BoulderingTrénink s Adamem Ondrou

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 1
80 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:64
Počet zobrazení:7 169

Po úvodním díle série o lezeckém tréninku Adama Ondry (ke zhlédnutí zde) se dnes podíváme na bouldering, což je druh lezení bez jištění ve výškách do několika metrů (boulder = balvan). Ve videu zazní poměrně dost češtiny, nicméně byla by škoda tento díl vynechat. V dalším díle se už můžete těšit na opravdu obtížné tréninkové prvky, kde se ukáže Adamova síla.

Pro úplnost opět přidávám malý slovníček pojmů, které Adam zmiňuje:

small crimp - nehťák (malý chyt)
jug/bucket - madlo (velký chyt)
sloper - chyt sklopený směrem dolů
side pull - bočák (chyt, který je potřeba uchopit ze strany)
undercling - spoďák (chyt, který je potřeba uchopit spodem)

Přepis titulků

Dnešní díl bude o boulderingu, který je podle mě nejdůležitějším a zároveň často podceňovaným způsobem tréninku. Dle mého názoru je bouldering důležitou součástí tréninku i u sportovního lezení, protože pokud nejste schopni slézt určitý úsek vašeho vysněného projektu, pak nedokážete slézt celou trasu, i kdybyste měli nekonečnou vytrvalost. Bouldering je nejzábavnější, když ho provozujete s tréninkovým parťákem, nicméně ho často trénuji sám.

Je to možné. Je důležité to zvládat, protože ne vždy nějakého parťáka najdete. Co se týká mě, tak zhruba 70 až 80 % boulderingu odtrénuji sám. Pokud mám ale možnost trénovat s někým, kdo je stejně silný jako já, je o motivaci postaráno. Hlavně díky tomu, že každý lezec má odlišný styl lezení a výběr trasy. Všeobecně by podle mě měl každý trénink boulderingu zahrnout různé druhy lezení. Měli byste ho trénovat na kolmé stěně, na stěně s mírným převisem i na příkré stěně a měly by obsahovat všechny možné chyty, od madel a sklopených chytů přes kapsy a "nehťáky" až po "bočáky" a "spoďáky".

A díky téhle stěně s tisíci chytů a tisíci různými možnostmi není nic nemožné. protože jsme to my, kdo každý trénink přichází s novými boulderingovými oříšky, a ne ten, kdo chyty nastavuje. Překlad: heindlik www.videacesky.cz

Komentáře (4)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Krk jak žirafa..... oproti tomu Martinovi

00

Odpovědět

Vážně mu nikdo nemohl říct, že má na nose šušeň (nebo možná kousek odloupnuté kůže, co tak vypadá)?

241

Odpovědět

presne to same me napadlo.. at mi nerikaji, ze to nevideli i kdyz to renderovali.. tak ho tam proste nemeli davat, meli pouzit zabery jak leze a do toho pouzit jen zvuk jak mluvi.. ale tohle.. to sou hovada xD

60