Šílený kouzelník ze ŠpanělskaPenn & Teller: Fool Us

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 8
81 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:89
Počet zobrazení:4 149

V této epizodě se Jandro ze Španělska pokusí Penna a Tellera ošálit jedním karetním trikem. Ale rozhodně to nebude obyčejný karetní trik.

Poznámka: Last Week Tonight má stále ještě pauzu, ale už za týden se vrátí i na naše obrazovky.

Přepis titulků

Překlad: Xardass www.videacesky.cz Jmenuji se Jandro. Bez příjmení. Jako Cher a Eminem. Jedno jméno mi stačí. Jsem ze Španělska, centra karetní magie. Když jsem byl malý, kupoval jsem si časopisy o kouzlech Juana Tamarize. Teď jsme přátelé. A když jsem se dostal do Fool Us, chtěl jsem do toho Juana zapojit. Chci vyzkoušet něco obtížného.

Mezinárodní náhodu mezi tebou a Pennem a Tellerem. - Pennem a Tellerem? - Ano. Zdravím, Penne a Tellere. Juan Tamariz vybral náhodnou kartu. Tuhle. Dal ji do krabičky s alarmem. Takže ji nikdo nemůže... A zamkl ji uvnitř.

Dokonce ani Juan Tamariz neví, která karta v té krabičce je. A teď jedu do Vegas. A teď, poprvé v historii, zažijete trik, který obsáhne celý svět. Od Španělska až po Ameriku. A věřím, že Penna a Tellera ošálím. Pojďme se podívat na Jandrova kouzla. Zdravím! Buenas noches.

Zdravím! Jak se máte? Zdravím, Penne. Zdravím, Tellere. Díky, že jste přišli na mou show ve Vegas. Trik, který začal ve Španělsku, skončí ve Vegas. Pokud se to pokazí, tak kariéra, která začala ve Španělsku, skončí ve Vegas. Teď vám povím, co to tu mám.

Mistr magie Juan Tamariz náhodně vybral jednu kartu. Dal ji do krabičky, krabičku uzamkl a krabičku jsme zajistili alarmem. Když se otevře, udělá to "pi pi pi". Takový zvuk to udělá. A pak jsme tu krabičku zapečetili do hlíny. Aby ji nikdo nemohl otevřít. A když jsem sem do Vegas cestoval, nechtěl jsem, aby tu hlínu někdo ukradl.

Protože vím, jak to ve Vegas chodí. Viděl jsem Dannyho parťáky. Bylo obtížné tohle do Vegas dostat. Na letišti se mě u bezpečnostní prohlídky zeptali: "Co to je?" A já na to: "Příruční zavazadlo." A teď vůbec poprvé v historii... Mohli byste prosím přijít na jeviště? Děkuji.

Děkuji. Díky. Prosím. Těší mě. Moc mě těší. Uděláme to rychle. Vy vyberete barvu karty. A vy vyberete číslo. A uvidíme, jestli je to ta stejná karta, jakou máme v té krabičce.

Barva. Budu postupně říkat barvy. A vy můžete říct ano, nebo ne. Srdce? Srdce ne? Škoda. Piky? Kára? Kára? Proč? Dobře.

Prima. Tady dole je poznámkový blok. A taky je tam pero. Můžete ho vzít? Tohle pero, ne tohle péro. A můžete nakreslit velká kára? A teď číslo. Číslo mezi jednou a deseti. - Jedna, dva, tři... Čísla asi znáte. - Ano. Dokonalé.

Které číslo si myslíte, že by tam mohlo být? Uvnitř té krabičky zapečetěné v hlíně? Dvojka. - Dvojka? - Dvojka. Dvojka? Dobře, ale nechte toho. - V pořádku? - Jo, pardon. Můžete tam napsat velkou dvojku? Dokonalé.

Měl byste seknout s kouzly a začít malovat. A teď máme problém. Musíme to rozbít. Nedá se to otevřít, protože jsem to slepil lepidlem. A existuje jen jediný způsob, jak to udělat. Kouzelnou hůlkou. - Máte hůlku? - Nemám. Já jednu mám v zadní kapse. Tady je.

Pán je profesionál! Můžete si vzít ten klíček? Až řeknu tři, tak to rozbijte. Ale je tu jedna věc. Tohle je pálka a tohle vypadá jako baseballový míček. Tak se bavte. Ale opatrně. Dobře, dobře. Přestaňte!

Tohle je moje představení! Tohle je ten kvádr. Hliněný kvádr. - Vybrali jste károvou dvojku. - Ano. Nikdo vás nenutil. A nikdo neví, jakou kartu tam Tamariz dal. Do toho. - Můžete to prosím... - Vy mě necháte to udělat? Nechal jsem vás udělat tohle. A tohle je jednodušší.

Působí to jako nemožný trik. Pokud se to povede, tak ano. Pokud ne, tak je to pitomý trik. Máte klíč? Podívejte! Klíček! Klíček! - Nemůže tam být kárová dvojka. - Pomůžu vám. - Moc mi nepomáhejte. - Dobře. A teď přijde ten pípavý alarm. Otevřít.

Paráda! Je tam karta. Můžete ji vyndat? Můžete ji všem ukázat? Ano! Ano! Paráda! Já vás miluju! Jandro! Počkej, máme tu práci. - Trofej sem!

- Páni! Fooler! Jandro Penna a Tellera ošálil! Děkuji. Mockrát děkuji. Penna a Tellera tento trik dostal! Podaří se jim z toho dostat? To zjistíme v příštím díle!

Komentáře (14)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Skvělé, tak jsem zase do půlnoci čučel na videa s kouzelnikama :D

30

Odpovědět

Vždyť je to zcela jasné jak to udělal.
1. nechal vytáhnout kartu z balíčku
2. schoval ji do krabičky a jel do prčic
3. zeptal se Penna a Tellera co to je za kartu.

Nechápu ten údiv...

23

Odpovědět

3x ano postupuješ

02

Odpovědět

Zdá se mi to, nebo měl celou dobu levou ruku uvnitř té stavebnice?

102

Odpovědět

Měl. To znamená, že musel nějak jednou rukou:
- vybrat kartu, kterou Penn a Teller určili
- dát ji do krabičky s alarmem
- obalit krabičku hlínou
To všechno za minutu (cirka čas od chvíle, kdy ví károvou dvojku, do chvíle, kdy Penn rozmlátil tu stavebnici) a tak, aby po tom nezůstaly viditelné zbytky (i když předpokládám, že tam pomůže rukáv).

Myslím, že to je TO, co nevědí, jak udělal.

243

Odpovědět

+trojtečníkJo, je jasne videt, ze ma ruku na krabicce i ve chvili, kdy Pen zacne tu lego krabici rozbijet. Takže oba dva museli evidentne videt, ze tam tu ruku ma a jet v tom s nim. Vsak Teller se mu na tu ruku i nekolikrat dival.

316

Odpovědět

+s??? Tam nejde o to, že měl ruku na tej krabici - tam jde o to, že ta krabice byla obalená hlínou, takže tam stejně tu kartu nešlo dát.

(teda nemělo by - podle mě tam měl připravenou nějakou úzkou škvíru (jak v hlíně, tak v bedně), kterou dovnitř tu kartu protlačil... měli si asi trochu líp tu krabici prohlídnout, kartry se snadno prostrkujou úzkíma skulinama... pak jen stačí balíček karet v rukávu a má to)

82

Odpovědět

+BullOverJá právě myslím, že tak nějak o to přece jde. "Musel tam mít nějakou škvíru" - ale Penn s Tellerem žádnou nenašli.
Teď přiznám, že nevím, jak přesně mají nastavena pravidla té soutěže, ale myslím, že jim to neumožňuje říct "máš tam někde škvíru", když nejsou schopní tu škvíru najít/říct, kde přesně je.

21

Odpovědět

+trojtečníkJo, můžou... když uhodnou jak to udělal, tak to nemusej nijak dokazovat.

Když se na to video podíváš pořádně, tak je vidět, že to víko netěsní + zrovna na tej straně bedny, za kterou to drží, je ta hlína hodně zdeformovaná (5:41 a 6:00)... navíc je to zrovna ta strana, kde nepřekáží ten alarm.

31

Odpovědět

Ano. Teoreticky se ta krabička dala otevřít z druhé strany, někde tam měl balíček připravených karet u kterých si pamatoval pořadí, aby tam vložil tu správnou, ale následně ty karty musel někde schovat (hádám pod ubrus) aby nešly vidět, když to Penn rozmlátil. Během okecávání pak uplacával tu hlínu.

71

Odpovědět

+Human_TrafficProč by jí otevíral? Na to aby dostal kartu dovnitř stačí milimetrová škvírka - pak jí párkrát přejede prstama, aby se ta hlína spojila a nebylo to vidět...

42

Odpovědět

+BullOverzabudli ste možno na dôležitý fakt, myslím si že karta by bola od hliny mastná poprípade zašpinená.

01

Odpovědět

+Richmond153Né nutně... může je tam dávat opatrně... nebo, co že bylo asi nejednoduší, mít rovnou připravený něco strčenýho skrz tu hlínu až do tý bedny (třeba něco jako takovej ten obyčejnej slídovej obal na karty, s dírou na obouch stranách), skrz co tam tu kartu strčí - nemusel by hledat tu škvíru a karta by byla určitě čistá... pak to jen schová ke zbytku nepoužitých karet.

21

Odpovědět

A: "co to je?"
B: "Příruční zavazadlo."

61