Thumbnail play icon

FacebookLast Week Tonight

Přidat do sledovaných sérií 210
84 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:231
Počet zobrazení:14 472

Facebook jakožto rozšířenou sociální síť mnoho našinců používá spíš pro zábavu a pro udržení spojení s přáteli. Ale v mnoha rozvojových zemích má mnohem větší vliv. Například v asijském Myanmaru napomohl obří genocidě muslimských Rohingů. Jak je možné, že Facebook v téchto oblastech nemaže nenávistné příspěvky?

Komentáře (50)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

btw Oliver nařážel s Cosbym asi na Come on people vs cum on people což zní podobně ne? :D

00

Odpovědět

Neviňte pošťáka za špatnou zprávu!
Můžou za to lidi trestejte je! Někdo porušuje něčí práva, podejte hromadnou žalobu.
Tím, že odeberete zodpovědnost z občana na stát nebo regulační úřad se nezmění nic, pokud ale dáte idiotovi párkrát přes ruku možná mu dojde že něco dělá špatně a určitě to uvidí i další idiot.

30

Odpovědět

Tyx jsi naivní jak pětiletá holčička co jde k dodávce v nalepkou zmrzliny.

00

Odpovědět

Do míst, kde Facebook nedokáže vymáhat svá vlastní pravidla, se kterými každý účastník s registrací na FB souhlasil, by vůbec neměl vstupovat ale chápu, jde o prachy, ty jsou pro FB na prvním místě.
Na druhou stranu nelze vinit FB z toho, že občané jsou nevzdělaní, postrádají kritické myšlení v oblasti internetu a informace kumulující se v jejich sociální bublině, berou jako 100% pravdu.

70

Odpovědět

Cierna blondata cinanka WTF?? XD

02

Odpovědět

Facebook je jako záchod - výstižný ! :)

82

Odpovědět

fejsbuk je ako zachod, ked tam mas zachodovych priatelov.
takze sa spytuj sam seba, na akej urovni si ;)

73

Odpovědět

+skavenjá facebook nemám nejsem ovce

55

Odpovědět

+x trailTohle by řekla přesně ovce!

124

Odpovědět

+TominnnOvce by řekla "bééé".

180

Odpovědět

ten typek je za cenzuru. vymenim fejsbuk a internet za auto a cestu a ten vajciak tvrdi, ze auta zabijaju ludia, nie ludia zabijaju ludi na cestach

28

Odpovědět

to je nesmyslná metafora, protože výrobce auta nemůže udělat doslova nic proto, aby zabránil řidiči s tím autem přejet jiného člověka, ať už záměrně nebo ne. Facebook, ano, ale přistupuje k tomu absolutně příšerně.
Nemyslím si, že by John Oliver byl za cenzuru a myslím si, že by ho zajímalo, že na české úrovni existuje seznam, který když napíšete, příspěvek bude do hodiny stažen. Cenzura totiž není řešením problému, jen jeho zamlčováním a bohužel je to nástroj, který se užívá oboustranně. Jen na české úrovni má produkce Hate Speech tendence eliminovat kohokoliv, kdo jejich zprávy napadá, ať už rozumně, nebo ne. V Myanmaru bude obdobný problém.

70

Odpovědět

Málokdo z nás si umí představit, jak neuvěřitelně složité je vést celosvětovou firmu s dvěma miliardami aktivních uživatelů. Každou SEKUNDU lidé na Facebook nahrajou tisíce fotek a statusů. Zaměstnáš několik tisíc moderátorů, kteří mají okamžik na to rozhodnout, jestli je to ještě svoboda projevu a nebo už nenávistný příspěvek, a doufáš, že je zaplatíš z reklamy, na kterou stejně nikdo nekliká. Peklo. Nechtěl bych mít tu zodpovědnost.

38

Odpovědět

Hmm, a jen tak mimochodem mají tržby na úrovni cca poloviny HDP té Barmy, země s 50 miliony lidí ...

20

Odpovědět

+Finanční analytikNo neřekl jsem, že je FB na mizině. :-) Spíš že FB zaměstnal přes 7000 moderátorů obsahu (což je zhruba čtvrtina všech jeho zaměstnanců) a stejně to je pro někoho málo. Lidé jsou už z podstaty plní nenávisti, a tak udělat z Facebooku místo plné lásky a pochopení podle mě prostě není tak jednoduché.

31

Odpovědět

Přidám svoji trošku do mlýna. Myanmar jsem pracovně navštívil před cca rokem. A musím říct, že rozmach digitálních technologií je tam až neuvěřitelný. Myslíte si, že u nás je každý na mobilu? To jste neviděli mladé tam. A musím souhlasit s tím, že pro místní se FB rovná internet, samozřejmě navštěvují i další weby, ale (nejen) mladí čerpají informace hlavně z Facebooku.
Musíte pochopit jednu věc, ten rozmach je tam raketový, moderní služby se tam nahrnuly se všemi nešvary. My jsme u internetu zažily jistý vývoj a díky tomu jsme zvyklí brát jisté věci a zdroje na internetu s rezervou. (Aspoň většina z nás) V Myanmaru to neplatí, prostě když je to psáno, je to pravda, jinak by to tam přece nebylo psáno. Přičtěte k tomu relativně vysokou míru nevzdělanosti a máte naprosto děsivý koktejl.
Provázel nás tam muž jménem Thiha, který taky nesnášel Rohingy. Jednou jsem se ho okrajově zeptal na to, proč je nesnáší. Odpovědí mi bylo, že jsou to zrůdy, znásilňují ženy a plánují ovládnout celou Barmu. Když jsem se zeptal, proč si to myslí, odpověděl mi, že mu to dcera četla na Facebooku a že to říká každý. Dál jsem se v tom raději nepatlal, nechtěl jsem ho urazit. Ale pokud si myslíte, že tady panuje nenávist vůči muslimům nebo třeba romům, tak oproti Myanmaru je to slabý čajíček...

560

Odpovědět

jak členové SPD co jim řekne jejich vůdce na FB je pravda :D

10

Odpovědět

No nevím jestli je chyba facebooku to, že jsou někteří lidi tak blbí. Ale s mocí přichází zodpovědnost, takže asi jo :/
S fake news a podobnýma sračkama je to stejné, jako se smyšlenými hororovými příběhy-stačí za to napsat "inspirováno skutečností" a lidi to sežerou i s navijákem.

273

Odpovědět

neco jak toto video

620

Odpovědět

Zase raz Mohamed Oliver.
Migranti a uprchlíci
V deň vysielania tohto dielu zranili jeho bratia a sestry v boji za svoju vieru 3 nevinných ľudí v Iraku. Do Európy ale prišli len umiernení moslimovia, pričom žiaden z nich isto nie je fanatický radikál.
https://www.iraqinews.com/iraq-war/three-people-wounded-as-bomb-blast-targets-bus-in-baghdad/

1045

Odpovědět

"K neduhům stáří, postihujícím hlavně intelektuály, patří především dvě vady, komplementárně spojené. Je to: neschopnost udržet myšlenku a druha vada: neschopnost myšlenku opustit."
Kamikaze, ty evidentně trpíš druhou v citátu zmíněnou poruchou — "neschopnost myšlenku opustit".
V každém komentu na pana Olivera opakuješ pořád to stejné.
(jo, a "intelektuál" určitě též nebudeš, pouze zamindrákovaný osel)

338

Odpovědět

A co s tim presne ma spolecnyho Oliver? Je strasne krasny, ze v kazdym tvym prispevku odkazes na dil Migranti a uprchlici, ale jak to souvisi konkretne s Facebookem? Jak to souvisi s kazdym tematem, kam to vlozis, krome toho, ktere mas oznacene v prispevku?

157

Odpovědět

+HabanszOn se na to ani nedívá. Jen ten svůj komentář s odkazem kopíruje a dává do komentářů pod každým videem s Oliverem. Asi je línej si vymýšlet nový ptákoviny, nebo na to nemá dost času.

20

Odpovědět

Ja som myslel, že Rohingovia sú tí, čo v Pánovi prsteňov jazdia na koňoch.

313

Odpovědět

To jsou Rohirové. :)

340

Odpovědět

Ty jejich videa jsou stejně našlapaný :) Ale zrovna tohle bylo dost kontroverzní téma. FB se šíří do celýho světa, ale nešíříme si ho my lidi sami? Dobrovolně a ještě rádi? Dost si v tom videu říkáme o regulaci něčeho, co by určitě velká část lidí nechala stále jako svobodný medium. Kde je hrana toho co je ještě OK a co už by měl software vyhodnotit jako nevhodný? Jasný asi hlásat, že holokaust nebyl, se snad všichni shodneme, je zvěrstvo, ale co třeba ostřejší humor? Promakaný videa jako vždy. Gorbačovo znamínko :D No, dokážu si představit video, na stejný brdo, kde by opozice hlásala ,,fb nás chce kontrolovat a ohýbat jako za socialismu". Je to k údivu, začalo to jako vysokoškolská stránka a teď mají řešit globální politiku :)

95

Odpovědět

Ale jako nástroj k šíření propagandy je k nezaplacení. Takže asi proto jim to na všech frontách prochází. A lidi? Ti k tomu nebudou přistupovat kriticky nebo se skepsí a obezřetností už jen proto, že jsou na to líný. Debilní komentář si s chutí přečtou, ale dlouhej článek vystavěnej na dohledatelných a reálných důkazech? Ani náhodou. Stačí v nich vzbudit strach a nenávist a máte vyhráno. Fakta ztratili význam.

483

Odpovědět

Pěkné shrnutí, leč smutná pravda..

120

Odpovědět

Tak protože jak už padlo, oni mají facebook za internet. Řekl bych, že k tomu přistupují stejně, jako u nás spousta lidí přistupuje ke zprávám z TV h@vna, nebo novinkám ze seznamu. Prostě to mají za fakta (i když někdy je i ta TV na úrovni dementních příspěvků z facebooku).

81

Odpovědět

Odpovědět

ouuu nooo, zase niekto utláča moslimov... to je neuveritelné niečo, že táto skupinka je všade utláčaná....chúdence moslimské....

1344

Odpovědět

Někde jsou muslimové utlačovatelé, někde jsou muslimové utlačování. Svět je komplikovaný a zobecňovat miliardu lidí je nesmyslné.

447

Odpovědět

+SriberPřesto v médiích jsou zobrazovaní v naprostej většině jako oběti.

425

Odpovědět

+SriberVzhledem k tomu jak, je svět přelidněný, tak bych právě tuto nebezpečnou a nesnášenlivou miliardu navrhl k eliminaci.

421

Odpovědět

+Sriberale isteže ano... zobecňovať všetkých nacistov je predsa tak nepokrokové a zaostalé... nie všetci nacisti niekoho utláčali.. niektorý nacisti boli dobrý ľudia s dobrým srdiečkom... to len tí zlý komunisti a kapitalisti zobecňovali nacistov ... pfuj, pfuj zobecňovanie...

619

Odpovědět

+ehmNacismus je ideologie, která má v programu genocidu. Islám je zaostalý bratr křesťanství. Srovnáváš jablka a hrušky.

123

Odpovědět

+ehmZobecňovať nie je spisovne slovensky, *niektorí, *dobrí, *zlí. Píš správne a na maturite nebudeš mať problém.

31

Odpovědět

Zrovna ve východní Asii jsou muslimové velice mírumilovní a sami tvrdí, že arabské muslimy považují za havěť, která je svou kulturou natolik ovlivněna, že to má s pravým Islámem pramálo společné.
Příště, až budete chtít něco komentovat, tak si o daném tématu zkuste zjistit víc než jen to, co vidíte ve zprávách, jinak budete u těch znalejších opět zbytečně za hlupáka (jako teď).

31

Odpovědět

Facebook nemůže za to, že někteří lidé berou informace z jednoho zdroje a věří všemu.

296

Odpovědět

Facebook za to nemuze. Stejne jako zbrane nemuzou za tolik zabitych. Ale bud si prodavajici uvedomi nebezpeci toho co prodava nebo se to bude regulovat. Lidi s kritickym myslenim je mensina, tak se musi snazit :D

70

Odpovědět

+0_0Kvůli práci také umře ročně tisíce lidí, bude se regulovat? :D
Kritické myšlení nelze naučit to musí člověk sám chtít získat a získá ho pouze tím, že dělá chyby.

00
Další
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK