Přidat do sledovaných sérií 13
60 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:115
Počet zobrazení:5 674

O uprchlících slyšíme převážně ve spojení s Evropou. V tomto videu ovšem uvidíte, že jiné země jich přijaly mnohem více.

Přepis titulků

Od začátku války v Sýrii a následné uprchlické krize se o migrantech mluvilo zejména v kontextu přítěže, kterou přinášejí evropským zemím, jako jsou Řecko, Francie a Spojené království. Ale tyto bohaté země hostí ve skutečnosti jen malé procento uprchlíků. Ve skutečnosti žije 21 milionů uprchlíků jen v několika zemích, které mají vlastní finanční a politické problémy. Položili jsme si tedy otázku: které země na světě hostí nejvíce uprchlíků? Uprchlík je někdo, kdo je nucen opustit zemi, protože se jeho země stala příliš nebezpečnou například kvůli válce nebo přírodní katastrofě.

Ke konci roku 2015 hostil Pákistán 1,6 milionu uprchlíků, z nichž většina pochází ze sousedního Afghánistánu. Většina jich utekla poté, co Sovětský svaz Afghánistán napadl během studené války, avšak většinu uprchlíků nyní tvoří již druhá nebo třetí generace těch původních. V sedmdesátých a osmdesátých letech pákistánská vláda afghánské uprchlíky vítala a dovolila jim začít podnikat a sžít se s místní populací.

Ale čím více uprchlíků přicházelo a čím byly vztahy mezi zeměmi horší, tím více začal Pákistán svůj postoj měnit. V prosinci 2015 dal všem uprchlíkům šest měsíců na to, aby odešli, přičemž později tuto dobu prodloužil o dalších šest měsíců. Zatím se do Afghánistánu vrátilo více než čtvrt milionu uprchlíků, z nichž většina se tam ani nenarodila. Dalším místem pro uprchlíky je Turecko, které jich v červnu 2016 hostilo odhadem tři miliony.

Zatímco asi 90 % uprchlíků je ze Sýrie, mnoho jich je z Afghánistánu, Iráku, Íránu a Somálska. Během let 2014 a 2015 odešlo z Turecka přes milion uprchlíků do Řecka a dalších evropských zemí a většinou k tomu využili nebezpečné a nezvyklé cesty po moři i po souši. Poté, co jich několik set zemřelo, vyjednala Evropská unie s Tureckem dohodu, podle které budou všichni uprchlíci z Řecka vráceni do Turecka.

Výměnou dostane Turecko několik benefitů, včetně 6,5 miliard dolarů pro přesídlovací účely. Myšlenkou bylo, že bude pro uprchlíky bezpečné v Turecku zůstat, ale nestalo se tak. Turečtí představitelé údajně selhali s poskytnutí uprchlíkům přiměřené péče a mnoho jich vyhostili do válkou zmítaných zemí. Stejně jako Turecko i Jordánsko hostí více uprchlíků než jakákoliv jiná země. Žijí tam skoro tři milionu uprchlíků. Většina z nich žije v oblastech, které jsou pod národní úrovní chudoby.

Více než dva miliony jich pochází z Palestiny. Většina z nich zůstala v Jordánsku poté, co dobylo a anektovalo západní pobřeží v polovině 20. století. Ale někteří z nich jsou ve skutečnosti Palestinci prchající ze Sýrie, což z nich dělá dvojité uprchlíky. V roce 2014 uzavřelo Jordánsko hranice se Sýrií a v roce 2016 jordánský král Abdulláh II. oznámil, že jeho země dosáhla svých hranic a nebude již bez vnější pomoci poskytovat uprchlíkům pomoc.

Světoví vůdci se již několikrát sešli, aby našli trvalé řešení pro uprchlickou krizi, ale zatím nevešlo v platnost žádné hmatatelné opatření. Například Spojené království přijalo od roku 2011 jen 8 000 uprchlíků, i když má desetkrát více obyvatel než Jordánsko. A protože jen málo světových mocností uvažuje o poskytnutí azylu stejnému počtu uprchlíků, jako Pákistán, Turecko a Jordánsko, budou uprchlíci i nadále žít ve stavu nejistoty.

Komentáře (106)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Slovním spojením West Bank je myšlen „Západní břeh Jordánu“ a nikoliv jako „západní pobřeží“
https://cs.wikipedia.org/wiki/Z%C3%A1padn%C3%AD_b%C5%99eh_Jord%C3%A1nu

Posledních 30 sekund se nebude překládat?

20

Odpovědět

toho malého přičmoudlého fakana na ilustrační fotce v 3:39 můžeme vidět i v jeho novém projektu s názvem "Malý šmejd hraje astma aneb Lhát ve jménu Alláha je v pohodě" https://www.youtube.com/watch?v=nlfHoayIrcA zde :D jsem si říkal, kde jsem ten xicht viděl. Je to hérečka a taky asi modelka, tak je povědomý...

515

Odpovědět

Ano, většinou mají uprchlíky ze svého okolí (ne Somálci v Turecku), kteří mají podobnou historii, hodnoty, vnímání světa a přesto jsou v takovémto počtu přítěží. Viz Jordánsko, kde když končí finance, končí i dobročinost.

A co to bylo za zkratku, že dohoda byla, že Turecko převezme všechny uprchlíky z Řecka? Tam přece chybí dodat - ty, kterým bude odmítnut azyl. Jinak je to výrazné manipulování s fakty.

No, ono to vzniklo hned z té definice uprchlíka. Není to jen ten, který byl "donucen" odejít z vlasti, ale i ten, který to předstírá nebo ten, kdo se prostě rozhodl odejít.
O množství Ukrajinců, Slováků a Vietnamců, kteří u nás studují, pracují a žijí se nemluví jen proto, že Češi jsou natolik otevření, že je přijali bez keců a bez finanční pomoci. Kolik z nich asi odjede na důchod do "své" země? No a vadí to někomu?

84

Odpovědět

Co kdyby radeji vzali zbrane a svuj stat si vydobili? Nemuseli by potom nikam utikat. k***a.

1120

Odpovědět

Proč nejdeš ty?

58

Odpovědět

+rodiierproč by šel bojovat za jejich zem? Ty vole, co je to vůbec za argument? Zacyklená logika typu "já nejsem blb, to ty"

31

Odpovědět

Ty jsi geniální! Asi jako pan prase Zeman s jejich vysídlováním na opuštěné ostrovy ve Středozemním moři. Prostě geniální!

32

Odpovědět

P-R-O-P-A-P-A-N-D-A! VÝZVA všem vlastencům! Pod diktátem EU už jsme trpěli dost, soudruzi! Pomazánkové máslo se skousávalo těžko, dotování ČR se skousnout taky dalo, ale bolelo to. Nyní ovšem pohár trpělivosti přetekl, frau Merkel! 150 % Čechů vás nechce!!! Jsme zaplavování středověkým morem, který likviduje naší křesťanskou kulturu, až za deset let o nedělích bude do českých kostelů místo současných pěti babiček chodit pouze jedna, vzpomenete si na tyto slova a řeknete si: "Ten vlastenec měl pravdu, proč jsme ho proaláha neposlouchali a nebránili naše faráře???" Křesťanství, kterým léta pohrdáme, tady zkrátka už nebude existovat, uvědomujete si to!!! ?? Naše ženy budou dávat dobrovolně přednost v průměru delším migrantským penisům a co budeme píchat my? Prasata? Sami sebe? Neee-eee-eee, to v žádném případě, vy muslimáci zasraný, my chceme vagíny, NAŠE VAGÍNY! Zákeřná sluníčka, pražská kavárna a nechutní odpůrci pana Miloše Zemana nás chtějí uvrhnout do středověku, proto apeluji na všechny lidi z moskem, volte věrohodné politiky, kterým jde o ochranu vlastni a v žádném, opakuji, žádném případě snad o nějaký post. V současnosti jsou počty velmi těsné, na jednoho migranta tady máme pouze osm protiuprchlických politiků-vlastenců. Pokud je zvolíme všechny, snad s nimi svedou vyrovnanou bitvu a porazí je. Pokud ale budete volit sluníchka, migranti obsadí jednu vesnici a s celou ČR bude tím pádem konec. Historie nás totiž naučila mnohé, jsme taková chudá obdoba Francouzů, kapitulace je taky náš národní zvyk. Proto pokud se jedna imigrantská rodina rozhodne obsadit chaloupku v pohraniční vesničce, budeme již z Prahy rituálně kapitulovat a učit se Korán.

1527

Odpovědět

Nejsi vtipnej, jsi trapnej...

216

Odpovědět

+VhefVlastenectvi neni trapny, havloidni slunce!

418

Odpovědět

+NEPROJDOU!Vlastenectví trapný není. To co předvádíš ty trapný ale je a s vlastenectvím nemá nic společného. Ale chápu, kdo by neměl vztek když má malý penis. Možná by jsme mohli pozvat mraky číňanů popřípadě jiných asiatů ale budou mít dost malý penis aby ses cítil dobře? To je otázka na kterou znáš odpověď pouze a jedině ty. Ale možná se pletu a ví to i nějaká chuděra dívka, které jsi vysvětlil že toto ============= je dvacet centimetrů. Z toho plyne i další má otázka, vyrábějí pro vás nějaké speciální pomůcky? Třeba zmenšená pravítka, odrbané metry, malé nádobí aby jiné "nádobíčko" vypadalo v tom kontrastu opticky větší? Pokud ne, je to možná díra na trhu. Třeba sem ti vnukl nápad, ale nemusíš mi děkovat.

18

Odpovědět

+havloidni slunceNeosalis me, ty havloide! "By jsme"? To Cech nemuze napsat, ty ses tak maximalne Činan s malym č. Cizak jako ty nebude nic rikat ceskym vlastencum, vole! A ty frky o peru, hahaha, tak ty se ti nepovedly, Činane s malym čurakem

24

Odpovědět

+NEPROJDOU!ano pane mosku

01

Odpovědět

+NEPROJDOU!Mě neošálíš, s žádným vlastencem tady nemluvím, jen zakomplexovaným ubožáčkem s malým lulínkem. A kde jsi se učil češtinu ty? Vyrazili tě v sedmé třídě z dívčího internátu když lékařské testy ukázali že máš přeci jen penis? Že si neprobral význam slova "vlastenec"? Přestaň se prosím nazývat vlastencem, i když nevíš co to je, urážíš všechny kteří jimi skutečně jsou.

11

Odpovědět

to je krása islámu :) nemusíš ani kapitulovať, radi ťa podrežú :) Alebo znásilnia... ale to iba ak máš menej ako 12 rokov

38

Odpovědět

A co jsou to ty „Ⓒ tradiční křesťanské hodnoty“ v nejateističtějším národu v Evropě?

20

Odpovědět

+-HoNY-Spor mezi islámským světem a západní civilizací není v náboženství, to je ve svých základech stejné a v historii křesťanství se děla podobná zvěrstva - islám přišel o 6 století později, takže tam funguje návaznost náboženství na právo apod., obdobně to ale u nás bylo do konce 1. sv. Problém je, že společnost, obzvláště česká je hrozně málo bohatá, co se nějaké historie týče, prostě není k nalezení nic společného, čím by se sjednotil národ, tudíž je třeba hledat něco nebo někoho, vůči komu se vyčlenit, nějakého vnějšího nepřítele a nebezpečí - islám, muslimové, imigranti, uprchlíci... prostě strach z něčeho nového, cizího a pro běžné lidi nepochopitelného, to z nich ale nedělá o moc více civilizované lidi, než jsou ti, které odsuzují :)

00

Odpovědět

+JLVětší hrozbu pro než uprchlíci představují v tuto chvíli pro ČR freikorpsy organizované různými pseudovlasteneckými organizacemi, které v minulých letech sepisovaly seznamy českých Židů (Adam B. Bartoš, který je mimochodem zván na různé akce přímo Zemanem z Hradu) a také lidoví milicionáři organizovaní spřízněnci teroristů z Doněcké lidové republiky (Nela Lisková) a Noční vlci (Michal Hašek).

Většina lidí žijících v muslimských zemích nejsou barbaři, protože vyznávají islám, ale protože jsou nevzdělaní a nevzdělavatelní. Většina z nich nikdy nečetla žádnou knihu - ani Korán. Podobnost s tzv. „white trash“ (bílou lůzou žijící na předměstí) není čistě náhodná.

Jinak mně osobně je ukradené, jestli použiji na záchodě k utření řitního otvoru Bibli, Talmud, Korán, Kamasutru nebo toaletní papír. Pořvávající muezzin by mi jistě vadil stejně tak, jako mi v současnosti v parných letních nocích vadí vyzvánějící zvon kostela - každou hodinu - pro církve asi rušení nočního klidu neplatí. Dále jsem přesvědčený, že Saudská Arábie by neměla dotovat mešity a posílat do Evropy salafistické kleriky - je to stejné, jako kdybychom jim tak posílali pro Evropany tam žijící neonacisty zakládající pro jejich děti Hitlerjugend.

00

Odpovědět

Fun fact: Ve Švédsku ze všech těch "uprchlíků" má práci, a teď pozor, lehce před 300 lidí. Ano, přes 300 lidí

147

Odpovědět

"Fun fact": Nejvíce "vnitřně vysídlených" lidí je v Kolumbii.

Tedy kdyby si někdo všímal, že tam je stále občanská válka.

61

Odpovědět

+orcinusorca2016Tak tady se mluví jen o běžencích z jiných států. Vnitřně vysídlení lidé jsou zase jiná kategorie, ačkoliv neméně důležitá.

01

Odpovědět

+TarylinPak tím největším národem ekonomických migrantů jsou...Bengálci.

Z 200 milionové populace je zhruba 70 milionů v Indii.

Druhým největším národem ekonomických migrantů jsou....Poláci.

Z 60 milionové populace žije v "domovském Polsku" pouze 34 milionů. 10M Poláků žije v USA (pro porovnání více než "Two or more races"). Dále v Británii, Francii a Německu

11

Odpovědět

+orcinusorca2016Tak zase ekonomičtí migranti nejsou uprchlíci/azylanti a ani vnitřně vysídlení lidé.
Tím se zase video nezabývalo.

Pak tu máme taky Iry, kterých žije mimo Irsko více, než v Irsku.

10

Odpovědět

+TarylinStejně jako Albánců (2,6 milionu v Albánii z celkových 7 milionů), Mongolů (3 miliony ve státě Mongolsko z celkových 10 milionů), Tádžikové (8,2 milionu v Afghánistánu, v Tádžikistánu "pouze" 6,2 milionů) a ještě asi dalších deset národů po celém světě.

Pointa mého příspěvku ale od začátku byla, že redaktorka si vybrala jen blízkou Afriku a blízký východ. Ale problémy ve světě jsou MNOHEM, MNOHEM složitější a nejsou jen o Súdánu, Libyi, Sýrii a Turecku.

Kdyby si tak dala práci a postupovala systematicky.

12

Odpovědět

+orcinusorca2016Tak autorka brala v potaz jen lidi co mají nárok na azyl či jinou ochranu( tedy utíkají před válkou či živelnou katastrofou.

Neřešila ekonomické migranty, vnitřně vysídlené obyvatelstvo a nebo běžence, kteří nemají potenciál žádat azyl v Evropě.(hlavně z jihovýchodní Asie)

21

Odpovědět

+TarylinLidi, co mají nárok na azyl.

Opět připomenu post-sovětské republiky, o kterých se JEN nemluví. Albánci (přesněji Kosovští Albánci) stále žijí v "post-válečné zemi", Tádžikové také žijí v "post-válečné zemi".

Jinak když už jsem u té jihovýchodní Asie. To se jako občanská válka v Myanmaru NEPOČÍTÁ? Nebo jsou také indonésští křesťané předem vyloučení jen proto, že jsou z jihovýchodu Asie?

Těch skutečně klidných a bezpečných zemí je JEN zhruba čtvrtina. Ostatní jsou buď pod diktátorem nebo tam je/v předchozích deseti letech byla občanská válka nebo tam jsou někteří nábožensky pronásledováni.

Prozatím je svět docela šílené místo, ale ta reportérka by měla být ve své reportáži úplná a nezaměřovat se jen na výše zmíněné regiony.

11

Odpovědět

Video poučné, ale forma nic moc. Jedna zajímavost: Pakistán nepřijímal uprchlíky z humanitarních, ale politických důvodů. Šlo jim o to, aby nad Afgánistánemm získali co největší moc...z uprchlíků např. naverbovali a vycvičili armádu. Tato armáda pak byla přímo závislá na pákistánské vládě.

110

Odpovědět

Mám rád tyto videa. Umí pomocí faktů zahrát na nervy lidem, kteří neznají nic jiného než nenávist.

3316

Odpovědět

Súshlasím s tebou bratku :) Neexistuje nič krajšie ako pohľad na polomŕtveho araba :D

1524

Odpovědět

Ano, video je suchý výčet faktů - kdo, kdy kde, kolik a jaké problémy jsou s tím spojené.

Ovšem po pročtení diskuze jsem nabyl dojmu, že někteří pseudonárodovci si to vykládají jako propagandu „buďme všichni sluníčkoví neomarxisté a přijímejme všechny“ a naopak sluníčkáři si obsah videa vykládají jako „střílejte uprchlíky a vracejte je do zemí původu“. Přitom ani jedna z těchto skupin nerozumí cizím slovům, kterými se ohánějí. :-P

Musel jsem si to video pustit ještě dvakrát a žádnou z podobných myšlenek tam nevidím ani náznakem.

10

Odpovědět

To je tak krásne vidieť tie špinavé púštne opice plahočiť sa v zodratých topánkach po rozjebatých cestách :D hehehe :D Ak boh dá, tak polovica z nich skape na nejakú chorobu :D hehe ... nádhera :)

1129

Odpovědět

To bude ušetrených nábojov :) Keďže má jedna špinavá púštna opica hodnotu asi 0.01€ a náboj stojí 0.07€, tak konečne chápem výrazu ekonomický migrant :) Tých prachov čo naše vlády ušetria na nábojoch, kým sa ta špina sprevodí zo sveta :) weee :)

822

Odpovědět

+ehmnazdar čuráku

147

Odpovědět

+vlasy98Ahojky, ja som Tomáš :)

79

Odpovědět

Ano, spousta zemí určitě přijala víc uprchlíků než země v Evropě, která je od zemí postižených válkou nebo přírodní katastrofou poměrně daleko. Ale co se týče ekonomických imigrantů, těch sem proudí hordy. Jen stačí nazývat věci pravými jmény.

1210

Odpovědět

Pane Sládku?

98

Odpovědět

+JedlaTo proudilo vždycky. A nebyly to hordy. Výměna lidí napříč zeměmi je normální. Dřív to dělala Evropa Americe, teď to dělá střední východ Evropě. Lidi jdou holt za lepším. Jenže když půlka národa nerozezná ekonomického migranta od válečného uprchlíka...

101

Odpovědět

+AgentVálečný uprchlík většinou ze zemí kde není válka, to zní věrohodně. Evropští uprchlíci americkou ekonomiku vytvořili, ti z blízkého východu a afriky dělají evropské opak (pokud nepočítáme hoteliéry a podobnou minoritu, co na tom vydělává. Seriózně, ve Frankfurtu mě stojí noc 200e, firma je ráda že to může proplatit, ale imigranti tam bydlí zadarmo a ještě k tomu mají kapesné a jezdí jen taxíky, zatímco já pracující socka mhd. Kde je rovnováha?).

37

Odpovědět

+PatejlDefinice uprchlíka je ve videu.

00

Odpovědět

+Alberto123Video si pojem definuje dle své vlastní potřeby.

00

Odpovědět

+Patejl"Evropští uprchlíci americkou ekonomiku vytvořili,..." ne nevytvořili.

IMIGRANT

Imigrant je osoba, která se přemístila do země, ve které se nenarodila nebo jejíž občanství nemá, za účelem usazení. Imigranti mohou mít k tomuto pohybu mnoho důvodů, jedním z nich je nedostatek přírodních zdrojů jejich země, touha po ekonomické prosperitě, lepším podnebí či životním prostředí, zvýšení životní úrovně, spojení rodiny, únik před konfliktem nebo přírodní katastrofou a podobně.

UPRCHLÍK

Uprchlík je naproti tomu podle Úmluvy o právním postavení uprchlíků osoba, která se nachází mimo svou vlast a má oprávněné obavy před pronásledováním z důvodů rasových, náboženských nebo národnostních nebo z důvodů příslušnosti k určitým společenským vrstvám nebo i zastávání určitých politických názorů a je neschopna přijmout, nebo vzhledem ke svým obavám, odmítá ochranu své vlasti.

00

Odpovědět

+PatejlJo? Vážně? Americkou ekonomiku? Rychlý výlet do historie, vzpomeň na dvacátá léta, období prohibice. Italové, Sicílie, Mafie, Al Capone. To jsme to jen načali. A přesto se drtivá většina Italů integrovala a dala Americe opravdu velmi kvalitní služby Pizzerií.

10

Odpovědět

bud v klidu, evropa zase prijala nejvic ukrajinskych uprchliku...takze pohodys

00

Odpovědět

Zaujímavé, že spomenula Britániu ako krajinu ktorá berie málo utečencov a nie napríklad Saudskú Arábiu, ktorá je bližšie geograficky aj kultúrne...

197

Odpovědět

řekl bych že to bude nejspíš proto, že se v tomto úseku mluvilo v kontextu světových mocností, proto Velká Británie a ne Saudská Arábie

57

Odpovědět

Protože Soudská Arábie jsou pitomci. Všichni to vědí. Ale jestli chcete být taky pitomci, tak prosím.
Tohle miluju... Jako malý fakan, který mlátí a uráží šprta, protože "tamten to taky dělá". Fakt úroveň.

69

Odpovědět

Saúdská Arábie(a většina zemí perského zálivu) nikdy nepodepsala úmluvu o uprchlících. Proto nikomu nepřiděluje status uprchlíka a nemá vůči nim žádnou právní odpovědnost.

Ale uprchlíci na jejich území jsou. Avšak mají status zahraničního dělníka a nedá se zjistit kdo je uprchlík co se tam přesunul a kdo je klasický ekonomický migrant.

A SA a i ostatní monarchie dávají miliony $ na provoz uprchlických táborů v Libanonu, Jordánsku či Iráku.
Sice v poěmru k jejich HDP dávají méně než evropské státy, ale nedá se říct že by nic nedávali.

http://manipulatori.cz/hoax-neprijimani-uprchliku-muslimskymi-zememi/

41

Odpovědět

+TarylinNjn, ale v Ženevské úmluvě o uprchlících se nepíše o vyhošťování do zemí, kde jim pronásledování NEHROZÍ.

Tedy pokud platí Ženevská úmluva o uprchlících, pak se zásadně a zcela jednoznačně "tlučou" s kvótami (Naopak se předpokládá, že uprchlík NENÍ rozumu mdlého a MŮŽE cestovat. Doslova článek 29).

00

Odpovědět

Zajímavé je to že když Čechoslováci utíkali z okupovaného Československa tak se přidali k zahraničnímu odboji. Tihle uprchlící co míří do evropy se nehodlají vrátit zpět. Jsou to jenom ekonomičtí uprchlíci. Evropa doplatí na svojí politickou koreknost a humálnost. Škoda že Evropu nevede pan Trump.

1722

Odpovědět

Už vidím, jak na jejich místě bereš zbraň do ruky a jdeš bojovat.

76

Odpovědět

+ZipouBez problému. Dokonce jsem zvažoval že bych se přidal na pomoc Kurdským milicím.

65

Odpovědět

+MorceTo je opravdu výběr. Za jaké hodnoty chceš bojovat? Můžeš si vybrat:
1) Na straně řezníka Asada:
- šiítští teroristé z Hizbaláhu financování Iránem
- špatně vybavené amnestované kriminálníky (páchající válečné zločiny) v regulérní armádě
- ruské kontraktory provádějící kobercové bombardování hloupou municí

2) Na straně prozápadní opozice
- masakrující každého, kdo vyznává špatnou větev islámu nebo jen proto, že pracoval v režimu Asada
- provádějící kobercové bombardování chytrými střelami
- v řadách kontraktorů udržující pořádek místní feudálům

3) Na straně hájící své zájmy
- Turecko, přiklánějící se k těm, co se jim zrovna hodí - jeden den Daéš, protože jim vozí levnou ropu, jindy na straně Ruska, jindy proti Rusku, protože je na straně; jen jedno je u nich jisté vždy budou masakrovat kohokoliv, kdo je Kurd a nebude sunnita
- Kurdové, kteří mají velmi západní myšlení a hodnoty jen proto, že jejich vidění světa YPG/PYD je založeno na transformovaném výkladu komunismu, extrémní sekularizaci
- na straně Jezídů, která se teď mstí všem okolo, protože je nechránila před zvěrstvy Daéš
- na straně opozice, která slíbila Izraeli, že pokud vyhraje, tak ho nechá na pokoji a ten jí na oplátku poskytuje konzultace a lehké zbraně a podněcuje k likvidaci vůdců konkurenčních skupin

4) Na straně Daéš, která, pokud vyznáváš správnou větev a myšlenky islámu, tak ti zajistí bezplatné školství a zdravotní péči tvým dětem? Daéš udělal ve zkorumpovaném prostředí pořádek, fungují soudy, školy, obchody, potlačili korupci a úplatkářství... je to alternativa? Proč, protože všude okolo nic nefunguje posledních 40 let. Takzvané blízkovýchodní sekulární diktatury jsou Potěmkinovy vesnice, kde nic nefunguje. V Egyptě stoupaly ceny základních potravin už v 90. letech za Mubaraka, s muslimským bratrstvem přišla hyperinflace a zůstala i pod Sísím. Být na straně Daéš pod takovými sliby zní velmi lákavě, když je všude okolo takový bordel. Sovětské svaz vznikl stejným způsobem - skupina teroristů také rozvrátila prohnilý nefungující bordel. Pokud Daéš udrží území další pět až deset let, tak ho mezinárodní společenství velmi pravděpodobně uzná jako regulární stát. Je to smutné, ale je to realita.

Na čí straně bys bojoval tehdy? Každá strana zastává zcela odlišné hodnoty a je neslučitelná liberální demokracií západního střihu. Zkus se vžít do situace místních, kteří už toho všeho mají plné zuby - opravdu bys bojoval za někoho v bodech 1 až 4? V Sýrii už není strana, která by nepáchala válečné zločiny nebo svinstva a není rozhodující kdo je začal, ale kdo to svinstvo ukončí.

31

Odpovědět

+-HoNY-4- YPG

00

Odpovědět

+MorceNechci ti kazit tvůj idealismus, ale co kdyby ses narodil jako sunnita? U stran bojujících za sebe jen proti všem nemáš žádnou jistotu a žádnou budoucnost.

EU a USA je raději hodí přes palubu, než kdyby si rozházeli už tak napjaté vztahy s Tureckem (koho dnes zajímá okupovaný Kypr?) a s Ruskem (koho zajímá dneska okupace Krymu a zelení mužíčci v Donbasu, Gruzii a Podněstří?). Pro Izrael jsou YPG jen pěšáci, co za něj dělají špinavou práci. Pro Írán jsou Kurdové prozatím sepratisté, které bude tolerovat do chvíle, kdy budou hlídat jeho hranice na severovýchodě a nebudou usilovat o vyhlášení Kurdistánu - potom je začnou masakrovat stejně jako Turci (nejspíš na ně nebudou pouštět plyn, ale budou je „jenom střílet“). Pro Asada jsou prozatím opozice, se kterou se dá vyjednávat metodou cukru a biče - pokud nebudete bránit tamto bezvýznamné město před Daeš, řekneme Rusákům, že v tom městě je teroristická opozice, oni vás pak nehumanitárně vybombardují a světu se řekne, že to byl omyl.

Vím, že to není zcela správné srovnání, ale během španělské občanské válce bys bojoval ve Falanze nebo u Intergrigadistů? Oboje byly z pohledů dnešních měřítek jak „ti hodní“, tak současně teroristické organizace.

00

Odpovědět

Ehm... V jakém časovém rozmezí myslíš, když mluvíš o těch našich chrabrých emigrantech, co pak v exilu bojovali za naši zem?
Prvně, většina z nás nemusela bojovat s takovým kulturním rozdílem.
Druhak, v drtivé většině těchto rozmezí se ani na našem území neválčilo.
Třetí, mnoho zemí, kam naši imigrovali, bylo otevřeně a doopravdy proti systému v jejich zemích a zároveň podporovalo kohokoliv, kdo odtamtud přišel.
Nic z toho pro ně tu nemáš.
A na Trumpa ti z vysoka seru. Budu rád, když bude dobrý prezident, ale zatím jím není a vypadá to, že ani nebude. Ani armáda Clintonových v Bílém domě, Parlamentu a Senátu by ve mě nebudila takovou pachuť, jako Trump a to co tam teď jmenuje.

97

Odpovědět

A slyšels o tom, že když se "svobodovci" dostali do Sovětského svazu, tak putovali rovnou do lágrů. Protože v té době byl Stalin velkým kámošem Ády?

Asi ne-jinak bys tuhle p******u nenapsal.

Jinak většina vojáků cestovala stylem Polsko-tam je zavřeli, protože Áda měl spojeneckou smlouvu s Polskem z roku 1936. Pak Áda napadl Polsko.

Čeští vojáci cestovali na Halič a dále přes Rumunsko a Turecko-oficiálně se jich druhá světová nedotýkala, ale spíše neoficiálně stranili Němcům (nebo Palestinu).

Slovenští vojáci mezitím dobývali Krakov, protože byli spojenci Ády.

13

Odpovědět

Čechoslováci to měli snadné, přidali se ke straně co bojuje proti Německu.

Ale tito lidé povětšinou utíkají ze zemí, kde zuří občanská válka. V tu chvíli se to stává mnohem komplikovanější.

V Afghánistánu(po invazi SSSR)- vyber si mezi Islamisty(odboj) a komunisty(při převratu ti zabili krále a demokratickou opozici)
Somálsko- vyber si mezi islamisty z mnoha skupin, gangy a milicemi.
Jižní Súdán- vyber si mezi prezidentem a víceprezidentem. Jsou stejní a oba chtějí moc.
Sýrie- Vyber si mezi diktátorem co desítky let vraždí, mučí a tyranizuje své obyvatelstvo, pak tu máš islamisty a pak desítky skupin "umírněné opozice" kterou tvoří příznivci Islámského bratrstva, nevyzpytatelné milice a domobrany. Jen Kurdové měli snadnou a jasnou volbu. A šíité nejspíše podpoří režim. Ale to je stále jen menšina obyvatelstva.

A teď si vyber za koho budeš bojovat

31

Odpovědět

+TarylinČechoslovácí to vůbec neměli snadné. Když utíkali, tak se je spojenci Němců snažili zavřít.

Když bojovali, tak při zajetí je stavěli ke zdi jako partyzány ( jsou to přece občané Protektorátu, či občané spojence Němců, tak proč vlastně bojují).

A když je Němci sestřelili pilota nad Británií a ten se zachránil seskokem z padáku. Tak mu hrozila ještě kulka od "příliš horlivých" občanů. Protože ti si mysleli, že Češi jsou vlastně Němci nebo jejich spojenci.

21

Odpovědět

+orcinusorca2016Samozřejmě jsem myslel, že měli snadné vybrat si frakci za kterou bojovat. Omlouvám se za špatnou formulaci.

Nechci nijak zlehčovat jejich cestu na západ/SSSR a posléze těžkosti jejich nasazení.

10

Odpovědět

+Tarylinten král, který měl být zabit komunisty, zemřel před pár lety na stáří.

00

Odpovědět

Jinak se my strasne libi, jak se z novym vedenim zmenil obsach webu. Driv jsem se tesil skoro na kazde video, ted tu je mozna 3-4 zkouknutelna videa za mesic. Zbytek je bud slunickovsky odpad, nebo trapna, nudna videa.

1332

Odpovědět

Není to třeba jenom tím, synu, že se ti nehodí fakta do tvého židozednářskoiluminátského pohledu na svět? Sieg Zeman...

278

Odpovědět

+Pan PravdaNo nevím, ale z USA se ozývají zprávy, že ji ovládli právě zednáři. Tedy přesněji zednářsko-drátenické spiknutí.

42

Odpovědět

+Pan PravdaTy tomu vůbec nerozumíš! :-P Heil Hydra. :-D

00

Odpovědět

Tahle teorie má jen jednu vadu, překladatelům tady do výběru videí v podstatě nikdo nemluví.
A promiň, označit video o faktech spojených s migrační krizi za "sluníčkový odpad", to spíš vypovídá o tvé neschopnosti racionální diskuze na téma, na které máš vyhraněný názor, než o nějakém ideovém směřování webu.

263

Odpovědět

+XardassDíky.

101

Odpovědět

Oddelit zrno od plevele, pokud neco umis, muzes pozadat o vizum. A co zůstane se může recyklovat na náhradní díly, nebo se vratit odkud prilezly

816

Odpovědět

A co umíš ty, že si tě tu máme nechat?

155

Odpovědět

+ZipouKdyž je bílej tak automaticky zůstává

91

Odpovědět

+MorceNechápejte špatně, já je tu taky nechci, ale nemám rád tohle povyšování se.

42

Odpovědět

+ZipouSpecializace na CFD vypocty a tenhle rok snad Ing. a pak mozna PhD. Jinak nechapu kde vidis jakekoliv povysovani, popravde me je uprdele odkud kdo je a jakou ma barvu pleti, nebo vyznani. Jen me sere, ze se evropa zanasi dalsim trashem, ktery se naucil max tak velkou nasobilku a jsou uplne k nicemu. K cemu budou tyto lide za dalsich 10-20 let, jestlize bude pokracovat nastaveny trend automatizace ?

66

Odpovědět

+AbdulMůžu upozornit na to, že tak půlka těch opravdových válečných uprchlíků (z nichž my jsme přijali sotva tak stovku a furt se hádáme, že většina z nich jsou jen ekonomičtí) má taky nějaký ten inženýrský nebo filozofický titul.
A nastavený trend Automatizace je aktuálně tak šílený, že už nám přestávají stačit procáky a tím se o něco zbržďuje. Bude trvat, než se nastartuje s přechodem na kvanta. Takže další průmyslové revoluce se tak nebojím.

35

Odpovědět

Tak nějak se pominulo Rusko. U něj se počítá, že tam pobývá až deset milionů nelegálů z bývalých sovětských republik.

23

Odpovědět

Já nevím, ale už tak z vašeho popisu mám pocit, že jde o ekonomické migranty.

21

Odpovědět

+AgentOny ty post-sovětské republiky (třeba Kazachstán vs. Kyrgystán) také rádi válčí.Právě to byl jeden z důvodů, že Alma-Aty už není hlavním městem Kazachstánu, kterým je Astana.

Turkmenistán

Také situace na Kavkazu není zrovna sluníčková (Arménie vs. Azerbajdžán). Konflikt se také občan mihne ve zpravodajství.

00

Odpovědět

+AgentSnad jen u Tádžikistánu lze mluvit z větší části o ekonomické migranty.

Další etnické nepokoje se objevují mezi Uzbeky (turkický národ) a Kyrgyzi (původem mongolský národ).

10

Odpovědět

+orcinusorca2016Tím pádem není co řešit. Vzhledem k tomu, že Rusko je přijímá, je dost velký na integraci, drží hubu a nikomu to necpe, je v poho. Jenže když si otvíráme hubu a přijmeme sotva stovku, když Británie bulí, že nechce teroristy a kvůli imigrantům všeho druhu se odtrhuje od EU, zatímco Palasteina s HDP a obyvatelstvem nula nula nic má uprchlíků táákhle k***a moc, tak to není v pořádku. Na to podle mýho zasranýho sluníčkářskýho a trollskýho názoru chtělo to video poukázat.
Krom toho, nebýt Sovětskýho svazu (Ruska v kabátě s hvězdou), ani by tam ty války teď nebyly, protože ty státy by už měly nějakou společnou historii a uklidněnější vztahy.
Omlouvám se za svůj slovník. Mám toho plný brýle a pár trotlů nahoře už mi náladu zkazilo pod nebezpečnou úroveň. Díky za pochopení.

22

Odpovědět

+AgentJenže Británie nebulí kvůli teroristickým asiatům.

Vždyť na ostrovech je 1,4 milionů Pákistánců, 1,4 milionu Indů. Nejvíce se Britové bojí Poláků. Těch je "hrozivých 800 tisíc".

10

Odpovědět

+orcinusorca2016To jsem ani říci nechtěl. Asi jsem to špatně vyjádřil, takže promiň.
Jop, teď, jak na to koukám, psal jsem to unavený a ve vzteku. Sorry, nemyslel jsem to tak.
Souhlasím, Británie zdrhá z evropy kvůli nám a polákům, ale i tak jsme pro ně ekonomičtí migranti. A ironií je, že i tvá statistika je správně. Tak to je prostě vždycky.

00
Další