#7 Oblouky12 principů animace

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 3
89 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:15
Počet zobrazení:982
Další video ze série o principech animace. Všimli jste si, co pohyby živých bytostí odlišuje od pohybů robotů? Mechanicky dokonalé pohyby nahrazujeme kruhovitými pohyby následujícími trajektorii oblouku.

Přepis titulků

Toto video vychází z 12 principů animace podle Franka Thomase a Ollieho Johnstona. Sedmý princip animace se nazývá „oblouky“. Jen málo organismů je schopno mechanicky dokonalých pohybů. Pohyby většiny živých bytostí jsou kruhovité, mají podobu oblouků. Představte si, že toto jsou hlavní pozice a máte doplnit mezifáze. Vyplnit prostor mezi nimi stačit nebude, vypadalo by to příliš mechanicky.

Míč musí udělat oblouk. Nezapomeňte na pomalý nájezd a dojezd způsobené gravitací. U 3D a pohyblivé grafiky toho dosáhneme, když pohyb na ose X zůstane konstantní, ale pohybu na ose Y dodáme pomalý nájezd a dojezd. Tím míč získá oblouk. Teď se podívejte na otočení hlavy. Vypadá nudně, přímočaře, ale když přidáme oblouk, bude to najednou živější.

Opomenutí oblouku může vést ke zjevným chybám. Například vytvoříte mezifázi tohoto pohybu takto, čímž předmět zmenšíte. Když si přikreslíme oblouk, bude se nám animovat mnohem snáz a bude to realističtější. Oblouk můžete přidat k pohybům postav. K postavě dopadající na zem. Dopadne obloukovitě.

Tahle postava šokovaně zareaguje, její tělo a ruce můžou udělat oblouk. Tato postava dělá krok. Její tělo se může před dalším krokem pohybovat obloukem nahoru a dolů. Tahle postava vykopává, tak ať ta akce pokračuje v oblouku. U velmi rychlých pohybů můžete oblouk přidat v podobě šmouhy. Oblouk nakreslete mezi počáteční a koncovou pozici a vyplňte ho barvou toho předmětu. Může být průhledný nebo ke konci pohybu narušený.

To byly oblouky. Příště se podíváme na sekundární akci. Díky za zhlédnutí a těším se příště. Překlad: ElTigre www.videacesky.cz

Komentáře (1)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

cuc diky

00