Cat Stevens – Father and SonHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 49
91 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:103
Počet zobrazení:5 893

Baladu "Father and Son" napsal anglický zpěvák Cat Stevens (nyní známý jako Yusuf Islam) v roce 1970 pro své album Tea for the Tillerman. Letos píseň zažívá comeback na soundtracku k druhému dílu Strážců Galaxie.
Text je dialog mezi otcem, který nechápe synovu touhu odejít z domu a začít vlastní život, a synem, který svou touhu nedokáže vyjádřit.
Stevens zpívá v nižší tónině jako otec a ve vyšší poloze jako syn. V druhé části songu zaznívají na pozadí vokály druhého kytaristy Aluna Daviese (syn: "Pryč, pryč, pryč. Já vím, že se musím rozhodnout sám... Ne." / otec: "Zůstaň, zůstaň, zůstaň. Proč musíš jít a rozhodnout se sám?").

Přepis titulků

Překlad: hAnko www.videacesky.cz Ještě není čas na změnu, uvolni se a buď v klidu. Provinil ses tím, že jsi mlád, ještě se toho musíš tolik naučit. Najdi si dívku, usaď se; když budeš chtít, můžete se vzít. Podívej, já jsem stár, ale šťastný. Byl jsem na tvém místě; dobře vím, že není snadné klidný být, když víš, že se děje tolik věcí. Ale dej tomu čas, přemýšlej proč; přemýšlej o všem, co máš.

Protože ty tu zítra budeš, ale tvé sny tu být nemusí. Jak mu mám něco vysvětlit? Když to zkusím, tak se odvrací. Stále dokola jedna a ta samá písnička. Od chvíle, kdy jsem začal mluvit, bylo mi nařízeno poslouchat. Jak se z toho kruhu vymanit? Vím, že budu muset odejít. Já vím, že musím jít. Ještě není čas na změnu, posaď se a začni zvolna. Provinil ses tím, že jsi mlád, ještě se toho musíš tolik naučit.

Najdi si dívku, usaď se; když budeš chtít, můžete se vzít. Podívej, já jsem stár, ale šťastný. Pokaždé, když přišel pláč, kvůli věcem, co jsem skrýval, bylo to těžké, ale mnohem těžší je to ignorovat. Kdyby měli pravdu, souhlasil bych; jenže je to jejich pravda, ne má. Jak se z toho kruhu vymanit? Vím, že budu muset odejít. Já vím, že musím jít.

Komentáře (9)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

#Brečela jsem u Strážců Galaxie

40

Odpovědět

Jen idiot konvertuje k islámu... ale jen absolutní dement si to dá i do jména....

42

Odpovědět

Ale že se statisíce lidí jmenují Christian je ok, žejo. :)
Nesnáším, když se tahá xenofobie k umění. Tohle si piš na Novinkách, tady oceňuj hudbu a ne člověka, kterého ani neznáš.

20

Odpovědět

Guardians? Nic proti, ale pokud jde o filmy a Cata/Yusufa, těžko to bude za deset let známější sountrack než absolutní legenda Harold a Maude.

03

Odpovědět

Píseň miluju, a když ji pustili v Guardians k... (kdo viděl, ví), úplně mě to dojalo....někdo to považuje za přehnaně na city hrající scénu, ale moje jemná dušička byla naměkko. Skvělý film, dokonalý soundtrack.

164

Odpovědět

Cat je jeden z mých nejoblíbenějších muzikantů, takže jsem moc rád že se tady objevil. Příjemné překvapení po ránu :)

20

Odpovědět

Guardians of galaxy 2 :)

46

Odpovědět

Ano, píšeme to v popisku. ;-)

112

Odpovědět

+BugHer0Jaaaj rano som to neprecital :D

30