93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:315
Počet zobrazení:6 408
Dnes se ve Filmovém okénku podívame, jak pomocí technologie motion capture vznikaly digitální opice ve filmu Zrození Planety opic. O speciální efekty k tomuto filmu se postarala novozélandská společnost WETA.

Přepis titulků

ZROZENÍ PLANETY OPIC Ještě před pár lety by tento film byl nerealizovatelný. Práce na King Kongovi a Avataru posunula jejich technologii o úroveň výš a díky tomu vypadají opice v tomto filmu reálně. Toto je první hraný snímek, jehož hlavní postavou je přemýšlející zvíře s city. Je to příběh o opici.

Andy Serkis je naprosto jedinečný herec. Dokáže ztvárnit postavy, které nemluví, a projevit emoce, které se jen tak nevidí. Podstatou technologie motion capture je, že na plátně vidíte digitální opici, která je ale propojená se srdcem a duší skutečného herce. Tato technologie může herce trochu frustrovat, ale Andy do toho jde s elánem a porozuměním, dokáže se nad ni dokáže povznést a přemýšlet o ní, jako o plnohodnotném herectví.

Tento film by bez Andyho Serkise nefungoval. Musíš mi věřit. Já tě odsud dostanu. Všichni vědí, jak vypadají šimpanzi a orangutani, takže pro náš bylo důležité, abychom je udělali co nejreálněji. Kvůli speciálním efektům jsme museli najít nejlepší lidi z branže. Lidé z WETA už měli zkušenosti z Konga, Avataru a Pána prstenů.

Od Avataru došlo k výraznému zlepšení v detailnosti a typu obrazu, který dostaneme z kamery. Získáme více obličejových informací, díky čemuž výsledné opice fungují. Film vám nabídne pohled do opičích očí, jaký ve skutečnosti nezažijete. Začali jsme s grafickými návrhy, které jsme použili jako podklady pro tvorbu postav. Ty se pak přesunou do oddělení bytostí, kde vypracují kostru a svalstvo a způsob, jakým se opice pohybují.

Pak se přesuneme do oddělení textur, kde na všechny postavy naneseme vrásky a záhyby. Současně v modelovém oddělení vytvářejí kožich a pracují na stínování, aby mohli nanést chlupy na tělo. V dalším oddělení poté vše spojí dohromady.

Zvířata opravdu mají všechny anatomické vrstvy. Mají svalstvo, tuk a kůži, aby vypadala co nejreálněji. Když pracujete s WETA, můžete si být jistí, že vytvoří něco skvělého. My jsme ale hodlali vytvořit něco, co ještě nikdo před námi neudělal. Moje první reakce na ukázku byla: "To je Serkis vypadající jako opice!" A to, že vidíte jeho herecký výkon, je úžasné. Na rozdíl od Avataru jsme natáčení Zrození Planety opic přesunuli na lokace ve skutečném světě.

Jedem! Je to asi to nejlepší, co nás potkalo, protože na čerstvém vzduchu jsme nenatáčeli už snad 10 let. Teď natáčíme scénu s mostem Golden Gate Bridge. Tohle je ta největší motion capture sestava na světě a poprvé je použita venku, takže WETA porušuje všechna pravidla této technologie.

To se povedlo! Překračujeme pomyslnou hranici. Po pár vteřinách filmu uvěříte. Nechybí tomu ta velkolepost. WETA stvořila něco výjimečného. Caesare! ZROZENÍ PLANETY OPIC Překlad: somerset www.videacesky.cz

Komentáře (16)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Doteď nechápu, proč ten film nedostal letos oskara za speciální efekty.

222

Odpovědět

Když si tak vzpomenu, já to ani neviděl celé, asi si to najdu a znovu zkouknu. :D

190

Odpovědět

To jsme nevěděl ze točí remake planety opic :O

180

Odpovědět

Andy Serkis by si za svoje výkony ve filmech už toho oskara vážně zasloužil.

211

Odpovědět

Vzpomínám si,jak jsem na tom byl ve 3D v kině a musím říct,že Andy mi svým výkonem opravdu vyrazil dech. :) Bohužel zbytek filmu mi přišel trošku nudně...

1810

Odpovědět

víc, víc , víc speciálních efektů z filmů....

181

Odpovědět

Film dobrej, až na ten konec. Jednotka S.W.A.T. dostane na p***l od trochu chytřejších opic. :-D Film 10z10, ale za konec -9. :-D

182

Odpovědět

ohroumujici film. Jako nuda mi to vubec neprislo. Libilo se mi, jak to cele napsali. Jak to cele zacalo. Super zacatek nove ery planety opic pekne od zacatku. Tesim na se na dalsi prequel sequel :D

180

Odpovědět

Bohužel, většinou ty opice vypadali dobře, dokud se nezačali víc hýbat.

1825

Odpovědět

video pěkné, film nuda

1838

Odpovědět

Video pekne film nuda a to som to videl v kine.

1844

Odpovědět

tak Andy Seris je na tieto ulohy uzasny uz ako Glum bol vynikajuci...samotny film ma az uz tak nezaujal cely cas cakate kedy to konecne pride a nakoniec vo finale15 opic na moste zmlati 10 fizlov a ujde do lesa :P

1825

Odpovědět

naozaj skvely film

191

Odpovědět

Vynikající film!!

196

Odpovědět

Jeden z nejlepších filmových zážitků z posledních let. Celé kino z toho bylo totálně odvařené.

1913

Další