Thumbnail play icon

Nativní reklamaLast Week Tonight

Přidat do sledovaných sérií 211
91 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:345
Počet zobrazení:18 132

Možná jste pojem nativní reklama nikdy neslyšeli, ale jistě jste se s ní už setkali. Jedná se například o články, které vypadají jako běžné zpravodajství, ale pouze malá poznámka napovídá, že se jedná o placenou inzerci. Proč je tento způsob propagace na vzestupu a kdo za to může?

Komentáře (48)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

nejhorší je, že dnešní době aby to naopak nebyla reklama tak se třeba v Show Jana Krause bojí nahlas říct třeba Samsung nebo to už došlo tak daleko že už ani hosti neříkájí jaký film třeba natáčí konkurenční tv jen aby to nebyla reklama ale pak se Kraus tváří že je ve svobodným pořadu :D reklama by podle mě měla být buď to zrušena nebo zadarmo a tv by měla být placená od obsahu a byl by klid od těhle debilných reklam

81

Odpovědět

No, ale podívej se, kolik lidí si stěžuje na koncesionářský poplatek (necelé dvě stovky na domácnost neni tolik).
Placené kanály si zase tolik lidí kupovat nechce. HBO na tomhle principu běží, ale pochybuju, že by si někdo takto kupoval kanál se zprávami (jak říkal Oliver, ty chceme zadarmo).

11

Odpovědět

Nativní reklama na nativní reklamu na reklamní služby

10

Odpovědět

Přeložíte nám jeho rozbor Trumpa po volbách? https://drive.google.com/file/d/0B7X9T8U5r-DmaHFoMUJ4dDViV0U/view

101

Odpovědět

Bohužel tohle video z oficiálního kanálu není možné na území ČR přehrát. Zkusím najít jiný kvalitní zdroj, pokud ho najdu, tak se pokusím video přinést. :)

181

Odpovědět

+MithrilNapsal jsem to níže - doplněk pro prohlížeč ZenMate nebo Opera a napsat návod, jak použít regionální blokaci. Portálu Videacesky.cz za nabádání k porušení regionální blokace nic nehrozí - byla shledána nelegální Evropskou komisí. To za prvé.

A za druhé, jednu pasáž si vykládám tak, že John Oliver vyzývá ke sdílení poselství svého videa:
„So we’re going to have to actively stand up for one another. And it can’t be just sounding off on the internet or sharing think pieces or videos like this one, that echo around your bubble.“

62

Odpovědět

Pokud jde o politiku, je Oliver ultra k***t...

527

Odpovědět

+SmajdalHlavně, že ty jsi na politiku odborník...

10

Odpovědět

môžte čerpať len z YT ?? ak by ste použili iné dostupné zdroje stane sa čo ?

22

Odpovědět

Stane se to, že sem nepůjde streamovat, protože JW player, který používáme, podporuje ofiko pouze YouTube.

110

Odpovědět

+BugHer0ďakujem za vysvetlenie

40

Odpovědět

Aneb minulá série South Park :D

190

Odpovědět

A zase raz Mohamed Oliver. Krásne výročie ku dňu vysielania tohto dielu, kedy jeho bratia a sestri v boji za svoju vieru zabili 10 ľudí v Moskve. Vitajte v Európe a kultúrne nás obohaťte, tak ako ste už obohatili takmer celý svet.
https://en.wikipedia.org/wiki/August_2004_Moscow_Metro_bombing

1080

Odpovědět

Tak tentokrát řešení nabídnul jen v rámci vtipu, ale žádné realné... Bylo by nejlepší kdyby zveřejňovali jen poctivý sponzorovaný obsah, ale asi by to pořád nestačilo na uživení těchto velkých deníků...

100

Odpovědět

Riešenie bolo podané celkom jasne: Začni si za noviny platiť, aby sa nemuseli obracať na sponzorov.

401

Odpovědět

+TAGuAha to bylo všechno? Tak to přeju novinářům hodně štěstí :)

11

Odpovědět

+TAGuTak málo by stačilo? Vážně by se vydavatelé vzdali příjmů od korporací jen proto, že by měli další příjem (resp. jeden ze zdrojů by jim neupadal)?
Spíš by to dopadlo tak, že by vydavatelé pokračovali ve stávající praxi a brali peníze ze dvou stran.

21

Odpovědět

+Blabula2Spíše to bylo myšleno tak, že pokud by lidé byli schopni platit za noviny bez takovéhoto bullshitu víc, než kolik je zisk od sponzorů, tak by to pro novináře bylo jasně výhodnější. Ale všichni se asi shodneme na tom, že naděje nejsou zrovna velké...

20

Odpovědět

Stardance - product placement pro mě lepší než hrej.cz zakoupený xzonem. Na konci článku můžete zakoupit. Neskrývaná nativní reklama cílená na hráče.

21

Odpovědět

To mi připomíná, jak si na ČT při vysílání olympiády (myslím) týpek zašel do mekáče, a pak se tam bavili o tom co si přinesl :D

190

Odpovědět

Ale v rohu jim svítilo PP - Product placement a na obalu hambáče si člověk může přečíst počet kalorií. :-D

29

Odpovědět

+-HoNY-To sice svítilo, ale nejspíš kvůli té coca-cole, kterou měli celou dobu na stole a (vzhledem k udělené pokutě) ne kvůli mcdonaldu :)

00

Odpovědět

Však za to taky dostala ČT pěkně mastnou pokutu, ČT Sport/Hokejové studio/7.5.2015/od 12:00 hodin/nepatřičně zdůrazněný PP - McDonalds - 350 000 Kč.

http://www.rrtv.cz/cz/Penalty.ashx?uid=BC674522-15F1-4AEE-B845-C439054696EA

240

Odpovědět

Jimmy vám vysvětlí, jak se reklamy vyvinuli do "sponzorovaného obsahu" a možná ještě dál...

https://www.youtube.com/watch?v=z696bTiP8Ro

120

Odpovědět

Už od pátku to reloaduji, protože se těším na odezvu na výsledek voleb a místo toho reklamy. Co to? Určitě ještě ani nezametly všechny rozinky z října. Nebo došla slova ?

69

Odpovědět

Myslím, že to tu ani nebude, když je to for US only!

53

Odpovědět

+AlennTo by někdo dávno reuploadnul.

Podle mě spíš John Oliver neví, co na to říct nebo se dohodl s jeho volebním štábem na dočasném zakopání válečné sekery. Trump v poměrně uhlazeném projevu řekl, že se bude snažit lidi sjednotit. Teď má zhruba 70 dnů na to představit své ministry. Věřím tomu, že je fér nechat Trumpa se na funkci připravit a teprve potom se pustit do konstruktivní kritiky.

Nemyslím si, že by Oliver litoval toho, že Hillary zmizí v propadlišti dějin. A to i přesto, že Trump není Regan a má některé středověké názory (na potraty), stýká se s podivnými lidmi (Newt Gingrich, Paul Manafort, Stephen Bannon...), tak má některé body programu dobré (rekonstrukce infrastruktury, větší ochrana duševního vlastnictví před Čínou, lepší vzdělávání...). Že je někdo hovado nemusí znamenat, že bude špatným prezidentem. Ovšem není to ani záruka opaku - jako třeba Filipíny nebo ČR.

Z Demokratů na výsledky voleb rozumně reagoval snad jen Fareed Zakira, který přiznal, že léta přehlíželi (spíše jednali přezíravě) se skupinou obyvatel a ta jim to oprávněně vrátila.

65

Odpovědět

+-HoNY-"Podle mě spíš John Oliver neví, co na to říct nebo se dohodl s jeho volebním štábem na dočasném zakopání válečné sekery."

Ne, takové to video nebylo.

Samozřejmě, že ho už několikrát někdo reuploadnul, ale na YouTube to do pár hodin to vždycky smažou. "Home Box Office Inc. si nárokuje autorská práva." To by pak nemělo smysl překládat. Třeba to za čas zpřístupní celosvětově, prozatím se na Olivera, jak "nemá co říct" můžeš podívat jen s VPN nebo mimo YouTube. Např.:
http://pastebin.com/1XZQxuE0

01

Odpovědět

+RyelAha, díky moc, jsou to teda pěkní poserové, když neumějí unést porážku. Plná huba demokracie, a když se to nehodí do krámu, tak cenzora jako za totáče. :-( Jak jsem psal jediný rozumný názor zatím napsal Fareed Zakaria.
https://www.respekt.cz/tydenik/2016/46/dva-hrichy-ktere-odhalily-tyhle-volby
To, co některá média předvádí ohledně Trumpa je ale nechutné a porušování jakékoliv etiky novinařiny.

Za video děkuji a v tomto případě bych považoval svobodný přístup k informací nadřazený autorským právům. Ostatně regionální blokace byla shledána v jinak špatné smlouvě TIIP jako nepřijatelná a porušení volného obchodu. Reuploadoval to někdo na Vimeo.com, Dailymotion (nebo třeba YouPorn :-D)?

Jako doplněk s VPN doporučuji ZenMate, má dostatečnou rychlost na bezplatné streamovaní i v 720p. Je pro Chrome i Firefox. https://cz.zenmate.com/

00

Odpovědět

+-HoNY-Dát sem odkaz na článek přístupný jen předplatitelům nemá moc smysl. Ti, co předplatné mají, ho už asi četli, a my ostatní si ho kvůli tomu jednomu nekoupíme (alespoň většinou).

Ale jo, ty první tři odstavce zní rozumně.

11

Odpovědět

+komunardSken článku: Dva hříchy, které odhalily tyhle volby
https://ctrlv.cz/lNku

Další zajímavé články najdete v Respektu ve vaší trafice. ;-)

00

Odpovědět

+RyelHele, napadá mě jedna věc, odkaz na video je zde: https://youtu.be/-rSDUsMwakI
Redakce Videacesky.cz by ho přece mohla hezky přeložit a dát pod video návod pro obejití regionální blokace. Nelegální to není, maximálně bych to nazval účelovým obcházením omezení, které shledala Evropská komise jako nelegální. Je to win-to-win řešení. Videacesky.cz budou mít trafic.

00

Odpovědět

+-HoNY-pokud je Newt Gigrich jako Speaker of the House a klasický karierní politik podivný, tak je podivná minimálně polovina parlamentu... a když je podivných tolik lidí, tak už to ani není podivné...
...plus mám dojem, že ve středověku potraty nebyly zakázané :)

01

Odpovědět

+freak thinkerNewt Gigrich rozhodně to není obyčejný kariérní politik. Kariérní politici jsou například Přemysl a Bohuslav Sobotkové.

Přijde ti v pořádku říkat o Pobaltí, že je to předměstí Moskvy? Mně rozhodně ne. Newt Gigrich není obyčejný exot, je to velmi nebezpečný exot. Jeho stanovisko k Pobaltí bych přirovnal ke svinstvu, jako když starej Le Pen řekl, cituji: „Plynové komory a holokaust byly jen drobný detail dějin“.

A dokud nebudou politici dělat svoji práci, lidi budou takové nebezpečné exoty volit a adorovat je.

10

Odpovědět

Já toho týpka prostě žeru :D (a to bych šel na každého soc./demo s kladivem 0____0)

76

Odpovědět

Škoda že na to nefunguje adblock

71

Odpovědět

po úmorné snaze přečíst např. tohle https://www.novinky.cz/bydleni/tipy-a-trendy/419882-nejcastejsi-spory-vedene-v-souvislosti-s-toaletami.html si řikám, že nějaká nativni reklama by byla lepší :D A tohle je mimochodem jeden z pěti hlavních článků :D

101

Odpovědět

Je to celkem očividnej placenej obsah od podniku vyrábějícího bidety...

50

Odpovědět

Nevím jak v USA, ale u v našich končinách je to poměrně rozumně vyřešeno. Inzerce je viditelně označena (jiný font a podklad než okolní články), že nevyjadřuje názory redakce ani majitele média. Většinou se jedná o články, kdy velká korporace (jako třeba Škodovka) hledá zaměstnance někam do Horní Dolní, kam se nechce nikdo stěhovat nebo neziskovka popisuje očkování v Indii a Africe a hledá další přispěvatele. Občas to stojí i za přečtení, protože obsahuje názory a zájmy lidí, které bych jinak neposlouchal nebo neměl šanci se s nimi nikdy potkat.

Samozřejmě nevím, jak to chodí ve fekálních médiích, pardon, chtěl jsem napsat v bulváru, kde tyhle etické problémy neřeší.

97

Odpovědět

Tak třeba tady chápu, že si toho běžný uživatel vůbec všimnout nemusí.
https://www.novinky.cz/komercni-clanky/420756-pocet-zakazniku-kteri-meni-dodavatele-elektriny-a-plynu-v-roce-2016-roste-zmeny-neni-treba-se-bat-rikaji-odbornici.html
A druhým příkladem jsou třeba youtubeři, kteří při svých projevech tak nějak samozřejmě popíjejí čaj s bublinami a náctileté děti pak berou nákupní centra ztečí a platí kilo za kelímek barevné tekutiny. (viz kauza http://www.m-journal.cz/cs/public-relations/kauza-bubble-tea-probublala-z-youtube-do-mainstreamu__s279x12332.html )

101

Odpovědět

+SleevaAha, tak odvolávám co jsem napsal. Nejspíš žiji v určité sociální bublině. :-/

U Tebou odkázané placené inzerce na Novinky.cz to opravdu nejde na první pohled odlišit od článku. :-( V Hospodářský novinách (a dalších produktech Economia, a. s.), E15 (CN Invest a.s.), Lupa.cz (Internet Info, s. r. o.), Euro (Mladá fronta, a. s.) a iDnes (MAFRA, a.s./AGROFERT, a. s.) jsou články tohoto rázu opravdu odlišeny. Jiná prakticky nečtu (ani dnes populární „alternativní média“).

O kauze s Bubble tea vím, docela hezky to rozpiplali na Streamu. Ovšem YouTube považuji za jakýsi druh blogu/sociální sítě, tak jako třeba Facebook a Twitter. Regulace tomu podle mě nepomůže, tady je třeba začít u lidí - chybí jim kritické myšlení a to bude chyba někde ve vzdělávacím systému.

22
Další
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK