Přidat do sledovaných sérií 50
91 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:325
Počet zobrazení:6 161

Vítejte u dalšího dílu Hudebních klenotů 20. století! Jak už to pravidelně každé středeční ráno bývá, i dnes zařadíme další pecku do naší klenotnice. Tentokrát jsme se rozhodli si dát další „opáčko“, protože tento legendární kytarista si zde zajisté zaslouží být dvakrát! Bez dalších zbytečných řečí vám přestavujeme song Hey Joe od Jimiho Hendrixe, o němž si můžete počíst u dříve přeloženého All Along the Watchtower. Slovo má Kari. Hey Joe je americká populární píseň z 60. let minulého století. Stala se součástí mnoha filmů a byla mnohokrát předělávána do různých hudebních stylů. Skladba vypráví příběh o muži na útěku, který plánuje zamířit do Mexika, poté co zastřelil svou ženu. Zajímavostí je, že se u této písně neví, kdo je přesně jejím autorem, o čemž se vedou velké spory. Nejstarší dochovanou zhudebněnou verzí songu je ta od kapely The Leaves. Skupina ji ale pravděpodobně nenapsala, pouze prý její předešlou verzi upravila a vydala na svém albu v roce 1966. Skutečného autora se pravděpodobně nikdy nedozvíme, ale skladbu nejvíce proslavil právě Jimi Hendrix se svojí kapelou The Jimi Hendrix Experience. Skupina ji vydala jako svůj úplně první singl v roce 1966 a byl to takový jejich první krůček ve slavné kariéře.

Přepis titulků

"Hej, Joe... Kam s tou zbraní v ruce kráčíš?" "Hej, Joe... Kam s tou zbraní v ruce kráčíš?" "Chystám se oddělat svoji starou. Přistihl jsem ji totiž, jak si zahrává s jiným." "Chystám se oddělat svoji starou. Přistihl jsem ji totiž, jak si zahrává s jiným.

A to se mi zrovna moc nezamlouvá." "Hej, Joe..." "Prý jsi oddělal svoji starou." "Hej, Joe... Prý jsi oddělal svoji starou." "To si piš, že jsem ji oddělal. Vždyť víš, že jsem ji přistihl, jak si zahrává s jiným." "To si piš, že jsem ji oddělal.

Vždyť víš, že jsem ji přistihl, jak si zahrává s jiným." "Hej, Joe..." řekl jsem, "Kam teď budeš utíkat a co si počneš?" "Hej, Joe..." řekl jsem, "Kam teď budeš utíkat a co si počneš?" "Půjdu pořád na jih... pořád na jih, dokud nedojdu do Mexika." "Půjdu pořád na jih...

pořád na jih, kde budu svobodný. Tam už mě nikdo nenajde. Tam mi žádný popravčí nehrozí, který by mi hodil provaz kolem krku. Tomu věř. Už musím jít." "Hej, Joe... Už by ses měl radši dát na cestu." Na shledanou, přátelé. Překlad: bakeLit www.videacesky.cz

Komentáře (27)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Video opět funkční.

10

Odpovědět

Moc pěkné.

Věřím, že nebudu mluvit jen za sebe když řeknu, že zde určitě chybí něco od Roxette, Blondie a třeba Tainted Love od Soft Cell by se zde také vyjímalo. :) A jak už někdo zmínil tak určitě také rock 'n' roll z padesátých (Johny Cash, Buddy Holly, Ritchie Valens, Eddie Cochran, apod.)

181

Odpovědět

Slash > Hendrix :)
Jinak hezkej song samozrejme

1921

Odpovědět

Ai se: Promiň, to jseš tady na špatný adrese ;) Název zní jasně: Hudební KLENOTY 20. století...

190

Odpovědět

Ha, tuhle verzi Angel slyším poprvé - http://youtu.be/mnKv8pZMh9I

180

Odpovědět

Angel, All along the watchtower cover, Hey Joe.. samý pecky :)

180

Odpovědět

IF I CATCH YOU - OFFICIAL - MICHEL TELÓ (AI SE EU TE PEGO) prelozte prosim :-)

1817

Odpovědět

Konečně supr song.

190

Odpovědět

Nejlepšííí...TO JE PAN KYTARYSTA!!!

191

Odpovědět

Led Zeppelin - Kashmir:)

192

Odpovědět

Rád bych upozornil, že na fóru je téma s návrhy do hudebních klenotů - pozvánka pro bakelita a další, kteří by chtěli nějaké přeložit..

Prosím opravdu jen ty známější tak cca do roku 1990.

181

Odpovědět

hanzo: Souhlasím, ale na druhou stranu by ty písničky mohl vybírat taky někdo, kdo má hudební vkus rozteklého asfaltu a věř mi, kdyby se o ně hlasovalo, taky by to nedopadlo dobře. Born to Be Wild je dobrá pecka a kdybych mohl navrhnout song od kapely, která tu ještě není, tak bych se podíval třeba na Buddyho Hollyho a The Crickets (nelekejte se, je to padesátkový rock'n'roll) a od nich třebas That'll Be the Day. Nebo Chucka Berryho (např. Roll Over Beethoven).
Ale opakování kapel občas není na škodu, když má daná kapela víc pecek (ale to je samozřejmě subjektivní. Není tu třeba Bohemian Rhapsody od Queenů, Burn nebo Child in Time od Deep Purple, Satisfaction nebo Paint it Black od Rolling Stones a od Beatles...ne, nebudu navrhovat nic od Beatles, to bych jich navrhl stopadesát (-:
A znáte Yardbirds? Zajímavá kapela z šedesátých let, vystřídali se v ní postupně Eric Clapton, Jeff Beck a Jimmy Page. Ten hned po jejich rozpadu dal dohromady The New Yardbirds, kterejm předpovídali, že půjdou k zemi jako olověnej balón...nebo vzducholoď.

182

Odpovědět

4 8 15 16 23 42 : Tam právě hraje ta verze od deep purple ;)

181

Odpovědět

To je tak jednoduchej text, že snad ani překlad nepotřebuje

184

Odpovědět

re čísla: Nejenže na wikipedii se dočteš o tom, že ve vietcongu byli použiti deep purple, ale i tady je to vcelku dobře slyšet slyšet http://www.youtube.com/watch?v=8hDSCJC8_aQ, http://www.youtube.com/watch?v=DPbEXzQPYAc. : P ještě si potom pust verzi jimiho a poznáš rozdíl

180

Další