90 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:142
Počet zobrazení:7 682

Každé ráno se parkoviště u jednoho terminálu na letišti v Las Vegas zaplní stovkami aut a letadla provozovaná neznámou společností odletí, aby se pak večer zase vrátila a auta odjela pryč. Kam a proč ale tito lidé létají?

Přepis titulků

Toto video vzniklo díky audible. Navštivte audible.com/hai a získejte audioknihu zdarma. Jste-li běžný člověk, tohle je nesmírně zajímavý díl o tajné aerolince, která přepravuje tajné lidi na tajná místa v USA. Pokud jste vládní úředník, nebo někdo, koho bych naštval šířením tajných faktů, tento díl je o cihlách. Cihla je stavební materiál pro konstrukci zdí, podlah nebo jiných prvků rychlým a nenákladným způsobem.

Pozoruhodné je, že cihly mají v jiných zemích různé velikosti. V USA mají rozměry 19,4 x 9,2 x 5,7 centimetrů, zatímco v Austrálii jsou velké 22,8 x 11 x 7,6 centimetrů. Proto jsou cihly tak zajímavé. Toto video vzniklo díky... Dobře, teď už by měli být pryč. Pokud se ještě díváte, připoutejte se, protože to bude jízda. Jen ne těmito letadly, protože jsou součástí JANET, která sídlí na terminálu Gold Coast v Las Vegas.

Pouhých 900 metrů od bývalého hotelu Hacienda ze třetího dílu. JANET je nejspíš zkratka pro Společnou leteckou síť pro přepravu zaměstnanců. Nevíme to ale jistě, protože je to tajné. Někteří za zkratkou vidí Jen další neexistující terminál. Teď ale k tomu, co víme. Každé ráno se tohle parkoviště zaplní stovkami aut, letadla odletí, večer se vrátí a auta zase odjedou pryč. Víme, že mají šest Boeingů 737 a pět vrtulových letadel.

Také víme, kdo je vlastní. Přímo na webu letecké správy můžete vyhledat registračku některého z letadel a dozvíte se, že je vlastněno letectvem USA. Americké letectvo ale tyto lety neobsluhuje a nejsme si zcela jisti tím, kdo ano. Alespoň v současné době. Zbrojním dodavatelem dříve byla společnost EG&G, která hrála zásadní roli ve vývoji jaderných zbraní. Ti původně provozovali terminál Gold Coast.

A jak tohle víme? Protože nabízeli práci. V roce 1999 byla EG&G koupena společností Carlyle Group, kterou v roce 2002 koupila společnost URS, kterou v roce 2014 koupila společnost AECOM. Podle těchto informací tedy lety nyní provozuje AECOM. Otázkou ale zůstává, kam létají? Letadla většinou z letiště v Las Vegas letí na sever, kde po asi 15 minutách letu vypnou transpondéry a zmizí z radarů. Kde se tak ale stane, nám může dost napovědět.

Přímo tady je totiž Oblast 51. Místo, které podle americké vlády neexistuje. Vše nasvědčuje tomu, že lety JANET sváží zaměstnance Oblasti 51 bydlící ve Vegas. Vzdušný prostor okolo Oblasti 51, známý jako Zakázaná oblast 4808 Sever, patří k nejvíce chráněným prostorům na světě. Letadlo, které do něj neoprávněně vletí, bude čelit stíhačkám, které ho sestřelí. Tato letadla do něj ale pravidelně bez problémů létají. Zatímco o létání do Oblasti 51 můžeme díky pozici při vypnutí radaru jen spekulovat, víme jistě, že létají do testovací oblasti Tonopah.

Zde americká armáda vyvíjí a testuje velké množství svých zbraní. Ačkoliv se jedná o vysoce utajený projekt, lety JANET zde nevypínají transpondéry, takže zcela jistě víme, že zde přistávají. Letadla JANET byla spatřena i v China Lake, námořním výzkumném a vývojovém středisku, v oblasti Plant 42, kde letectvo USA sestrojuje svá letadla, a na Edwardsově letecké základně, kde rovněž probíhají utajené projekty. Na letech JANET je působivé to, jak málo o nich víme. A to i přesto, že denně přepravuje stovky i tisíce lidí.

Tato letadla můžeme na vlastní oči vidět při přistáních na letišti v Las Vegas, přesto však nedokážeme s jistotou říct, kdo a kam těmito letadly létá. Překlad: heindlik www.videacesky.cz

Komentáře (14)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

No nevím, ale vytvořit vlastní stát s tvrzením, že veškeré pozemky by byly moje a umístit jej v blízkosti jedné z nejpoužívanějších lodních tras by bylo snazší, ne?

00

Odpovědět

Tohle je tak dlouho znama vec.. akorat driv teda litali komplet bily ty letadla..
Ja se divim proc se k nim nikdo neprocpe a neprolitne se tajne az do A51 :D

jinak ja sledoval dost youtube kanalu kteri publikovali veci ohledne A51.. jezdili tam natacet. Vetsina z nich je mrtva. Proste uz tam nikdo nepridava nove veci, majitele na FB nereaguji. Imho je to tak, ze jim prijde papir od advokatu at se na to vyserou a prestanou tam cmuchat jinak...

Imho v A51 nic zajimavyho neni. Nebo proc nekdo z tedlech cmuchalu proste nevemou posranej teleskop a nepodivaj se do arealu z nejblizsi volne hory ktera je verejne pristupna? Teleskop s cockou na deni sledovani je bezna vec a krasne priblizi i na 2-3km vzdalenou vec.

38

Odpovědět

Po hrubém hledáním na internetu a youtube, nejbližší hory mají samozřejmě pokryté a vstup do těchto míst je zakázaný. Takže není místo, odkud by jsi jen tak měl výhled na areál. Nejblíž k základě se můžeš dostat na nějakých 19 km a i tam tě pravidelně kontroluje ochranka a máš výhled maximálně na příjezdovou cestu. Takže tvoje představa je dost naivní.

140

Odpovědět

+Jakub0002Tak existuje místo, kam se můžeš legálně pěšky dostat a mít výhled na základnu, ale základna bude cca 42 km daleko.

80

Odpovědět

ILLUMINATI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

32

Odpovědět

Mazec, to zas nekdo bude mit pruser :D

15

Odpovědět

Každý den létat z práce a do práce z LA do Area 51 by mě teda nebavilo.

58

Odpovědět

Psát na VČ stupidní komentáře by mě teda taky nebavilo.

233

Odpovědět

+nevimjmeno3ale, stupidne, anonymne, komentovat, to by mne bavilo

45

Odpovědět

+V.M.VargaJak se liší jeho anonymita od té Vaší, pane?

92

Odpovědět

+nevimjmeno3Tak proč je píšeš, kokote?

210

Odpovědět

jako myslim že za prezidentskou vyplatu be tě to bavilo :D

82

Odpovědět

ty cihle byly teda daleko zajímavější, že má každá zem jinou normovou míru sem vůbec netušil

614

Odpovědět

30/15/7,5

100