Jak si dopřát kvalitní spánekVox

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 61
73 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:70
Počet zobrazení:5 694

V tomto krátkém videu se podíváme na pár tipů, jak zlepšit kvalitu spánku a jak tedy být po probuzení živější a příjemější na lidi kolem. 

Přepis titulků

Lidé spí rádi. Ale většina lidí spí málo. Každý rok ztratí průměrný Američan 11 dní pracovní produktivity kvůli nedostatku spánku. Nespavost může vést ke ztrátě paměti, neschopnosti se soustředit a nedostatku motivace. Průměrný dospělý potřebuje spát 7 až 8 hodin, ale záleží i na kvalitě spánku. Tady je pár tipů pro dosažení nejlepšího možného odpočinku. 1.

Vyvětrejte si. Nejlépe se nám spí, když okolní teplota dosahuje 18 °C. A můžete usnout rychleji, pokud se před spaním trochu zahřejete. Přechod z horké sprchy do studené místnosti lehce snižuje tělesnou teplotu, díky čemuž se vám zpomalí metabolismus a budete se cítit ospalejší. I když jste zachumlaní pod peřinou, odkrytá hlava je podle vědců lepší pro dobrý spánek. 2. Využijte světla Vaše tělo funguje podle přírodního spánkového cyklu v závislosti na světlu.

Ráno si dopřejte hezkou dávku světla, aby váš mozek pochopil, že je čas vstávat. Hodinu před spaním naopak ztlumte světla a vypněte obrazovky. Tím se mozek připraví ke spánku. 3. Jestli chcete spát opravdu dobře, popřemýšlejte o použití bylinek. Než půjdete spát, dopřejte si levandulový olej nebo si před spaním přes oči položte levandulový polštář. I když to zní hodně ezotericky, praktické studie prokázaly pozitivní účinek levandule na kvalitu spánku.

Tento efekt pravděpodobně umocníte, když spojíte levanduli s dalšími večerními relaxačními aktivitami, jako je psaní deníku nebo meditace. Určitě tyto tipy zkuste a uvidíte, jestli jste díky lepšímu spánku přes den čilejší.

Komentáře (9)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Nejlépe jsem se vždy vyspal po noční, při roztažených žaluziích. Levandule nevím, ale na spaní jsem zkoušel meduňku a akorát se mi z ní dělá blbě. Ale je pravda, že po koupel by mohla fungovat, když si dám odpoledne sprchu, tak se mi chce obvykle spát. Ale já nikomu radit se spánkem nemohu, usínám přibližně půl hodiny a spím tak 6h denně protože, je toho tolik co dělat.

11

Odpovědět

Také je dobré chodit spát ve stejnou dobu každý den. Tím si vytvoříte režím, a pak vám už tělo automaticky řekne "je čas jít spát" ;)

94

Odpovědět

... tebe by sa zišlo trochu pokory chlape

012

Odpovědět

A když to selže, je tu rohypnol.

111

Odpovědět

Všimli jste si, že video zmizelo z hlavní stránky?

32

Odpovědět

Je to tak, trošku nám tu řádil šotek a došlo k předčasné publikaci ;-)

31

Odpovědět

"Publikováno: 27.06.2018"

Wow, video z budoucnosti :D

51