. Pre verejnosť bol FB sprístupnený v roku 2006. To znamená, že si musela študovala na Harvarde v rokoch 2004 - 2006 a byť jedna z prvých užívateľov FB, keď si si 12 rokov nemenila heslo na FB. Aký obor si študovala na Harvarde? :)

31

Odpovědět

+Eziono tak deset nebo devět, měla sem za to, že to bylo krátce po tom, co sem si koupila hada, a to bylo 13 let. Nepamatuju si to přesně, ale pořád je to po e-mailu nejdéle používaný profil co mám

20

Odpovědět

+lenaciamilujukone neni dobre heslo k účtu: radafotimkonalelidimikradoufotkyadelajisizemesrandu

10

Odpovědět

+Svalnatejtak si takový heslo nedávej

02

Odpovědět

Také jsem měl problém s pitomým omezením.
Web jedné banky má omezení na 14 znaků.
A člověk si pak musí pamatovat, že zrovna na tomhle webu musí dát kratší heslo.

60

Odpovědět

Přitom délka hesla je zdaleka nejdůležitější parametr a zrovna do internetového bankovnictví volím hodně dlouhá hesla (ke 30 znakům). Dostatečně dlouhé heslo může být klidně složené z obyčejných slov a jako bonus bude snadno zapamatovatelné.

20

Odpovědět

Samozrejme, každá minca ma dve strany, ale tento borec ma vždy rozseká :D :D

51

Odpovědět

Ono je to úplně jedno jaký si dá člověk heslo. Krátký, dlouhý, znaky, bez znaků... Spíš je to o tom vývojáři dané aplikace, webu atd. jakým způsobem hesla uchovává, šifruje atd. Každou chvilku lze na netu sledovat "Databáze byla prolomena a hesla byla odcizena" od velkých společností jako je Epic Games, Battle.net a dalších a dalších korporací, firem atd. Dneska už není bezpečno absolutně nikde a samotné heslo ztrácí pomalu význam :) A dvoufázovou a jinou autentifikaci nepoužívá každý.

20

Odpovědět

Ok, ten imbecil evidentně o síle hesla neví vůbec nic.

1427

Odpovědět

A ty očividně taky ne, protože měl několik hodně dobrých poznámek, které korespondují s tím, co se dnes na VŠ učí o bezpečnosti hesel. Např věci zmíněné ve videu:

- zapamatovatelnost, nuť lidi k šíleným heslům a guess what oni si je napíšou na papír.
- heslo je slabé, když obsahuje část uživatelského jména nebo na něj odkazuje

23

Odpovědět

+SavageJo jenže pokud hacker / cracker nebo kdo ví, že pod emailem pica.velka@seznam.cz se skývá Savage, tak pak už asi ví i další informace o tobě a postrádá to smysl.

Pokud ale neví, že pod tímto emailem je Savage, tak asi jen tak ze vzduchu nevykouzlí tvé jméno a nezkusí ho s různýma úpravama.

Nehledě na to, když si zadáš jako heslo své jméno s příjmením (počáteční první písmena) a mezerou mezi slovy, tak je to stejná pravděpodobnost rozkódování jako bys měl třeba "Jsem Trdlo" viz Mudrátor

02

Odpovědět

Imbecil to není, jelikož video nemá být naučné, nýbrž zábavné.. Ale je pravda že mít tenhle názor (proslov) člověk při seriozní debatě tak ho nazvu asi podobně:D Jak jsme se na střední učili, že už jen jedno velké písmeno znamená pro crackera zahrnout celou novou sadu 26 znaků, nemluvě při zahrnutí jednoho speciálního znaku, dalších 33 znaků pro cracra, a už tím jsme mu dost zavařili .. Zde si jednoduše můžeme spočítat počet možných variací v tak málo odlišných případech (V = (počet různých znaků které můžou být v hesle použity) ^ (počet znaků v hesle) ).
Když budeme vycházet z videa kde bylo uvedeno jako příklad "likliklik" tak je to V=26^9 , ale s jedním velkým písmenem je to už V=52^9 , dále s přidáním čísla je to 62^10 .. Rozkódování první možnosti by lepšímu počítači trvalo 2 minuty.. v druhé možnosti by to bylo 20 hodin a ve třetí možnosti by se jednalo o necelý jeden rok.. rozdíl tam bude, na to že se jedná jen o takovou malou změnu v hesle (což pokud nejsi ryba by ti nemělo dělat problém si zapamatovat Savage) Pokud by jsme pokračovali dál a přidali do hesla jen jeden speciální znak (například hvězidičku) už by se jednalo o V=95^11 a ejhle, tohle rozkódovat by trvalo dnešním superpočítačům stovky let.

54

Odpovědět

+Mudrátortohle je pravda ale na druhou stranu to zapomina pocitat s jednou veci a to ze treba stranky ti nedovoli nebo nemeli by dovolit takovy masivní pocet zadani hesla behem 2 minut :)

20

Odpovědět

+MudrátorNo ono stymi velkymi pismena a specialnymi znakmi nieje az tak pravda. Pracujem presne na projekte kde skumam bezpecnost hesiel, tychto pravidiel a ako si kniznice vedia s tym poradit a na kolko su "inteligentne". To co ty hovoris je taky zakladny pohlad na vec, vacsi problem je ze ludia si vyberu z tzv. common password, na internete najdes zoznamy najcastejsich hesiel a to su presne slova ktore by tam ludia nemali mat. Potom existuju veci ako l33t table kde namiesto 5 das S a pod... Ono davat velke, male pismena, cisla, specialne znaky je sice fajn ale ak mas slovo password ako heslo a urobit z neho paS5word123, tak to tvoje hesle je stale dost slabe.

22

Odpovědět

+NoName115Souhlasím, uznávám, že tohle jsem do úvahy nebral, bral jsem to z matematického hladiska a jen takový primitivní náhled. Ale to hlavně proto, že si myslím a věřím, že dnešní uživatel internetu má trošku přehled a ví, že zadávání tohohle stylu hesel by ho nemělo ani napadnout.. (na nějaké důležitější stránky, jako je třeba internetové bankovnictví, na videacesky.cz bych si s tim hlavu nelámal)

10

Odpovědět

Hej, ta jeho znělka zní jako Arnoštkova diskotéka z Kouře!

80

Odpovědět

Na jednu stranu to působí jako šikana vůči uživatelům. Avšak to má své důvody. Jedním z důvodů je gramotnost uživatelů, kteří ještě před lety používali na vše velmi jednoduchá hesla, nyní při zadávání jsou si vědomi, že číslice či speciální znak zvyšuje bezpečnost přístupu. Má to tedy výchovný efekt.

Dalším důvodem je ochrana uživatele před ztrátou/zneužitím účtu. Pokud někdo využívá nějakou službu, očekává od ní, že tomu účtu může věřit. Zatím nejjednodušší řešení pro vývojáře je, při registraci donutit uživatele k co nejvíce kombinovanému heslu. Útočník heslo nehádá, ale používá automatizované programy, na které používá listy používaných hesel (které bere ze třetích stran). Nebo probíhají útoky přímo na databáze webů/aplikací, ze kterých se vytáhnou hesla. Pokud se prolomí nějaký účet/databáze, jsou hesla využívána dále, a dojde k prolomení dalších účtů s tím samým heslem.

Pokud vývojář vytvoří aplikaci, kde má uživatel naprostou volnost ve výběru hesla, a aplikace se stane populární. Riskuje silně bezpečnost svých uživatelů a tím i jméno aplikace, byť si za to uživatel může vlastně sám.

142

Odpovědět

Lenže o tom je pointa. Vývojáry počítajú s tym, že používatelia sú tupci... Ok, žiadny problém, to nieje novinka. Lenže je len na mne, či chcem silné zabezpečenie, alebo nie.. Je len na mne, či chcem zdravotné poistenie, alebo nie... Je len na mne či chcem socialne poistenie, alebo nie... Je to len moja vec... A kto je blbý a poistky neplatí a heslá udáva chabé, tak je to len jeho blbosť. Je vrchol kreténizmu, kôli existencii blbcov, robiť z toho čo má byť vec výberu, povinnosť...

22

Odpovědět

+ehmJe to pouze o gramotnosti dané problematiky. Internet přišel rychle. Lidé si neuvědomují možné následky, protože to dosud neexistovalo a je třeba jim to říkat. A jak? Když často jde o starší generace. Takže tyto pravidla při zadávání hesel mají tedy i ten výchovný efekt. Sám vidím v rodině, jak už volí složitější hesla, protože se to naučili. Dnešní mladá generace již chápe, že je vhodné mít na každý účet jiné heslo (klidně jen o pár znaků).

A vývojáři stále hledají tu mez, kde je to obtěžující a kde je potřeba, aby to bylo celé dobře zabezpečené. Protože vývojáři jsou také lidé, také nemají rádi omezení, ale zároveň ví, že musí myslet na druhé. Tady rady neexistují. Protože google i seznam různě mění požadavky na hesla.

K tomu sociálnímu pojištění atd. Musíš brát v jaké společnosti žiješ, pokud máš pocit, že žiješ mezi blbce, musíš i na ně myslet, jinak budeš žít v prostředí, kde jimi budeš obklopen. Proto zdravotní pojištění má smysl. Sám nechci žít někde, kde bude část lidí na ulici bez možnosti řádné zdravotní péče, byť sám nechci aby mi stát nařizoval co mám a nemám dělat/platit.

01

Odpovědět

+IochytonaMylieť na druhých .. ehm... skôr by som povedal, že myslieť za druhých... To je skôr nebezpečné ako "dobré", ale ok...
- Zdravotné poistenie samozrejme zmysel má. Je kretenizmus zdravotne poistenie nemať. Super obrí kretenizmus však je, povinné zdravotné poistenie.

Ja nepotrebujem aby si za mňa myslel ty, vývojár, alebo štát...
Kto to chce, kto je taký drbnutý, že nedokáže použiť ten nádor na krku, nech si kludne platí POVINNE... Nech si kludne nahodí na web SUPER PASS... Kludne :)

11

Odpovědět

+ehmVšak máš možnost volby. Nemusíš na stránku chodit. BTW existují účinný programy jako keypass, který slouží jako databáse hesel, kde si můžeš zaznamenat méně používaná hesla aby jsi je nezapomněl.
Souhlasím s Lochytona. Jakejkoliv průšvih při získání účtů klientů odsere nejvíc firma.

01

Odpovědět

+kokosAno a keypass byl před nějakou dobu hacknutej a ukradli uživatelům hesla.

20

Odpovědět

To, že číslice zvyšují bezpečnost, není tak úplně pravda. Délka hesla je mnohem důležitější. Myslím, že tohle (https://xkcd.com/936/) ukazuje nesmyslnost těchto požadavků na heslo.

30

Odpovědět

Já si vždycky musím změnit všechny hesla když se semnou rozejde holka. Mimochodem rada od Morčete:
Vím že svému partnerovi bezmezně věříte ale to je špatně, jen kvůli tomu že sním máte dlouhodobě koitus neznamená že to s vámi myslí upřímně proto mu nikdy nesdělujte žádné hesla.

67

Odpovědět

IQ tikve

15

Odpovědět

+MjTo měkké i je tam záměrně ...proto ot IQ, ale to je jedno, prostě je to mamlas.

09

Odpovědět

Tajné heslo: Fluggaenkoecchicebolsen

30

Odpovědět

Prosím, příště udělej jeho video o homosexuálech. To je jedno z nejlepších! :)

101

Odpovědět

Snažně prosím o více videí z tohoto kanálu :D :D

301

Odpovědět

A čo tak si vytvoriť jedno silné heslo a to používať všade?
Napr. PUSSYvagon69
je viac ako 10 znakov dlhé
obsahuje veľké aj malé písmena
obsahuje číslo
ľahkozapamätateľné

31

Odpovědět

Děkuji za tip, s dovolením si ho nastavím do svého internetového bankovnictví.

40

Odpovědět

neobsahuje znak..

00

Odpovědět

Ale neobsahuje speciální znak :D

00

Odpovědět

Heslo obsahující existující slova v kombinaci s nějakým číslem je poměrně slabé.

10

Odpovědět

Takový nápad jsem měl taky. fungovalo to do chvíle, kdy mi na jednom webu bylo zděleno že heslo nemůže obsahovat %, ale jen nějaké vybrané znaky ...

00

Odpovědět

Používať jedno heslo sa neodporúča. Neodporúča sa tak moc, že existuje niekoľko rôznych programov, určených len na kategorizáciu veľkého počtu hesiel pre koncových užívateľov.
Idealne heslo nemusí byť jednoduché. Môže to byť skjhOIUDndOR45457454>d5*
Vyťukať to je otázka chvíľky a človek si heslo zapamätá používaním do týždňa. Navyše je možné ho používať všade s tým rozdielom, že namiesto facebook dáš ebay.

30

Odpovědět

+ehmTak budeš používať 3 variácie.
PUSSYvagon69 mailové stránky
KUNDOlap69 bežné stránky
SKODAfavorit69 Internet banking
Nemôžete sa ti stať že ak ti aj jedno heslo unikne tak že bude zneužité inde ;)

50

Odpovědět

+SpectreTo mi připomíná jeden ze seznamů Barneyho Stinsona:
https://vimeo.com/8888080

00

Odpovědět

Bohužel :-)
1) Je zjistitelné slovníkovou metodou
2) Dvanáct znaků dnes už taky není žádná sláva
3) Jedno heslo nelze používat všude už jen proto, že když se budete přihlašovat nešifrovaně na e-mail, tak jej může zjistit každý, kdo dokáže zjistit provoz na síti. Pak už se přihlásí všude...

Rozumné hesla můžou být třeba pseudonáhodné skupiny znaků. Třeba si vymyslíte nějakou básničku a sepíšete první písmena ze všech slov. Když se k tomu přidají čísla a speciální znaky, tak je při rozumné délce dost těžko odhadnutelné.

11

Odpovědět

Osobně bych byl asi pro ten liberálnější přístup. Jo, jasně, nastav si heslo, jaký chceš. Klidně i jediné písmeno. :-) Až ti někdo ukradne tvůj účet díky slovníkovýmu útoku nebo pomocí hrubé síly, tak jediný člověk, komu za to můžeš poděkovat, jsi ty. :-)
Já jsem opačného charakteru. Všude náhodně generovaná hesla, co obsahují malá a velká písmena, čísla a speciální znaky. To heslo si pak před použitím ještě upravím. Osobně mi vadí stránky, kde není uvedena maximální délka hesla, nebo seznam zakázaných znaků. Protože si pamatuji, že jsem měl jednou dost velké problémy, pokud jsem použil + nebo * v hesle. Stránka mi nic neřekla, ale pak samozřejmě nebylo možné se přihlásit. Žádné takové upozornění mi ale nedala žádná stránka. Vždycky to je tak, že si vyplním všechny údaje, zadám heslo, dám registrovat, a…nic. Ukáže mi to něco jako, že heslo je moc dlouhé, nebo obsahuje neplatný znak. Ale ostatní položky v registračním formuláři mi to smaže. Ideální.

Každopádně, viděl jsem všechny jeho videa, a doporučoval bych. :-)

10

Další