Přidat do sledovaných sérií 49
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:55
Počet zobrazení:1 868

Jedna z nejslavnějších písní The Rolling Stones, Sympathy for the Devil, vyšla na albu Beggars Banquet v roce 1968. Text napsal z větší části Mick Jagger a, jak uvedl, inspirací mu byl Charles Baudelaire a román Michaila Bulgakova Mistr a Markétka, jehož první anglický překlad vyšel rok předtím. Jagger ji původně psal s folkovou hudbou ve stylu Boba Dylana, ale Keith Richards ji předělal na sambu, která drží stále stejné tempo, a působí tak zlověstněji. 

Docela příznačně po několika dnech nahrávání této písně vypukl v londýnském studiu požár, který zničil celé zařízení. Nahrávky nové písně se však podařilo zachránit producentovi kapely.

  • Anastázií, která křičela marně, je myšlena nejmladší dcera posledního ruského cara Mikuláše II., byla zabita s celou svojí rodinou v Jekatěrinburgu roku 1918. 
  • Zmínka o trubadúrech, které zabijí, než přijedou do Bombaje, odkazuje na cestovatele po tzv. Hippie Trail, pozemní cestě z Evropy do Indie, oblíbené mezi příslušníky hippies v 60. letech. Mnoho z nich se do Indie nedostalo, protože se stávali oběťmi vražd na území Afghánistánu a Pákistánu.

Přepis titulků

Dovolte mi, prosím, abych se představil, jsem movitý muž s vybraným vkusem. Jsem tu už dlouhou dlouhou dobu, jen kolika mužům už jsem vzal duši i víru. Byl jsem u toho, když Ježíš Kristus zažíval pochybnosti a bolest. Sakra jsem si pohlídal, aby si Pilát umyl ruce a zpečetil jeho osud.

Rád vás poznávám, snad uhodnete, jak se jmenuju. Ale to, co vás mate, je povaha mé hry. Zastavil jsem se v Petrohradu, když jsem si uvědomil, že je nejvyšší čas na změnu. Zabil jsem cara i jeho ministry, Anastázie křičela marně.

Řídil jsem tank, měl jsem hodnost generála během řádění blitzkriegu, když mrtvoly smrděly. Rád vás poznávám, snad uhodnete, jak se jmenuju. To, co vás mate, je právě povaha mé hry. S radostí jsem sledoval, jak vaši králové a královny sto let bojovali za bohy, které si vymysleli.

Zakřičel jsem: „Kdo zavraždil Kennedyovy?“ I když jsme to stejně byli ty a já. Dovolte mi, prosím, abych se představil, jsem movitý muž s vybraným vkusem. A chystám pasti trubadúrům, které zavraždí, ještě než přijedou do Bombaje. Rád vás poznávám, snad uhodnete, jak se jmenuju.

Ale to, co vás mate, je jenom povaha mé hry. Rád vás poznávám, snad uhodnete, jak se jmenuju. Ale to, co vás plete, je jenom povaha mé hry. Tak jako každej policajt je zločinec a všichni hříšníci svatí, tak to je, takže mi prostě říkejte Lucifer, protože bych se potřeboval trochu ovládat.

Takže jestli se potkáme, buďte ohleduplní, mějte trochu pochopení a něco vkusu, buďte tak zdvořilí, jak to jen umíte, nebo zatratím vaši duši. Rád vás poznávám, snad uhodnete, jak se jmenuju, ale to, co vás mate, je povaha mé hry.

Řekni mi, kotě, jak se jmenuju. Řekni, puso, tak řekni, zlato jak se jmenuju. Brouku, tak mi řekni, Tak řekni, puso jak se jmenuju?

Jak se jmenuju? Řekni mi, zlato, jak se jmenuju? Chci, abys mi to řekla, jak se jmenuju? Tak mi to řekni, puso, jak se jmenuju?

Řekni mi jménem, brouku. Dobře, tak mi řekni, zlato, jak se jmenuju? Tak jak se jmenuju? www.videacesky.cz Překlad: Lukkul

Komentáře (3)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Tohle je opravdu legenda. Keith Richards je jeden z nejlepších kytarystů všech dob, co se týká doprovodné kytary. Fascinuje mě, že tihle fosilové dokážou po 50 letech v branži napsat song, co mě baví, třeba Doom and gloom. Podobně jako Judas Priest - No Surrender.

00

Odpovědět

Whau. Současné kapely se musí stydět. 60 let stará pecka a stejně dává na p***l všemu tomu odpadu, kterému se teď říká hudba.

PS" old, white, man. Love it

01

Odpovědět

Rozumově si uvědomuju, že je to klasika jako prase od legendární kapely. Kapely, kterou jsem nikdy nijak zvlášť nemusel, hlavně kvůli Mickovi, jehož hlas mi zní poměrně protivně.

40