96 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:1 984
Počet zobrazení:17 846

Dnešní duální titulky budou krátké. Uvidíte krátkou reklamu z Nového Zélandu podobnou kampani Nemyslíš, zaplatíš. Slovníček: mate - kámo, chlape (používáno hlavně v Austrálii, Británii a na Novém Zélandu) pull out - vyjet

Komentáře (68)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

To je skvělý důkaz opaku o tomhle..
"Neboj se, já si na silnici dávám pozor" - To je sice moc krásné, avšak nemůžete ručit za všechny, takže.. Musíte dávat pozor Vy, ale musíte dávat pozor i za ostatní, co jezdí okolo Vás..

70

Odpovědět

Každý řidič si myslí že je lepší, než průměrný řidič.

271

Odpovědět

Na silnici musíte brát v potaz že každý řidič je Idiot včetně vás.

1222

Odpovědět

nejhorší na tom je, že situace na silnicích ovlivníte jen ze své strany, to že je někdo idiot prostě neovlivníte a ten do vás může napálit :/

252

Odpovědět

Právě, že se to dá ovlivnit, pokud jedete pomaleji a dáváte pozor. Já už kolikrát díky pomalejší a klidnější jízdě zamezil havárii, protože nějaký jouda najednou dupnul na brzdu, nedával blinkr a prostě zabočil těsně předemnou, takže jsem nevěděl, že mu mám dát přednost, když to vypadalo, že pojede rovně. A takových situací je spousta. Stejně tak lidé často jezdí blízko za zadkem, kdy pak nestačí ubrzdit, nebo se strašně ženou, aby předjeli to jedno auto, a pak druhé a jsou tam kde potřebují o 5-10 minut dřív. Za to to nestojí.

172

Odpovědět

Já opravdu nemám rád takové ty násilně emoční manipulátory. Tohle video nepoužívá skoro žádný trik, reálná situace, reální lidé. Jasně podaná informace. Klobou dolu, hezky udělané.

1492

Odpovědět

Jojo, když jezdím, musím myslet za všechny okolo sebe. Předvídat. Dělá to jen málokdo. Jinak individuální automobilová doprava je na dnešní dobu a stav civilizace něco neskutečně nesystémového. Lidi s tím rizikem ale souhlasí, a tak není síla, která by automobilismus zastavila. Do té scénky by faktor té "veřejné objednávky hrátek s čerty" měl vstoupit. Něco ve smyslu: Pardon pane, nedával jsem sice pozor, jo, jasně jel jsem moc rychle, ale to přece všichni víme, že se to dělá, a na to riziko všichni přistupujeme - i vy drahý pane. Individuální doprava je přerostlá fáze ruské rulety, na kterou se hromadně přistoupilo. Je to špatně! Auto je symbolem osobnosti mnoha prázdných osobností, které řídí dnešní svět. Pro stamiliony chlapů je auto skoro všechno. To video řeší následky, nezabývá se příčinou.

1310

Odpovědět

Ano! Teleport do každé rodiny!

211

Odpovědět

+Moggs:-) Reakce je to vtipná, ale také mylná - individuální automobilová doprava, myšleno její dnešní stav, není jediné realistické řešení problému přepravy.

Nepropaguji nějaké konkrétní řešení. Nicméně primárním zdrojem úvah pro jakékoli systémové řešení problému přepravy by měla být otázka: Nebylo by elegantnější řešení problému přepravy, organizovat systém tak, aby bylo osob i věcí přepravováno co nejméně?

I na tomhle videu je totiž vidět že nás to stojí mnohem víc než si připouštíme. Není to tak bezstarostná záležitost jak se nás reklamy výrobců aut snaží přesvědčit. Jsou to opravdu "hrátky s čertem". Měli bychom si toho být vědomi. Každý komu to není lhostejné může začít u sebe třeba otázkou: Opravdu dnes musím jet někam autem? Nešlo by to vyřešit jinak? A když to nejde bez auta co takhle kdybych aspoň spojil dvě cesty v jednu. Všechno se počítá. Ušetřím čas, ušetřím peníze, snížím riziko že se něco stane mě nebo někomu jinému

75

Odpovědět

Je na každém znás jak budeme jezdit.Pokud člověk předpovídá a počítá se vším co by se mu mohlo stát má reálnou šanci,že se dostane z bodu A do bodu B bez nehody.Chce to jen u toho řízení přemýšlet a dávat pozor,kdyby to dělal každý nemuselo by být ročně tolik úmrtí.

42

Odpovědět

No tak ono nejjednodušší systémové řešení je dost nasnadě - práce z domova... akorát to asi povede k zásadní asocializaci společnosti, ale ono nám za pár let stejně nic jiného nezbyde...

10

Odpovědět

OT : Opět Jordan v akci :D http://www.youtube.com/watch?v=lWctcNBs2qQ

54

Odpovědět

Konečně zas jednou něco dobrýho na TOPce. Přestože ty až moc emoční varování nemám rád, toto mi přišlo v přesně takový jak by to mělo vypadat

221

Odpovědět

Je zvláštní, kolik lidí tu hledá výmluvy. Ale přesně na to upozorňuje to video - při střetu dvou aut ve stokilometrové rychlosti vám prostě žádné výmluvy nepomůžou. Je úplně jedno, na čí straně je spravedlnost, prostě ste tuhý a reklamujte si to třeba v pekle! A i kdyby řidič byl sebevětší mamlas, tak v 50 km/h napáchá rozhodně menší škody, než ve 100 km/h. Takže ty hemzy o tom, že se dá jezdit rychle a přitom bezpečně, mě neskutečně s***u!

Pardon za výlev, tohle video si ho nezaslouží, protože je vážně dobré, ale zdejší diskutující... někdy škoda mluvit.

15811

Odpovědět

Neomlouvej se. Výmluvy vymýšlejí většinou ti, kteří v životě neviděli následky nehod. Jen se pak o to více diví, když někomu v jejich okolí jeho superschopnosti (čti štěstí) najednou vypoví službu a to je pak naRIPováno všude kam se podíváš. Je totiž jednodušší vyjádřit někomu soustrast, než s ním ještě promluvit když je čas nebo se nad sebou samým trochu zamyslet.
Člověku by to bylo i jedno - ať si blbci jezdí jak chtějí, ale naneštěstí to zpravidla odnese i někdo jinej.

311

Odpovědět

JJ. Loni jsem přijel asi třetí k podobný nehodě, Suv odbočovalo z hlavní doleva a rovně jel v protisměru motorkář(asi rychleji než 90, nicméně řidič ho určitě přehlédl)... Nějakou chvíli saniťáci motorkáře rozdejchávali, ale spíš proformu. Přesně -minimálně jemu bylo úplně jedno, kdo za to mohl.

60

Odpovědět

A ve 25 km/h napáchá ještě míň škod a když půjde pěšky, tak pravděpodobně nenapáchá škodu žádnou. To je snad každýmu jasný, že míra rizika roste s rychlostí. Otázka je, jaká rychlost je ta správná. Pokud si myslíte, že je to ta předpisová, tak si asi rozumět nebudeme. Někde se holt dá mezi městy jet 110 km/h, někde sotva 70 km/h, deal with it.

915

Odpovědět

Ony jsou ještě vyšší zákony, než dopravní předpisy, a to fyzikální a fyziologické. Podle těch je pravděpodobné (při správném zafungování bezpečnostních systémů) přežít v autě čelní náraz v rychlosti do 70 km/h a boční náraz v rychlosti do 50 km/h. Při vyšších rychlostech je přežití velký zázrak. Pokud jde o chodce, tak polovině z nich celkem stačí, když je auto převálcuje rychlostí 50 km/h.

40

Odpovědět

Takže všichni budeme jezdit raději 50km/h na dalnici, silnici atd, aby se nikomu nic nestalo, nebo raději budeme jezdit na koni ne? a nebo proč vlastně nechodit jen pěšky...
Hovada na silnici jsou a budou a je fuk jestli jede 50 nebo 100, vždycky se najde někdo, kdo na tý STOPce /přechodu pro chodce nezastaví a nerozhlídne se.

11

Odpovědět

Kdyby jel ten chlápek ještě rychleji tak by se vyhnuli. ZRYCHLETE!

15742

Odpovědět

Nebo kdyby nestal na stopce a projel to. Don't stop!

397

Odpovědět

No jasně, však i kdyby jel pomaleji, co ;)?

53

Odpovědět

Inu... Po nikom nelze spravedlivě požadovat aby předpokládal protiprávní jednání ostatních. Takže pokud by se prokázalo, že kdyby ten chlapík jel maximální povolenou rychlostí, tak by se ten druhý stihl zařadit a ani by ho neomezil v jízdě, tak by to byla vina toho co jel moc rychle. Zvlášť takhle na dálku, když jede to auto ještě proti tobě, se jeho rychlost blbě odhaduje, tak předpokládáš.

Rafinovanější by to bylo, kdyby bylo všeobecně či místně známo, že se v tom místě jezdí rychle, či by dokonce to místo bylo známo jako křižovatka smrti. To by na toho odbočujícího kladlo o něco větší nároky na opatrnost.

To je ale poměrně jedno. Hřbitovy jsou plný těch co měli přednost. Vzhledem k tomu, že 90% řidičů se považuje za řidiče nadprůměrné, tak je velmi snadné narazit na někoho kdo se kapánek přecenil.

Nicméně, není kam spěchat.

812

Odpovědět

Po nikom to sice požadovat nejde, ale po sobě by to člověk požadovat měl. Ohledně odhadování rychlosti: ano, blbě se odhaduje, proto mě v autoškole učili, že nezáleží na rychlosti, ale na vzdálenosti...

Druhý odstavec podle mého není pravda, málokdo si řekne: "Blížím se k té nebezpečné křižovatce, dám si víc bacha.". Asi je to hodně způsobeno tím, o čem píšeš ve třetím odstavci, tedy přeceněním.

Ale jinak s Tebou v podstatě souhlasím: Není kam spěchat.

72

Odpovědět

+chucicTo byl spíš takový něžný právní rozbor než názor.

Právě když odhaduješ na základě vzdálenosti, tak to že ten člověk jede o 30 km/h rychleji než by měl, není tvoje vina. Kdyby tak nejel, tak to stihneš.

Ten druhý odstavec směřuje na to, že protiprávní jednání ostatních předpokládat nemůže, ale pokud existují takovéhle objektivní náznaky, tak je zas nevhodné je ignorovat.

42

Odpovědět

Dovoluji si (zřejmě s kolegou :) ) souhlasit jenom z části. Ten "rychle jedoucí" měl na tachometru cca 113 km v hodině, což znamená, že jel ve skutečnosti cca 103 - 107 km v hodině, místo předpokládaných 90 (v případě, že to není v SRN, kde by to mohlo být 100). To je tak zanedbatelná odchylka, že jen ztěží dovodíme kauzální nexus, mezi tou rychlou jízdou a tou nehodou. Taky bychom mohli říct, kdyby měl lepší brzdy, rychlejší reakce, tak by se to nestalo...
Se závěrem souhlasím - hřbitovy plný lidí, co nic nezavinili...

11

Odpovědět

+OndraKNa Novém Zélandu měří rychlost s největší pravděpodobností v mílích za hodinu stejně, jako v GB (a taky tam jezdí vlevo). Má-li tedy na tachometru hodnotu cca 105, jede rychlostí cca 170 km/h.

00

Odpovědět

Je uplne jedno jakou jede rychlosti i kdyby jel 70 pravdepodobne by toho kretena co mu tam vjede bocnim narazem sesrotoval. To ze to hraje se synem na city nic nezmeni.

1629

Odpovědět

to byl fofr :)

16

Odpovědět

JESTE ZE SI NEDAL PASY JINAK BY MOZNA MEL I SANCI!

129

Odpovědět

Ty zrůdo!

710

Odpovědět

V prvnim zaberu pasy ma.

11

Odpovědět

Všichni zúčastnění pásy mají a tenhle komentář vůbec nechápu...

60

Odpovědět

Mari, Vyhul MiHul
skutecne pasy nema, jak se sedne zpatky tak si je nezapne a bez problemu odleti... a ze je ma za jizdy ale pri bouracce uz ne zrovna platne není :D

20

Odpovědět

+TomzrPROTOZE JE REKLAMA NA ODEPNUTE PASY PRI BOURANI!
PROC TO VUBEC MUSIM RESIT JA?! ZLOPANE KDE SES?! TODLE JE TVOJE PRACE, OKAMZITE NAKLUSEJ A ZACNI MAKAT!

29

Odpovědět

+TomzrNo možná blbě koukám, ale připadá mi, že zapnutý pás má (přinejmenším jak se ohlédne dozadu na kluka) a pak se při tom bočním nárazu prostě vyvlékne. Tak nevim... Každopádně při simulaci asi nejde všechno nahrát úplně přesně a už jsem viděla i horší střihové chyby

32

Odpovědět

Podle mě, rozhodně silnější než nějaká krvavá autonehoda, kterou hodně dávno vysílali v televizi.

673

Další