Přidat do sledovaných sérií 50
88 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:135
Počet zobrazení:7 759

V hudební historii se objevilo několik tzv. superskupin, tedy kapel, v nichž se naráz sešlo několik výrazných osobností, které už v hudební branži něco dokázaly. Jednou z nich byli také Traveling Wilburys, kde se v jednom studiu sešli Bob Dylan, George Harrison, Tom Petty, Roy Orbison a Jeff Lynne. Handle with Care pochází z alba Traveling Wilburys vol. 1 z roku 1988. Píseň se stala jejich nejúspěšnějším singlem a průvodcem Allmusic byla označena za jednu z nejvíce zapamatování hodných písní 80. let. Členové Traveling Wilburys se sešli v podstatě náhodou, když měli nahrát B-stranu Harrisonova singlu  This Is Love. Spolupráce na písni Handle with Care je ovšem tolik bavila, že se rozhodli vydat společně desku. Po zmiňované Traveling Wilburys vol. 1 vyšla v roce 1990 ještě Traveling Wilburys vol. 3 s úmyslně chybným očíslováním. Poté, co v prosinci roku 1988 zemřel Roy Orbison, kapela nějakou dobu hledala náhradu, avšak třetího alba už se fanoušci nedočkali. Protože vypisovat úspěchy jednotlivých členů skupiny by stačilo na knihu, tak jen krátce: George Harrison byl členem zřejmě nejslavnější kapely všech dob, The Beatles. Po jejich rozpadu měl jako zpěvák, kytarista a skladatel bohatou kariéru až do své smrti v roce 2001. Jeff Lynne, zpěvák, multi-instrumentalista a producent, zakládal úspěšnou britskou rockovou skupinu Electric Light Orchestra (ELO). Produkoval nespočet alb a se svou kapelou se podílel například na soundtracku k filmu Xanadu. Roy Orbison byl kytarista, skladatel a zpěvák s nezaměnitelným hlasem s obrovským rozsahem. Jeho fanouškem byl i Elvis Presley, který jej považoval za nejlepšího zpěváka na světě. Jeho skladba Pretty Woman sesadila z prvního místa britského žebříčku i Beatles. Tom Petty je frontmanem kapely Tom Petty and the Heartbreakers. Kromě více než 60 milionů prodaných alb a několika úspěšných hitů (Learning to Fly zná z rádia asi každý) se může chlubit také jedním z nejlepších hudebních videí všech dob k písni Mary Jane’s Last Dance. Boba Dylana, amerického písničkáře, zřejmě není třeba představovat. Tento folk-rockový velikán je držitelem mnoha cen včetně Grammy, Zlatého Glóbu a také Oscara.

Přepis titulků

Ztloukli mě a zmlátili, poslali mě do výšin a pak mě sestřelili, ale ty jsi to nejlepší, co mě potkalo, zacházej se mnou opatrně. Moje pověst se pořád mění, má situace je přijatelná, lásko, ty jsi báječná, zacházej se mnou opatrně.

Už mě nebaví být sám, ještě mám lásku na rozdávání, tak mi dokaž, že ti na mě záleží. Každý má někoho, o koho se může opřít. Tak si lehni ke mně a pojďme snít... Odmítali mě a dělali si ze mě blázny, okrádali mě a smáli se mi od jeslí po večerní školy.

Zacházej se mnou opatrně. Zadržovali mě na letištích a zastrašovali mě, posílali mě na schůzky a hypnotizovali mě, byl jsem příliš dlouho na výsluní, byl jen obchodní značkou, zacházej se mnou opatrně. Už mě nebaví být sám, ještě mám lásku na rozdávání, tak mi dokaž, že ti na mě záleží.

Každý má někoho, o koho se může opřít. Tak si lehni ke mně a pojďme snít... Býval jsem protivný a dělal potíže, jenže co jsem si nadrobil, to si taky sním.

Ta sladká vůně úspěchu, zacházej se mnou opatrně. Překlad: Magenta www.videacesky.cz

Komentáře (7)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Chtel bych požádat o překlad úvodní písně k filmu NESPOUTANÝ DJAGO. Za všechny příznivce Quentina Tarantina děkuji. A nejen za ně!

193

Odpovědět

nemohly by se tu někdy příště objevit Cras test dummies? (mmmm mmmm mmmm mmmm)

191

Odpovědět

Díky za videoklip. Právě jsem objevil skvělou poslouchatelnou kapelu.

180

Odpovědět

Mimochodem, ještě tu nebylo nic od zmiňpvaných ELO. Já je znám jen velice povrchně, ale mají zajímavej zvuk - která taky kapela má (kormě běžného rockového nástrojového obsazení) dvě cella a housle.

190

Odpovědět

Prečo už vlastne nerobia hudobné klenosty bakeLit a Kari? Viem, že je to tak už dlhšiu dobu, ale zaznamenal som to až nedávno. Nič proti Tvojej práci Magenta, len som zvedavý, lebo sa mi páčilo, akým spôsobom to robili.

181

Odpovědět

Tuším, že oba letos maturují...

180

Odpovědět

Paráda! Někomu to možná přijde nuda, ale je v tom fůra hudebních (hlavně kytaristických) nápadů a navíc je v tom od každého z "Wilburys" trochu - můj nejoblíbenější je rozhodně Orbison, to je panečku hlas!
I'm so tired of being lonely, I still have some love to give,
so won't you show me that you really care...

200