Nelegalizujte marihuanu!

Thumbnail play icon
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:957
Počet zobrazení:9 441

V dnešním starším skeči bude Streeter z CollegeHumoru (můžete ho znát třeba ze série Prank War) vysvětlovat, že legalizace konopí by nemusela být zas tak skvělá věc, jak si mnozí možná myslí.

Přepis titulků

Vyšiluješ, chlape? Asi ano, protože jsi zhulenej, že? To nevadí, protože s tebou chci mluvit o...Hej, hej, soustřeď se! Chci mluvit o něčem, co je důležité pro všechny zhulence. Legalizace. Předtím, než zorganizujete protest, který vás začne nudit a vrátíte se k hraní Mario Kart, uvědomte si, že legalizace nemusí být tak dobrý nápad. Nemluvím o zdravotních nebo společenských záležitostech, ale o všech těch maličkostech, které se změní.

A vy změny nesnášíte. Pokud nejde o novou příchuť brambůrek. Coooo? Představte si všechny, se kterými byste neradi kouřili trávu. NUDNÝ SLUŠŇÁK Asi bych si mohl zakouřit tuto marihuanovou cigaretu. TEENAGER Lidi, já jsem tak zhulenej!

Tak moc zhulenej! Lidi, můžeme si o tom celý večer povídat? TÁTA Synku, tenhle matroš je daleko silnější než tráva, co jsem kouříval já. Jde hlouběji do plic a prostě... Myslíte, že hulit trávu s tátou by byla sranda, co? Zeptám se vás. Už jste se někdy s tátou opili? Synku?

Viděl jsi sestřenici Maggie? Roste, a zvětšujou se jí prs... - Fuj, to je tak nechutný, tati! - Sakra, jde sem máma. Kdyby byla tráva legální. Otravných huličů by bylo jako... Malejch Číňanů, co šijou boty? Tati! Jseš takovej rasista! Dnes je kupování trávy strašně jednoduché. Příjde nějakej pochybnej týpek, něco zamumlá, vy něco zamumláte, dáte mu prachy a bum! Je hotovo. Právě jste si koupili trávu, a ani jste se nemuseli zvedat z gauče.

Ale až bude marihuana legální, tak si vzpomeňte, kdy jste naposledy čekali ve Starbucks, až vám udělají kávu. Měl bych si dát unci Sour Diesel nebo Vancouver Sunset? Promiňtě, omlouvám se, ale tohle není Kush. Už se vám stýská po našem pochybném známém? Kuju. Bude to 299 dolarů za unci. K tomu DPH, spotřební daň a federální daň, takže to dělá - 973 dolarů.

- Cože?! A kdo bude tuhle trávu pěstovat? Nebude to žádnej nadšenec, co tráví dny ve sklepě křížením a vylepšováním, aby stvořil to nejlepších z nejlepších. Ne. Nebude to někdo jako tady Mitch. - Hej, žádný jména, chlape! - Omlouvám se. Ne, bude ji ve velkém pěstovat nějaký farmář, který na ni bude dostávat dotace a snažit se, aby vypěstoval co nejvíc za co nejmenší cenu. Troška býčího spermatu a růstového hormonu.

Tím když pohnojíte, ztrojnásobí se vám výnosy. A myslete na děti! Teenageři budou vždycky brát drogy, aby byli za frajery. Opravdu chceme, aby se jediná droga, která neničí zdraví a není návyková stala trapnou a nepopulární? Tohle je trapný! Radši vykouříme tohle psí lejno! Nesnáším svýho tátu! Podívejte, kouření trávy je o zábavě, a určitě by nemělo být trestné, ale je naše společnost skutečně připravena na následky legalizace?

Já nabízím trochu jinou alternativu. Co kdyby nás policie nechala na pokoji, a my budeme dělat to, co umíme nejlépe... Nic. Policajti? Říkal jsi policajti?! - Pozor, má zbraň! - Mě živýho nedostanou! Překlad: MBlast www.videacesky.cz

Komentáře (66)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Haha. je krásne se tu koukat jak se všichni přou, že tráva je zdraví neškodná. Lidi opravdu si myslíte, že kdyby byla neškodná, tak je řazená jako lehká droga a hlavně ze by byla zakázaná? marihuana (při dlouhodobém a častém užívání) má několik mínusů: - genetické predispozice vaší dna se můžou daleko snáze projevit (nejčastěji schizofrenie či obsese), Může za ztrátu paměti. oslabení pozornosti i únavy.

1929

Odpovědět

Jako u všeho je potřeba dodržovat tu správnou míru.

130

Odpovědět

Stačilo by jen "Haha. je krásne se tu koukat jak se všichni přou", zbytek nemá hodnotu.

31

Odpovědět

furt lepší tráva než :


alkohol
tvrdé drogy
cigerety

součet kolik lidí umře na tyto 3 věci a kolik lidí umře na trávu ?
tráva nezabíjí a je nelegal.
alkohol je legální a dělá z lidí trosky a taky je zabíjí
tvrdé drohy netřeba koment.dementní video argumentama o ničem...

3728

Odpovědět

asi jsi správně nepochopil význam videa :) neříka že je tráva špatná ale že by bylo blbé jí zlegalizovat a taky je to bráno jako sranda :D
PS: co tu taháš tvrdé drogy ty snad zlegalizované nejsou ne ?

602

Odpovědět

+vitanos22Tvrdé drogy legalizované jsou. Alkohol a tabák je legální.

20

Odpovědět

Sem se na to koukal zhulenej a ten začáátek mě slušně rozsekal a ani sem to nepobral. :D

436

Odpovědět

V podstate moc nevidím rozdiel medzi ožranmi a feľákmi.... Človek v takom stave ponižuje sám seba... A myslím si že nikdo sa nepotrebuje ožierať ani sfetovávať :) Robia to asi keď už nevedia čo so sebou :D

2640

Odpovědět

Felákmi... Hmm, tož také slovo neznám, myslíš jako felaci? :D
Ne opravdu, zbožnuju lidi který neví jaký je rozdíl mezi kouřením a fetováním...

316

Odpovědět

+Feuritak ma pouč :D

2310

Odpovědět

To je jednoduchý... už jsem viděl spoustu lidí který se po chlastu nedokázali ovládat. Ale nikdy jsem nezažil že by o sobě někdo nevěděl po tom co se zhulil. A navíc, po trávě nikdo nikdy není agresivní... Kdyby všichni co chlastaj začali místo toho hulit tak by bylo na světě mnohem líp :D v tom je asi rozdíl. Jinak feťáka si nepředstavuju zrovna jako člověka co maká a po práci si doma dá zaslouženýho špeka ;)

445

Odpovědět

Ale prosím vás... Legalizovat? Kvůli čemu.. :D
Vždyť tráva se dá v česku sehnat na každým rohu, jediný pro koho by to mělo přínos je pěstitel ale nadruhou stranu kdyby se legalizovalo, byla by na to uvalena daň a na to by každej kašlal, takže by se vlastně nic nezměnilo a každej by si to radši koupil od známého za dobrou cenu, než v nějakým hulišopu za trojnásobek :D.
Stejně nikoho nezajímá, jestli si nějakej Franta pěstuje na zahrádce tři kytky pro sebe. Když už tohle policie řeší, tak to někdo musí dělat ve velkým čistě pro peníze, nebo musíte mít štěstí na fakt blbí sousedy, ale i tak vyváznete maximálně s nějakou pokutou...

Nechápu naco si češi pořád stěžují, buďtě kuva rádi že nejste na slovensku, nebo rakousku, tam vás za nedohulený sklo sou schopni zavřít do chládku.

Nevím, myslím že legalizace by měla víc zápurů jak přínosů... Spotřebitel si trávu najde vždycky (dokonce aji ti 13letí fakani :D). Ten kdo na tom chce vydělat velký prachy, jde už prostě do rizika ale stejně docela směšného - kamarád dělal doma lampu docela ve velkým, přišli mu na to, dostal podmínku...

Nechte to bejt, zakázaný ovoce stejně chutná nejlíp!! :)

404

Odpovědět

Mariuhuana je škodlivá, žadný že ne. A zakázaná je z 1 důvodu. Když člověk pije alkohol, tak alespoň ten dotyčný ví, že třeba není schopný řídit. Né že by na to všichni dbali. Nicméně člověk zhulený se cítí v pohodě. Na každého má trochu jiné účinky. Jeden opravdu bude v pohodě a za volantem nikoho neohrozí, jiný ale to třeba ale někam narve. Jde o to že ten dotyčný si myslí že to má pod kontrolou, ale nemá. To řízení je jen metafora, jde o všechny činnosti.

29111

Odpovědět

Stále nevidím rozdíl mezi tím co píšeš o marihuaně a alkoholu.. "já jsem v pohodě" jsem slyšel tisíckrát a ti lidi to mysleli vážně ať už to bylo se zbytkáčem nebo v rauši ;) alkohol má taky na každého jiné účinky..

když můuvíš jen o metafoře, mě se vybaví tuna videí opilých lidí skákající salta na betonu hlavou do země

267

Odpovědět

Tak tady nemůžu souhlasit vůbec s ničím :)
Ty si myslíš, že zhulenej člověk neví, že je zhulenej? Ví to úplně stejně jako ten ožralej a záleží vyloženě na povaze člověka, jestli do toho auta sedne nebo ne. Já kdybych si musel vybrat, jestli bych se nechal odvízt zhuleným nebo ožralým, tak bych si vybral zhulenýho. Ožralej často jezdí agresivně, kdežto zhulenej spíš opatrněji, než normálně. Nevím, jestlis někdy byl zhulenej, ale věř mi, že to není stav, při kterým by sis neuvědomoval, že máš zkreslený vnímání a opožděný reakce. A to platí pro všechny činnosti :)

284

Odpovědět

Tak jako.. v živote by ma nenapadlo sadať za volant zhulený :) Keď už si čosi chcem dať tak večer v klude bez povinností, takže neviem aj tak kam by som tým autom išiel :) a to sa mi už stalo(raz), že som zabudol na to pivo pred hodinou a šiel niekam autom ;) Vzhľadom však ku skúsenostiam, čo sa stavu po hulení týka, musím povedať toto: som si 100% istý, že ak už by som za ten volant zhulený sadol šiel by som asi 5km/h a ešte by som z toho mal vačší zážitok jak pretekár Nascaru :D Načo šlapať na plyn, keď to na tej jedničke ide samo? :D

252

Odpovědět

Je vidno, že si nikdy nehulil, inak by si takúto kravinu nepovedal. :D

221

Odpovědět

Jen poznámka právníka: Jak proboha souvisí legalizace (resp. dekriminalizace) marihuany se zákazem jejího užití před řízením motorového vozidla? Neslyšel jsem zatím ani toho nejotrlejšího propagátora konopí, že by navrhoval, aby bylo povoleno řídit pod vlivem psychotropních látek ... takže pán se nám dostává malinko do myšlenkového lapsu, že?

241

Odpovědět

Nechápu, co tím myslíš. Jestliže by byla legalizována, neznamená to, že bude dovoleno řídit pod vlivem.

Bez urážky, ale kecáš nesmysly.

230

Odpovědět

Saruman naopak nekolikrat jsem ridil pod vlivem vysledek alkohol:jsem nejlepsi borec ala need for speed. Konopi:seru na to, jdu pesky to nedam:-))) proste vsechny latky co ovlivnuji pozornost i vcetne leku za volant nepatri!!to byly zlata 90leta to jsem pri silnicni kontrole na policistu jenom dychal asi meli malo trubicek:-))dnes bych si to nelajzl.to video je pouze ironie poukazuje na to jak je cela legalizace kocourkovsky nedomyslena.:-(( konopi jsem objevil po letech uzivam ze zdravotnich duvodu uz mi tahne na50 tam tech neduhu je vic a vic hlavne pro ty co cely zivot drou a jeste budou:-(( kdo proste nechce do sebe cpat kila brufenu idealni alternativa .:-))

00

Odpovědět

Nejsem pro legalizaci, ale dekriminalizaci. Ať si prostě každej může pěstovat pár kytek pro svoji potřebu, víc není potřeba. Ale toho se v tomto státě nedočkáme.

273

Odpovědět

Spory o legalizaci a dekriminalizaci jsou hlavně výsadou "Spolku přátel hraní si se slovíčky".

2223

Odpovědět

+MoggsNemáš pravdu, mezi dekriminalizací a legalizací něčeho je dost podstatný rozdíl. Rozhodně to není jen hra se slovíčky.

231

Odpovědět

+MoggsOK, v čem je ten dost podstatný rozdíl mezi "marihuana je povolená" a "marihuana není povolená, ale ty na to můžeš v pohodě kašlat"? Nebo je tu ještě možnost, že podporuješ "tu dekriminalizaci", kde za trávu dostaneš pokutu - sice nechápu, proč by někdo chtěl dostat pokutu (a tedy podporoval dekriminalizaci oproti legalizaci), ale v tom případě bys měl pravdu a rozdíl by tam byl.

190

Odpovědět

a 5 kytek na osobu nebo na domácnost? a kdo to bude chodit počítat a kdo bude hlídat jestli to máš opravdu pro sebe? :D

213

Odpovědět

+SeedYATo máš stejný, jako když teď u sebe nesmíš mít množství větší než malé. Důležitý je, aby nebylo pěstování kytek trestný. Jestli to bude deset nebo padesát není podstatný.

220

Odpovědět

Co se týče legalizace, jsem spíše pro. Když to někdo chce hulit, ať si to hulí. Nicméně mě vytáčí častý argument zastánců, že marihuana není škodlivá, ba dokonce, že je prospěšná. To je mýtus. Marjánka je stejně škodlivá jako tabák nebo alkohol. A léčivá sice je, ale pouze výtažky, hulení vám na zdraví určitě nepřidá.

2130

Odpovědět

Marihuana je stejně škodlivá jako alkohol? V čem jako? Cirhóza jater? Návykovost? Asi nee...

2226

Odpovědět

+TKarelJeště jsem nepotkal nikoho kdo hulí delší dobu a můžu o něm říci že není vyhrabanej(nanapadnul mě lepší termín). Nedokážu si představit, že tak jako je to u kuřáků, že kouří třeba 40 let, tak to bude i s huliči, ano znám případy kteří si dají sem tam už několik let, nehulí čím dál víc a jsou téměř neovlivnění, jenže u kuřáků máme také extrémy jako dvě cigarety denně a padesát deně. Mezi tím je někde ta většina a u trávy odhaduji, že tahle většina už bude jevit známky "poškození".

215

Odpovědět

Svarec : na koureni konopi existuje inhalacni bylinny nahrivac je to zdravotni pomucka pri ktere nedochazi k spalovani karc.latek ale k uvolneni neskodnych vyparu jmenuje se vaporizer!!! Muzou to hulit i tezci astmatici pro ne je to obvzlast uleva zabira rychleji nez pri poziti.

00

Odpovědět

Nejlepší je, jak je marihuana zakázaná, ale 90% vyspělého světa ji užívá, nebo si aspoň párkrát dalo :D
A kdo říká, že to není pravda, lže :D

2918

Odpovědět

Tak 90% zrovna nie, ale myslím, že to číslo ma takú hodnotu, že by sa oplatilo prehodnotiť svetový názor na marihuanu :)

234

Odpovědět

+hamsmavelké procento nezletilých také zkusí alkohol před dovršením dospělosti a nepovažuji to za argument k posunutí věkové hranice kdy již není trestné ho konzumovat.

291

Odpovědět

Zaujimalo by ma ako by sa zmenili reklamy

250

Odpovědět

Přesně tak, měla by se legalizovat, ale ne zas moc. :)

2019

Odpovědět

Já spíš nechápu, jak může být alkohol a tabákové výrobky legální, ale marihuna zakázaná..

2418

Odpovědět

historické hledisko je nejspíš rozhodující :)

220

Odpovědět

Protože tabák a alkohol tu jsou stovky let, zatímco tráva byla kultivovaná tuším že v 70. letech a byla démonizovaná podobně jako herák apod., takže se do legalizování (resp. danění a ždímání) zatím nikomu nechce. Ale dej tomu čas, ty z***i k tomu časem dojdou. ;)

2112

Odpovědět

+Taan70. letech? Z konopí si pletl provazy člověk už v pravěku.

2115

Odpovědět

+TaanProto píšu zkultivovaná a proto si z ní neandrtálec dělal provazy, místo toho, aby jí hulil. A i když se před tím hulilo, bylo to relativně slabé seno, až potom lidi jako Magic Sam nebo Haze Brothers začali trávu pořádně šlechtit (Skunk 1, Haze,..) . A to bylo okolo 70. let.

221

Odpovědět

Taky bych alkohol a cigarety zakázal...

208

Odpovědět

+TornadoProtože JÁ jsem abstinent a nekuřák, tak vy všichni budete taky, áno? Co dál? Třeba zakázat fast foody, protože JÁ se v nich nestravuju, áno? Protože lidi jsou tupé ovce a MY víme, co je pro ně nejlepší, áno? Zákazama a regulacema k světlým zítřkům!

292

Odpovědět

+TornadoTakže by si už nikdy nechcel pivo? :D

231

Odpovědět

asi preto že z alkoholu sa ľudia nielen opíjajú ale aj pijú ako nápoj :) napríklad taký vinár :D a z marišky sa ľudia idú iba zhúliť :D nemyslím si že by mal byť alkohol zakázaný, skôr by sa malo bojovať proti alkoholizmu :D kto by sa predsa chcel vzdať dobre vychladeného piva s kamarátmi? :)

210

Odpovědět

Je to kvůli USA kde je to už teď zase ve většině států povolený :D je o tom takovej zajímavej dokument na netu. Na začátku 20.týho století to začalo jedním státem kde byly stejný tresty jak za marihuanu tak za jakoukoliv jinou drogu, navíc tam byla i prohibice takže alkohol by stejně mimo a zrušit rovnou i tabák to už by jim asi neprošlo. Pak se přidali celý USA no a pak přišli s tím že by se k nim mohly přidat i další země a zakázaly by drogy celosvětově. Píšu to tu hodně zjednodušeně ale už je to dlouho co jsem to viděl. Každopádně je to hodně zajímavý pokoukání :). S těma trestama to ale začali tak přehánět a navíc ve vězení často končili na X let i děti prominentních rodičů a tak to začali postupně snižovat až to nakonec zase povolili... Ale zbytek světa má prostě smůlu.

200

Odpovědět

Nehledě na to, že po zdanění by to bylo několikrát dražší...

1928

Odpovědět

nehledě na to, že to ve videu zmínili :/

241

Odpovědět

Njn, američan...tomu svoboda a svobodné nakládání s vlastním tělem nic neříká. Fašista vyjebaný.

Navíc trávu bychom si pak pěstovali sami na zahradě, ale na to má moc malý IQ, ten hotentot, aby to pochopil.

18120

Odpovědět

Co tam čachruješ s těma mínusama, ty malý Hitle jedno?!

1879

Odpovědět

Trollovani je veda, kterou holt kazdy neumi no...lepsi je se mozna venovat necemu jinemu, co myslis?

214

Odpovědět

Třeba pěstování kedluben.

210

Odpovědět

Marilize Leguana!! :D

222

Odpovědět

Mariguana!

http://hugelolcdn.com/i700/169659.jpg

220

Odpovědět

+Grundymade my day ;-)

223

Odpovědět

True dat copycat :p

191
Další