Výbuch raketového vědceImpractical Jokers

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 6
72 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:80
Počet zobrazení:4 097

V tomto díle Impractical Jokers se Joe stává raketovým vědcem, který předvádí své nevědomosti před publikem nadšených vědců. Baví se o programu PRISM, tajném programu NSA, který sledoval elektronickou komunikaci. A také o zatemnění internetu, které proběhlo v roce 2012, na protest proti americkým návrhům zákonů na zastavení online pirátství.

Přepis titulků

Joe dnes prohrál. Což nás přivádí do divadla na Bleecker Street, kde je právě sál plný nadšenců do vědy, kteří čekají na diskuzi s naším expertem. Moderátor se tě bude ptát na otázky a ty je musíš zodpovědět, jak nejhůř to jde. Těšíme se na to tolik, že jsme si vybrali nejlepší místa k sezení. Takže tam budeme diskutovat s tebou. Budete mi pomáhat? Tak bych to nenazval.

Děkuji všem, co dnes přišli. Budeme se bavit o velkých tématech. Přivítejme tedy naši skupinu expertů. Zdravím. První je Brian Quinn, profesor robotiky na univerzitě Staten Island. Dále tu je Sal Vulcano, operační specialista z NASA. Doktor James Murray, vedoucí výzkumu dronů v DARPA. A nakonec Joe Gatto, ředitel výzkumu kvantové mechaniky, severoamerická divize. Severoamerické...

Jaké byly vaše reakce na program PRISM? Určitě bych se ptal kolegy. Ano, to je určitě otázka vyžadující moji expertízu. PRISM alias hranol. Musíte se na to podívat ze všech úhlů. O tom hranol je, ne? Musíte... Hranolová teorie nám vlastně říká, jak v podstatě asi hranol funguje. Dívá se na problémy z různých úhlů.

Já si ale myslím, že je třeba problém zničit v místě jeho vzniku. Před rokem a půl proběhlo zatemnění kvůli SOPA a PIPA. Teď když se díváme s odstupem, proč myslíte, že bylo úspěšné? Joe? No... Zatemnění? Ano. Stalo se. Poučili jsme se? Možná. Měli bychom?

Určitě. Promiňte, jsem pouze prostý profesor robotiky ze Staten Island. Nevím, jestli všichni ví, o čem se bavíme. Co bylo to zatěmnění? To zatemnění... Zatemnění bylo. No, víte... Nešla elektřina. - Takže vy jeho otázku berete... - Doslova, ano. Mohu se na něco zeptat? Nikdy jsem neměl šanci diskutovat s kvantovým mechanikem. Expertem.

Všichni jsme slyšeli o kvantové mechanice Planckovy konstanty. Nikdy jsem tomu pořádně nerozuměl. Mohl byste to vysvětlit pro laiky? Víte, jak se svět točí. Asi takhle. Ano. Planckova konstanta se netočí. Je jako prkno. Jako by se pirátská loď... - Takže se svět točí... - Ne, laicky řečeno. Doktore robote. Jak se to snažím vysvětlit, když mě necháte.

Planckova konstanta ukazuje, že jak se svět točí, tak některé věci jsou nehybné. Co si myslíte o superpozici? V kvantové mechanice samozřejmě neplatí superpozice. Co vy na to? Nijak mi to nevadí. Podle mě je to celkem v pohodě. Jste celkem v pohodě se superpozicí? A můžete nám říct, jestli vám na ní něco vadí? Podle mě je hlavní otázkou, kdy ji použít a kdy ne.

Měla by se použít v naváděcím systému rakety, směřující do Střední Ameriky? Ano. Měla by se použít v tabletu? Ne. Neměl by se tam používat. Nepotřebuju ji v aplikacích. Na superpozici není žádná appka, a to je dobře, protože to není nástroj, který by měl ovládat desetiletý kluk jménem Duncan z New Jersey pomocí iPodu. Chci poděkovat všem dnešním expertům. Jsem rád, že jsem tu byl. Bylo to velmi zábavné. Překlad: schoid www.videacesky.cz

Komentáře (3)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Víc tohoto pořadu prosím ! :D

00

Odpovědět

z tohoto se rychle stává můj nejoblíbenější pořad :D

42

Odpovědět

"V kvantové mechanice ovšem nefunguje superpozice." neříká tam náhodou "Všichni známe superpozici ve světe kvantové mechanice." už jen proto, že v kvantové mechanice superpozice funguje?:D

62