91 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:819
Počet zobrazení:9 747

George Carlin (1937–2008) byl americký stand-up komik, spisovatel, satirik a kritik sociálních poměrů, pro kterého nebylo žádné téma tabu. V tomto sestřihu z několika jeho vystoupení se Carlin pěkně od plic vyjadřuje k americké politice. Za tip děkujeme Matěji Fišerovi! Video není vhodné pro osoby mladší 18 let!

Přepis titulků

Rádi válčíme. Rádi válčíme. Jsme válkymilovný národ. Rádi válčíme, protože nám to jde. A víte proč? Protože v tom máme praxi. Tahle země za 200 let své existence vedla 10 významných válek. To je v průměru jedna velká válka každých 20 let. Jsme přeborníci! To je dobře, protože nic jinýho už ani neumíme. Neumíme sestrojit pořádný auto, ani posranou televizi nebo video.

Nemáme ocelářský průmysl, pořádný vzdělávací systém ani zdravotní péči. Ale vaši zemi klidně rozbombardujeme na sračky. Zvlášť jestli u vás je hodně snědých lidí. To je náš novej džob, bombardovat snědý. Irák, Panama, Grenada, Libye... Jestli jsou u vás nějaký snědý, dávejte si sakra pozor. Nebo vás rozbombardujem.

Kdy jsme naposledy bombardovali bílý? Bombardovali jsme vůbec někdy nějaký bílý? Jenom Němce! A to jen proto, že nám lezli do zelí. Chtěli ovládnout celej svět. Nasrat! To je přece naše práce! TURNÉ NADVLÁDY USA BOMBARDOVANÉ ZEMĚ VE VAŠEM OKOLÍ Asi jste si všimli, že na tu válku nemám ten názor, co se od nás očekává. Ten názor, co nám diktuje a podsouvá americká vláda. Můj mozek takhle nefunguje.

Mám takovej problém, a totiž že přemýšlím. Nejsem vzorný Američan, protože si rád utvářím vlastní názory. Prostě se nepřevalím, když se mi řekne. Bohužel, většina Američanů se prostě převalí, když se jim řekne. Ale já ne. Mám určitý pravidla. První pravidlo: nevěřím ničemu, co tvrdí vláda. A neberu moc vážně ani naše média a tisk, který jsou, jako v případě Války v zálivu, jen neplacenými zaměstnanci ministerstva obrany.

A většinou fungujou jako neoficiální oddělení naší vlády pro styk s veřejností. Takže je neposlouchám a nemám v náš stát důvěru. A řeknu vám, že žlutý stuhy a americký vlajky mi jsou ukradený. Považuju je za prosté symboly. Těma ať se zabývají prostí symbolisti. Mluvím o tom, že... válka je rituálem, kdy člověk ochraňuje svůj majetek tím, že posílá mladíky z nižších a středních vrstev na smrt.

Na ty hloupé volby zapomeňte. Majitelům téhle země jsou chudí ukradení. Majitelům téhle země? Jako bych mluvil s Karlem Marxem. Majitelé téhle země jsou voliči. - V tom se pletete. - Tahle země nepatří voličům? Ne, poslouchejte, politika... Tyhle volby jsou fraška. - Aha, tak dobře. - Je to fraška. Je to jen... Něco vám povím, poslouchejte.

Třeba se něco přiučíte. Volby a politici tu jsou od toho, aby měli občané klamnou představu, že se můžou svobodně rozhodovat. V téhle zemi žádnou svobodu volby nemáme. Ve všech důležitých věcech máme omezené možnosti. Dřív se ve městě vydávaly troje čtvery noviny, dnes nejvýš dvoje. Navíc patří stejným lidem, stejně jako rádia. Nechte lidi každý rok volit, ať mají klamnou představu, že o něčem rozhodují. Bezvýznamně o něčem jako ovce hlasujeme, jen abychom toho byli součástí.

Předvolební debaty jsou... už předem rozhodnuté. A všichni ostatní jsou vytlačeni do ústraní a označeni za komunisty nebo jinak nebezpečné osoby, za blázny. A už tu máme spiknutí. Oni to upekli. To je něco, o čem bychom neměli ani na minutu uvažovat. Že se mocní dali dohromady a mají plán. To se přece neděje!

Jste blázen a konspirační teoretik. Konspirační teoretik. Nebylo to výsledkem spiknutí... Když existuje shoda zájmů, formální spiknutí není potřeba. - Tihle lidé spolu chodili na univerzitu... - Ale prosím vás... jsou členy stejných klubů, mají shodné zájmy. Nepotřebují se scházet. Vědí, co je pro ně dobré, a jak toho dosáhnout. Bývalo tu sedm ropných společností, teď jsou tři a brzy budou jen dvě. Problém téhle země je, že volíme mezi dvěma politickými stranami.

Je tu jen hrstka pojišťoven, šest nebo sedm informačních zdrojů. Ale bagel si můžete dát ve 23 různých příchutích. Je to jen iluze svobodné volby. - Žádnou svobodu volby nemáme. - Správně. To je skvělý postřeh. ODPOČÍVEJ V POKOJI Překlad: Veru www.videacesky.cz

Komentáře (80)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Machine Vandals - Reckoning

00

Odpovědět

Stejně se to nikdy nezmění...

12

Odpovědět

Jen nechápu, proč je toto video nepřístupné lidem 18-. Takové zprávy, takové věci by se měli lidem říkat tak brzo, jak jen dokáží vnímat a přemýšlet. Pravda, ne lež.

70

Odpovědět

Viac Georgea Carlina alebo Billa Hicksa. Su najlepsi, kazde ich video stoji za prelozenie.

140

Odpovědět

Bill Hicks tu neni, coz je velka skoda.

00

Odpovědět

A o tom přesně mluvil - bohužel i u nás a v této diskuzi narazíte na vymyté mozky, kterým už byl implantován dojem té volby, o které přesně mluvil.
Jeden hlupáček tu už píše o západních zemích, protože u něj už úspěšně došlo k degeneraci mozku na rozlišování západ-východ, stejně jako mnozí z nás byli naučeni, že u voleb jde o pravici-levici (naprosto stejný princip nálepky, který je popsán ve videu).

Pak ten prosťáček snadno zapomene, kde si ty západní státy půjčují na to, aby vůbec mohly fungovat a jakým způsobem fungují. Iluze blahobytu je téměř dokonalá.

Ale jinak neví, že pro samé válčení neumí 14% dospělých Američanů ani číst (pochází z jejich vlastního výzkumu).

108

Odpovědět

Tohle oceňuji. George Carlin je pro mě chytrý člověk který si umí udělat ze všeho srandu včtně SEBE. Ví o čem mluví, navíc má vysokou hodnost v armádě, a ví o čem mluví. Narozdíl od těch ostatních lidí tam BYL.
Poslouuchejte o čem mluví, protože on VÍ o čem mluví. ;)

150

Odpovědět

Až na to, že už je po smrti, s tebou naprosto souhlasím.

10

Odpovědět

Díky za překlad,moc si takovýhle videi vážim..Byl bych rád za víc videi George Carlina..

21

Odpovědět

Pokud bych chtěl vidět video s názorem, jak nás ovládaj židozednářský ilumináti z Bilderbergu, tak jich na YT najdu tisíce. Carlin byl dobrej v tom, že to uměl říct hodně zábavnou formou, takže to je i pro ty, kterým jsou konsp. teorie u p*dele. Tenhle faktor je ale tady ve videu IMHO zabitej.

31

Odpovědět

Myslím, že Carlin by se p****l smíchy, kdyby viděl svoje jméno a RIP na nebeském pozadí. Vzhledem k jeho přesvědčení, je to mírně řečeno nedomyšlené. A video taky celkem nic moc, ta dramatičnost je trochu v tomhle případě trochu kýč. Jak už tady zaznělo, dejte sem radši nějaké jeho původní stand-upy.

140

Odpovědět

Tato témata výborně komentuje také Michael Winkler http://michaelwinkler.cz/

00

Odpovědět

super video... takéto "systémničiace" videá si vždy rád pozriem... ale celkovo sa mi zdá to carlinovo publikum nejak moc presmiate... aj na iných vystúpeniach, jeho hlášky niekedy ani niesu až tak vtipné a reakcia publika je až preafektovaná... proste amíci... aj tak big up! :)

21

Odpovědět

Fajn video sice to zpracování bylo jako ze špatné propagandy ale přežil jsem to, zas tak strašné to nebylo. Více bych sice ocenil buď celý stand-up a nebo třeba nějakou tu diskuzi. Celá diskuze mohla být přínosnější než takovýhle pár výkřiků.

Jinak to že je něco prohnilého v systému USA to si asi leckdo domyslí, nicméně zase na druhou stranu kde není. Nemusíme chodit do USA, ani pátrat po Evropě, stačí se podívat tady nám :-D

A to že tu někdo napsal, že si myslí, že u nás volby ještě něco znamenají a můžou něco změnit. No zatím jsem nezaznamenal, že by se někdo aktivně zajímal o nejpalčivější problémy obyčejných občanů. Předvolební podkuřování voličům, na konci volebního období jen a jen výmluvy že to pro tuhle situaci nebylo možné provést, ale to je problém asi většiny států :-)

110

Odpovědět

Já myslím, že to video je fajn, i když mi ta dramatická hudba k tomu prostě nesedí a jo, štve mě, že Carlina takhle pěkně využívají "konspirační teoretici"... Jenže člověk se jim nemůže divit, protože to, co Carlin říkal, opravdu v mnohém koresponduje s tím, co teď konspirátoři tvrdí.

Jenže tady je podle mě rozdíl v tom, že když Carlin anebo třeba Bill Hicks mluvili o různých konspiracích, tak to bylo docela nové, odvážné a hlavně přitom pokládali správné otázky k zamyšlení, ačkoliv s nimi člověk nemusel ve všem souhlasit. Naproti tomu dnešní moderní konspirační teoretici jsou povětšinou jenom banda povýšeneckých internetových všeználků, co si rádi připadají chytřejší než ostatní.

130

Odpovědět

Proboha, takhle znesvětit mého oblíbence George Carlina, to si opravdu nezasloužil. Kdyby jste přeložili jeho původní stand-up video tak by to bylo skvělé, ale tady z toho někdo střihem udělal nechutné propagandistické video.

2017

Odpovědět

A co přesně propaguje? Nějak mi to uniká...

22

Odpovědět

Ó ano je to silně propagandistické video :D propaguje totiž samotného George Carlina a jeho názory na tom nic špatného nevidím. I když je fakt, že bych tady raději viděl nějaké delší videa z jeho vystoupení.

62

Odpovědět

video povytrhovaný z kontextu... radši ten výstup tohle bylo asi po dvou minutách opravdu nesnesitelný ke koukání... 1/10... protože nejde dát 0 ale tak 1 aspoň za ten překlad

1423

Další