88 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:219
Počet zobrazení:5 832

Je tu další díl našeho hudebního okénka. Tentokrát zavítáme do doby, kdy se psal rok 2002 a do kin šel, dnes již kultovní film, který se dočkal dokonce dvou pokračování, Spider-Man. Kdo z vás měl šanci tento film vidět, ten si určitě vzpomene na ty závěrečné smutné chvíle na hřbitově a právě na tuto písničku, která je doprovázela a přešla rovnou do titulků. Ano, byl to právě tento hudební kousek se symbolickým názvem "Hero - Hrdina" od kanadské rockové skupiny Nickelback. Pod videem opět najdete pár zajímavostí o kapele a o tomto klipu. - Kapela Nickelback vznikla v roce 1995 ve Vancouveru. Momentálně má tedy na svém kontě již 15 let působení a za tuto dobu stihla nahrát 6 studiových alb. - Zakládajícími členy byli Chad Kroeger (ten blonďatý frontman), Mike Kroeger, Ryan Peake, později se k nim připojil bubeník Brandon Kroeger. - Původ jména Nickelback leží ve větě "Here's your nickel back." - "Tady máte svůj niklák.", kterou Mike Kroeger často říkával svým zákazníkům ve Starbucks. - Nutno říct, že Nickelback je jedna z mála skupin, která vznikla v Kanadě a dostalo se jí takového komerčního úspěchu. - Kluky nejvíce proslavila jejich písnička "How You Remind Me". Ve své době (2001 - nejúspěšnější album Silver Side Up) zářila v kanadských, ale i amerických hitparádách na prvních místech. - Takovou zajímavostí je, že písnička "Hero" vznikla kolaborací samotného Chada Kroegera (frontman s blonďatými vlasy) s Josey Scottem (černé dlouhé vlasy, kytara se zpěvem) a Gaigem Corvou (kytara v pozadí). Z toho lze usoudit, že ze skupiny Nickelback se v této písni objevil pouze jeden její nejvýraznější člen, a to Chad Kroeger, nikdo jiný. Dále je v pozadí ještě k vidění brejlatý bubeník Jeremy Taggart, Matt Cameron (další z kytaristů) a ještě jeden kytarista s krátkými černými vlasy, Tyler Connolly.

Přepis titulků

Překlad: bakeLit www.videacesky.cz Jsem tak vysoko, až slyším nebesa. Tak vysoko, že slyším nebesa. Jenomže nebesa... nebesa neslyší mne. A říkají, že nás může zachránit hrdina. Ale já tu nehodlám stát a vyčkávat. Zůstanu věrný orlím křídlům a budu pozorovat, jak všichni odlétáme.

Někdo se mi zmínil, že láska nás všechny spasí. To mi tedy řekněte jak. Jen se podívejte, co nám láska dala. Svět plný vražd a krveprolití... Takový svět jsme tu ještě neměli. A to se říká, že nás může zachránit hrdina. Ale já tu nehodlám stát a vyčkávat. Zůstanu věrný orlím křídlům a budu pozorovat, jak všichni odlétáme.

Teď, když svět ještě nekončí... je láska tím, co ti posílám. Ale není to láska ze srdce hrdiny, a proto se bojím, že ji nebudeš opětovat. Všichni říkají, že je tu hrdina, co nás zachrání. Ale já tu nehodlám stát a vyčkávat. Zůstanu věrný orlím křídlům a budu pozorovat, jak všichni odlétáme.

A oni nás sledují, sledují... Oni nás sledují, sledují... jak všichni odlétáme. A sledují nás, sledují nás... Oni nás sledují, sledují... jak všichni odlétáme. A tak nás sledují, sledují... Oni nás sledují, sledují... jak všichni odlétáme...

Komentáře (24)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Video opět funkční.

00

Odpovědět

lol, však to je jen Chad Kruger (zpěvák z Nickelback) s Joseyem Scottem, nikdo jiný z Nickelback tam není.....

180

Odpovědět

Strašně mi to připomíná seriál Heroes - Hrdinové

181

Odpovědět

Farseer: ano, protože většina lidí si totiž Chada vybavý hlavně jako Nickelback...jinak teda když už jsme u toho Chada, tak v je dobrá ještě tahle písnička se Santanou http://www.youtube.com/watch?v=uCguMx8OO7U

180

Odpovědět

END: Tak to je nářez! :D Prej: "Ok, cya."

180

Odpovědět

Moje nejoblíbenější kapela... Gotta be somebody je nejlepší song :)

180

Odpovědět

Tenkrát moje srdcovka. Příjemný song...

180

Odpovědět

nejlepsi video od Nickleback je to, jak je vypískali na metalovem festivalu v Portugalsku. :D

http://www.youtube.com/watch?v=P7F3O6WYfHQ

182

Odpovědět

Když už jsme u těch soundtracků, přeložit by se mohl i OST z Mirror's Edge (Lisa Miskovsky - Still Alive):http://www.youtube.com/watch?v=SzmUde_EK5Y . Taky podařený soundtrack :)

180

Odpovědět

zdenda , mas sice pravdu ale je to jen takovy doplnek , tim ze neuvedeme druheho aktera neznamena zebysme ho urazeli nebo odsuzovali a 99% lidi kdyz se jich zeptas na tudle pisnicku reknou ti - nickelback - hero

180

Odpovědět

bakeLit: jj, správně by ten název měl bejt spíš Chad Kroeger Feat. Josey Scott - Hero...tak jak je to napsaný na začátku toho videa :-)

180

Odpovědět

Zdenda: Jo, v v zajímavostech jsem se o tom zmínil. ;)

180

Odpovědět

Super překlad :) Příště byste třeba mohli přeložit Rockstar, ta má dobrej text a celkem originální videoklip (i když předokládám že to zná hodně lidí).

180

Odpovědět

Tohle neni přímo Nickelback...z Nickelbacku je tam jen Chad Kroeger

180

Odpovědět

Ke kvalitě videa: Hledal jsem všude možně, dokonce jsem klip chtěl i stáhnout a nahrát ho na YouTube sám, ale lepší kvalitu jsem prostě nenašel...

180

Další