Přidat do sledovaných sérií 50
93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:104
Počet zobrazení:6 912

Píseň "Starman" nahrál David Bowie 4. února 1972 a jako singl vyšla v dubnu téhož roku. Na poslední chvíli ji přidali na album The Rise and Fall of Ziggy Stardust and the Spiders from Mars. Ziggy v ní prostřednictvím rádia oznamuje mládeži příchod Starmana, který jim přinese lepší časy. Text má mnoho výkladů a spekulací, od narážek na druhé zjevení Krista, až po docela trefnou předpověď scénáře Blízkých setkání třetího druhu (1977).

Přepis titulků

Překlad: hAnko www.videacesky.cz Hej, právě teď... Ty nevíš... Nevím, kolik bylo, už se stmívalo. Usadil jsem se k rádiu. Nějakej kocour nám zahraje procítěnej rock, řekl moderátor. Pak se ale hudba ztišila a na vlnách se nesl pomalý hlas.

To nebyl ten DJ, byl to zastřený kosmický jive. Na obloze čeká muž z hvězd. Rád by nás přišel pozdravit, ale ví, že bysme byli v šoku. Na obloze čeká muž z hvězd. Řekl nám, ať to nepoděláme, protože ví, že to stojí za to. Řekl mi: Ať děti nemají zábrany, ať to děti požijí, ať si děti zapaří. Musel jsem někomu zavolat, a tak jsem vybral tebe. Hej, to je hlína, takže ho slyšíš taky?!

Zapni telku, třeba ho naladíme na druhým kanále. Mrkni z okna, vidím jeho světlo. Pokud mu zazáříme v odpověď, tak může dnes v noci přistát. Neříkej to tátovi, nebo nás ze strachu zamkne doma. Na obloze čeká muž z hvězd. Rád by nás přišel pozdravit, ale ví, že bysme byli v šoku. Na obloze čeká muž z hvězd. Řekl nám, ať to nepoděláme, protože ví, že to stojí za to.

Řekl mi: Ať děti nemají zábrany, ať to děti požijí, ať si děti zapaří. Muž z hvězd čeká na obloze. Rád by nás přišel pozdravit, ale ví, že bysme byli v šoku. Na obloze čeká muž z hvězd. Řekl nám, ať to nepoděláme, protože ví, že to stojí za to. Řekl mi: Ať děti nemají zábrany, ať to děti požijí, ať si děti zapaří.

Komentáře (11)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Starman- Krása, prostě krása. Bowie byl neuvěřitelnej. Tolik stylů, tolik hitů, i ze svojí smrti udělal dílo... Musel to bejt neskutečnej člověk :)

70

Odpovědět

Zbožňuji Bowieho. Tolik stylů a tak moc dobrých písniček má málokterý interpret. A Bowie se dá poslouchat pořád a pořád. Je to číslo ;) bodejť by nebyl tak božský když se jednu dobu stravoval pouze kokainem a chili papričkami. Taky podle toho vypadal ;-D

90

Odpovědět

Bowie byl mimozemšťan :)

50

Odpovědět

Takže myslíš, že nezemřel, ale jen odletěl domů?

20

Odpovědět

Asi před týdnem mi proběhl tenhle song hlavou a od té doby si refrén neustále broukám - v práci už si připadám jako debil. A dneska je píseň i tady... :D

40

Odpovědět

Super song, kdybych měl vybrat svůj nejoblíbenější, tak je to asi tenhle.

20

Odpovědět

Vždy potěší, když se oblíbená písnička objeví na videačesky, takže díky moc za překlad!
A chtěla bych se zeptat na první dva verše slov. Co tam překladatelka slyší, že to překládá jako "hej, právě teď" a "ty nevíš"? Protože já tam slyším (a i je to na některých stránkách jako text napsané) "goodbye, love" 2x za sebou. Ale celkově to tam tak mumlá, takže je to pro mě už dlouhodobá záhada! :D Díky za odpověď, hAnko!

60

Odpovědět

Slyší tam asi "Hey, by/right now" a "You don't know".

20

Odpovědět

V přepisech textu jsem to "goodbye love" taky našla, ale slyším tam spíš to, co píše Moggs. :D Takže byly tři varianty: napsat to podle textů, úplně to vynechat, nebo dát na svůj sluch? Říkala jsem si, že to může být nějaká starší verze; zpěváci často svoje songy zpívají na několik způsobů... Prostě taky nevim, ani na miliontý poslech. :D

10

Odpovědět

Parádní song :-)

41

Odpovědět

Srdcovečka:")

120