93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:1 421
Počet zobrazení:49 368

Stačí ke štěstí láska? Krátký film Love is All You Need? zachycuje příběh mladé dívky, která ve světě, kde je většinovou sexuální orientací homosexualita, zjištuje, že se jí líbí kluci. Netradičně pojatý a působivý příběh o nebezpečí šikany a diskriminace má na YouTube přes 2,5 milionu zhlédnutí, vyhrál spoustu festivalových cen a v současnosti se pracuje na jeho celovečerní verzi.

Přepis titulků

STAČÍ KE ŠTĚSTÍ LÁSKA? Někteří tvrdí, že se rodí takoví, jakým je jim souzeno být. Karen, je to krásná a zdravá holčička. Někteří tvrdí, že je to dáno výchovou. Moc tě milujeme. Milujeme tě. To je ono. Hodná holčička. Jsi moc hodná. Máma je doma.

Problém té teorie je, že jsem měla nejlepší, nejnormálnější rodiče, jaké by si mohl člověk přát. - Jak bylo v práci? - Fajn. Dnes mě nechala vyspat. Nechala mě spát dvě hodiny. Ukaž mámě, jak to děláš. To je ono, beruško. Vyrůstala jsem jako šťastné dítě. Všechno nejlepší, Ashley. Děkujeme.

Byli jsme dokonalá, čistě americká rodina. Bylo mi pět, když mi došlo, že se od své rodiny liším. Ale až na svatbě strýčka jsem poprvé zažila ten skličující pocit, že nebudu jako oni. Někdy mě napadá, že kdybych pocity z toho kluka na svatbě ignorovala, mohla jsem být jako oni, normální. - Na co si chceš hrát teď? - Nevím. Na domácnost? Co kdybychom s Ashley byly mámy a vy kluci budete naše děti a budete nás muset poslouchat?

- To není fér. - To mámy dělají. Co kdybychom my byli tátové a vy jste nás musely poslouchat? - Jo. - Zapomeň. Mám nápad. Co kdybychom já a David hráli mámu a tátu? To zní divně. Ne, bude to sranda.

Zní to nechutně. Ty jsi nějakej heterák? - Nejsem. - Ale jsi. - Nejsem. - Ale jsi. - Nejsem. - Ale jsi. Pojď, Davide. S heterákama si hrát nebudeme. Všem řeknu, že jsi nechutná heteračka. Po tom jsem se usilovně snažila být normální. Kluci, ta sebevražedné scéna se vám dneska fakt povedla.

- Rozbrečela mě. - Díky. Mně to taky přišlo dobrý. Kéž by role Julia byla pro holku. Ashley se líbí kluci! Ashley se líbí kluci! Ashley se líbí kluci! Ashley se líbí kluci! Ashley se líbí kluci! Ashley se líbí kluci! Ach, Ashley, ty jsi tak krásná. Dej mi pusu. Iane, jdeš?

Ashley, řekla jsi mamce, že jsi dostala roli ve školní hře? Hm? Ve školní hře? Nedomluvily jsme se, že se zkusíš dostat do fotbalového týmu? Nevzali mě. Cože? Po všech těch trénincích, které jsem zaplatila? Promiň, mami, jsem dřevo. A při hraní to nevadí?

Není to pro kluky? Ne. Pro holky je taky. Hrajeme Romea a Julia. Hraju chůvu. To je báječné. Že ano, miláčku? Věděla jsi, že to Shakespeare napsal pro svou pravou lásku, vévodkyni ze South Hamptonu? Vévodkyni? Shakespeare byl heterosexuál? Jo. Moc ji miloval, ale nemohl se rozvést se svým manželem, tak jako vyjádření své lásky napsal Romea a Julia.

Kdo ti to řekl? Pan Thompson. - A to je kdo? - Učitel dramatické výchovy. Musíme do té školy zavolat. A viděla jsi, kdo se sem přistěhoval? Ne. Hetero pár. Jak to víš?

Viděla jsem je vystupovat z auta. Dal kolem ní ruku a na nárazníku mají růžovomodrou vlajku. To je fakt nehoráznost. Ashley, budete s Cooperem chodit do školy druhou stranou. Ale to je dvakrát tak dlouhá cesta. To je mi jedno. Nenechám vás vystavovat tomu úchylnému životnímu stylu. Muži a ženy žijící spolu.

Je to hřích. Z pouhé myšlenky na to se mi zvedá žaludek. Je to odporné. Miláčku, mohla bych dostat ještě chleba? Ve světle posledních událostí v Nizozemí, kde jsou nyní povoleny heterosexuální sňatky, chce papežka Johanka VII. připomenout katolíkům na celém světě, že postoj církve k této věci se nezměnil. Její svatost nám připomíná, cituji: "Pro muže je hřích toužit po ženě.

Je opovrženíhodné pro ženu lehat s mužem mimo rozmnožovací cyklus. A každý člověk ukrývající v srdci touhu po opačném pohlaví shoří v pekle." Pomodleme se. Přiznej, že jsi úchylačka, úchylačko. Paulo, co děláš na chlapeckých záchodcích? Vraťte se všechny do třídy. Dělej, Holly, jdi.

Ashley, pojď sem. V této škole je takové chování přísně zakázané. Co kdyby tě viděly tvé matky, jak se na veřejnosti držíš za ruku s chlapcem? Měl bych tvým rodičům zavolat, ale tohle pro tebe bude dostatečný trest. Děkuju, pane. Tohle je jen fáze, kterou si procházíš. Vyrosteš z toho. Ano, pane.

Podívej, Ashley, kdyby sis našla holku, to posmívání by přestalo. Teď se douprav a vrať se do třídy. Vážně jsem doufala, že to je jen fáze, jak tvrdil pan Thompson. Ale pak jsem si vzpomněla na silnou Ianovu ruku ve své a co se mnou dělala představa, že se s ním líbám. A věděla jsem, že to není fáze, a nenáviděla jsem se za to. "Romea vyhnali a vsadím krk, že už se nevrátí, netroufne si. A kdyby přece přišel, musí tajně.

A protože už to takhle je, radím ti, vem si hraběte. Takový fešák, panebože!" ASHLEY TO DĚLÁ S KLUKAMA! NIKDO TĚ NEMÁ RÁD, ASHLEY CURTISOVÁ! HETERO!! HNUS! Už v tom nemůžu pokračovat. Cože? Ale já myslela, že mě máš rád. Mám.

Měl jsem. Můj bratr to zjistit. Vyhrožoval, že to poví našim. Zabili by mě, kdyby to zjistili. Nezabili. Mají tě rádi. To neznáš mý táty. Když se přiznala teta Sára, celá rodina se jí zřekla. Ani nesmíme vyslovovat její jméno. Táta říká, že Bůh heteráky nenávidí a že všichni shoří v pekle.

A můžu tě ještě naposledy políbit? Prosím. Nevím, jestli budu moct zase někdy políbit kluka. Máme vás! Co to děláš? Padej ode mě! Iane. Nevím, proč se mě pořád takhle dotýká. Jenom jsem se k ní snažil bejt milej. Nenávidím tě, Ashley Curtisová.

Drž se ode mě dál! To je ten problém. Na heteráky nemůžeš bejt milej. Ale vždycky jim můžeš dát lekci. Chyťte ji! Utíkej si, úchylačko, ale stejně neutečeš! Pojďte, dáme babu bukvici. Jo! Chyťte ji!

Tak tohle je ten rádoby kluk, co se chtěl držet s mým bráchou za ruku. On to chtěl. Ne, nechtěl. Donutila jsi ho. Právě jsme viděly, jak ho líbá, že jo? Jo. Ty zatracená heteračko. Chyťte ji!

Bukvice. Dejte babu bukvici! Dejte babu bukvici! Dejte babu bukvici! Dejte babu bukvici! Dejte babu bukvici! Prokaž nám všem laskavost, úchylačko, a zabij se. Ano, tady Karen. Ashley nepřišla domů a... Proč jsi ji nevyzvedla? Ashley?

Já vím. Po škole nepřišla domů. A... jistě. No, to bylo ve 14:45. Ashley? Ashley, co se ti proboha stalo? Pak vám zavolám. Panebože. Znovu už ne. Ashley, broučku, co se ti stalo?

- Kdo ti to udělal? - Podívej se na mě. - Ashley, kdo ti to udělal? - Nikdo. No, sama sis to neudělala, že ne? To stačí. Broučku, prosím... Kdo ti to udělal? Okamžitě mi to řekni! Paula Snyderová... A Drew...

Ach, Ashley. Beruško. Tak dobrá, mazej nahoru. Mazej nahoru a umyj se. A zítra začneme s lekcemi karate. Nedovolím, aby mé dítě každý den zmlátili. Je to tvoje vina. Rozmazluješ ji. Nerozmazluju. Nedovolila jsi mi ji potrestat, když jsem to našla pod její matrací.

Bylo jí osm, proboha. Jo, no, já nedovolím, aby v tomhle domě vyrůstala heteračka! Myslíš, že chci, aby byla heteračka? Nevím! Tohle není normální! Vůbec nechápu, co se s ní děje! Děti se takhle nechovají, jasný? Ne. Už tě nebudu poslouchat, protože očividně je s ní něco v nepořádku.

Fajn, fajn, takže se prostě... Prostě sbalíme dům a přestěhujeme se. Tak se přestěhujeme. A v dalším městě se stane totéž. CHCÍPNI, HETERAČKO. JSI NECHUTNÁ!!!! Já ji nechápu. Nevím, co se s ní děje. Protože se nechová jako normální dítě.

Úchylná heteračko! Sleduju tě! Podle tebe je v pořádku, aby měl Cooper sestru heteračku? Dobrá, přestěhujeme se. Fajn, fajn, přestěhujeme se. Přestěhujeme se, protože... Co když ji tam taky zmlátí? No, víš co? Pokud zůstaneme tady, zmlátí Coopera!

Zmlátí i Coopera! Ashley se líbí kluci! Proč mě všichni nenávidí? Ashley, beruško. Ashley, tady máma. Možná existuje hetero nebe. Ashley. - BUZNO!

- CHCÍPNI, BUZNO! Proboha! STAČÍ KE ŠTĚSTÍ LÁSKA? Všechy události v tomto filmu jsou skutečné příběhy obětí šikany. Tento film je věnovaný všem dětem, jež byly obětmi nenávisti a nepochopení ostatních. Nezapomínejte, že láska dlí hluboko v našem nitru a nikdy byste se neměli cítit špatně či sami kvůli tomu, jací jste... jedineční. Překlad: petrSF www.videacesky.cz

Komentáře (130)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Ahoj nevíte zda se dá někde stáhnout hodně mě to zaujalo děkuji za odpovědi:) Nika

00

Odpovědět

Super film! Podle mě velmi silný. Mám na kohokoliv velkou prosbu. Dá se nějak stáhnout i s titulky? Nebo může mi někdo napsat, jak na to? Potřebuji ho pustit na jedné akci s "dětmi" i bez internetu, abychom si o tom pak mohli povídat. Díky za odpovědi.

30

Odpovědět

No tak s takovým extrémem jsem se teda ještě nesetkal, na naši škole se pár homosexuálních jedinců (i párů) najde, a nikdo proti nim neřekne ani slovo, dokonce ve třídě mám jednu trans a taky je každému ukradená, tak teda fakt nevím podle čeho se tohle točí, a kdybych já byl učitel a přistihl skupinku holek co na hajzlu někomu strkají hlavu do záchoda tak bych je teda hnal, každá minimálně dvojku z chování a podmínečné vyloučení za šikanu.

Ps: V čase 7:46 na silnou "lanovu" ruku prosím velké písmeno u jména, musel jsem si to pustit dvakrát než jsem pochopil že se nedržela za ruku s kusem lana.

33

Odpovědět

Nebo se jmenuje Ian s i nevím.

11

Odpovědět

+KaštanAno, jmenuje se Ian s "i". Lépe rozlišit to nejde.

10

Odpovědět

+BugHer0Jo jo v tom čase 7:46 jsem to moc nepochytil ale později už jsem slyšel že ho nazývá Ian s "i", holt jsem psal dřív než mi myšlenka vypadne z hlavy, a když už jsem byl u toho, tak jsem připsal i to Psko tak se nezlobte. :)

00

Odpovědět

To, že je to u vás takhle v pohodě, je super. Ale neznamená to, že je to tak všude.

40

Odpovědět

+XardassNo jo jinak by to asi nenatočily, jen mě udivilo, že na světě stále existuje něco takového.

00

Odpovědět

Ono jde taky o to, ze my jsme docela ignoranti a tim jsme zaroven i docela pokrokovy ... vetsinou. Se sikanou o ktery se vsude mluvi jsem se taky nikdy nesetkal. Kdyz se podivas na nejakej americkej film z prostredi skoly, sice to bude trochu pritazeny za vlasy, ale ten zaklad toho jak oni se chovaji k okoli tam bude.

21

Odpovědět

Při filmu jsem si vzpomněl na střední školu a naší třídu, kdy se během jednoho roku z Karla stala Katka. Musím říct, že jsme byly skvělá třída a i když si o tom někteří mysleli své, tak jsme všichni byli ochotni se jí kdykoliv zastat, když měl na ní někdo kecy z jiných tříd apod. (prostě jsme se dokázali semknou, byla součástí naší třídy!). Fajn holka.

80

Odpovědět

tohle by si homofóbní lidé měli pouštet pořád dookola, dokud by jim nedošlo jak se chovají vůči homosexuálům a jaký to má následný dopad...

62

Odpovědět

Wow, opravdu hodně silný... zůstal jsem zírat asi deset minut na obrazovku... Asi to na každýho takhle nepůsobí, ale vzpomněl jsem si na video s děvčetem co pomocí textu na papírech vysvětlovala jak ji spolužáci šikanují a musela kvůli tomu už čtyřikrát změnit školu... prosila aby jí někdo napsal a dokázal jí že v lidech je ještě něco dobrýho, bohužel jsem to video viděl až týden potom co spáchala sebevraždu... prezentoval to nějakej bulvární plátek aby dostal svoji sledovanost.... jojo, lidi jsou hovada... někdy se docela stydím za svůj druh...

60

Odpovědět

Nikdy som sa počas svojho života nevyjadril k homosexualite ale aj tak stále všade vidím nápisy o tom ako homosexuálov nenávidím. Keď chcete niekoho vo svojej obmedzenosti nenávidieť nech sa páči máte slobodnú vôľu a nakoniec budete za svoj život prežití v nenávisti súdení, ale neschovávajte sa so svojou nenávisťou za mňa lebo ste vo svojej nenávisti sami ja necítim nenávisť k žiadnej ľudskej bytosti. Dostali ste od tatka krásny svet tak trávte viac času užívaním si tohto daru ako strácaním času nenávisťou k druhým :)

160

Odpovědět

Všem těm, kteří zde obviňují církve bych jen chtěl říct. Jak by se asi cítila třeba 12 letá věřící holka, po přečtení Vašich příspěvků? Asi dost podobně, jak ta v tom filmu. Pro představu, Hitler byl také ateista a chází Vás s ním někdo do jednoho pytle?

63

Odpovědět

Hitler byl okultista.
Jaké všechny máte na mysli? V téhle diskusi jsou tak tři, které na to naráží, to je na to, jak se někteří církevní představitelé vyjadřují o homosexuálech, dost málo. A i s těmi je docela polemizováno. A žádný netvrdí, že jsou takoví všichni věřící. Takže pochybuju, že by tato diskuse mohla někomu ublížit.

21

Odpovědět

ukápla i slza :)

673

Odpovědět

Skvělej film, opravdu krásně uděláno. Bohužel jsem udělal chybu a začal si číst zdejší komentáře. Optimisticky až naivně jsem doufal v to, že myšlenka toho filmu přece otevře oči všem a všichni se nad sebou zamyslí, pochopí co se po nich chce a nebudem zas řešit blbosti. Tak zase nic, holt tu nenávist má naše rasa v povaze a nám, co nebyla naštěstí přidělená, nezbejvá nic jinýho, než se mlátit do palic

1184

Odpovědět

Nikdy by jste se neměli cítit špatně kvůli tomu jací jste - největší lež na světě

3496

Odpovědět

Zabijak si úžasný človek hodný lásky, never ľuďom čo tvrdia opak :) posielam virtuálne objatie (>^_^)>

40

Odpovědět

Ted jsem tento koment nepochopil... Takže s tím tvrzení nesouhlasíš? Asi ani nevíte co píšete člověk by měl být smířený s tím jaký je, takže prosím vás to pochopte :)

00

Odpovědět

ja nevim, napad dobry, snad to pomuze dobre veci, ale prislo mi trochu slabsi provedeni- mozna kdyby to zkratili tak by to melo vetsi efekt, navic ten nazev vubec nedava smysl, nemelo by to byt spis neco jako "da se zit bez lasky?" (netvrdim ze je to spatne prelozene, proste uz v originiale se mi to zda spatne)

2341

Odpovědět

"Love is all you need" je poměrně hodně známá písnička od Beatles...bydlíš pod kamenem? :-P

411

Odpovědět

všimli jste si někdo, že za dost problémů ve společnosti mohou církve a víry (resp. náboženství)?

ale jako vždy - je to o lidech, takže je jedno, jestli je někdo katolík, protestant, muslim, černý nebo bílý, pokud je někdo hovado, tak to ve výsledku nic nezmění (a jestli se dostane do nebe a já ne, protože mu "bůh odpustí", tak mě to vážně nasere :-)

4715

Odpovědět

Doporučuji sérii knih "Jeho temné esence", tam je velmi hezky ukázán vliv církví na lidi...

269

Odpovědět

Tady někdo objevil Ameriku :D

256

Odpovědět

ne nevšiml...protože lidi si stejně najdou duvod k nenávisti, závisti a ubližování...i bez toho aby řešili víru nebo ne...pokud chceš někoho ponižovat vždycky si najdeš nějakou odlišnost...at už jde o barvu pleti a nebo jen o město z kterýho pochází...
¨
ja se chovám slušně a poctivě a nepotřebuju kvuli tomu uctivat imaginarního kamarada...mě to prostě přijde normalní

346

Odpovědět

+Skar!!

00

Odpovědět

Blbost. To je asi tak pravda, jako říct, že druhá světová vznikla, protože se Hitler zcvokl. Z lidí se stanou prasata, když dostanou moc a prostředky, neuchrání je od toho ani víra. Jsou lidi, kteří jsou dnes masakrováni ateisty, protože jsou křesťané.
K videu.
Na kraťas je to ujde, ale film si představit nedokážu. Stokrát omílané a převařené téma, které bylo zpracováno jinde jen v bleděmodrém (antisemitismus, černoši v Americe,...). Neukazuje nic nového, jen obviňuje jiné. Tak to půjde od šikany jednoho k šikaně jiného.

51

Odpovědět

LOL Nechtěl bych žít ve světě kde by se můj táta jmenoval Zdeněk a mamka Karel ...a učili by mě jak je správné nakládat synka do řiti ...ale film dobrý :)

36114

Odpovědět

Ty jsi se zřejmě díval na nějakou Béčkovou komedii že?

316

Odpovědět

+InsanenerroA nedívali se tady na ni náhodou všichni? Nebo snad myslíš, že šlo o muzikál?

2038

Odpovědět

+InsanenerroNe ja sem se díval na céčkovou komedii..;)

1930

Odpovědět

Tohle video je informativní pro děti tak do 15 let. BTW není přímo o homosexualitě, ale o ignoranství a hlouposti.

2644

Další