Procházka lesem sebevrahů, Aokigahara

Thumbnail play icon
65 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:64
Počet zobrazení:4 242

Starší video od Chrise Broada týkající se japonského lesa Aokigahara na úpatí hory Fudži, který je známý jako místo s vysokým počtem sebevražd. Atmosféra tohoto lesa je speciální a také je často využívaná filmovým průmyslem. Posuďte sami, jak na vás tento les působí...

Přepis titulků

Překlad: Haffy www.videacesky.cz Nebyl jsem v lese... Nebyl jsem v lese, který je tak... Tak děsivý. Nebudu vám lhát. Špatná pověst stranou, tohle není místo pro poklidnou procházku. Kvůli své pozici na úpatí hory, hory Fudži, je půda nerovnoměrná, skalnatá, plná děr a jeskyní. Horší než tento zrádný terén je pocit samoty vytvořený místním tichem.

Stromy jsou příliš přimknuté na to, aby tady svištěl vzduch. A příroda má plnou volnost. Jeden z návštěvníků nazval zdejší ticho jako: "propast prázdnoty". Dodává: "Nemohl jsem vydržet absenci zvuků. Můj dech zněl jako řev." Někdo mi zrovna dal srdíčko na Instagramu. Les Aokigahara je na úpatí hory Fudži. Je notoricky známý svou mírou sebevražd.

Až tak, že se mu začalo přezdívat les sebevrahů. Poslední dobou se tento les často ukazuje v milionech filmů a dokumentů, které chtějí využít této situace, aby vydělaly spoustu peněz. Během let mi nespočet lidí řeklo: "Žiješ v Japonsku, měl bys jít do lesa sebevrahů a udělat video." Vždycky jsem si myslel: "Jdi si do toho zasranýho lesa sám." Proč bych nemohl jít do tokijského muzea lízátek nebo do oslí farmy v Sendai. Nikdy jsem neměl v plánu tam jít, ale s kamarádkou jsme byli v okolí a fotili jsme si horu Fudži.

Pak jsme se rozhodli jít do McDonaldu, ale ukázalo se, že ten les je po cestě do McDonaldu. My jsme tady, McDonald zase tam. A les byl uprostřed naší cesty a oblasti. Řekli jsme si, že to zkusíme a omrkneme to. Ironií bylo, že to mělo být také rande. Tohle je nejhorší rande vůbec.

Jo, jo, drž kameru. Z toho lesa jsem docela vyšiloval. I při editaci jsem se bál, jestli neuvidím něco na pozadí, co jsem při filmování neviděl. Teď když se podívám na tyto záběry, přijde mi to třikrát děsivější. Hlavně když jsem přidal soundtrack ze Sinister Royalty Free a zvýšil kontrast o 50 %.

V roce 2010 se objevil odhad, že přes 200 lidí zde úspěšně spáchalo sebevraždu. Stovky přichází s plánem, ale neuskuteční ho. Někteří přichází a kempují ve stanech po celé dny. Rozhodují se, jestli chtějí dále žít. Od roku 2011 místní úřady nepublikují čísla sebevrahů, protože to nechtějí podporovat a tím přispívat k reputaci lesa. Ale díky popkultuře je známější než kdy dříve.

Nedávno vyšel film s Matthew McConaugheym a Kenem Watanabe. Natalie Dormer z Hry o trůny byla ve psycho filmu, co se tu točil. Jsem překvapen, když jdeme po cestě i mimo cestu, že jsme nikoho nepotkali. Je mi to docela nepříjemné. Jsme ti jediní blbci, co sem přišli. Někteří věří, že jsou tu truchliví duchové potulující se po lese. Folklór říká, že jsou pomstychtiví a odhodlaní, aby mučili návštěvníky a vábili je na scestí.

Proč jsme sem chodili? Je to strašidelný, nesnažím se přehánět. Tenhle les je divný a děsivý. Sejít ze stezky může vést ke strašidelným objevům. Sejdeme ze stezky? Hlavně nesmíme zapomenout, kde je hlavní stezka. V zemi je hodně děr.

Nelíbí se mi to. Tenhle les se mi nelíbí. Nelíbí se mi koukat do děr. Zajímalo by mě, co je za tím kopcem. Bože... Trochu jsme sešli ze stezky. Není to dobrý nápad, když si vezmeme, jak je les hustý. Snadno se ztratíte. Moc si neužívám prozkoumávání tohohle lesa, když si vezmu jeho reputaci a kvůli čemu ji má.

Mám tady z toho určitý špatný pocit. Z každého rohu, z každé díry, kterých je hodně. Nechcete se do nich dívat. Jestli sejdete ze stezky, tak buďte opatrní. Noha mi před chvíli uvízla v jedné z těch děr. Dost děsivý. Nelíbí se mi tady.

Ve francouzském překladu Harryho Pottera se postava Severuse Snapea jmenuje... Jakže to bylo? Severus Rogue. Severus Rogue? Jo, říkáme mu Rogue. Profesor Rogue. - Profesor Rogue. - Jo. Co takhle Hermiona?

- "Ermion". - "Ermion". "Ermion Granger." Profesorka McGonagallová? - "MacGonagall". - "MacGonagoll". - "MacGonagall". - "MacGonegoll". - "MacGonagall". - "MacGonagall". Jo, Cedric Digorry?

- "Sedrik". - "Sedrik". - "Digorry". - "Digorry". - Jo. - To se mi líbí. Počkat, co to je? Píše se tam, že Ježíš vás miluje. Ahoj, "kuristo ha anato wo aišiteru". Prostě "Ježíš vás miluje", akorát v japonštině. Něco na tom předtím muselo být napsáno.

Ať už to bylo cokoliv. Nemyslím si, že by sem dali železný stojan, aby na to čmárali fixou. Předtím tam musela být nějaká zpráva. Vždycky, když se necítím dobře nebo se cítím nepříjemně, Chci si pustit písničku. Třeba "September" od Earth, Wind & Fire. Na pozvednutí ducha. Tohle bych neměl říkat, abych nevyvolal nějaké duchy.

Zaprvé nechci naštvat duchy a zadruhé se nechci nechat zavřít za porušení autorských práv. Nejde to. Blbost. Píše se tu, že nebudete schopni si zavolat o pomoc. Les má totiž půdu bohatou na magnetickou rudu. Půda lesa působí potíže mobilům, GPS, dokonce i kompasům. Někteří věří, že je to důkaz démonů pohybujících se v temnotě.

Kdo tohle píše? Ale ujišťuji vás, že v lese opravdu máte signál. Koukejte. Vidíte. Dvě čárky, dvě čárky a plné LTE. Takže pokud se dostanete do lesa, tak nebojte, můžete stále používat internet i YouTube. Něco jsem našel. Sáček.

To je všechno, co jsme našli. Jen tenhle sáček a červený... Je to mokrý. a červený železný stojan, který lidem říká, že je Ježíš miluje. Což očividně lidem pomůže v tom, aby se nezabili. Jo, moc jsme toho nenašli. Ale to je dobře, v tomhle lese bych nechtěl nic najít. Je to poprvé, co jsem udělal video, aniž bych chtěl, aby se v něm něco stalo.

Chtěl jsem vám to jen ukázat, takže pro ty, co mě čtyři roky otravovali, abych se jel podívat do lesa Aokigahara. Konečně jsem od toho osvobozen. Viděli jste les, viděli jste, jak je nádherný. Nechoďte sem, nemá to cenu. Není to ani hezké místo na procházku. Je to prostě hrozné. Nemůžu ani poslouchat Earth, Wind & Fire.

Fakt se tomu tady vyhněte. Teď rovnou do Šibuji, abych ti to vynahradil? - Jo? - Jo. Milý chlap, co? - Krásné rande, užila jsem si to. - Jo. - Dobrý. - Díky. Pozor, včela. Je to fakt rande, nevymýšlím si.

Jsem totiž kretén.

Komentáře (6)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Zastavte video ve 3:26 a hledejte.

00

Odpovědět

Hezkej les. Dělá z toho něco co to není bože. To je jako říct koleje jsou hrůzostrašné a jezdit vlakem je vlastně jezdit po mrtvolách protože lidi skáčou pod vlaky. Jen proto že tam lidi chodí dělat p******y neznamená že ten les je špatnej. Les nic neudělal. A vůbec lepší než kdyby skákali pod vlaky a tím znepříjemňovali život cestujícím.

11

Odpovědět

Jak dokázal natočit les Aokigahara, aniž by zakopával o těla jiných youtuberů, kteří v něm umřeli na neoriginalitu?

100

Odpovědět

Když tu byla s ním ta videa o jídle, tak jsem si říkal, že je pořád nějakej opuchlej a přičítal to buď pálivému jídlu nebo že mluví s plnou pusou....ale on je takhle nařachanej i v normálu :( Navíc mi přijde, že si i tak trochu šlape na jazyk

10

Odpovědět

Zaskóroval?

90

Odpovědět

Jsem asi divná a až nebudu vědět co s časem a penězi, tak se tam snad zajedu podívat. Fakt to na všechny působí tak strašidelně nebo nepříjemně? Mně tichej hustej zelenej les přijde jako super místo... Jako najít sebevraha, to bych si ráda odpustila, ale ať se koukám na jakej obrázek nebo video chci, ten les se mi líbí. :D

100