Thumbnail play icon

Ropa v Severní DakotěLast Week Tonight

Přidat do sledovaných sérií 211
85 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:428
Počet zobrazení:6 860

Severní Dakota byla poměrně nevýrazným státem USA, dokud se v ní neobjevila rozsáhlá ropná ložiska. Ropný průmysl nabídl množství pracovních míst, ale vybral si také svou daň. A co vše jsou společnosti schopné udělat, aby se vyhnuly odpovědnosti?

Komentáře (51)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

4:46 - 74 dělníků

10

Odpovědět

Okolo 6. minuty je And your watch in it, ne And you're watching it - Takže to má bejt : Hromada posypek a v ní tvoje hodinky

50

Odpovědět

Automaticky jsem při čtení přečetl Jebediah Springfield místo Stanfill :-)

40

Odpovědět

Už sem prosím nedávajte od neho videá. Nechcem tu počúvať názory človeka, ktorý obviňuje Európu z toho že sme sa poučili z WWII a nechceme tu extrémistickych šialencov. Ďakujem

788

Odpovědět

Prosím, už tu nepište žádné komentáře. Nechci tu číst názory člověka, který nepochopil, že z WWII. jsme se naprosto nepoučili, a stále pořád slyšíme na strašení cizím, nacionalismus, škatulkování lidí podle víry nebo původu, a podobné pitomosti, a volíme si do parlamentů podobná hovada jako naši předkové.

6715

Odpovědět

+komunardPredsudky sú skúsenosti overené generáciami. Sa teším ako vy humanisti budete reagovať až budú prvé obete výbuchu napr. v pražskom metre. A čo sa týka parlamentu, tak dúfam že jedného dňa minimálne v našom všetci odvisnú.

946

Odpovědět

+komunardMyslíte třeba zkušenost, že těžší věci padají rychleji než lehké? Nebo to, že Židé používají při svých obřadech krev křesťanských panen? K takovým zkušenostem jsem tedy dost skeptický.

248

Odpovědět

+komunard"škatulkování lidí podle víry"...napíše jeden z největších antikřesťanů na VČ :D :D :D PS: Nacionalismus zatím ještě není trestný, ale uvidíme za jak dlouho ho Mohamed Merkel zakáže.

616

Odpovědět

+komunardCo je tohle za hovadinu? Odkdy jsem jeden z největších anti-křesťanů na VČ? Fakt by mě to zajímalo, co jsem tu napsal anti-křesťanského.

75

Odpovědět

+komunardNepoučili, proto podporují fašistickou vládu na Ukrajině. A Islám není cizí a ani daleko, stačí se podívat do Německa, Rakouska, ale i u nás je toho dost k vidění, jak v mešitách káží nenávist, jak si vyskakují a vynucují si ústupky pro svojí víru a jak jim politici jdou na ruku. Ten strach z Islamizace Evropy je oprávněný a čím víc se ty problémy budou ignorovat, tím horší to pak bude . A ten kdo pasuje všechny, kteří jsou proti tomu do role nacistů a muslimy do role židu je bohapustý idiot.

33

Odpovědět

+komunardKáží nenávist? Podal jste trestní oznámení na porušení §403?
Jak si vyskakují? Definujte, pojem je nicneříkající.
Jak si vynucují ústupky? Jakým způsobem si je vynucují? Ústupky z čeho?
Jak jim jdou politici na ruku?
Islamizace Evropy? Na jaké škále? Sto let? 200?
Proti čemu? Proti té islamizaci Evropy? A jak jí chcete bránit? Bude to v souladu s listinou práv a svobod?

52

Odpovědět

mohl by se zaměřit na to proč, proč se nestaví množivé reaktory a reaktory na thorium, které by nás energeticky zásobily na tisíce let.... a proč se od sedmdesátých let jaderné elektrárny mizí, i když jsou nejbezpečnější, nejekologičtější a mají nejméně úmrtí na množství vyprodukované energie(včetně tzv. ekologických)... ale samozřejmě nic oliver neřekne, protože je to levičák a takové věci jsou pro ně kouzla a všechno by to z nějakých nepochopitelných důvodů zakázali... odpověď: nejbohatší firmy světa a jejich dodavatelé, odběratelé a samozřejmě majitelé, kteří patří mezi nejbohatší lidi světa by neměli co žrát a tak tlačí na vlády a uplácejí, abychom neměli energie za zlomkové ceny, ze kterých by byl i vodík atd., už před padesáti lety se strašilo o tom že se ropa za padesát let vyčerpá atd...................

96

Odpovědět

Já jsem tedy levičák, ale jadernou energetiku podporuji, a budu ji podporovat, dokud nebudeme mít něco lepšího. Ostatně, podporuje ji většina starolevičáků.
Ale vážně si myslíte, že ty reaktory si budete moct postavit za barákem jako sousedské energetické družstvo? Nebudou tyto záležitosti zase něco, co se bude stavět velké, bude kolem toho pracovat spousta odborníků, a bude mít extrémní výkon? Tedy něco, co můžou zrealizovat zase jen horní 2%, která, pokud jsou schopna držet kartel na jejich potlačování, by mohla stejně dobře mít kartel na jejich provoz, prodávat tu levnou energii za dnešní ceny (už to platíme, můžeme to platit dál) a pořádně si namastit kapsu?

52

Odpovědět

+komunardTo je jeden z důvodů, proč pro ní nejsem. Druhý je centralizovaná energie, která znamená potenciální obrovský výpadek a ohrožení chodu státu, nehledě na fakt, že to může džbuchnout ve velkém stylu. Třetím je fakt, že aktuálně už máme možnost stavět elektrárny na obnovitelné zdroje schopné zasytit naši poptávku.
Samozřejmě pokud si ale mám vybírat mezi touto a jinými elektrárnami na fosilní a jaderná paliva, pak rozhodně volím Jadernou. Konečně, počet energetických jednotek na jednoho mrtvého je furt lepší, než u čehokoliv jiného a s odpadem se dá lépe manipulovat.

42

Odpovědět

+komunardTy jsi levičák? No nepovídej, to bych ani neřekl :-D Já většího komunistu v životě neviděl :-D

01

Odpovědět

vasok: jenže si nenapsal, že ropa se používá především k pohonu "slabých" motorů (průměrně 250 koní); jasně můžeme elektřinu používat i pro tyto slabé motory, ale pak bude auto vážit (opět) okolo 3,5 tun

Jinak zajímavé, jak prezentuješ "levici". Nebyla to právě "levice", která dostavěla Temelín.

A nebyla to Strana Zelených a Bursíkovo "pravicové křídlo", které prosadilo podporu OZE. A Kalousek, který opakovaně prohlásil, že se bude bít za biopaliva (tedy až na nedávné vystoupení, kdy bojoval proti Babišovi).

10

Odpovědět

Ježiši, kdo to překládal?
Takových chyb a nesmyslů!

87

Odpovědět

To posledné náborové videjko pre debilkov bolo celkom zaujímavé.

22

Odpovědět

Já nevím, co tady pořád někdo má řeči o jednostrannosti Olivera. Jednou se prostě Oliver zabýval tématem, které se netýkalo zlé, hloupé Ameriky ale i nás a najednou má ty názory nějaké špatné. Jenže on je pořád stejný. Ano, ukazuje většinou problém z jedné strany. Ale to většinou proto, protože z té druhé ho všichni znají. Jeho úkolem není shromáždit všechny informace z obou stran a informovat. To ani pořádně nejde. Jeho cílem je upozornit na nějaký problém, vyvolat diskuzi. Chce, aby se o tom lidé vůbec dozvěděli, sehnali si informace a pak se sami rozhodli k jaké straně se spíše přikloní. O spoustě problémů by lidé ani nevěděli. On na ně upozorní. Jestli s ním budete nebo nebudete souhlasit, to už je na vás. A hlavně nás chce také pobavit. Protože je to bavič. Není to novinář ani televizní zpravodaj. Tak to tak berte.

12714

Odpovědět

Mě osobně nejde o to, že kritizoval Evropu, je tam taky dost dementů a je co kritizovat, ale ohledně imigrace, kdy jeho prezentace je stejná, jako jí prezentují politici, media a neziskovky už řadu měsícu a na to jsem už těžce alergický, takže ať by tenhle názor prezentoval kdokoliv, poslal bych ho do p****e. Ale snažím se nepřenášet to na další jeho videa, což některým dělá asi problémy. A jo, je jednostranný, ale zkus nesouhlasit s tím, že lidi vydělávají miliony a sportovcům nedají ani jeden podělanej cent? A když se zraní, vyhodí ho a léčbu si musí platit sám? Nebo váleční překladatelé, kteří jsou zavalení byrokracii i když jim evidentně hrozí smrt? Matky co musí chodit na paragraf, protože placenou mateřskou nevedou, i když všude jinde je a firmy nebankrotují? A né vždy je tak jednostranný, třeba u propadnutí majetku sám říká, že to dost pomáhá potírat zločin, jen, že se to ale i dost zneužívá apod., ale u imigrace, kde to bylo potřeba jako sůl to nebylo, ani zrnko pochopení pro Maďarsko. :D

2310

Odpovědět

+Tommasomluvíš mi z duše

00

Odpovědět

Smrtelná postel Buddyho Hollyho.... :) Jakože to kukuřičné pole v Iowě?

91

Odpovědět

No nevím co tím chtěl Olík říct. Severní Dakota má jen 600K obyvatel, lidi jsou rádi že mají dobře placenou práci a to že se občas vylije trochu látek není výjimka ani v ČR. Ztracených 20 minut života.

240

Odpovědět

Tak schválne ... Každú hodinu ide z každej jednej uhelnej el. 2KG krásne radioaktívneho uránu do ovzdušia...taký mor sa ani Z ĎALEKA nepribližuje "katastrofe" černobylu, fukušimy, British Petroleum (BP) a jadrovky Tsar dohromady... Kedy začal problém ropa vs životné prostredie ? Keď ropa zlacnela tak, že BRIC išiel do piče :)

18

Odpovědět

+typrdeA s každou vykouřenou cigaretou? A každý snězeným banánem, či divočákem?

Ono záleží nejen na množství, ale i na koncentraci radioaktivity daného zdroje ;)

11

Odpovědět

Tak tohle je pěkně hloupý názor. Jak můžete vidět na videu, jsou tam zjevně lidé, kterým to vadí. Byla jim způsobena škoda na majetku, kterou je potřeba vyřešit. 600 galonů podle mě rozhodně není trocha, ale i kdyby, tak je v pořádku, aby společnost za takovýto únik zaplatila pokutu ve výši odpovídající minimálně nápravě prostředí v dané oblasti, protože je to prevence proti řádově větším katastrofám. Pochybuji, že např. těm farmářům někdo vybagruje x m2 pozemku a naveze jim tam novou úrodnou ornici spolu s vyplacením kompenzace za ušlý zisk a znemožnění užívání pozemku obvyklým způsobem. Omylem jsem Vám dal plus, ale byla to chyba - chtěl jsem dát jednoznačně mínus. Pokud tam žije jen pár tisíc obyvatel, je to možná také proto, že v podmínkách takové právní jistoty ani nechtějí žít. Taky bych nechtěl žít ve státě, kde zaměstnavatel může donutit člověka pracovat více než 24 hodin v kuse.

122

Odpovědět

+GexLidé nechtějí žít? Právě díky těmto pracovním příležitostem narostl počet populace už na 740 000. V Severní Dakotě vždy bylo málo lidí díky tomu, že evropští osadníci chodili na východ a západ USA a jih zabydlují hispánci. Sever byl vždy prázdný, takže docela trapný kec o nějakých podmínkách právní nejistoty. Navíc lidé vyplaceni byli, jen ne tou ropnou společností.

04

Odpovědět

+Gexnevimjmeno2: Tak tam bych chtěl pracovat. To musí být super práce, když se tam za ní přistěhovalo 140 000 lidí během půl dne :)

10

Odpovědět

"Soap opera" je telenovela, ne "mýdlová opera"...

4411

Odpovědět

+PersekutorTaky za nic neděkuju. Ať si odkazuješ na co chceš, je to otrocký překlad něčeho, co je u nás známé jako "telenovela". A účelem překladu není prostý překlad, ale kompletní přiblížení divákovi. Nevím, jak ty, ale já nikdy nikoho použít termín "mýdlová opera" neslyšel. Telenovelu ano.
Pokud tak věříš Wikipedii, podívej se třeba na https://cs.wikipedia.org/wiki/Velmi_k%C5%99ehk%C3%A9_vztahy
Tam
máš uvedené oba termíny.
Nemáš zač.

328

Odpovědět

+PersekutorJenže telenovela není to samé co soap opera. Viz "Telenovelas are different from soap operas in that they rarely continue for more than a year. This makes them shorter than soap operas, but still much longer than serials."

711

Odpovědět

+PersekutorJá ho používám běžně, a nejsem sám. Ten váš termín je sice asi 800x používanější, ale při 21 000 výsledcích v Googlu mi připadá dostatečně používaný, aby se mohl používat bez výtek o doslovném překladu.

151

Odpovědět

+PersekutorAno, neni to to samý, ale "mýdlová opera" zní prostě příšerně a hodně pochybuju, že to někdo používá (nebo, že vůbec někdo ví, co to je :D).
Buď bych to nechal jako "soap opera", což se i v češtině běžně používá, nebo tam dal tu telenovelu (i když to neni úplně to samý).

136

Odpovědět

+PersekutorJá to rozhdoně vícekrát v životš použila, doznávám, že víceméně jako synonymum k telenovele. Myslím, že podvědomě vnímám pojem telenovela víc jako terminus technikus a zatímco spojení "mýdlová opera" jako barvitý opis. řekněme asi jako měsíc a luna.

32

Odpovědět

+PersekutorHm, mýdlová opera " je rozhlasový nebo televizní seriál s velkým počtem dílů, zabývající se převážně mezilidskými vztahy.","Telenovela je typ televizního seriálu populárního zejména v latinskoamerických státech, jehož ústředním motivem jsou mezilidské vztahy, řešení složitých životních situací a problémů."
a když už se zaklínáme wiki: https://cs.wiktionary.org/wiki/m%C3%BDdlov%C3%A1_opera, to synonymum tam mluví za vše.

31

Odpovědět

Chce regulovat pracovní trh, ale bude první, kdo bude řvát, že je vysoká nezaměstnanost...

220

Odpovědět

Proč pracovní trh?
Spíš lepší vymahatelnost stávajících pravidel...Máš nakázáno zajistit zaměstnancům ochranné pomůcky, tak musíš počítat s tím, že když je nemáš ve skladu, dostaneš pokutu.

Uniklo ti 600 barelů ropy k sousedovi a zamořilo to jeho farmu? Kup mu novou farmu o stejné výměře, jako měl před tím (v Severní Dakotě by to neměl být takový problém).

Dostal jsi pokutu na 200 tisíc dolarů? Měj koule a neodvolávej se, ale zaplať ji.

240

Odpovědět

+orcinusorca2014Ano a přesně to je regulace (svazování je asi lepší slovo) pracovního trhu. Samozřejmě, že nějaký pravidla bejt musej, ale čim víc pravidel je (a čim víc se vymáhaj) tim větší je strukturální nezaměstnanost.

028

Odpovědět

+orcinusorca2014Video toho socana som síce nevidel :) ale.... Vymahatelnosť je základom slobodnéhu trhu a kapitalizmu ako takého... Základ...
Vymahatelnosť "stávajícich pravidel" ... To je sporné, pretože neznamená, že sú v záujme slobodného trhu... Napr. 15usd za obracanie hambáčov... :D

010

Odpovědět

+orcinusorca2014Jméno: Touto logikou se dá všechno "přenálepkovat" jako regulace.

Zaměstnavatel nedodržuje to, k čemu se zavázal v pracovní smlouvě (používání pracovních pomůcek) a zaměstnanec kvůli tomuto nedodržení zemřel. A protože zaměstnanec zemřel došlo k "ukončení smlouvy" a zaměstnavatel si může najmout jiného zaměstnance...

Jasně, že čím více je pravidel, tím více je "živých-nezaměstnaných" a méně "mrtvých-zaměstnaných".

Otázka však leží v tom, co je pro stát výhodnější. Mít dvacet procent nezaměstnaných, nebo dvacet procent těch, kteří zemřeli při zaměstnání.

40

Odpovědět

04:47 povie 74 delníkov , nie 47

101

Odpovědět

Nevím co si mám o Oliverovi po videu s uprchlíky myslet. Asi ho budu brát s rezervou :D

2853

Odpovědět

Zkus si to promítnou třeba do České republiky...Kdo by měl platit pojistné v případě postavení ropné studny? Objednatel, nebo zhotovitel, nebo město?
Kdo by měl být popotahovaný za porušení bezpečnostních předpisů? Majitel dolu, nebo agentura zajišťující zaměstnance?
Kdo by měl platit ušlý zisk za poškození tvého pole? Majitel ropné studny, nebo město?
Jak

122

Odpovědět

+orcinusorca2014Myslel jsem to obecně k jeho videím. Prostě v jeho videích nejsou protiargumenty, kdyby si jeden den řekl, že se mu nelíbí gumoví medvídci, tak na ně vyhrabe ty nejhorší informace, udělá video a to vše za potlesku oveček v publiku. Jsem rád, že ukazuje na některé problémy, ale jak jsem řekl, chce to brát s rezervou a hned nepovažovat druhou stranu za jednoznačně vinnou (v případě ropného průmyslu to ale bude asi pravda). Byl bych taky rád kdyby nějakým způsobem reagoval na těch 17 000 disliků pod videem o uprchlících.

916

Odpovědět

+orcinusorca2014Já myslel, že si děláte legraci...
Tohle přece evidentně není zpravodajství. Tohle je skeč
https://cs.wikipedia.org/wiki/Ske%C4%8D
možná trochu i komentář
https://cs.wikipedia.org/wiki/Koment%C3%A1%C5%99
u těchto žánrů je normální, že vyjadřují názor autora. Ne komplexní analýzu, ale názor autora, a jeho argumenty. Na tom to je postaveno. Publicistiku je vždycky třeba brát s rezervou, a zpravodajství koneckonců taky. Psát pod takové video, že ho budete brát s rezervou, s tím, že to není komplexní analýza? To je, jako když Rostenův pan Kaplan říkal, že jeho bratr Max má skvělou paměť, jenže zapomíná.

Příklad s gumovými medvídky je legrační, protože různé druhy jídla shazuje ve videích úplně běžně.
A k čemu by bylo, kdyby se vyjádřil k nějakým dislikeům? Vyvolal kontroverzi, to patří k tomu, mluvit o politice.

171

Odpovědět

+orcinusorca2014On člověk nemůže vždy s tebou souhlasit víš. Sice se v něčem shodnete, ale v něčem se neshodnete.

20

Odpovědět

Lol, po videu s imigranty už to nikdy nebude stejné jako dřív :D

244

Odpovědět

+FoxtrotNebude :D byl jsem zrdcen. Moje veškerá obrana byla najít jeho Youtube kanál a dát mu dislike :/

25

Odpovědět

05:51 říká, že jsou v tom jeho hodinky a ne, že se na ně jen dívá. Je to celkem patrný i z obrázku D:

230

Další
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK