87 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:614
Počet zobrazení:12 134
V médiích jste se již možná doslechli, že nejlépe placený herec v televizi, Charlie Sheen, byl vyhozen ze seriálu Dva a půl chlapa za své drogové a alkoholové excesy a za drsné urážky producenta seriálu Chucka Lorreho. Jméno Charlieho Sheena ve spojení s výroky, jako jsou "Winning!" či "Tiger blood", se na Internetu začalo masivně skloňovat, a my jsme tak od začátku března mohli být svědky několika sestřihaných videí se záběry z různých rozhovorů, z nichž jedno, konkrétně tedy písničku s Charlieho mottem "Winning!", u nás na webu již máme. Nyní vám však přinášíme rozhovor, který odvysílala televize ABC v pořadu 20/20, kde se Charlie vyjadřuje ke svému osudovému drogovému večírku a celkově ke svému nynějšímu stylu života.

Zdroj: http://www.abc.com

Přepis titulků

Doopravdy vám chtěl dokázat, že je teď čistý. Ano, ještě jednou dobré ráno, Georgi. Tvrdí, že teď na žádné droze není, ale o jeho předešlém užívání drog jsme mluvili široce. Charlie Sheen nebyl nikdy otevřenější a nijak se nevymlouvá. Dokonce se s námi podělil o pár věcí, které se staly minulý měsíc v noci, kdy byl převezen do nemocnice po večírku plném drog a pornohvězd. Váš vztek a vaše nenávist se lidem jeví jako nevyzpytatelný. - Vášeň, všechno je to vášeň.

- Tak tedy vaše vášeň se lidem jeví jako nevyzpytatelná. Jen na 5 vteřin byste si půjčila můj mozek a křičela byste: "Tohle nezvládám, ty vole! Odpojte toho neřáda." Protože maká takovým způsobem, který... Co já vím, který třeba ani není součástí této pozemské sféry. Domnívám se, že kvůli některým vašim činům si lidé myslí, že je s vámi něco v nepořádku. To...

to se mnou popravdě nemá nic společného. Jsou, předpokládám, odkázáni na to, co jim je předkládáno, jelikož musí. - Jste snad nějaká doktorka? - Říká se, že jste bipolární. Ty jo, a co to znamená? Asi to, že jste na obou koncích spektra. Páni. A co pak? Jak mě vyléčit? Léky? Udělat ze mě normálního člověka? Na to zapomeňte. Jsem možná tak bi-výherní. Výhra tady, výhra tam.

Tak to je. Jestli jsem bipolární, neměl bych se občas svíjet v koutě a fňukat stylem "Bože, za všechno může moje máma"? Sklapni. Sklapni už. Přenes se přes to. Snažily se vás už někdy zkontaktovat nějaké celebrity? Dost významné celebrity jako Sean Penn, Mel Gibson nebo Colin Farrell a prostě známé osobnosti, které mi nebudou říkat, co mám dělat. - Kdo vám dal nejlepší radu? - Nikdo mi žádnou radu nedal a v tom je právě ta skvělá rada.

Je to prostě láska. A tak, víte... Už jen vidět... Často vidíte "Neznámé číslo", ale občas se vám přes displej prožene obrovské pohyblivé jméno, - a vy si řeknete: "Výhra!" - Kdy jste naposledy užil? Jak užil... Používám totiž mixér, vysavač, používám... Třeba domácí spotřebiče. Myslíte, kdy jsem naposledy požil drogy? - Ano, kdy jste naposledy požil drogy.

- "Požil" zní jako nějaký hloupý termín Anonymních alkoholiků. Už si nevzpomínám. - Nevzpomínám si. - Před týdnem? - Před dvěma týdny? - Asi tak před měsícem, šesti týdny, nevím. Bylo to pár dní před tím, než se přivalili kravaťáci a řekli: "Změňte to, všechno to změňte. Rušíme vás." Povězte mi o vaší poslední zkušenosti s drogami. Když jsem si naposledy vzal drogy, bylo toho snad víc, než by byl kdokoliv schopný vůbec přežít.

O jakém množství se asi bavíme? Tak to nevím, pálil jsem tam asi 7 gramů cracku, protože takhle prostě válím. Znám jen jednu rychlost - do toho! Jak jste to přežil? Jsem to prostě já. Jsem prostě jiný. Mám jinou povahu, jiný mozek, jiné srdce, jinou... Mám prostě tygří krev.

Nebojíte se, že po užití takového množství zemřete? Umírání je pro tupce. - Ale vždyť jste jen člověk. - Existují jisté směsi, od kterých si držím odstup, protože to bývá obvykle kámen úrazu a na to mám moc rozumu. Je mi líto lidí, kterým se to stalo, ale měli si nejdřív přečíst instrukce, než na tu párty dorazili. Takže vy máte vytyčenou strategii, jak brát drogy? Mám akorát pár pravidel, ne strategii.

Jste teď čistý. - Jistě. - Je vám takhle lépe? Jste čistý a žijete se svými dětmi. - Je to lepší, než když jste bral drogy? - Není to lepší, je to dokonalé. To se vůbec nedá srovnávat. Dvě naprosto odlišné reality. Každá má něco do sebe, ale to, co prožívám teď, je naprostým... mým středem zájmu, je to vzrušující. Prostě vzrušující, vrátil jsem se na své místo. Lidé se to snaží pojmenovat, dělají z toho vědu, snaží se to normalizovat, normalizovat, udělat z toho hloupou a nudnou věc a...

to beru, ale u mě je to... Prostě odpověď na vyšší poslání, které se událo v mžiku oka a mám z toho neuvěřitelnou radost. - Nemáte strach, že do toho znovu spadnete? - Ne. - Proč? - Protože prostě nespadnu. Tečka, konec. - Ale jak to víte? - Mrknutím oka jsem si vyléčil mozek. Každý tu sílu má. Všichni přeci slyší: "Stačí jen odhodlání."

"Stačí jen odhodlání." Nedokážu to. Nike slogan vám neříká, ať to akorát zkusíte. No tak jo. Zkus to. Ne, prostě to udělej. Ale vy milujete večírky. Co se na nich dá nemilovat? Měla jste vidět, jak jsem pařil, byl to nářez. Moje jízda udělala z chlápků, jako je Sinatra, Flynn, Jagger, Richards, bezruké děti se skleslýma očima.

Když se poohlédnete na svůj poslední styk s drogami, jste sám ze sebe znechucen a říkáte si, jak jste to mohl udělat? Jsem hrdý na to, co jsem stvořil. Byl to hukot. Vy jste hrdý na ten okamžik večírku? - No samozřejmě, proč bych nebyl? - A proč byste byl? Protože jsem lidi vystavil kouzlu. Vystavil jsem je něčemu, čeho ve svých nudných životech nikdy nebudou svědky. Dopřál jsem jim to.

Já na ně třeba zítra zapomenu, ale oni s tou vzpomínkou budou žít navždy a to je prostě dar. Jedna z těch žen říkala, že měla strach z předávkování. - Jedna z žen, co tu byla. - A co já s tím mám společného? Vzal jste je na ten večírek. Já prostě... S tím nemám nic společného, to je už její starost. A jestli se předávkuje, může mi jí být akorát líto. Říkáte, že máte rád ten pocit a vzrušení, když jste pod vlivem drog.

Už ne. Po chvíli mě to k smrti nudilo a řekl jsem si: "Fajn, zkusíme něco jinýho." Jak si můžeme být jistí, že zůstanete čistý? Vzhledem k vaší historii. Nezajímá mě, v co věří lidé, ale to, v co věřím já, a já věřím v pravdu. A tím se také řídím. Charlie Sheen nakonec u sebe doma podstoupil drogový test. Testem moči prošel, ale nechal si udělat i obsáhlejší krevní test, který by zjistil, jestli nebral ještě nějaké jiné drogy.

Překlad: bakeLit www.videacesky.cz

Komentáře (132)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

nefunguje

10

Odpovědět

+roman92Díky za upozornění, video má bohužel zakázen embed mód, takže už u nás na webu asi nebude dostupné.

00

Odpovědět

To je arogantní blbeček. Pěknej looser a ještě si myslí jak je skvělej. Nerozebíral bych to, prostě ať si dělá co chce, troska.

2351

Odpovědět

Prvně se laskavě nauč pořádně anglická slova než je začneš používat, a Charlie Sheen je osobnost, a jak řekl sám, on je úplně někde jinde než jsi ty a je mu jedno, co si ty, o kterém v živitě neslyšel a ani netuší že existuješ, o něm myslíš.

701

Odpovědět

To Pan_Filuta: Asi spis zalezi na tom ktere drogy. V dnesni dobe se haze vse do jednoho pytle pod nazvem drogy. Mame tady pervitin, kokain, extazy a pak tady mame marihuanu a alkohol. Uz jsem videl lidi pod vlivem alkoholu i "travy" a reknu ti ze ti udajne zdrogovani se sem tam tlemily vetsinou proste spaly na stole. Ti pouze legalne opiti jsou vetsinou agresivni. Motaj se chcou vsechny zmlatit a po tom co rozmlati pul baru tak vse poblijou a usnou jak ti zhuleni. A ted vyvstava otazka proc je alkohol legalni a lehke drogy ne kdyz nasledky alkoholu jsou podle meho mnohem drastictejsi. Nevim jestli legalizovat marihuanu ale urcite bych omezil prodej alkoholu. Proste zakazat prodej v hospodach lidem co jsou uz pod obraz. Nebo urcit presne stanovene mnozstvi na hodinu. Radsi bych obesel spiciho zhulence nez uklidnoval pobliteho agresivniho typa. Navic prehulit se k smrti neni zdaleka tak lehke se uchlastat...

244

Odpovědět

To phoenix: legalizace drog by byl zatraceně blbej napad. Vzhledem k tomu jak jsou drogy vysoce návykový by spíš počet závyslých rostl a to především u mladistvých (podívejme se jak je to s cigaretami a alkoholem). Z ekonimického hlediska by se razantně navýšily veřejné výdaje na zdravotní péči (odvykačky závislých), bezpečnostní složku (kriminalita spojená s drogami) a sociální dávky (člověk na drogách bude těžko pracovat - navíc nebude ani odvádět daně, takže se sníží i příjmy státního rozpočtu). Ve výsledku se akorát navýší už tak vysoký státní dluh a ČR ztratí svojí ekonomickou sílu. Jinak dovozci se těžko zdiskreditujou, prostě daj na drogu nápis že její úžívání "vážně škodí zdraví a může i zabíjet" (jako to je na cigaretách) a jsou v klidu. Stačí se podívat jak je to s cigaretami, současnej trend omezování kuřáků má stejně minimální efekt na jejich úbytek. Návíc transfery na zdravotní péči kuřáka s rakovinou jsou neúměrně vyšší než jeho odvedená spotřební daň z cigaret které vykouřil, nemluvě o ekonomickém přínosu v podobě pracovní síly, kdyby předčasně nezemřel. Sociální dopady drog jsou navíc několikanásobně horší než ty ekonomický. Takže legalizovat? ani za nic ...

196

Odpovědět

legalizace drog by byla chytrym tahem. byla by lehce dostupna, tudiz mnohem levnejsi a nevyhodna pro dovozce a po prvim boomu take mene zajimava a vzrusujici diky dostupnosti a zavisli by pochcipali na predavkovani , coz by zdiskreditovalo i nejvetsi dovozce a tim padem drogovy business. ve finale by zavislych bylo pravdepodobne stejne ale netocilo by se zdaleka tolik penez = vitezstvi. jenze to nikdo nepovoli, vsichni v tom maj prsty a tak jak to je se jim to libi.

2012

Odpovědět

Krtek – legalizace drog? Kromě rozseknutí hlavy se ti nic jinýho nestalo? Zakázal bych i cigarety .. Kdybys žil v místě který je hlavní tepnou drogovejch dealeru a jejich zákazníků mluvil bys uplně jinak.

Kdyby se legalizovali, taky by se neprodavali na ulici ale v obchode. Tim nechcu rict ze bych je legalizoval, naopak!

196

Odpovědět

kokos nechapem, nac toto rozoberaju...je to cisto jeho vec na com fici...

202

Odpovědět

Krtek - legalizace drog? Kromě rozseknutí hlavy se ti nic jinýho nestalo? Zakázal bych i cigarety .. Kdybys žil v místě který je hlavní tepnou drogovejch dealeru a jejich zákazníků mluvil bys uplně jinak.

188

Odpovědět

Legalizovat nebo nelegalizovat drogy. Myslim, že je to uplně jedno. Když s tím člověk bude chtít začít, tak si to stejně sežene.
Charlieho mám ráda, i přes to všechno co dělá. Je to jeho život a záleží jen na něm jak se rozhodne. Asi tak jako u nás všech.
Nemám ráda odsuzování druhých, když ho vůbec neznaj a neví čím si prošel....

230

Odpovědět

Kéž by se z toho ještě dostal je mi ho strašně líto... :( symbolicky se už nebudu dívat na ty díly Dva a půl chlapa kde nebude hrát Charlie...

204

Odpovědět

Vsadím se ,že potom rozhovoru se s tou ženskou vyspal.

200

Odpovědět

Nevím co ta moderátorka čekala.. že ji snad řekne že drogy jsou špatné? :D kdyby to nemělo grády tak to nikdo nebere :D

190

Odpovědět

krtek666 - ty se prober prosimtě...to co tady píšeš je ta největší p******a co sem kdy na videacesky četl..Legalizovat heroin ať se oddělilo zrno od plev ? Ajo..už takhle stačí že 12 letí děti kouří a že když jdu do města večer že tam potkávám 14letý ožralí jak prasata..a kdyby si tyhle hloupí děti někde sehnali tvůj legální heroin ? To by polovina dětí se nedožila 18ti let..a heroin není nejlevnější záležitost...už teď stačí ty feťáci co kradou aby měli na další dávku..dokážeš si představit kolik lidí by kradlo kdyby to bylo legální a závislejch by bylo v čr třeba 200tisíc lidí ?..myslím že to má nějakej smysl že to je nelegální a v nějakým bankoku si jdeš sednout na 50 let jen za pašování toho....tak se prosímtě prober a nepiš tady úplny blbosti...

180

Odpovědět

a to nejduleitejsí ohledne Charlieho :-) On prostě na ten systém j**e.. a je mu to jedno.. on si zvé prožil, tak ho nechme dožít štastného :-) jemu je svet u p****e a zbytecne se do nej sereme.. Charlie still wining:D

195

Odpovědět

kams: vim že je to odvážně řečeno, ale tím by se jak se říká oddělilo zrno od plev.. když s drogami začneš automaticky si tím podepisuješ svůj ortel a s tím do toho musíš jít. Chce-li drogově zavislá osoba pomoci at ji ten náš systém pomuže těmi odvykačkami apod., ale když nechce tak at se temi drogami tedy zabije. tímhle by se očistila společnost. napřiklad zakaz marihuany nechapu vubec.. vždyt má defacto stejný ucinek jako alkohol a přesto je nelegální. vždyt je to nelogické. za tohle svou myslenkou si stojim at je jakkoli sílená. Kdyby se treba právě ten heroin legalizoval, hloupí lidé a ty nejvetší trosky by se na něj dali a propadli by mu, ale ten zbytek by jsme byli my, normální zdraví lidé co to nepotřebují a uvedomují si že nás to může pravdepodobne zabít.

185

Další