Thumbnail play icon

Hedvábná stezka současnosti

71 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:104
Počet zobrazení:2 101

Čína investuje do obnovení Hedvábné stezky neskutečné množství peněz, ale proč to vlastně dělá? 

Komentáře (23)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Je jedno, jestli jste demokracie, diktátor nebo "vyhořelým státem..." a k tomu naprosto nesouvisející pohled na toho našeho popelníčka :D

251

Odpovědět

To není Popelníček, to je náš Eman Miloševič! :-D Krucipísek, kolikrát to ještě musím opakovat? :-P

10

Odpovědět

Ten Zeman tam :D Poprskal jsem si monitor :DD

221

Odpovědět

Škoda, že zaměňuje příčiny (nejdříve mluví o zrušení TPP a zvolení Donalda Trumpa) a následek (a poté si nějak vzpomene, že Hedvábná stezka se začala budovat už vlastně za Obamy).

Tedy silně manipulativní video složeno s výkřiků a nepromyšleností (jak může být výstavba komunikací v Laosu mít něco společného s trasou Čína-Kazachstán-Rusko-Bělorusko-Polsko-Německo)?

128

Odpovědět

Budeš se divit, ale má. Je to totiž součástí projektu Nová Hedvábná Stezka. Je to popsáno v Čínském dokumentu o Nové Hedvábné Stezce jež dávali myslím na prima zoom. Je sice silně propagandistické, ale je v něm pár zajímavých informací.

10

Odpovědět

+Alberto123Ono je to míchání jablek a hrušek, protože tzv. trať hedvábné stezky už asi rok využívají vlaky mezi Madridem-Moskvou-Urumči-I-wu (Yiwu, zkráceně i Madrid-Yiwu railway), ale trať Kunming-Jü-si-Mohan-Luanng Namtha-Vientiane-Nong Khai-Bangkok, která slouží laoské i čínské komunistické straně jako "komunistickou výpomoc" mezi dvěma vládami, ještě ani nedosáhla položení kolejnic.

A také je jasné z mapek, že "pás prosperity" zasáhne spíše Myanmar a Malajsii (one route countries) než Laos (https://en.wikipedia.org/wiki/One_Belt_One_Road_Initiative#/media/File:One_Belt_One_Road.png). No ano, Laos je právě ta šedivá myška západně od Vietnamu.

10

Odpovědět

Pozn. 0:32 – $1 trillion v češtině znamená "pouze" 1 bilion dolarů, nikoliv trilion.

50

Odpovědět

Opraveno, díky.

10

Odpovědět

Kopnout si v jednom videu do Činy, Putina, Asadovského režimu a Trumpa, tak to tu dlouho nebylo. To dříve uvěřím tomu, že komunisti ve Venezuele žerou děti, než tehle PR sračce.

1215

Odpovědět

Ono si stačí dát dohromady mapky TRASY, které autor ukazuje.

Jednou je to Čína-Kazachstán-Rusko-Bělorusko-Polsko, poté se tam nějak objeví Laos.

Na jiné lajně ukazuje trasu v Kyrgyzstánu (hornatá země), Afghánistánu (hornatá pustinná země) a Íránu; poté se ukazují protesty v Bangladéši a občas se tam mihne i Kim Čong-un (co má sakra on společného s OBOR, když tato trasa jasně vede na západ od Číny a má být náhradou za mořské trasy, nebo vlastně nemá být, když je tam zahrnuta i Keňa, Malajsie, Srí Lanka?)

54

Odpovědět

+orcinusorca2017Nemá být náhradou za námořní trasy. Nová Hedvábná Stezka propojuje železniční, silniční, leteckou a námořní dopravu.

11

Odpovědět

+Alberto123Spolupráce Číny a Kyrgyzstánu už před rokem 2013 zahrnovala stavění elektráren, či plynovodů. Najednou tomu dát přiléhavý název, logo a vizi (v propojení různých způsobů dopravy) je tedy více než matoucí.

11

Odpovědět

Při slovech: vyhořelý stát a diktátoři se v záběrech ukázal i prezident Zeman - nepříliš lichotivé a náhoda to taky nebude...aspoň je videt jak nás ostatní ve světě vnímají, což je dosti smutné

125

Odpovědět

Prosimte, tohle video delalo nejaky slunicko co nemuze rozdychat zvoleni trumpa. Btw pochybuju, ze vubec vedel, ze to je prezident, natoz jake zeme.

1214

Odpovědět

„Nezáleží na tom, jestli jste demokracie, diktátor nebo vyhořelým státem, Čína s vámi chce spolupracovat.“ a ten pohled našeho Emana Miloševiče, sedícího vedle Lukašenka, byl opravdu k nezaplacení. (čas zhruba 7:50)

Mám jisté pochybnosti o pravdivosti obsahu videa a ověřitelnosti některých informací. Zavání to lobbysmem skupiny stojící proti Číně. A to opravdu nejsem fanoušek Číny a jejich kradení intelektuálního bohatství západu. Stejně tak se mi nelíbí záběry Al Jazeery, která se snaží dlouhodobě destabilizovat a oslabovat západ - to by bylo řevu, kdyby tam byly záběry stejně škodlivé Russia Today. Kopání do Trumpa za každou cenu a vychvalování Obamy až do nebe snad ani nemá cenu komentovat (a to oběma silně pohrdám).

252

Odpovědět

Takováhle stezka se taky náramně hodí, když byste chtěli svoji největší armádu na světě dostat třeba do evropy.

121

Odpovědět

Tak určitě :D :D

31

Odpovědět

Přesně, takzvaný Schneckekrieg.

10

Odpovědět

Krvelačný režim Asada v Sýrii. Ty amíci jsou slušně vymatlaný.

1114

Odpovědět

Diky, velmi prinosne video =) Klidne vice takovych ;)

77

Odpovědět

Takto politicky obalené video nikdy nemůže být přínosné. I YT lajky 3k ku 1k mluví za své.

87

Odpovědět

+nevimjmeno2Jakože 3 like na 1 dislike je špatná bilance ? :O :D

37

Odpovědět

+420ano

54
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)