95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:1 238
Počet zobrazení:11 221

V country okénku by neměl v žádném případě chybět Johnny Cash, jeden z nejvýznamnějších country umělců vůbec. Cash žil v letech 1932-2003.  I když je znám především díky své country tvorbě, jeho písně lze zařadit například do rock'n'rollu, folku nebo blues. Jeho typickým znamením bylo černé oblečení a jednoduchý pozdrav na začátku koncertu: "Hello, I'm Johnny Cash...". Cash je také známý svými koncerty ve věznicích. Má také hvězdu na hollywoodském Chodníku slávy. V roce 2005 byl natočen životopisný film Walk The Line, kde hlavní roli Johnnyho Cashe ztvárnil Joaquin Phoenix a Cashovu manželku June Carter si zahrála Reese Witherspoon.

Já jsem si pro vás dnes připravila dvě Cashovy písničky. První z nich je cover verze rockového songu od Nine Inch Nails "Hurt" a druhou je tradiční folková píseň "God's Gonna Cut You Down", kterou natočilo mnoho umělců, mezi nimi třeba Moby, Tom Jones nebo Rick Hendrix. Hudební klip ke Cashově verzi byl natočen v roce 2006 a objevuje se v něm na 37 známých tváří, například Terrence Howard, Adam Levine, Chris Rock, Justin Timberlake, Kate Moss, Dennis Hopper, Sharon Stone, Bono, Lisa Marie Presley nebo Johnny Depp.

Hurt

Komentáře (70)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

God’s Gonna Cut You Down nejde přehrát ;)

221

Odpovědět

Díky těmhle dvěma videům jsem objevil country a především Johnnyho Cashe, díky za to i za celé "Country okénko" - 10/10 :)

190

Odpovědět

God’s Gonna Cut You Down stale nejde prehrat

191

Odpovědět

Nechce se mi načíst God’s Gonna Cut You Down v žádném z prohlížečů mám to jen já ? nebo s tím má problém i někdo jinej ? btw... Johnny je klasika co nikdy neomrzí :)

181

Odpovědět

podobná tomuhle je od Neckáře - půlnoční

1814

Odpovědět

Jedna z nejlepších písniček co znám mám fakt respekt divím se že sem tenhle styl doted neposlouchal

180

Odpovědět

Country som istý čas nemal rád, potom som našiel Johnnyho :) Klobúk dole pred NIN a ich originálom, no Johnny dokázal Hurt podať takým spôsobom, ktorý sa hádam každému vryje do srdca a zostane tam pekne dlho (ak nie navždy) a pokiaľ si ho človek vypočul a ani trošku to s ním nepohlo, buď nemá srdce, je hudobne hluchý alebo nechápe. Počúvam toho dosť, gregoriánskym chorálom počnúc až kamsi po metal ale Johnny pre mňa bol, je a bude jedným z najväčších hudobníkov v dejinách.

180

Odpovědět

Vždy jsem si myslel, že country musí být nudné brnkání na kytaru s harmonikou.....asi jen u nás :D Hurt je výborná píseň s chytlavou melodii a dobrým textem :) 10/10
BTW: poslouchám výhradně rock až metal :D

180

Odpovědět

Johny Cash nikdy neumře. Bude žít dál v našich srdcích

191

Odpovědět

Hurt je jedna z mých TOP písniček už několik let. :)

180

Odpovědět

jendou sem přinesla na anglinu hurt na překlad a po přeložení my všichni poděkovali, že budou mít depku celej den :D jinak jeden z nejkrásnějších songů a přiznam se, že když jí NIN hráli tak mě i slza ukápla

180

Odpovědět

Není v tom klipu náhodou i Kanye West?

183

Odpovědět

a HURT ma jeden z nejsilnejsich textu co jsem kdy slysel

180

Odpovědět

perfektni

180

Odpovědět

Cheyenne: Vidím, že toho máme, co se hudby týče, společného opravdu hodně. Protože i já vyrůstal na Michalu Tučném (pod vlivem svýho táty ;-) ) ale zárověň i Queenech, což vyustilo k tomu, že když jsem se dostal (asi v 15) k americké country, našel jsem tam to co jsem hledal: mnohotvárný hudební styl, kterému nejsou cizí prvky téměř žádných hudebních žánrů a logicky jsem nejvíce propadl, stejně jako ty, country rocku. Takže kromě tebou zmíněného Jasona Aldeana a Christiana Kanea, mám taky hodně rád třeba Little Texas, Trnenta Tomlinsona, Travise Tritta, Cross Canadian Ragweed, Van Zant, Charlie Daniel Band, Kid Rocka, Gretchen Wilson, Halfway To Hazard a spousty dalších.
Vím, že máš svůj seznam klipů, který zde chceš postupně uvádět a hodně lidí si přeje tuhle věc a tuhle a všem vyhovět nejde, ale přesto bych si dovolilo upozornit na, dle mého, velice podařenej klip, s téměř filmovým dějem, kterej by nebylo od věci, někdy v budoucnu přiblížit zdejším návštěvníkům. Jde o "Girl Next Door" od Cole Deggs & The Lonesome: http://www.youtube.com/watch?v=CqnK1_CnIV4
A
taky si tě dovoluji pozvat (stejně jako další návštevníky country okénka, se zájmem o dobrou americkou country) na country fórum na lide.cz, http://forum.lide.cz/forum.fcgi?akce=forum_data&auth=&forum_ID=11410, kde se snažím, podobně jako ty, jako jeden ze správců, šířit větší povědomí o americké country ;)

180

Další