H+ Epizoda 9: Sněžná zmije

Thumbnail play icon
67 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:241
Počet zobrazení:4 966
V další epizodě webseriálu H+ se vrátíme do Finska k linii policisty v utajení Topiho a prorokyně. Všechny dosud odvysílané epizody seriálu najdete zde.

Přepis titulků

Překlad: Zoidy www.VideaČesky.cz SNĚŽNÁ ZMIJE Cokoliv si přeješ. Helsinky, Finsko 7 let před tím, než se to stalo TOLONEN: VRAŽDA Vstala jsi dřív než já. To je snad poprvé. Mluvil jsi ze spaní.

Vážně? Vzbudil jsi mě. Co jsem říkal? Moc jsem ti nerozuměla. Znělo to, jako by sis užíval nějaké dobrodružství. Jasně, protože jsem dobrodruh. Jo. Ve dne programátor a v noci... prozkoumáváš savany a šplháš na Kilimandžáro.

Vím, že jsme dnes chtěli odjet z města, ale... musím dodělat jeden projekt. Dobře. Běž si psát svůj software, ale večer se vrať, dobře? Dobře. Ano. Jmenuje se Ilja Makarov, ale podle jeho handheldu jde jednoznačně o naši Sněžnou zmiji.

- Kdo ho našel? - Lovec. Jsme 100 kilometrů od nejbližšího města. Jak se sem dostal? Je to zvláštní, ale myslíme, že šel pěšky. Je tu jenom les. Ano, ale jeho boty byly doslova roztrhané a pokryté blátem. Mohli sem jeho tělo pohodit?

Možná. Technici by brzy měli mít lepší odpověď. Dobře, sejdu se dnes s oddělením vražd. Začneme na tom okamžitě pracovat. Ne, Topi. Díky jeho smrti je to teď oficiálně mimo tvou pravomoc. Ale tohle je můj případ. Sleduju tu skupinu už přes rok. Znám ty hackery lépe než kdokoliv jiný.

Proto chci, abys jim řekl všechno, co víš. O firemní špionáži a Sněžné zmiji. Prorokyně. Mohla by s tím být spojená. Nebo je také v nebezpečí. Stále nic nevíš o její identitě? Ne, ale blížím se. Pokud je to vůbec "ona", že?

Jasně. Chtěla bych Torstimu ukázat tělo. Nemůžou nám ten případ jen tak vzít. Existují digitální zločinci, kteří představují hrozbu bezpečnosti Finska. Nikdy jsem neřekla, že nám ho vezmou. Budou dělat svou práci a my se budeme soustředit na důležitější věci. Něco na jeho těle našli. Jeho handheld.

Můžu ho proskenovat a... Nejen handheld. Našli něco na jeho zápěstí. Jeho zápěstí? Má rozseknuté zápěstí. Možná si to udělal sám. Nebo taky ne. Mikročip? To měl v zápěstí? Podívej se sám. Je mu 12, Topi.

Takhle jsem si nejznámějšího hackera v zemi nepředstavovala.

Komentáře (21)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

DAVEJTE SEM ASPON 2 EPIZODY PO SOBE

180

Odpovědět

Souhlas s Rorschachem, ten seriál je opravdu dobrej a 4 "přítomnosti" nejsou tak těžké na sledování. Naíc zpracování je suprové (což je důvod, proč jsou titulky tak dlouhé)

181

Odpovědět

Nejsi Rorschach. Lidi berte to jako web serial. Když v TV začne nový seriál tak první díl bude dva díly v jednom, ve kterém vás uvedou do děje. Když si pustíte všechny díly za sebou tak už dají něco přes půl hodiny čistého času. A to mi už jako úvod do děje nepřijde tak špatné. A zadruhé je to zajímavý seriál, který je dobře natočen. Až pak někdy ukončí tuhle sérii, tak si je budu muset pustit všechny, pak to bude dávat mnohem větší smysl.

181

Odpovědět

Achjo... Ten začátek byl tak zajímavej a nadějnej, ale jakmile to začalo přeskakovat v čase, celý se to povoralo. :-(

182

Odpovědět

Skoro se bojím zeptat, ale copak jsem sám, komu se ten seriál líbí?

182

Odpovědět

V určitém směru mi to připomíná seriál "Game of Thrones" a tím myslím hodně příběhových linií, že se v tom člověk snadno ztratí :D až na to, že tohle má sotva 4 minuty jeden díl a je to (zatím) o ničem... Ale tak snad když se ve finále poskládají všechny díly dohromady, mohl by z toho být pěkný celovečerní film :D Tenhle webserial zatím radši nehodnotím :D

186

Odpovědět

:D :D si robíte srandu, ďalší prequel :D a ani neviem na čo bude dobrý, ale nevzdávam to :D ešte tomu nechám čas...

181

Odpovědět

V Helsinkach mluvej anglicky, to proste vsecko musi byt anglicky mluvici lidi? :X
Ja uz nevim, pro me to je pakarna.. pockam si az toho vyjde vic a pak to zkouknu, takhle si ani nepamatuju o co slo minule.

189

Odpovědět

To je potom velmi speciální dialekt angličtiny, když zní jako finština. A pokud jde o rozhovor po ránu, tak holka mohla být Američanka žijící s Finem.

180

Odpovědět

Podle mě to bylo úplně o ničem - protože si už vůbec nepamatuju díl na který to navazuje :D :D

183

Odpovědět

Kvalitní díl.

183

Odpovědět

Už se těším na to, jak vydají hodinový díl ve kterym to do sebe všechno zapadne.

182

Odpovědět

Já pořád věřím, že jakmile se to začne propojovat, bude to pecka. Akorát si moc nevybavuju co se kde a kdy stalo :D

181

Odpovědět

Už se těším, až to budeš psát u pětistého dvaadvacátého dílu... A pořád tam půjde o houno krále Šalamouna

184

Odpovědět

NUUUUUUUUUUUUUDAAAAAAAAAAAAAAAAAAA ani sem to nedal cele

1818

Odpovědět

strašně krátké, trochu se polepšíli už to nejsou 3, ale 4 minuty, jenže je to furt to samé... mají něco společného všichni dohromady, jenže to nefunguje... možná že byl film happy New years Eve nominován na nejhorší film roku, ale tam aspoň ty různé příběhy souvisely, tady je to změť, která nedává smysl skoro ani sama o sobě, natož pak v celku

187

Odpovědět

Ale paráda 9tá epizoda a víme akorát kulové.

188

Další