Thumbnail play icon

Nejlépe opevněná evropská hranice je v AfriceVox

Přidat do sledovaných sérií 47
81 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:92
Počet zobrazení:5 369

V tomto posledním díle Hranic se tým s Johnnym Harrisem v čele přijel podívat na jednu ze dvou hranic Evropy a Afriky, která je kolem španělského města Melilly. 
Na webové stránce Voxu, o které Johnny Harris mluví na konci videa, najdete všechny příběhy této série s příslušnými grafy, které je dále ilustrují.

Komentáře (52)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Problém je v 1. řadě to že kolem sebe stavíme hranice a žijeme v systému co nás od sebe odděluje. Fakt nechápu tu nenávist co je dneska všude.. Copak tu nikdo NEVIDÍ PROBLÉM TĚCH HRANIC?

413

Odpovědět

Problém těch hranic je ten, že mi jsme od sebe oddělení hlavně kulturou, jazykem, vzděláním, morálkou, ekonomickou situací... Hranice v mnoha případech slouží jen jako holka co si stoupne s rukama roztaženýma mezi dva rváče co si chtějí dát přes hubu...

11

Odpovědět

+Pan racekJenomže zdi v minulosti problémy nikdy nevyřešily, ale pouze odložily na jindy.

Příklady z historie:
- Velká čínská zeď proti mongolským hordám
- Hadriánův val proti Piktům
- Limes Romanus proti Germánům
...
- Berlínská zeď
- zeď na Hranici Mexika a USA

45

Odpovědět

Tak aby nebyla ta nenávist tak co se všichni na světě nastěhovat do nejbohatší země a tam žít štasně? Jo počkat to by nefungovalo. Proto máme ty ploty ale chápu že jsi nesystémově smýšlející unikátní sněhová vločka co chce zachránit všechny plebs.

102

Odpovědět

nova kolonizacia, nasa jedina zacharana

75

Odpovědět

Jedna z nejlépe bráněných hranicí na světě je Izraelská. Tohle je takový obyčejný plůtek.

Každý má právo chtít žít slušný život, ale nikdo na něj nemá automatické právo. Pouze ho může získat svojí pílí a pracovitostí a nikoliv na úkor druhých. Neexistuje žádná právo na to dostat práci nebo dostat peníze bez práce. Tohle je pouze důsledek přebujelých sociálních států, stačilo by sociální stát vrátit na úroveň doby TGM. Pokud někdo chce pracovat, ale v jeho okolí žádná práce není, ať podniká.

Řešením je stavět jednoduché montovny poblíž těchto enkláv a nabízet zde migrantům tento druh práce - většina z nich se na nic jiného nehodí (to není rasistický předsudek, ale konstatování faktu). Tím dojde k vykrytí jejich poptávky po pracovních místech. V první fázi by měla pracovní síla uklidit v okolí bordel, ve druhé fázi by mělo dojít ke stavbě hal a recyklačních center, kde by třídili smetí dovážené z evropských skládek. Ve třetí fázi, kdy dojde k úbytku migrace do těchto míst, by tam měli být vyváženi vězni z Evropy (regulérní trestanci, co plní věznice) a nabídnuto jim se zde usadit.

Současně by zde měly být otevřeny školy a nemocnice. Obojí na komerční bázi - ceny a kvalita by velmi pravděpodobně odpovídala úrovni platů v montovnách. Asi by se zde nestudovala jaderná fyzika a neozařovaly nádory, ale každý by zde absolvoval základní vzdělání a nikdo by nezemřel na tyfus. Bezpečnost v takových centrech by zajišťoval Frontex. Plně integrovaným jedincům by po pěti letech měla být nabídnuta emigrace do Evropy na podobnou pracovní pozici.

Z mého pohledu by to bylo řešení win-to-win. Imigranti by získali důstojný život odpovídající jejich úrovni vzdělání a evropský daňový poplatník by nemusel na svém území řešit bezpečnostní problémy.

248

Odpovědět

Podobná řešení se v minulosti už zkoušela, proč si myslíš že tvé řešení bude fungovat? Proč by na to měl stát Maroko přistoupit? Jak migranty a uprchlíky ochráníš před vykořisťováním? Atd.

34

Odpovědět

+Alberto123Nekvalifikované a negramotné migranty/uprchlíky ochrání před vykořisťováním volný trh. Pokud budou podmínky nepřijatelné, tak odejdou (a jejich místo zaujmou třeba vězňové z našich nápravných zařízení - uvědom si, že udržovat vězení v chodu je velmi nákladné). Právě celá dobrovolnost s vidinou lepší budoucnosti je hnací motor pokroku. Budou dělat hlavně na sebe a hlavně pro sebe, osvojí si pracovní návyky a budou vědět, že když se nic nenaučí, tak je lepší budoucnost nečeká. On je to výborný sociální experiment, kterým by se mohlo zabývat mnoho neziskových organizací a mít hned zpětnou vazbu.

Ke konkrétně to nefungovalo?

33

Odpovědět

Zaujimavy nazor, skusal si ho niekde presadit ? Napisat o tom niekomu ?

12

Odpovědět

Děkujme sluníčkám, za pomalé ale jisté zničení západní civilizace...

1512

Odpovědět

Super video. o tom sem vubec nevedel

51

Odpovědět

Muži vojenského věku utíkají z neexistujících válek do Evropy. Paráda. Nastěhujte sem celou Afriku. Potřebujeme zvýšit počet no go zon a míru znásilnění.

1811

Odpovědět

meh...

75

Odpovědět

+troll alertvolič drahoše alert

310

Odpovědět

+MorceCo přesně je špatného na tom volit Drahoše? Nebo co naopak je dobrého nadávat voličům Miloše Zemana do debilů?

Já měl za to, že na rozbíjení báboviček je pískoviště a ne internetové diskuze.

Jiří Drahoš by byl lepší prezident, protože je centrista. Miloš Zeman je a bude špatný prezident, protože je (euro)socialista. Tyhle volby byly jako vybírat si mezi leprou a cholerou.

75

Odpovědět

+-HoNY-"Já měl za to, že na rozbíjení báboviček je pískoviště a ne internetové diskuze."
Prvně se zúčastníš internetové diskuze?

32

Odpovědět

+-HoNY-kdyby byl Zeman špatnej prezident tak ho nikdo nevolí..

06

Odpovědět

#oprava 4:42 Má být spíš 'Největší vlna uprchlíků v moderní historii'. Novověkem je obecně chápána doba zámořských objevů až po velké revoluce v Evropě. Viz učebnice dějepisu nebo Rise of Nations

20

Odpovědět

"V širším pojetí se však lze setkat i s vymezením 1492 až současnost, zahrnujíc tak moderní dějiny jako součást novověku. Historikové dávají často přednost pojmu raný novověk." (Wikipedie - Novověk). Když napíšu moderní historie, zkrátím to období, o kterém angličané mluví, když říkají "modern history", protože podle všeho je to pro ně období od zámořských objevů až po dnešek. Proto jsem tam nechala ten novověk.

20

Odpovědět

Acho jo. Více než šest milionů migrantů čeká v zemích kolem Středozemního moře na příjezd do Evropy, podle utajované německé vládní zprávy, která unikla do deníku Bild. Daší 3 miliony zadržuje Turecko. A šílená Merkelová jim chce umožnit legální přístup. Otřes!
http://www.epshark.cz/clanek/263/evropska-migracni-krize-dalsi-miliony-jsou-na-ceste

421

Odpovědět

Netahej nám sem, prosím, konspirační teorie a pofiderní weby. Kecy typu "utajovaná zpráva" a "tohle vám nikdo jiný neřekne" se dají také přeformulovat na "není to pravda".

395

Odpovědět

+XardassJo a doba pred Mnichovským diktátem byla taky konspirace, že? Je třeba pochopit, že jestli se to urychleně nezastaví, tak nás to všechny evropany semele a dojde k občanské válce mezi bílými a tmavým etnikem, ale to už bude bohužel pozdě...

01

Odpovědět

Příště si prosímtě alespoň zkontroluj, jestli to neni blbost. Je hodně jednoduchý tvrdit, že je informace pravdivá. protože je z novin, který si sám nemůžeš přeložit (soudím, že neumíš německy, jinak by sis to už zkontroloval).
Příště si dej alespoň chvilku času s ověřováním informací...
Nemyslim si, že je imigrační krize "dobrá", nebo alespoň "malý" problém, je to veliký závažný problém! Ale problémy se neřeší tím, že člověk věří lžím a manipulaci.

113

Odpovědět

Do jednej vrstvy natiahnuť elektrinu a bolo by po probléme. To nevideli jurský park?

185

Odpovědět

Mi to spíš připomíná World War Z

71

Odpovědět

+Morceme to zase pripomelo left for dead :D Left 4 Dead 2 Huge Zombie Attack!

21

Odpovědět

Takže u Maroka to funguje.
Stačí podobně jako Maroku ekonomicky pomáhat i Tunisu, Alžírsku, Egyptu a dalším zemím a máme po většinovém problému. My jim dáme prachy, případně i logistickou a další podporu a oni neřízenou migraci výrazně omezí.

Pak už jen stačí nějak stabilizovat Libyi a udělat to samé opatření. Jednoduché, možná levnější než péče o migranty na území EU a i bezpečnější pro země EU.

123

Odpovědět

Neblázni, za prachy nejspíše zlepší i infrastrukturu a tím se migrant dokáží po zemi pohybovat daleko rychleji... Chtělo by to vyhodit všechny mosty v jednotlivých zemích do vzduchu, zasypat průsmyky, propíchat všem autům pneu, více pohyblivých písků do každé domácnosti a vychovat novou generaci lidožravých panterů.

122

Odpovědět

+Pan racekAle to pak ta země nebude nasazovat své složky, aby zabránili migrantům v cestě k nám.

když jim pomůžeme, oni pomohou nám. Prostě klasický obchod...

40

Odpovědět

Vždyť říkali že když jich tam naběhne stovka, tak někdy pár z nich přeběhne. Představ si že jich bude tisíc, deset tisíc nebo sto tisíc. To už nebude jen 'pár šťastlivců'. A hlavně v Libyi máš občanskou válku jak řemen, která bude mnohem těžší na řešení než třeba Irák a to proto, že tam nežijí jen šíité, sunnité a pár křesťanů. V Libyi existuje tisíce různých kmenů a etnik, které držela pohromadě jen tvrdá ruka Kaddáfího. To už se mi zdá jednoduší slepit zpět Jugoslávii.
Spíš to chce hlavně zlepšit situaci odkaď jdou. Může se zažít třeba chytáním pašerákům, co v subsaharské Africe přesvědčují celé vesnice, aby utekly do Evropy.

20

Odpovědět

Já se obávám, že to až tak dobře nefunguje - je to pouze odsunutí našeho problému někam jinam. Ve chvíli, kdy počet imigrantů (ať už oprávněně prchajících před útiskem, nebo jen líných vychcánků), tak se ta země zhroutí a vznikne mnohem horší problém.

10

Odpovědět

A to jim jako toto rádoby výpalné bude platit pořád ? Sorry byt nejsem zastánce násilí, ale kdyby zastřelili pár nejagresivnějších narušitelů hranic a tím vyslali jasný signál do Afriky, že tohle Eu trpět nebude, tak by si dali pokoj... Jestli si dovolí útočit na ozbrojené složky a ty se nemohou bránit, tak je to jen přilévání oleje do ohně.. Stačí si vzít příklad z Izraele, tam by se snimi nikdo nemazlil.. Na co Eu stále čeká, opravdu netuším...

00

Odpovědět

Jsem si říkal, že se poučil a konečně rozumně pracuje se záběry a kamerou.... a pak v poslední třetině zase začal cpát hlavu do kamery. Jako chápu že sláva nepříjde sama, ale tenhle kluk beží štěstíčku naproti tak intenzivně, až to bolí.

Jinak díky za překlad, zajímavé video.

30

Odpovědět

mi to pripomenulo runnig bloger zo simon amstell- the carnage

00

Odpovědět

Kde berou pořád jídlo pití a jiné zdroje, když se měsíce roky snaží přelézt hranici a mezitím se schovávají v lesích?

340

Odpovědět

Krmí je lajky na facebooku

120

Odpovědět

Navíc když jim tam policie dělá čorka razie a čas od času je pošle na opačný kout země. Mají cool neroztrhané čisté oblečení na to že furt lezou přes ostnatý dráty a spí v lesích. Možná se vyfikli pro kameru.. Zvláštní...

141

Odpovědět

Bože, to je strašné... sú ako kobylky a vkuse sa vracajú... riešenie je jednoduché a prostriedky na to máme... sme v NATO... nech mi nikto nehovorí že nemáme zbrane... Je predsa logické, že keď sa niekto opakovane snaží porušiť zákon, tak je to zločinec.... Šup pám, bum bum, a znova nabiť... problém vyriešený.. už by znovu neriskovali :)

1417

Odpovědět

Zbytecny plytvani, stacilo by vybudovat pracovni tabory(15-18hodin prace v kuse, minimalni potravinove davky) a problem by se vyresil. A kdyz by dosly tahle "pracovni sila" tak tam muzem poslat treba soudruhy z neziskovek a podobnou pakaz

317

Odpovědět

+The GGCo takhle nabídnout azyl + zajištěnou práci jen těm kteří donesou v pytli 3 hlavy svých spolumigrantů. Kdo dodá aspoň jednu špatnou hlavu bude nabodnut na kůl mezi onou barierou plotů. Ty co dostanou azyl nejspíš ubije zbytek radikálnějších migrantů v Evropě při dobře zvolené propagandě. Problém solve.

313

Odpovědět

Fakt super riešenia. Nechapem prečo sa ludia čo sa venuju migracii nepozru na komentare na videacesky. Alebo prečo sa samy neangazujete v rieseni tychto problemov, ale lento tu takto pisete. Mrhanie potencialom a casom.

111

Odpovědět

+dddSamozřejmě, od toho tu komentáře na VideaČesky jsou ne? Aby špičky v jednotlivých oborech a celkově největší mozky 21. století hledali řešení jednotlivých krizí a napsali svá stanoviska. Prezident si pak vyhradí každý den vždy 15 min během záchodové směny a má hned řešení čehokoliv na dlani. Podá nejvíce opalcované řešení vládě a ta se pak roky hádá dokud neuhodnou na jaké číslo myslel jeho věrný ovčák. Pokud se číslo shoduje s palci pod komentářem. Heureka, máme nový zákon... Cha ještě si to pořád pamatuji z občanky, jako by to bylo loňské předvčerejší.

101

Odpovědět

Aky zmysel ma riesit jednotlivcov, ked je na hovno cely system ? Napriklad, kazdy u nas nadava na ciganov v osadach, ale keby ciganske deti mali normalne vzdelanie a chodili pravidelne do skoly, tak by z nich nieco aj bolo. Ale kedze ich rodicia su opice tak sa to generacne toci stale dokola... monkey see, monkey do.

110

Odpovědět

+....Navrhuji převýchovné tábory smr-, ehm chci říct radosti. A když ani to nepomůže, obávám se, budeme muset přistoupit k razantnějšímu řešení. Čas vyjednávání je již u konce. Zahájíme opravdu masivní letákovou kampaň.

40

Odpovědět

+pav1"Má to jedinou nevýhodu, zkratka je KLITORIS" ? :-D

60

Odpovědět

+pav1O akých táboroch to meliete? :) Nieje dôvod budovať čokoľvek pre zločinca, ktorý nieje občan a je tu nelegálne :) Proste im treba zabrániť vo vstupe a to je jednoduché. EU má obrovské vojenské kapacity, nieje v tom najmenší problém. Rovnako tak, nieje ani najmenšia vôľa :)
Keď na hraniciach zbadajú ťažkú techniku a realnu skúsenosť s touto technikou, tak nikoho ani nenapadne riskovať. Tzn. že prestanú prekračovať nelegalne hranice a navyše prestanú umierať pri pokuse o prekročenie hraníc... Vďaka pseudohumanistom, čísla migrantov narastajú a narastá aj ich úmrtie pri prekračovaní hraníc... Tomu sa dá zabrániť, nasadením armády... Jednoduché, humánne, efektívne riešenie :) Ďaleko humánnejšie, ako je to na aktuálny marxistický spôsob veľactenej EU...

35

Odpovědět

+ehmAle napadne. Nejednodussi reseni je posbirat, ty co pujde vytezit na nahradni organy, zbytek do pracovnich taboru. Zejmena pokud jsou mezi nimi i deti, techto organu je nedostatek, navic vzhledem k nizkemu veku by mohli mit vetsinu organu na pouzitelne urovni. Zavedte tohle a je po problemu, navic jako bonus budeme mit vcelku velkou zasobarnu nahradnich organu + levnou pracovni silu. Moje varianta pocita i s temi co uz nemohou pracovat a nedaji se vytezit na nahradni dily. Tyto subjekty muzeme pouzit pri testovani ruznych experimentalnich leku.... popr. jako levny zdroj potravy pro pracovni tabory

15

Odpovědět

+The GGLíbí se mi tvá die Idee

00

Odpovědět

+The GGs takýmito názormi by si sa mal liečiť kamarát :)

01

Odpovědět

+The GGMozno by to tak aj bolo, keby Hitler vyhral.

01

Odpovědět

+The GGvy ste mal kandidovat za presidenta, pane

12

Odpovědět

Ja si pamatam ako za cias CeskoSlovenska bol zakon ze ked si chcel slobodne odist z krajiny (a druha krajina ani len neprotestovala ze im chces prekrocit hranicu), tak VLASTNY! na teba postvali psa aby ta ZABIL!

TY K*O*K*O*T!

00
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK