Aziz Ansari u Conana O'Briena

Thumbnail play icon
93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:660
Počet zobrazení:8 238

Dnes jsem si pro vás připravil překlad Conanova rozhovoru s pro většinu z vás zřejmě naprosto neznámým Azizem Ansarim. Jedná se o poměrně známého amerického komika a herce s indickými kořeny, který si získal v poslední době popularitu i díky svému stand-up vystoupení s názvem Dangerously Delicious, které nabízí za pouhých 5 dolarů ke stažení přímo na svém oficiálním webu. Dále ho můžete znát i jako Toma Haverforda z výborného komediálního seriálu Parks and Recreation, který vysílá aktuálně již 5. rokem americká televizní stanice NBC a který považuji za nejlepší komediální seriál posledních několika let (ano, viděl jsem i Community ;-)). V dnešním rozhovoru se s vámi Aziz nejdříve podělí o svůj netradiční, ale poměrně výstižný pohled na manželství a poté vám vylíčí své zkušenosti se šikanou. Příjemnou zábavu!

Přepis titulků

Ty vystupuješ po celém světě, znají tě všude a teď jsi vystupoval i v Austrálii, že ano? Jo, měl jsem tam před pár týdny turné. Objel jsem Melbourne, Sydney, Brisbane. Byla to sranda. - Bylo to příjemný? Fajn lidi? - Jo. Maj tam dost zajímavej slang. Hodně se mi líbilo slůvko h*vnobudka. Když je něco špatný, řeknou: "Ani tam nechoď, je to h*vnobudka." - Takhle říkají něčemu, co se jim nelíbí?

- Jo. - Jo, h*vnobudka znamená kadibudka. - Jo. - A jedna ženská říkala... Jo. To nám vůbec nedošlo. - Mohli byste si myslet... - Co jinýho by to mohlo bejt? Třeba ptačí budka, co stojí za h*vno. - Nebo budka, co je vyrobená z h*ven. - Přesně. Vidíte. - Chtěl jsem to ujasnit. - Dobře jsi udělal. Ale takhle to tam lidi používaj.

A pak jedna ženská říkala: "Je úžasnej. Hotová h*vnobudka." A to mi přišlo divný. To byl ten chlap tak tlustej, že by se do něj vešel záchod... a mohla by na něj ven chodit? Je to matoucí, matoucí. Máš úspěšnou kariéru, dobře se ti vede, ale co tvůj osobní život? Jak jsi na tom? Dobře, jsem svobodnej chlap, nemám manželku ani caparty. Všichni mí kámoši lezou do chomoutu, což mi přijde divný.

Ta představa se ti nelíbí? Já ti nevím. Jsou to lidi v mým věku, a kolikrát se ani pořádně neznaj. Jsou spolu třeba jen rok a půl. Dokážete někoho za rok a půl doopravdy poznat a zjistit, jestli s ním chcete zůstat až do konce života? Rok a půl mám třeba svetr a pak si řeknu: "Co to tady ku*va dělá?" "Jak jsem si ho mohl chtít nechat navždy?" Takže podle tebe by se lidi před manželstvím měli znát dýl?

Asi jo. Je to prostě děsivá představa. Chystáš se říct, že s tím člověkem strávíš zbytek života. To je síla. Prostě nevím. Na manželství se mi nejvíc líbí žádost o ruku. To je fascinující, protože je to chvíle, kterou změníš sobě i milované osobě navždy život. Může to bejt ta nejúžasnější a nejromantičtější chvíle v životě. Taková příležitost se jen tak nenaskytne, ale žádost o ruku je výjimka.

- Ty sám jseš ženatej. - Jo. Čím jsi udělal ze žádosti o ruku tu nejvýjimečnější chvíli ze všech? Řekl jsem manažerovi, ať jí zavolá. Ne. - Ne, teď vážně... Co prosím? - Jak to proběhlo? Tehdy jsem byl v Connecticutu a s manželkou... s tou současnou... S manželkou jsme si vyšli do přírody, měl jsem nachystanej prsten a prostě jsem se jí zeptal.

- Kde v Connecticutu to bylo? - Zacházíš nějak moc do hloubky. Vyjeli jsme si do jednoho penzionu na víkend. Byli jsme spolu a já dělal jakože nic. Začala se nudit a ptala se, jestli nezajdeme do kina. Tak říkám, že můžem do kina nebo se můžem vzít a ona... Měl jsem prsten. Prsten byl připraven do akce. Zní to, jako byste byli někde na samotě a ona se bála, že ji zabiješ. Přesně tak to bylo.

Stmívalo se a já zařval: "Vezmeš si mě!" "Nebo tě nechám tady v polích!" To byl plán B. - Vražda. - Plán B... - Zní to hezky. - Jo, bylo to fajn. Při žádosti o ruku by měl člověk udělat něco netradičního, protože žádáš od té ženy šílenou věc, i když ti to šílený nepřijde. Všichni víme, co je to manželství, ale představ si, že by neexistovalo.

Jseš chlap a žádáš ženskou o ruku. Představ si ten rozhovor. "Hele, víš, jak spolu poslední dobou trávíme čas a děláme všechno spolu?" "Jo, jo. Jasně." "Chci to dělat dál, dokud neumřeš." "Cože?" Jo. "Chci s tebou trávit čas, dokud jeden z nás neumře." "Nasaď si prsten, ať ostatní vědí, že jsme se dohodli."

"Kdo to k nám jde?" "To je kněz." "Musíš před Bohem přísahat, že z toho nevycouváš." Přesně takhle to bylo s mou manželkou.

Komentáře (36)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Parks and recreation vibe :)

00

Odpovědět

LOL tak to je super :D

00

Odpovědět

jeden z nejlepších rozhovorů CONANA tady na videacesky :)

10

Odpovědět

Chtěl bych poprosit o přeložení tohohle interview
http://www.youtube.com/watch?v=csjGthvXjY4&feature=related
Děkuju

200

Odpovědět

Chtěl jsem, ale nikde není k sehnání první část. ;-)

200

Odpovědět

Dilina se píše s měkkým i.

197

Odpovědět

"Hele, víš jak spolu v poslední době trávíme čas a děláme všechno spolu? Chci to dělat dál dokud neumřem."
Náhodou, to vůbec není blbý. Takhle přesně jednou holku požádám o ruku. :D

230

Odpovědět

Výborný názory na manželství- mělo by se zakázat zákonem a bylo by na světě o dost líp

1839

Odpovědět

Jeden z těch, které je radost mít v talk show. Iniciativní, zábavný, v tomhle případě má i podobné názory jako já, co víc si přát, díky VČ!

202

Odpovědět

omg lidi, trochu rasismu do té sucharské korektnosti, žlutí taky nadávaj na cikány, ale to nikomu nevadí

1827

Odpovědět

Nehrál náhodou ve Scrubs jednoho praktikanta?

224

Odpovědět

Aaaaaaaaaaaaaaaaa, máš u mě sto piv, mně furt tak strašně hrabalo v hlavě, proč mně je povědomej. A teď díky tobě mně to docvaklo, samozřejmě, že tam hrál, takovýho namachrovanýho praktikanta..:-)

210

Odpovědět

Já ho znám spíš z Dostaň to tam 2010 , Komici 2009 , 30 minut nebo méně 2011 , Zevlovat a prudit 2009 moc dobrý filmy :D

194

Odpovědět

Já děkuju za překlad.
Vůbec jsem snad o něm neslyšel, i když jsem ho možná někde zahlídnul, ale budu s ním muset něco zkouknout. Je zábavnej a skvěle vypráví příběhy.

190

Odpovědět

Tohle je šikana? Jej, tak co bylo potom to, když jsme se o přestávce rvali jak psi? Vždycky tak čtyři na jednoho. Rozlámaný pastelky, vylitý jogurty v batohu, připínáčky na židli, flusanec do pití, žvýkačka do vlasů... a když se to řeklo, tak ještě poznámka za žalování :D.

1947

Odpovědět

to co popisuješ není vůbec normální, naopak pro cikánskou a jinou neslušnou komunitu naopak je

2113

Odpovědět

Zdravím, chtěl jsem se zeptat jestli by mi někdo mohl vysvětlit to, co znamenají ty čísla a pismeno C u těch pořadů a seriálů ? :) Například
Conan - Weeknights 11/10c
TBBT - Thursdays 8/7c
Děkuju za odpověď, jinak super díl ! :)

200

Odpovědět

11 hodin Eastern time, 10 hodin Central time

191

Odpovědět

Pro vysvětlení tady máš časový pásma USA:
http://www.planetware.com/i/map/US/usa-time-zones-map.jpg

190

Odpovědět

Nebylo by lepší přeložit Wendy's jako třeba KFC nebo McDonald's než prostě jen fast food?

197

Odpovědět

O Mekáči jsem přemejšlel, ale už vidím zas ty komentáře, jak to není Mekáč ale Wendy's. Myslím, že v tomhle případě to obecnější "fast food" ničemu nevadí. ;-)

202

Odpovědět

+BugHer0Právě mi přišlo přesnější to KFC/McDs, protože mluví o konkrétním podniku, ale souhlasím, je to nepodstatné.

195

Odpovědět

+BugHer0*konkrétní značce

193

Odpovědět

+BugHer0Mně to přesnější nepřijde, když třeba KFC dělá jen věci z kuřete. Použil jsem obecnější označení, do kterýho patří i zmíněný Wendy's.

191

Odpovědět

Jednou jsem viděl dokument o novodobých gladiátorech - ultimátní souboje, kde se nesmí jen kopat do rozkroku a tam tomu "típnutí" říkali vypnutí ;)

183

Další