Thumbnail play icon

AutoritářiLast Week Tonight

Přidat do sledovaných sérií 206
88 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:189
Počet zobrazení:6 409

Čím dál větší část světa se potýká s autoritářskými vládci nebo s vládci, kteří se těmto systémům blíží. Už dávno se nejedná o Severní Koreu a Rusko, ale přidávají se k nim země jako Brazílie, Maďarsko a částečně i třeba Polsko. Co mají tito autoritáři společného a hrozí nebezpečí, že se touto cestou vydají i USA?

Komentáře (48)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Autoritářský vůdce hned neznamená špatný vůdce. Kdyby Masarik nebyl autoritář mluvíme německy jmenujeme se horní Rakousko a sousedily by jsme ze severníma Uhrama, Kdyby Churchill nebyl autoritář tak válka mohla skončit úplně jinak, Kdyby Putin nebyl autoritář bůh ví jakej magor by tam vládnul pač Rusko mělo vždy Cara a co mi řikali spolužáci z Ruska na VŠ, hodně těch Putinových konkurentů jsou mnohem větší magoři netají se že by chtěli obnovit SSSR že by Ukrajina měla bejt už dávno obsazená armádou pač NATO umí akorát žvabit atd, , Demokracie si za to může sama že lidi vyhledávají autoritu kdyby něakej generál přejel Babiše a Zemana tankem a vystřílel ty vyžirky v poslaneckej sněmovně udělá si tu taky plno fanoušků :D :D

517

Odpovědět

MasarYk btw... Problém vidím v lidech, kteří viní okolí za svou životní situaci. Pro některé tu vždycky bude někdo, kdo stojí v jejich cestě ke štěstí, ale nikdy to nebude jejich vina. Pak stačí aby přišel politik, který je v tom podpoří a u moci je populistická vláda, která naslibuje jednoduchá a imbecilní řešení na komplikované problémy. Smutným faktem je, že tyto medializované a lůzou sledované problémy často zakrývají ty podstatné. Kauzy jako Krejčíř, Mrázek, Bureš, Bém, Gross dokazující zkorumpovanost vlády, soudů a výkonné moci nebo že půlku Prahy vlastněj rusáci? To skoro nikoho nezajímá...

70

Odpovědět

Masarik nebyl autoritář. Po celý život prosazoval svobodu a demokracii. https://cs.wikipedia.org/wiki/Tom%C3%A1%C5%A1_Garrigue_Masaryk
Máš nějaký důkaz že by se choval autoritářsky?

52

Odpovědět

Autoritársky vládci, to mi pripomína tu konšpiráciu o globálnych prediktoroch a nwo, konšpirátori mali pravdu! :D ale takýto prediktory ktorí konšpiratorom/rusofilom hovoria z duše by im nevadili

011

Odpovědět

z vás ta tupost sálá jak horko z kamen ...

00

Odpovědět

Konečně si někdo všiml, že si všichni ve světě vybírají za vůdce blbce a mocnáře, ale bohužel se tomu už nedá zabránit. Třetí světová bude a nebude to trvat dlouho, protože všichni tihle blbci jsou už nadržení na to vypustit svoje armády a stisknout spínače k odpálení atomových bomb a nejhorší a nejsmutnější na tom je že si spoustu z nich lidé zvolili sami, znaméná to totiž že to tak chtějí.

58

Odpovědět

Koukám, že tobě těch 24 hod. stejně nestačí, dej tomu ještě pár hodin. :D

29

Odpovědět

Zase raz Mohamed Oliver.
Migranti a uprchlíci
V deň vysielania tohto dielu zabili jeho bratia a sestry v boji za svoju vieru 5 nevinných civlistov v Iraku. Do Európy ale prišli len umiernení moslimovia, pričom žiaden z nich isto nie je fanatický radikál.
http://www.kurdistan24.net/en/news/98c2ba8c-81bd-4bf3-9612-d7bfe4f752b0

633

Odpovědět

Nevinní civilisté.. takže všichni muslimové nejsou, jenom vrazi? :)

101

Odpovědět

+hmmmNe, každý muslim není terorista ale každý terorista je muslim ;)

715

Odpovědět

+TrueStoryNezabudni na írskych moslimov z IRY. ;)

163

Odpovědět

+RezolutA co teprve baskičtí muslimové z ETA a tradiční muslimští teroristé z řad amerických studentů.

141

Odpovědět

Protože si vždycky pár jedinců myslí, že v minulosti byli všichni blbci a oni ten problém vyřeší, stačí jen zabít a zničit to a to. Tuhle instituci zničit, tyhle vyhnet a tohle nařídit a přece budeme žít šťastně... Na demokracii neexistuje právo, to je výsada, kterou je třeba opatrovat a být tolerantní, přestože má svoje mouchy má výbornou schopnost korekce. A i když jste vzdělaní a slušní občané, chodit demonstrovat a projevovat nesouhlas s narušováním jejich hodnot.

242

Odpovědět

"Co mají tyto státy společného?"
Společné mají to, že jsou mohutně podporovány ze strany USA jak penězi, tak především zbraněmi.

125

Odpovědět

Ukáž mi zbrane a peniaze, ktoré USA posiela Číne alebo Rusku.

171

Odpovědět

Pokud si dobře pamatuji tak mluvil i o Polsku. Nedávno jsem se díval na film Tajná akta Pentagon, které se odehrává v éře presidenta Nixona. Toto období je dost často přirovnáváno k dnešní éře presidenta Trumpa. To na co pár lidí tady zapomíná a čeho si možná nevšimli je to, že právě o něm ten pořad je. Trump by se strašně rád choval jako pár jeho oblíbených diktátorů, jenže mu stojí v cestě novináři. Co víc, svět je v současnosti stejně plný diktátorů a nebo populistů, protože je tam lidi sami pouští, protože se bojí věcí které jsou často vymyšlené a místo toho aby si to lidé sami ověřili tak věří všemu protože myšlenkově zlenivěli. Opět sem někdo hází Babiše, ale kdy se choval opravdu Populisticky? Říká, že nikdy neodstoupí. Má k tomu opravdu důvod. Kdo z vás si opravdu zjišťoval celkové pozadí Čapího hnízda? Když je to tak jasný případ proč to policie nedokázala ani po třech letech, potažmo po pěti dostat před soud? Babiš má možná na svědomí jiné prohřešky, ale všichni si všímají této kauzy která stojí na hliněných nohou a vyšetřovatelé nedokázali za poslední dva roky přijít z něčím novým. V naší politice bych se bál pouze Okamury, který se chová jako správný diktátor. Když je tedy Babiš takový politik, proč ho za žádných okolností nechce pustit do vlády a raději spolupracuje z Komunisty? Protože tzv. demokratické strany zabředli do opakovaní a připomínání vyšumnělé kauzy a nedokáží přijít z ničím pořádným a to jenom protože kdyby jste se podívali do minulosti těchto stran našli by jste zrovna u ODS takových finančních průserů, že by se vám z toho protáčely panenky. Jenom taková kupónová privatizace kterou má nasvědomí ODS připravila tento stát o miliardy, kdo za to dneska opravdu sedí? Technicky nikdo a kolik připravila kauza čapí hnízdo tento stát o peněz. Když uvážím, že firma které dnes tento hotel vlastní dotaci vrátila kraji tak 0,- Už je to jen velká komedie a vy jí poslušně hrajete dál.

512

Odpovědět

U první věty ve videu jsem si štěstím i pobrečel.

Kopneme si do Maďarska, protože je zlé na žiďáka Soroše. Kopneme si do Ruska, protože utlačuje homoděje. Kopneme si do Filipín, protože tam věší feťáky na stromy. Ale už si nekopneme do Saudské Arábie, jenom protože má narvanou hlavu v americké zadnici. To už není ani zábavně satirický pořad, u Olivera si člověk připadá jak na Joseph Goebbels home page.

1051

Odpovědět

Do Saudské Arábie kope celý díl tady Saúdská Arábie, což moc dobře víš, když se tady díl objevil před pár týdny, tak si nehraj na pobouřeného, jen abys mohl být jak trapák opět za hejtra, ty Goebbelsi.

473

Odpovědět

+(Lepek)Trumpovi se věnuje poslední dva roky a taky ho tam více než důrazně zmínil. V tom případě nevidím důvod, že by Saudy nemohl zmínit taktéž. Toť pointa, multikulti levičářská smažko.

534

Odpovědět

+(Lepek)Beru zpět (Lepku), máš pravdu. Jsem prostě retardovaný, což už jste si ale mohli všimnout. Nepoznám holt rozdíl mezi autokracií, diktaturou nebo absolutistickou monarchií, takže kdyby v díle mluvil o příkladech autokratů a uvedl by prince z monarchistického uspořádání, nedávalo by to vůbec smysl.
Navíc máš pravdu, že Saúdská Arábie od něj dostává luxusně naloženo v jednom samostatném díle, takže mu těžko mohu vyčítat Goebbelse, protože se o ní úplně nesmyslně nezmínil na začátku videa během dvou vteřin. Rovněž nedává smysl můj komentář o Trumpovi, které mezi autokraty nezařadil, takže nevím, proč jsem ho trapně vytáhl, ale neměl jsem argumenty. Je to navíc americký prezident, Oliver dělá americký pořad pro Američany, ne pro mě, takže logicky dá více prostoru Trumpovi než nějakému polodementnímu princovi z Blízkého východu.

No a v neposlední řadě se chci omluvit za ty kecy o tom, že jsi multikultirní levičácká smažka. Vím, že tím dokážu dostat jen dvanáctileté panice, protože kdokoliv starší se mi vysměje, ale prostě mi to ujelo, protože jsem si uvědomil, že jsem fakt úplně vylízanej degen a ty máš pravdu.

Jinak doufám, že tohle nebyl poslední díl, protože bez naprosto stupidních keců v diskuzích nedávajících sebemenší smysl komukoliv nad hranicí idiocie, nemám takřka co dělat. Jsem holt tragéd a navíc panic, takže se ještě jednou omlouvám.

145

Odpovědět

+(Pepek)Najs. Ty ve mě čteš jak v otevřené knize... A teď mi zkus hacknout účet u Komerčky, frajere.

118

Odpovědět

+(Pepek)no mužu si zato sám když jsem tu jako anonym.

72

Odpovědět

Proč by měl kopat do Saudské Arábie. Ta vždy byla islámská absolutní monarchie nikdy nebyla demokracií.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Sa%C3%BAdsk%C3%A1_Ar%C3%A1bie

131

Odpovědět

S tím Maďarskem je to vtipné. Orbán hraje na strach z migrantů, přestože v Maďarsku nechtějí žít ani Maďaři.Obecně je ten národ sto let za opicema, obchodně s nimi spolupracovat je děsný.

Je smutný vidět, podobné autoritářské náznaky i u nás. Trestně stíhaný premiéry tu veřejně vykřikuje, že nikdy neodstoupí, nech si to všichni zapamatují. Sám není skloubit jedinou větu, pokud ji nemá napsanou od dvorního šaška. A prezidenta dělá troll, který k životu nepotřebuje jídlo, živí ho pocit, jak to dnes zase všem natřel.Zatím se držíme, ale jako dlouho?

325

Odpovědět

A čeho se držíš "soudruhu demokrate" ? Nějaký levárny? Nevšiml jsem si, že by Babiš četl vše z nějakého letáku jako třeba Bartoš.
Ivan Bartoš: V čele vlády by měl stát slušný člověk
Projev alá "Jakeš" asi absťák.

236

Odpovědět

+Jarininstejně jako já i ty jsi debil

20

Odpovědět

Orbán je geniální pokrytec. Soros je původem maďarský žid, který po válce s rodinou odešel do USA, tam pohádkově zbohatl, možná ne moc morálně, a celý život se snažil podporovat demokracii v rodném Maďarsku, zvláště v dobách tuhého komunismu. Orbán v dobách toho tuhého komunismu pracoval pro Sorosovu filantropickou nadaci a bil se v prsa jaký je antikomunistický demokrat. Přímo od Sorose žádal a následně i dostal stipendium 10 000 dolarů pro studia na Oxfordu. Studia nedokončil, protože skončil komunismus a on se obratem vrátil do Maďarska aby nastartoval politickou kariéru. O pár let později se dostal do čela strany Fidesz, což bylo v dobách komunismu studentské hnutí podporové Sorosem, který mu věnoval celkem půl milionu dolarů. Tuto stranu postupem času přeměnil z liberální strany na národně konzervativní díky mezeře na politickém trhu.

Orbán postupem času zcela otočil, začal obdivovat Putina a jeho způsob vládnutí, dokonce ho označuje dodnes za svého spojence. Do vlády instaloval své známé a rodinné příslušníky, kteří začali zneužívat EU fondy na podporu infrastruktury. Přepsal ústavu, ovládl justici a předělal volební systém (překreslení volebních okrsků) tak, aby zvýhodňoval jeho vlastní stranu. Do čela univerzit, úřadů a dokonce i divadel nebo galerií instaloval vlastní lidi, většinou nacionalisty. Změnil výukové učebnice pro studenty tak, aby hlásaly jeho vládní ideologii nacionalismu skloubeného s křesťanstvím, přičemž Maďarsko je dle nové definice křesťanský stát. V divadlech se díky jeho lidem (vláda ovládá až 60 divadel) hrají jen takové představení, které buďto podporují ideologii vlády, případně ji alespoň nenarušují (něco jako v dobách komunismu).

V otázkách zneužívání dotací kritizuje on EU, že je diktátem, ačkoliv od ní čerpá peníze, které rozkrádá. A v otázce kritiky EU vůči jeho zneužívání dotací jsme se ho zastali i my v rámci V4 - brilantní práce. Co se týče Sorose, s tím začal mít v průběhu času velký problém a přátelství se vrhlo v nepřátelství, protože přestal být tím demokratem a začal omezovat svobodu obyvatel a dávat na piedestal nekritický nacionalismus, a Soros vždy podporoval demokraty. Zároveň Orbán potřeboval třídního nepřítele před volbami a tak Sorose pomocí dezinformací a bez veškerých důkazů začal obviňovat ve stylu, cituji: "Soros chce pomocí EU vytvořit islamizovanou Evropu", "Soros je finanční spekulant, který zničil miliony životů Evropanů", "Soros chce dát každému imigrantovi 15 tisíc euro"... To zabralo, jelikož podobné bludy se člověk může snadno dočíst i v dnešních diskuzích na českých serverech. Soros po této předvolební dehonestační kampani nakonec znechuceně ohlásil, že z Maďarska stahuje své nadace a Orbán se zbavil dalšího opozičního hlasu mimo stát a státní organizace, které už kompletně ovládl. Nově cílí na zbylé neziskovky, o kterých prohlásil, že neziskovka musí pracovat pro vládu, jinak nemá na území Maďarska co dělat (ruský model "neziskových" organizací).

Asi nikoho s demokratickými hodnotami by nenapadlo takového člověka volit, už jen kvůli tomu, že celý stát utváří k obrazu svému na úkor demokracie a svobody. Jak je tedy možné, že se něco podobného děje nejenom v Maďarsku? Protože uprchlická hysterie, proto Orbán může po jakékoliv oprávněné kritice zařvat "uprchlíci" a plebs uslintaně odtleská nové utažení řetězu kolem vlastního trupu. A tleská i hodně lidí v ČR, kdy demokracie a svoboda je pro ně podřadná záležitost upozaděna před imaginárním nebezpečí z uprchlíků, kteří sem během šesti let záhadně nedorazili (na rozdíl od Maďarska, přes které procházeli) a ani už nikdy nedorazí.

Demokracii a svobodu si tedy musí uchránit lid sám, protože pro politiky (i původem liberální demokraty) znamená pouze překážku k vlastním ambicím. Ne hodnotu, kterou musí sami aktivně uchovávat.

305

Odpovědět

Urazit vítěze Maďarských voleb s 45%, řekl bych, že je to dost Maďarů.
Zajímalo by mě jaký jsi to demokrat, jestli sociální nebo občanský. U nás demokracie zdechla hned jak si ČSSD a ODS rozdělili moc při opoziční smlouvě (1998) a s tím i penězovody a tvorbu zákonů. Od této doby až do Babiše nikdo nedokázal tuto křivárnu narovnat. Demokracie jsou především spravedlivé zákony. V ČR demokracie neexistuje jen zasekanej zlodějskej bordel.
Jen ve zkratce: Mostecká uhelná, ČEZ - Martin Roman a Škoda Plzeň, ČD, OKD, Nováci, Bém, Janeček, Ritig, Dopravní podnik, Zdravotnictví, Policie, která funguje jen na zakázku, Soudy, které nedokážou odsoudit zloděje ani po 7letech, kantýnská, která "vládne všem" se svojí kouzelnou kabelkou. Jeden velký kabaret.

418

Odpovědět

+JarininNaštěstí jsou Češi sluníčkáři, takže jsme M. Zemanovi všechno z 90. let odpustili a dosadili jsme ho na Hrad a u toho se podivně pozastavujeme, jak to, že se tady dějí takové prasárny? Inu.. jestli to nebude třeba tímhle.

50

Odpovědět

+SluníčkářŠpatně to chápeš, Zemanovi pomohl na hrad Babiš, protože mu zaručil, že ho jmenuje i když je "trestně stíhaný" (Chovancova práce).
Aspoň za mě, jinak je mi ten opilec u p*****e.

14

Odpovědět

+SluníčkářTy prasárny nemají se Zemanem presidentem nic společného, kromě jeho působení v čele ČSSD.

04

Odpovědět

ne zcela morralne, to mi staci

010

Odpovědět

Erdogan, Orbán, Kaczynski (není premiér, ale všichni vědí, že v Polsku vládne on) vyhráli svobodné volby. Všichni tři populisticky využili, nějaké krize v jejich zemi (finanční, uprchlické, korupce přechozích vlád) a podařilo se jim dostat tolik hlasů, že díky jediným volbám získali ústavní většinu. A tím začal konec demokracie v těchto zemích. Všichni tři začali měnit ústavu, volební systémy ve prospěch jejich stran (Erdogan si změnil na prezidentský sytém, aby měl neomezenou moc), útočit a zakazovat nezávislá média a ovládli soudnictví (o nezávislé soudnictví v Polsku se teď bojuje). Jak ve videu říká Oliver, každý diktátor si zvolí nepřítele, před kterým "ochrání" svůj národ, Kaczynski má Rusko a "nepřátelé" katolíků, Erdogan má EU a Německo a Orbán má uprchlíky a neziskovky.
Takže ano, vyhráli svobodné demokratické volby, ale bohužel po jejich vítězstvích se z demokratů (jestli vůbec chtěli být?) stali autoritátoři. Dřív se říkalo, že poslední diktátor v Evopě je Lukašenko. Dnes to už ale neplatí.
I když u nás Senát není populární, tak jestli opravdu má nějaký přínos, tak to že se v ČR nemůže stát to samé jako v Polsku, Maďarsku nebo v Turecku. Aby u nás člověk získal ústavní většinu, musí ovládnout PS i Senát a na to potřebuje vyhrát několik voleb po dobu několika let. Ten, kdo vymyslel volební systém senátu (každé 2 roky jenom 1/3), by měl dostat medaili za zásluhy o stát.

435

Odpovědět

Jasně, lepší je paralyzované zákonodárství, jeden něco navrhne druhý to zboří, hlavně žádné změny, mi to máme nastavené správně. Senát je střídačka parlamentu a škodná, obzvlášť v současné době. Předražené kulisy rádoby demokracie.

329

Odpovědět

Hm, koukám, že už i na Videačesky dorazilo pravidlo z jiných serverů, že první tři příspěvky pod článkem/videem napíše k....t :-)

353

Odpovědět

A další následují, hlavně ty co jenom tlučou hubou. :(

437

Odpovědět

+JarininVy když píšete něco na klávesnici, tak si to musíte nahlas předříkávat abyste se nespletl? Vy musíte být roztomilý člověk :-)

232

Odpovědět

+Nolmomusis byt zufaly, lano to isti

014

Odpovědět

Bohužel je to tak, protože takových lídí je čím dál víc.

20

Odpovědět

+DarenwarTo víš, každý nemusí čekat 24 hod. než mu něco dojde jako tobě a kámošovi.

04

Odpovědět

Autoritářský režim dle Olivera je ten kterej nepodplatil Soros

445

Odpovědět

Objektivita na prvním místě, to co předvedl Jim Acosta zasloužilo mikrofon v prdeli nebo kopačku do ksichtu a tento žvanil k tomu nemá daleko.
Doufám, že ta zrzavá prostitutka ze Seznamu skončí ve Švýcarsku jako odsouzená.

451

Odpovědět

Získat 50% ve svobodných volbách znamená být autoritář? To je pěkná nálepka tedy. Prostě jednou liberálové dostanou přes papulu v Maďarsku tak ať to respektují.

958

Odpovědět

Jedna krajina prezila obciansku vojnu, par obcanov ktorych bolo viac ako 50% skoro vyhubilo druhu stranu...

Demokracia ma daleko od dokonalosti ale autoritativny rezim je este dalej,omnoho OMNOHO dalej.

342

Odpovědět

+fjdlskjflkco to ma stym spolocne

116

Odpovědět

i když to svou hlavou zřejmě nepoberete tak ano, i autoritáře mohou snadno dostat k moci demokratické volby. Stačí dostatečný počet lidí voličů které autoritáři imponují a zaujaly je svým zjednodušujícím žvaněním. Čistě teoreticky, kdyby se do volebních místností nahrnul dostatek idiotů může demokracie na post presidenta klidně dosadit Santu Clause z obchoďáku s programem zvednout všem santům plat o 1000 procent a zrušit Vánoce, stačí jen dostatečný počet pitomců kteří takovému kašparovi dají svůj hlas, jako v případě kačera Donalda Trumpa ...

10
Další
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK