Thumbnail play icon

Cat Stevens – Father and SonHudební klenoty 20. století

Přidat do sledovaných sérií 39
91 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:102
Počet zobrazení:4 275

Baladu "Father and Son" napsal anglický zpěvák Cat Stevens (nyní známý jako Yusuf Islam) v roce 1970 pro své album Tea for the Tillerman. Letos píseň zažívá comeback na soundtracku k druhému dílu Strážců Galaxie.
Text je dialog mezi otcem, který nechápe synovu touhu odejít z domu a začít vlastní život, a synem, který svou touhu nedokáže vyjádřit.
Stevens zpívá v nižší tónině jako otec a ve vyšší poloze jako syn. V druhé části songu zaznívají na pozadí vokály druhého kytaristy Aluna Daviese (syn: "Pryč, pryč, pryč. Já vím, že se musím rozhodnout sám... Ne." / otec: "Zůstaň, zůstaň, zůstaň. Proč musíš jít a rozhodnout se sám?").

Komentáře (9)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

#Brečela jsem u Strážců Galaxie

20

Odpovědět

Jen idiot konvertuje k islámu... ale jen absolutní dement si to dá i do jména....

42

Odpovědět

Ale že se statisíce lidí jmenují Christian je ok, žejo. :)
Nesnáším, když se tahá xenofobie k umění. Tohle si piš na Novinkách, tady oceňuj hudbu a ne člověka, kterého ani neznáš.

20

Odpovědět

Guardians? Nic proti, ale pokud jde o filmy a Cata/Yusufa, těžko to bude za deset let známější sountrack než absolutní legenda Harold a Maude.

03

Odpovědět

Píseň miluju, a když ji pustili v Guardians k... (kdo viděl, ví), úplně mě to dojalo....někdo to považuje za přehnaně na city hrající scénu, ale moje jemná dušička byla naměkko. Skvělý film, dokonalý soundtrack.

164

Odpovědět

Cat je jeden z mých nejoblíbenějších muzikantů, takže jsem moc rád že se tady objevil. Příjemné překvapení po ránu :)

20

Odpovědět

Guardians of galaxy 2 :)

46

Odpovědět

Ano, píšeme to v popisku. ;-)

112

Odpovědět

+BugHer0Jaaaj rano som to neprecital :D

30
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)