Kalifornie o náboženství

Thumbnail play icon
87 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:588
Počet zobrazení:6 072
Další díl internetové show komika Kassema G se tentokrát zaobírá tématem víry. Vědí Američané, v co vůbec věří? Jaké je nejšílenější náboženství? A co třeba pojmy Korán nebo Šiva? Rozhodně si nenechte tuto epizodu ujít. Doporučuje 88 řeckých bohů.

Přepis titulků

Tuto epizodu Kalifornie o... vám přináší Borgiové. Běží na Showtime v neděli od 22:00. Budu na vás takhle ukazovat a řekněte mi, jestli jste dolňáci, nebo horňáci. On je dolňák. KALIFORNIE O NÁBOŽENSTVÍ - Jsi věřící? - Ano. - Jaké vyznáváš náboženství? Katolické. - A kdo je hlavou katolické církve? - To nevím. V pohodě.

To je těžká otázka. - Věříš v Boha? - Věřím. - A v jakého? - Nejsem si jistá. - Jen v toho jednoho. A který je ten jeden Bůh? - Je prostě jeden, to vím. - Kam se to díváš? - Věříš v Boha? - Ano. - V kterého? - V toho nahoře. Tohohle? Všichni máme stejný úděl, liší se jen cesty, které k němu vedou. To je skvělá analogie.

Nevím, co to znamená, ale asi hodně. Máte toho hodně společného. Věříte v jednoho boha. Všechny nosíte stejné šaty. To je moc hezké. - Jak často chodíte do kostela? - O Velikonocích. Na Velikonoce? Chápu. Skvělý. Líbí se mi, jak jste odpověděly pouze jediným svátkem. Na Velikonoce. Kdy jindy? Musím se taky dívat na fotbal, debile. - Jaké náboženství vyznáváš?

- Muslimské. - Slyšel jsem, že jste pěkný šílenci. - To víš. Radši si dávej pozor. Měl bych se podívat, jestli někde nemáš "bomby". Já teď držím půst, což znamená, že se něčeho vzdáte. - A čeho ses vzdala? - Trávy a alkoholu. To mě mrzí. Pojď, obejmu tě. Já věřím, že má Bůh pro všechny nějaký plán... Jaký je tvůj plán? Doufám, že to je uvnitř Playboye. - Je to ten plán?

- Rozhodně žádný Playboy. - Sakra. Rád bych byl... na tobě. Necítíte trávu? Panebože. Na Venice Beach? Víte, kdo je Jidáš a co udělal? - Kdo je Jidáš a co udělal? - Netuším. - Chlápek, co podrazil Ježíše. - Podrazil? - Jo, tak nějak. Šlo tam o prachy? "Hej, Ježíši. Dej mi všechno zlato a já ti vrátím, kolik budu chtít." Tak nějak to bylo? Kdo je Šiva?

To bys měl vědět, hněďásku. Kdo napsal Korán? - Slyšeli jste někdy o Koránu? - Ne. - Víte, kdo zabil Ježíše? - Netuším. - Jaké je nejšílenější náboženství? - Mormoni z Marsu. - Máte nějaký mormonský kamarády? - Ne. - To je dobře. - LŠP - Co to je? - Létající špagetová příšera. - Asi scientologie. - Scientologie. - Co je divný na scientologii?

- Věří, že jejich duše odletí ve vesmírný lodi? - Řekni mi jediný důvod. - Tom Cruise. - Nemáš ráda jeho filmy? - Mám... - Promiň, vrazil jsem ti do zmrzliny. Smutný je, že to stejně sním. Někdo další? Řekl bych, že satanismus. Mormoni z Marsu. Tenhle kluk je úplně mimo tvojí ligu. Sakra, ty jseš krásnej. Když tu mám čtyři černošky, dá se s tím už začít gospel?

Dál už to neznám. To jediný si pamatuju ze Sestry v akci. Překlad: Brousitch www.videacesky.cz Přihlaste se k odběru Kassema G. Přihlaste se k odběru Kassema G a budete mít buchty, jako jsem já. Počkat. Jak to vypadá?

Komentáře (53)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Rayus: Nebo také Elohim, případně Alláh. :)
Prostě původní bůh jméno má. JHVH, Jahve, Elohim, Alláh.
To jen křesťanský trojjediný Bůh je pouze "Bůh"...

200

Odpovědět

anys: ve staré hebrejštině je to JHVH, v nové JAHVE. Přeloženo "jsem, který jsem", tak se představil Abrahamovi. Takže jméno má :-)

btw..lidi když nic nevíte o bibli a nikdy jste ji nečetli nedělejte tu chytré ;-) (nemluvím k anysovi)

181

Odpovědět

Pokud lidi věří v boha, většinou to je ten nezajímavý bůh zvaný Bůh :D já sem nevěřící ale asijská, africká, indiánská náboženství mě dost zajímají

191

Odpovědět

Vidíte, mě zas dost zajímá právě Jehova (jméno křesťanského/židovského boha), právě proto, že není zas tak šílený, jako většina jiných božstev a má o hodně bohatší back-story :-) Ovšem také jsem zapřísáhlý neznaboh.

181

Odpovědět

i pro tohle nejsem verici..

222

Odpovědět

kuba: Jenže to jsou školy jen pro bohatý, kdyby začla UK vybírat takový obrovský prachy, taky se z ní stane nejlepší univerzita na světě ;)

182

Odpovědět

tttbbbttt: to je dost relativní, není to jméno, ale oslovení.. ale začněte se už smát a přestaňte tu bádat, děs jak se tu každý video do detailů dozebírá ohledně chyb a nedostatků

190

Odpovědět

Anys: Že by Hospodin?

180

Odpovědět

salko 14:38 - 26.10.2011

A len na margo v TOP 100 univerzitách na svete za rok 2010/2011 je 26 univerzít z USA a ani jedna z ČR tak že neviem neviem kde sa stala chyba. Niekto chcel byť za múdreho.

Mě to nedalo a protože už před tím jsem si přečetl jak tu někdo psal, že v USA je pouze 8 dobrých univerzit, tak jsem si našel žebříček "Nejlepších 100 univerzit světa" je sice trochu starší (2007), ale napočítal jsem 56 amerických univerzit v první stovce. Pro porovnání UK je se dělí o 203 místo s další stovkou vysokých škol.

181

Odpovědět

Přesně sem veděl, že ta s Mormonama tam bude ještě jednou :D:D

200

Odpovědět

malá poznámka, top or bottom neznamená hornáci nebo dolnáci v tom smyslu, jak to používáme my, ale jestli je radši vespod nebo navrchu, ten chlap je totiž očividně gay

200

Odpovědět

mam boha v pici

1916

Odpovědět

Jeptiška? :D

10

Odpovědět

To vlastně i všechny křesťanky, Bůh je přeci všudepřítomný. Rád bych ale věděl, jak se ti to povedlo, jestli jsi muž...

00

Odpovědět

Matt: Vážně? Tímhle to obhajuješ? V české republice je 59% nevěřících a sotva 28% křesťanské víry. V USA je 51% protestantů, 23,9% katolíků a 3,3% ostatních křesťanských vír. Jeden by si myslel, že když už něčemu věří, tak by mohli vědět čemu.
A mimo to, já nikdy neřekl že jsou hloupí, přečti si můj příspěvek pořádně... (ti ve videu jsou vymetení totálně, ale teď mluvím o celku)
Zrovna ti chudí které zmiňuješ, by odpovědi na tyhle otázky věděli z patra, protože spadají do skupiny "nedělní návštěvy kostela."
Následně... ze zeměpisu jsi asi propadl, viď? Kalifornie, sám písek, nejlidnatější stát U.S., mají L.A. (kde myslíš, že ty rozhovory dělá) ale jasně, je to tam samý chudý farmář...

181

Odpovědět

cože? proč se tu hádáte o takovejch kravinách? :D vždyť je to prostě show kde se člověk zasměje cizí hlouposti (a v tomhle případě i Kassemovým perverznostem), kdo ne, hold nemá stejnej smysl pro humor jako ostatní, no a co? :) a to že vyzpovídá američany, z toho jako pramení že jsou jen američani hloupí? a koho se má ptát, australanů? ale no tak :) my tu máme Nikdo není dokonalý, a nikdo nic nenamítal

190

Odpovědět

Arry: Víš hloupý je ten, kdo říká, že Američani jsou hloupý. Protože tím pojmem Američané myslíš ty kteří jsou z USA.. Pokud myslíš všechny, tak to už je hodně odlišných kultur. Pokud myslíš jen z USA, tak tam je tak 5 různých kultur. Někteří jsou chudí, žijí na farmách a nemají metropole a tak.. např. Kalifornie, Kansas apod. Ale pak jsou lidi chytřejší, žijící od Minnesoty, po Maine až po Floridu. A ti už by mohli vědět tyhle otázky.. Ale i tak, jak mají vědět co je to Korán a Jidáš, když to třeba neví ani normální Čech.

1811

Odpovědět

Jedna otázka je ale zarážející, jméno boha je totiž neznámé a nebo spíše je to prostě Bůh - God.. Ježíš byl jeho syn, ale on vlastně nemá tak úplné jméno..

182

Další