Přidat do sledovaných sérií 8
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:130
Počet zobrazení:6 576

Karetní triky umí kdekdo. Už jste ale viděli, jak je předvádí slepý kouzelník? A podaří se mu ošálit i známé kouzelníky Penna a Tellera v jejich show?

Poznámka: Trofej za ošálení má sice na sobě napsáno "Fooled Us", ovšem nejvíce jsou vidět počáteční písmena FU, což je známá zkratka pro "fuck you", tedy "na*erte si" nebo "jděte do p*dele".

Přepis titulků

Ten, kdo dnes ošálí Penna a Tellera, vyhraje účast v jejich kouzelnické show v Las Vegas. Podívejme se, jestli na ně vyzraje první účastník. Zrak se mi začal zhoršovat v devíti letech. Takže nic nevidím, ale neříkám si slepý, protože vidím věci způsobem, jakým to druzí neumí. Lidé chtějí vědět, jak dokážu rozpoznat karty.

Můj palec a prsty cítí to, co jiné ruce nedokážou. Takže mám přímo deset očí. Jsem karetní mechanik. Předvádím, kolika způsoby můžete být v kartách podvedeni. Karetní mechanik je ten, kdo ovlivňuje výsledek hry. Techniky u karetních stolů jsou tisíckrát náročnější než techniky používané při karetních kouzlech.

Když jsem začal karate, lidé se vždy ptali: Ty máš černý pás? Jak vůbec můžeš bojovat? Během 45 let jsem nevynechal jediný trénink. Všichni máme nějaké překážky. Všichni. Víte, co je podle mě nejhorší handicap? Prokrastinace a lenost. Stokrát raději budu slepý. Přivítejte prosím úžasného Richarda Turnera.

Penne, Tellere, můžete přijít za mnou ke stolu, prosím? Penn sem, Teller na tuhle stranu. - Pojďte. - Dobrý večer. - Těší mě. - Těší mě. - Dobrý večer. - Dobrý večer. Mám rád, když se dostaví i publikum. Jsem Richard Turner a ukazuju, proč nikdy nehrát karty s cizinci. Slyšeli jste, že nejsem kouzelník, ale karetní mechanik, i když to může vypadat jako kouzla.

Tohle vás ještě nemá ošálit, pánové. To je jen pro poučení publika. Když hrajete pokr, blackjack, bridž, hold 'em, cokoliv, chcete, aby byly karty dobře promíchány. Běžně se v kasinu používá tento způsob – riffle. Riffle. Sejmete karty, tzv.

block cut nebo strip cut. Další riffle. Sejmutí. To je klasický postup v kasinu. Ale v soukromých hrách, tam se potloukají podvodníčci. Když hrajete o peníze, tohle nikdy nedělejte: Nikdy nepromíchávejte jednou rukou. To ostatní hráče znervózní.

A když pak ještě sejmete takto jednou rukou, seberou se, utečou a vy budete hrát samotní. - Je to tak, Penne? - Přesně tak. Penne, kolikrát jsem balíček zamíchal a sejmul? Šestkrát nebo sedmkrát. To už musí být dobře promíchaný. Co myslíte, Penne? Eso až král, eso až král, král až eso, král až eso?

Zamíchal jsem to zpátky přesně podle pořadí? Ano. To se povedlo, Penne. Díky. Penne, vytáhněte si kartu. Jakoukoliv. Řekněte, až ji budete mít. - Mám. - Dobře. Urovnám to. Něco vám ukážu.

Dejte ji sem lícem nahoru. - Lícem nahoru? - Ano. Řekněte, co jste vybral. Srdcovou sedmičku. Sledujte ji. Ukážu vám, jak ji můžu stále mít nahoře a rozdávat karty pod ní. Teď lícem nahoru.

Tomu se říká rozdávání druhých. Ale musíte rozdávat, jako byste rozdávali svrchu. Teď budu rozdávat velmi zpomaleně. Pomaličku. Sedmička nahoře. Rozdávající tak má při black jacku pod kontrolou karty ostatních. Mám čtrnáct. Sledujte to lícem nahoru. První karta zůstává.

Jako by se druhá karta zázračně dostávala balíčkem nahoru. Jednou rukou. Když je karta lícem dolů, nepoznáte, že vás podvádějí. No není to legrace? Děkuju. Viděli jste, že tu mám celý balíček karet. Penne, vezměte si tuhle polovinu a pořádně ji zamíchejte. Lícem nahoru.

Tellere, vy tuhle. Chci, aby diváci viděli, že jsou karty zamíchány, jak nejlépe to jde. - Dobře. - Máte? Můžu? Penne, zamíchejme je... Tellere, zamíchal byste ty dvě půlky, prosím? Urovnejte je, prosím.

Otočte je lícem dolů. A zamíchejte je, jak chcete. Řekněte, až to budete mít. Pak je postavte lícem dolů přede mě. Dobře. Penne. Ano? - Budete mým tlumočníkem.

- Dobře. Položím Tellerovi pár otázek. Řeknete mi, jestli hlavou naznačuje ano, nebo ne. Dobře. Pokud rozumíte, kývněte. - Říká ano. - Tak jedem. Hrál jste někdy hru, ve které se při rozdávání střídáte? Víte, co myslím? Balíček se předává.

Ano, ví, co tím myslíte. A ne, nehraje karty. Je chytrej. Může to vypadat jako kouzlo, protože se zdá, že se nic zvláštního nestalo. Udělám to stejné, co předtím. Riffle. Ty karty jste právě promíchali. - Ano.

- Riffle. A sejmutí. Sejmu po částech, tzv. strip cut. Další riffle. A sejmutí. Rozdáme si na hold 'em. Penne, řekněte, kolik hráčů je u stolu. Ptám se až poté, co jsme zamíchali a sňali. - Dobře. - Pět, šest, nebo sedm? - Šest.

- Šest hráčů. Jedna, dva, tři, čtyři, pět, šest. Jedna, dva, tři, čtyři, pět, šest. Pak máme burn a potom flop. Penne, řekněte publiku, co jsou tyto karty. Má oblíbená piková trojka, pikový janek a král. Pak máme burn a potom turn. Která karta to je?

Piková šestka. Pak je burn a pak river. Co je to? Srdcový král. Penne, můžete si vybrat kteroukoliv z těchto hromádek. Tellere, tyhle jsou vaše. Ať je nikdo nevidí. Podívejme se, jestli... Otočte několik hromádek.

- Kteroukoliv? - Kteroukoliv. Dobře, otáčím druhou hromádku. A co máte? Nebo je otočím všechny. Vem to čert, otoč všechny. Ale cokoliv tam je, nebudou stačit na karty mého přítele Tellera. Tady je královna a čtyřka. Nic moc.

Můžeš je sklidit. - Jistě. - Výborně. Teď vaše karty, Tellere. Můžete je pustit. Bál se, že mu je ukradnu. Ještě jednou. Zamíchali jsme, sňali, vybral jste šest hráčů. Podívejme se, co má Teller. - Penne, co je to?

- Král. - A tohle? - Další král. Znova – zamíchali jsme, sňali, vybrali jste šest hráčů. A nakonec tu máme čtyři krále, je to tak? Ano, máme. Tak pánové, dejte hlavy dohromady a řekněte, zda dokážete objasnit třináct různých metod a technik, které jsem použil, abych ze zamíchaného balíčku rozdal svému parťákovi takové karty.

A Tellere, pokud jsem vás náhodou ošálil a chcete se mnou komunikovat, moje pravé ucho umí odezírat ze rtů. Doufám, že jste se dobře bavili. Děkuju! Jste úžasný! Děkuju! Richard Turner! Úžasné!

Alyson, nemáme k tomu co dodat. Ošálil nás. Bože můj! To je skvělé! Nikdy jsem nic takového neviděl. Díky. To jsou roky a roky... Rozumím. Přines pohár.

Chci vám to říct na rovinu. Tento pohár má na sobě napsáno: *** vás, Richarde. Z hloubi našich srdcí. Tak děkuju. Propána. Richard Turner! Penn a Tellerer byli ošáleni. Podívejme se, jestli vás obehraje nebo ošálí ještě někdo další.

Uvidíme se za chvíli. Překlad: Manana www.videacesky.cz

Komentáře (8)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Penn : nikdy jsem nic takovýho neviděl !! - slepý kouzelník ví o čem je řeč :D

10

Odpovědět

5:57 je tam křížová trojka... ne piková ;)

12

Odpovědět

Má pravdu předsedo, nejenom, že je to vidět, ale i Penn říká "my favorite three of clubs" nikoliv "spades"

00

Odpovědět

Vypadá jak Simon Pegg za 20 let. :D

81

Odpovědět

Už vidím ten rozhovor:
- Ako si prišiel o všetky svoje úspory?
- Ááále, ani neviem, raz som tak hral poker s jedným slepým týpkom...

382

Odpovědět

velkej respekt

252