Boris JohnsonLast Week Tonight

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 235
87 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:209
Počet zobrazení:14 011
Britský politik a bývalý starosta Londýna Boris Johnson nahradil Theresu Mayovou na pozici britského předsedy vlády. Jak si tento muž, který si zakládá na výstředním chování, povede? Má vůbec nějakou šanci za tři měsíce dosáhnout toho, co se za několik let nepodařilo Therese Mayové?

Přepis titulků

Spojené království – domov fascinující zvířeny. Třeba nebojácných pářících se lišek z Kentu. A nádherných hor, které jsou zatím neprozkoumány bezstarostně pářícími se liškami z Kentu. Také je domovem nejnadanějších umělců. Třeba tohoto, který pořídil tuto fotku stoických pářících se lišek z Kentu. Bohužel UK je teď tak trochu v piči. Ale v jiném smyslu, než u odevzdaných pářících se lišek z Kentu.

Důvodem toho je, že se tento týden v UK odehrává velká změna. UK má nového předsedu vlády. Boris Johnson nahradil Theresu Mayovou. Přechod moci stvrdil potřesením rukou s královnou. Uklonil se a pak porušil zvyky tím, že svému štábu sdělil, co mu řekla. Ano, a podle všeho řekl, cituji: "Ty gule." Je to pravda. Říká to každému předsedovy vlády od dob Winstona Churchila a neřekne proč.

Ale ano, novým předsedou vlády je kupodivu Boris Johnson. I kdybyste o britské politice nic nevěděli, jeho jméno vám bude povědomé. Jako starosta Londýna uvízl na lanovém skluzu, když propagoval olympiádu v roce 2012. Pokud jste někdy viděli jeho fotku, jistě si ji pamatujete. Je těžké najít nějakou fotku, kde nevypadá směšně. Vše na jeho vzhledu je naprosto a dokonale špatné. Zde má na sobě cyklistickou přilbu, která je nějakou záhadou na jeho hlavu příliš malá i velká zároveň.

To se stává málokdy. Zde předvádí, jak by vypadalo vejce, kdyby mohlo být chlupaté a smutné. I jeho fotky z dětství jsou vtipné. Zde vypadá víc jako mladá Anna Wintour, než vypadala ona sama. Možná jste mohli vidět i toto video. Boris podá dost zvláštní odpověď na jednoduchou otázku, jak ve volnu odpočívá.

Rád vytvářím modely... Už od doby, kdy jsem byl starostou, vytvářím autobusy. - Děláte modely autobusů. - Dělám modely autobusů. Ne, nejsou to klasické modely. Vezmu starou... Vezmu dřevěnou bedýnku. Pomaluju ji. Říkáte tomu autobus.

Takhle odpočíváte. Namaluju tam pasažéry. Jak si užívají cestu autobusem. Mám tři poznámky. Zaprvé, jo, je to úžasné. Zadruhé, tohle nemůže být pravda. Zatřetí, kdyby to pravda byla, chci vidět jeden z těch autobusů. Kdyby byly otřesné, bylo by to divné.

Kdyby byly nádherné, bylo by to ještě divnější. Už samotná myšlenka, že nový předseda vlády relaxuje tím, že na staré bedny maluje autobusy, je naprosto neuvěřitelná. Boris je ale mnohem víc než potenciální Michelangelo dopravních prostředků. Byl to důležitý vůdce kampaně za Brexit. Projížděl zemi ve svém nebednovém autobusu, který byl pomalovaný spoustou nesmyslných lží.

Nyní je předsedou vlády. Musí dotáhnou brexit s dohodou do zdárného konce nejpozději do 31. října. To je méně než 100 dní. Následky, pokud se to nepovede, mohou být katastrofické pro Británii, Evropu i pro celý svět. Dnes bychom se měli podívat na to, kdo přesně to Boris Johnson je. Začněme faktem, že novým vůdcem Británie je klaunská figurka se směšnými vlasy a volným vztahem k pravdě.

Možná vás napadá osoba, která vás stejně napadá několikrát denně. Nejste v tom sami. Mnoho článků přirovnávalo Borise k Trumpovi. Tento týden to udělal i sám Trump. Britský Trump. Říkají mu britský Trump. To je dobře. Mají mě tam rádi. Ne, nemají.

Ne, nemají. Rozhodně nemají. Nemají tě tam rádi. A nikdo nikdy neřekl "britský Trump". Tedy pokud to nebylo ve větě: "Konec týdne smutně britský, Trump o víkendu přijede na návštěvu." Ale samotné spojený britský Trump není úplně chybné ani úplně správné. Johnson je komplexnější než Trump v mnoha ohledech. Zaprvé, Trump tvrdí, že "má ta nejlepší slova", což není pravda, Johnson rád ukazuje, jak je vzdělaný.

Sledujte, jak během olympiády vypráví zajímavosti z oblasti sportu. Ping pong byl vynalezen na anglických jídelních stolech. Ano, v 19. století. Říkali mu whiff-whaff. To nás odlišuje od zbytku světa. Francouzi vidí jídelní stůl a použijí ho k podávání večeře. My se podíváme na jídelní stůl a zahrajeme si whiff-whaff.

Ano, přiznávám, že je to vtipné. Ale nejsem si jistý, jestli ten vtip o whiff-whaffu nepopisuje Brity víc, než zamýšlel. Francouzi jídelní stůl využijí k podávání vynikající kuchyně. Britové na něm vymyslí myší tenis. Johnson je rád, když vypadá směšně. Nejenže mu případný neúspěch nepodrazí nohy, on z něj začne těžit. Ta směšná fotky z lanového skluzu by zničila kariéru většiny politiků.

Ale Boris se sám sobě smál a všechny okouzlil. Sledujte, jak o něm mluvili ve zprávách. Není to úžasné? Je to muž, který se může stát předsedou vlády. Pokud by někdo někdy vyhrál olympiádu, podle mě by to byl Boris Johnson. Moment! Kdyby někdo vyhrál olympiádu? Aby bylo jasno, lidé olympiádu vyhrávají.

Přesněji řečeno, vítězové. Vítězové vyhrávají olympiádu. Tohle je v kostce základ jeho půvabu. Malý nešika, který nepřízeň osudu bere s humorem a dobrou náladou. Ale pravdou je, že za tímto obrazem může být větší vypočítavost, než se zdá. Boris už v dětství zjistil, jaké výhody to má, když jste kašparem. Vzpomínala na to jeho sestra.

Během divadelního představení zjistil, že umí lidi rozesmát. Měl recitovat Molièra. Nenaučil se svůj text, tak se schoval za sloup a četl ho. Bylo to vtipnější, než kdyby se je naučil. Stál na jevišti a získal si publikum. Ano, samozřejmě. Když se něco nepodaří, je to vtipnější. Jako když si zde Johnson třese rukou s královnou.

Ale ne, to je ale trapný omyl. Vidíte, je to vtipnější. Mimochodem, jak je možné, že je to nebaví? Boris si z toho incidentu vzal ponaučení. Sám to přiznává. Myslíte si, že jste si z hraní divadelních her odnesl něco do života? Že lidi pobavíte více tím, když neznáte text, než když si ho zapamatujete.

Řekl bych, že obecnou taktikou v životě, kterou se můžete řídit, je to, že občas je užitečné naznačit, že předstíráte, že netušíte, co se vlastně děje. Ve skutečnosti to opravdu vědět nemusíte, ale lidé nepoznají rozdíl. A tohle je jeho klíčová vlastnost. Svůj nedostatek připravenosti prezentuje tak půvabně, že začnete pochybovat, zda skutečně není připravený, přestože není. Je to mocný trik.

Tato videa ukazují, proč Boris není britský Trump. Umíte si představit, jak Trump projeví takovou míru sebereflexe? Napsáním Covfefe jsem se chtěl projevit jako nevzdělaný klaun, abych vás odvedl od faktu, že jsem kožený panák, který je natažený kolem prázdnoty, ve které by měla být duše. Je to užitečný nástroj, pokud se použije šikovně. Jde tu o to, že jeho nešikovná osobnost je dobře připravená role. Třeba jeho vlasy.

Mnoho lidí řeklo, že si je cuchá úmyslně. Produkční BBC napsal na Twitter, že si je rozcuchá pokaždé, než se zapne kamera. To dává smysl. V televizi byl stokrát a vždy vypadal jako trouba. Jaká je šance, že se před každým vystoupením učeše, nageluje a upraví si vlasy, načež ho do tváře zasáhne husa přesně v moment, kdy začnou točit?

Vypadá tak úmyslně! Nebo jak se obléká. Často byl zachycen ve výstředním oblečení. On ale ví, jak se oblékat. Také ví, že tohle je mnohem přívětivější obrázek než tento, kde se nachází v elitním Bulingdonském klubu na Oxfordu se svým přítelem, Davidem Cameronem. Pro Camerona byla tato fotka velkou přítěží, ale pro Johnsona nikoliv.

Chytře se vymezil proti této privilegované skupině tím, že se začal prezentovat jako Angličan z animáků, který se obléká jako mýval, který vylezl z popelnice Richarda Krajča. A když si uvědomíte, o co se snaží, začnete zpochybňovat vše, co vám na něm přišlo půvabné. Pamatujete si ten klip o autobusech? Je to skutečně vtipné.

Ale někteří Britové poukázali na to, že se může snažit ovlivnit vyhledávání výsledků na Googlu, pokud lidé zadají "autobus Borise Johnsona". K lidem by se dostalo toto vtipné video a ne tento autobus plný kravin. Byl to jeho záměr? Těžko říct. Ale nemůžete to vyloučit. Když zjistíte, že jeho nedostatky jsou jen vypočítavou manipulací, nemůžete na to zapomenout.

Je to stejné, jako když se podíváte na logo FedExu a všimnete si té šipky. Nebo se podíváte na logo Starbucks a všimnete si tváře Roberta DeNira. Už to nikdy nebude stejné. Pod tím jeho povrchním půvabem se nachází něco opravdu odporného. Je to především lhář. Jako mladý novinář byl vyhozen z londýnských The Times, protože si vymýšlel citace. Jeho editor tvrdil, že Johnson byl nejhorším zaměstnancem, kterého měl.

A také prý mnohokrát nepřišel do práce, aby si mohl vyrazit ven s Jeffrey Epsteinem. To je hrozné! Není to pravda, tu citaci jsem si vymyslel, ale aspoň vidíte, jak nezodpovědné to je. Poté Johnson dostal práci v The Daily Telegraph. Jako bruselský dopisovatel skrz ně zveřejnil množství lží o Evropské unii. Lží, které mu o pár desítek let později pomohly při hlasování o brexitu. Johnson přiznal, že měl svou frázi.

Něco, co neustále do textu vkládal. Frázi, kterou vytvářel karikaturu EU. Měl jsem svou frázi. Tahle fráze byla takové moje intro. "Británie zůstala sama, když..." Vyplnil jsem to čímkoliv. "...když se Evropa rozhodla zakázat brambůrky s příchutí krevetového koktejlu." Nebo tak něco.

Zaprvé, pokud to nevíte, brambůrky s příchutí krevetového koktejlu existují. Neměly by, ale existují. Tohle se stane, když se národ podívá na jídelní stůl a vzdá se jídla, aby mohl hrát whiff-whaff. Johnson napsal sérii sloupků, v nichž tvrdil, že EU chce zakázat brambůrky s příchutí krevetového koktejlu. To byla naprostá lež.

EU je nikdy nechtěla zakázat. Okamžitě jeho lež vyvrátili. Ale Borisovo obvinění se šířilo jako požár. Stalo se to příkladem zdivočelé EU. V roce 2016, celých 25 let poté, co jeho naprosté kraviny vyvrátili, Boris zmínil velkou válku za brambůrky s příchutí krevetového koktejlu jako jeden z důvodů pro brexit.

Kdyby existovala velká válka proti brambůrkům s příchutí krevetového koktejlu, neexistovali by vítězové. Věřte mi, protože – a to říkám upřímně – to chutná jako spálená mořská panna. Ale ve špatném slova smyslu. Fuj, to je hnus. Už jen to, že je lhář, by bylo dost špatné. Ale také se rozhodl zapojit větší kalibr.

Opakovaně nazval imigranty pijavicemi, které parazitují na státu. Během let mnohokrát odkazoval na černoušky, tvrdil, že lidé v Kongu mají melounové úsměvy, gaye nazval nátělníkovými řiťopichy a loni prohlásil toto. V pondělí Boris Johnson napsal, že vypadají jako poštovní schránky. Přirovnal ženy, které je nosí, k bankovním lupičům. To je odporný komentář, který vám zanechá pachuť v puse.

Podobně jako prach z krevetových brambůrků, který si odhlasoval setrvání na mém jazyku. Když reportéři oblehli jeho dům, on svou zábavnou osobnost využil na maximum. Rozcuchal si vlasy, nahodil směšné oblečení a vydal se je okouzlit. Sledujte, jak moc účinné to bylo. - Mohl byste nám říct...

- Dáte si šálek čaje? - Ano, jistě. - Dejte si šálek čaje. Děkuji, litujete... - Dáte si šálek čaje? - ...svého komentáře... - Dejte si šálek čaje. - Děkujeme, pane. Litujete svého prohlášení? Nedáte si šálek čaje? Když si dám, odpovíte mi na mou otázku? Ne, jsem tu na humanitární misi, protože vy jste tu celý den, jste neuvěřitelně trpěliví a mně je vás líto.

Nemám, co bych řekl. Jen vám nabízím šálek čaje. Jasné? Poslužte si. Děkuji vám. Ne, neberte si ten čaj a neděkujte mu za něj. Zamyslete se, co se tam odehrálo. Nazval muslimské ženy schránkami na dopisy a během 30 vteřin se tomu začali smát s ním.

Měl potíže, nasadil britskou tvář a ti novináři mu to sežrali. Já můžu použít výraz britská tvář. Vy ne, ale já rozhodně ano. Můžeme to říct společně, ale vy to nesmíte říct. Bohužel Boris jako předseda vlády může narazit na hranice svého šarmu.

Nyní má méně než 100 dní na to, aby vyjednal dohodu o brexitu. A jeho perfektně připravený obraz britského nešiky nemusí být všude vnímán stejně. To jsme zažili během jeho působení jako ministra zahraničí. V roce 2017 byl v Myanmaru, kde si z nějakého důvodu začal mumlat koloniální báseň Mandalay od Rudyarda Kiplinga. Mluví o chrámových zvonech, Máme jeden zvon.

vrať se, ty anglický vojáku. - Co to je? - Pamatujete si to? Vítr vane v palmových korunách, vypráví o chrámových zvonech. Máte zapnutý mikrofon. Velvyslanec rychle poznamenal, že připomínat místním anglickou nadvládu nemusí být moudré. Není to moc dobrý nápad. Co?

Cesta do Mandalay? Není to vhodné. Dobrá báseň. Opravdu je dobrá? Nebo je špatná? Řekl bych, že jako ministr zahraničí je lepší lidem nepřipomínat, jak vaše země tu jejich roky okupovala. Bylo by diplomatičtější, kdyby odříkával text My Neck, My Back (Lick It) od Khia.

Můj krk, má záda, lízej mi číču i mou díru. Dobrá píseň. To nebyl jediný přešlap. Johnson jako ministr zahraničí udělal spoustu chyb. Vysvětí vám to tento novinář za pomoci vizuální pomůcky. Mluvil jsem s osobou, která měla pracovat s Borisem Johnsonem. Bylo to prý jako chodit pár metrů za koněm a uklízet jeho hovna.

Páni. To je silný výraz. Ale nevím, proč měl ten novinář pocit, že musí stát poblíž koně? Jak to vysvětlil majiteli stáje? Jen se bojím, že lidé už neví, jak vypadají koně. Ustupte a já ponížím vaše zvíře ve zprávách. Problémem je, že pokud Johnson pokazí dohodu s EU, hoven může vzniknout celá hromada.

Většina ekonomů věří, že brexit bez dohody způsobí hlubokou recesi. A EU může být před jeho šarmem značně imunní. Pamatujte, byl klíčovou figurou brexitové kampaně a lhal o ní ve svých sloupcích po desítky let. Navíc v soukromí nazývá Francouze blbečky a veřejně EU srovnává s Hitlerem. V tento moment se jistě nesetká s chutí smlouvat. Boris také dává výstřední a nesplnitelné sliby.

Slíbil, že vyrve Severní Irsko z područí EU, aniž by vytvořil tvrdou hranici s Irskem. Ale tohle prostě nemůže fungovat. Evropský komisař Jean-Claude Juncker se vyjádřil jasně. Juncker zopakoval, že pro EU je současná odchodová dohoda nejlepší a jedinou možnou dohodou. Jinými slovy, Juncker řekl Johnsonovi ne. Jistě, že řekl.

Johnson má v tento moment smůlu. Jeho šarm nešiky mu může pomoct v místní politice, ale tohle je jiná liga. Zamyslete se. Hugh Grant je úžasný v romantických komediích. To koktání, ten ostych... Neschopnost zapadnout do svého okolí. Je dobře, že hraje ve Čtyřech svatbách a jednom pohřbu.

Ale nikdo ho nechce vidět hrát v Letu číslo 93. V tomto kontextu by jeho postava byla mnohem méně okouzlující. Omlouvám se, ale... Ty jo, chtěl bych se zeptat na váš současný jihád. Jen bych chtěl vědět, zda je nějaká šance, slovy Davida Cassidiho, když byl ještě v The Partridge Family, že byste mohli, pokud byste chtěli, samozřejmě, při-při-přistát s tímto letadlem?

Allahu, jak to přece říkáte, Akhbar! To není už tak okouzlující. Ve vypjatých situacích to už není tak dobré. Johnson nemůže získat, co chce nebo co slíbil. Jedinou šancí, jak se vyhnout naprosté katastrofě, je skrz soustředění, disciplínu a detailní rozbor. To jsou tři jeho Achilovy paty. Jeden z největších jeho plánů, jak zažehnat nejkatastrofičtější plány brexitu bez dohody, je návrh, že pokud UK prošvihne říjnový termín, může s EU volně obchodovat pod článkem 24, paragrafem 5b této existující dohody.

Nemusíte znát detaily té smlouvy, ale hned další paragraf – 5c jasně říká, že to nebude možné. Sledujte, jak se na to Johnsona zeptá novinář, který tomu rozumí. Mluvíte o článku 5b. Paragraf 5b, článek 24.

Nejdřív si zjistěte, o čem mluvíte. Článek 24, paragraf 5b. A jak se vypořádáte s paragrafem 5c? Budu spoléhat čistě na paragraf 5b. A jak obejdete, co se píše v 5c? Budu spoléhat na to, co je v 5b, což nám stačí. - Víte, co se v paragrafu 5c píše? - Ne. Kurva, to není možné!

To ne řekl se sebevědomím muže, který neví, o čem mluví, ale myslí si, že je to jedno. Jako by řekl: "Jo, melu samá hovna, ale co naděláš? Běž za mnou a uklízej to lopatou." Tento nedostatek důrazu na detail u procesu, který může ovlivnit miliony životů, je skutečně alarmující. Není důvod mít naději. Všechny schopnosti, které mu pomohly získat místo předsedy vlády, nenahradí jeho nedostatky, které ho pro tuto pozici dělají mizernou volbou.

Sám se zahnal do kouta. Parlament odmítl dohodu EU, ale EU říká, že lepší dohoda nebude, takže z toho nevede žádná cesta. Uvízl na mrtvém bodě. Ale ne tak jako tehdy během olympiády.

Tentokrát ten skluz nevede nad diváky, vede nad vulkánem, který vybuchne za tři měsíce. A pomoct mu mohou jen ti samí lidé, které nazývá blbečky a Hitlery. Bohužel pro Johnsona, Británii, Evropu i svět si nemyslím, že by mu tentokrát z bryndy pomohl whiff-whaff. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (71)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Samozřejmě, že se tady musela nahrnout spousta uplakánků s absencí nadhledu a opačným názorem, kteří tady v komentářích budou jen brečet a brečet a brečet... To musí být fakt smutný život :D

10

Odpovědět

Tak mě napadlo: Theresa May byla předsedkyní vlády po celé tři roky. Proč o ní nevznikl jediný díl Last Week Tonight, když byla ve středu tak ožehavého tématu jako je brexit? Za tu dobu by dokázali na každého něco najít...
Občas mívám skutečně pocit, že Oliver některá témata nevybírá nestranně, ale cíleně, aby pomohl "druhé straně".

26

Odpovědět

A jak je Theresa Mayová v tomto případě ta "druhá strana"? Jestli to nebude spíš tím, že Theresa nebyla ulhaný klaun, ale někdo, kdo se fakt snažil o dohodu.

80

Odpovědět

Občas míváš pocit? Sorry jako, ale kdo si neuvědomuje, že tento pořad je biased, není nic víc, než blbeček.

01

Odpovědět

Jakkoli si myslim, že Johnson je fakt špatnej člověk, tak kritika se ukázala znovu bejt úplně zcestná. O tom, že prokazatelně mnohokrát lhal, a v případě těsného výsledku referenda si myslim, že to mělo i celkem rozsáhlé dopady, se JO zabývá většinu času jeho nekorektností, která nejenže nikomu neublížila, ale evidentně neubrala straně preference. Nikoho to prostě nesere, kromě novinářů. Co reálně způsobil tim, že jako ministr zahraničí prohlašoval, co prohlašoval?

Brexit bez dohody nejspíš nebude žádná velká katastrofa, nikdo kvůli tomu neumře. Můžou bejt rádi, že tam neni Corbyn, protože to je teprv hovado ...

09

Odpovědět

Nakecával Britům, že peníze co posílají do unie půjdou do zdravotnického systému. Když mu to k jeho překvapení prošlo, tak se zděsil zmizel a pak řekl, že neví jestli ty peníze můžou jít do zdravotnictví. Zdá se jako by na tohle všichni zapoměli. Vůbec, jak to, že mu prošla lživá dezinformační kampaň, která vedla k odhlasování výstupu z Evropské unie?

122

Odpovědět

Politická korektnost se plíží Amerikou a Evropou jako rakovina. Ačkoliv by člověk mohl nabýt dojmu, že je to přání "většiny", žijeme přeci v demokracii, vůbec tomu tak není. Dle průzkumu v USA se politická korektnost nelíbí 4/5 lidí, myslím si že v Evropě to bude podobné. Není tedy divu, že politici kteří jsou nekorektní (často nálepkování jako populisti) budou slavit úspěch.

102

Odpovědět

ale populismus spočívá v tom, že lidem naslibují hory doly (Trumpova zeď), i když sami musí tušit, že je to těžce realizovatelný...

52

Odpovědět

Jinak nekorektnost mi jinak nevadí, pokud ji teda nepoužívá rasistický sexistický prase, který rád vzpomíná na dobu, kdy jejich země ovládala půlku světa...

65

Odpovědět

Když to říká někdo s přezdívkou "nigger" tak to trochu ztrácí na věrohodnosti, ale souhlasím.

11

Odpovědět

Politická nekorektnost, resp. urazanie iných ludí, to je otázka slusnosti, resp. v jeho prípade je to kalkul zameraný na jednoduchých voličov, podstatné ale je, že ten človek je drzý arogantný klamár, ktorý svoju krajinu vedie do prieseru

11

Odpovědět

+SorosPolitická nekorektnost není urážení jiných lidí. Politická nekorektnost je pouze, když řekneš nahlas nějakou nehezkou, leč pravdivou věc.

01

Odpovědět

Aneb když se křupan dostane do vedení.. Nějak se ti populisti množí, jejich hlavním revírem je prořízlá huba a nekorektnost a tím jejich přínos končí, můžu jen doufat, že z toho nebude dlouhodobý trend, jinak si sousední státy znovu zadělají na staré problémy :)

86

Odpovědět

Když si Oliver utahuje z lidí (ať už je to Johnson, Trump, kdokoliv, kdo mu nějak nepasuje) a jak vypadají, je to strašná prča, ale když Johnson vysloví poznámku na muslimky a jejich hábit, je to ten největší prevít na světě. Pokrytec...

229

Odpovědět

Čoveče, jak mám Olivera fakt oblíbenýho, tak tady zrovna fakt ulít. Fór s teroristama je dost na hraně a těžko říct, jestli neni stejně promyšlenej jak ty autobusy. Ale poštovní schránky? To je za mě luxusní vtipnej postřeh.

121

Odpovědět

Vsimol si si, ze jeden je komik a druhy premier UK, vsak?

92

Odpovědět

+qweasdZkusím jiný příklad: Když byl Mirek Topolánek premiérem, kritizoval jej poměrně úspěšný ředitel soukromého gymnázia, že předseda konzervativní strany by neměl být rozvedený. Ten ředitel se jmenoval Václav Klaus mladší a dnes je dvakrát rozvedený. Nedávno založil konzervativní Trikolóru. Já bych řekl, že jejich mottem by mělo být: „Čím vícekrát se rozvedeme, tím více konzervativních rodin založíme“.

Ronald Reagan a Volodymyr Zelenskyj začínali jako herci. Druhý jmenovaný jako komik. Takže nikdy neříkej nikdy. A u nás můžeme mít jednou prezidentem třeba Kazmu. :-D

133

Odpovědět

Už jen když vidím ten jeho ksicht (myslím Johnsona), chce se mi zvracet. V některých případech je zlo opravdu vepsané ve tváři.

96

Odpovědět

Čím déle jsem to poslouchal, tím je mi Johnson sympatičtější.

1229

Odpovědět

čím? tím že nic neumí?

73

Odpovědět

Bohužel, Oliverovo nechutně jednostranný bias a zesměšňování jakožto argumentace ("hurrdurr zasekl se na ziplinu to je ale trapas to by položilo všechny politiky hurr durr *swallows Muhhamad's semen* silly guy") znovu ukázaly, že jeho pořad by se měl držet od politiky co nejdále.

1535

Odpovědět

Boris je genius, s tím čajem to bylo neuvěřitelný, PR genius

345

Odpovědět

V podstatě shrnul vše, co si sám o Borisovi myslím... propagovat Brexit bez domyšlení toho, co to způsobí, kdyby se to povedlo odhlasovat, je hloupé a nezodpovědné

359

Odpovědět

Tvrdý Brexit s Johnsonem je menší zlo než remain s marxistou Corbynem jako ministerským předsedou.

411

Odpovědět

+-HoNY-Než klepnete na minus, přečtěte si prosím názory veleváženého soudruha Corbyna. Je to Karel Marx a Heinrich Himmler 21. století v jedné osobě. Představuje vážnou bezpečnostní hrozbu nejen pro Britské ostrovy, ale i pro celou Evropu!

30

Odpovědět

+-HoNY-Jaký vliv může mít jakýkoliv britský politik na evropskou politiku, když předem víš, že UK ' jde do izolace' jménem brexit?

00

Odpovědět

+LCorbynova spolupráce s Hamásem představuje bezpečnostní hrozbu pro Evropu, Britské ostrovy a Izrael. Tedy náš civilizační okruh. To je daleko větší shitstorm, než teď předvádí Putler na Ukrajině.

00

Odpovědět

+-HoNY-Tak jasně, bolševici jezdí na Donbas, bolševici jezdí do Pákistánu (podpořit českou pašeračku drog), ale hlavním problémem ČR a našeho civilizačního okruhu je Corbyn.

01

Odpovědět

+LAno. Těch pár dutých hlav bez reálné politické moci nejsou hrozbou. Bolševická hovada nejsou nebezpečná, nebezpačná jsou pouze inteligentní bolševická hovada, protože svoji inteligenci používají k šíření svojí zvrácené ideologie. Proč myslíš, že nacionální socialisté zavřeli po vytvoření Protektorátu vysoké školy, založili Kuratorium a posílali ideově spřízněné na studium do Říše? Proč myslíš, že na jejich zvrhlou ideologii navázali internacionální socialisté a dělali kádrové posudky, zakazovali dětem nevyhovujících kádrů studia a založili SSM?

00

Odpovědět

+-HoNY-Síla těch bolševických hovad je v tom, že na nich stojí současná vláda; nebezpečí těch bolševických hovad je v tom, že nikdo na ně nesvítí reflektorem a nekontroluje je (na rozdíl od Corbyna, o kterém víme první/poslední)

00

Odpovědět

+LDovolím si nesouhlasit. Samostatného myšlení je v KSČM schopen snad jen Kováčik. ČSSD je asi nějaký omyl. Hromada přestárlých děti různých odborářů, které prošly prestižními školami, naučily se jazyky a přesto ničemu nerozumí a nemají názor. Politická divize Agrofertu? Kdybych nevěděl, že je Babiš miliardář, tak bych si myslel, že je to dlaždič, kterého si někdo najal jako bílého koně.

V pohraničí máme akorát pár hurávlastenců předdůchodového věku s pivními mozoly, kteří v mezičase čekání na uprchlíky jezdí bránit Donbas před homosexualismem a Jandou z Evropských hodnot. Jo a vlastně ještě pár blbečků na Slovensku, kteří si říkají Slovenskí Branci, Nikdo z nich by neprošel fyzickými testy v armádě. Jen pro srovnání: za První republiky vznikaly v Sudetech za účelem rozvracení republiky freikorpsy. Jejich členové byli ideově indoktrinovaní, vycvičení, vyzbrojení, v dobré fyzické kondici a poslušní vůdci.

Naši pseudopolitici a marginální organizace opravdu nejsou hrozba. Oproti nim má Corbyn intelektuální předpoklady sestavit akceschopnou vládu, vyjednat Remain a škodit Evropě. Stačí mu pouze předčasné volby v UK. Labouristé nemají ve svých řadách charismatickou osobnost schopnou kompromisu jako byl v minulosti Tony Blair. Proto věřím, že Brexit bez dohody s Johnsonem, spojený s hospodářským poklesem na obou stranách Kanálu, je menší zlo.

00

Odpovědět

+-HoNY-Asi si neslyšel, že na Slovensku zastřelili dva novináře. Tedy tamní prostředí je nebezpečné a to více než rétorická cvičení Corbyna, který nechává své labouristy v opozici, protože není schopen kompromisů.

Ostatně i západní ' salonní ' levice není schopna zamést si před vlastním prahem ( viz jednání o klimatu, na které přiletěli tryskáči...), a proto není vlastně nebezpečná...

00

Odpovědět

+LAno o vraždě Kuciaka a jeho snoubenky vím a je to politováníhodná událost. Přemýšlím, zda je horší onen akt, nebo co se o činu psalo v kremlobotích médiích (nic s ničím nesouvisí, půjčoval si peníze, zasloužil si to...).

Asi budu už trošku offtopic, ale znáš knihu nebo seriál The Handmaid's Tale (Příběh služebnice)? To je de facto utopistická společnost klimatického alarmismu, misogynie a feminismu obalená tím nejhorším z křesťanství. Vlastně něco jako Daeš, ale na území USA. Je to tak trochu guláš a ekonomicky by nejspíš nepřežil. Za všechno zlé na světě mohou ženy, za trest se řežou ruce, vypichují oči, nevěra trestá topením v bazénu, nepřátelé nuceni likvidovat škody po jaderné válce, na každém rohu stojí ozbrojenec a současně jsou všichni živeni z produktů biozemědělství.

Ovšem stejně choré jsou i Corbynovy myšlenkové pochody. On si představuje, že zruší Izrael, zruší všude armády, sešrotuje zbraně a všude uvítá islamisty, protože oni jsou zlí jenom kvůli útisku zlých evropanů, kapitalistů a sionistů. A jakmile je přestaneme utiskovat, rozdáme všem chudým znárodněný majetek a bšichni budou žít šťastně až do smrti.

00

Odpovědět

+-HoNY-Nevím, kam míříš, ale podle mě je nebezpečnější ten, kdo doslova likviduje své nepřátele - kulkou, či zákonem, než ten, kdo provolá pár hesel, ale už nemá sílu je uskutečnit.

Proto jsou nebezpečnější nynější bolševici než děda z ostrova....

00

Odpovědět

+LMáš tam chybu. Corbyn ZATÍM nemá sílu své myšlenky uskutečnit. Opravdu stačí, aby většině Toryů došla s Johnsonem trpělivost (Theresu May semleli rychle) a marxistický děda bude na koni.

Kde končí svoboda? Je správné obhajovat právo mít špatný názor a současně omezovat jich naplnění? Nebo je rovnou lepší extrémistické názory potírat v počátku?

První varianta diskriminuje neonacisty a popírače holokaustu (protože vždy po projevení názoru dostanou pokutu nebo je rozpustí - viz Adam B. Bartoš a jeho seznamy Židů nebo Dělnická mládež) a současně spoléhá na ochranné mechanismy demokracie (opravdu věříš tomu, že neobolševici nebudou součástí vlády s ústavní většinou?). Z tohoto pohledu vlastně fungoval Daeš – práva žen jsou extrémistický názor, takže je všechny tvrdě potlačíme. Čistě preventivně.

Fyzická likvidace novinářů je zatím standardem Číny, Turecka a Ruska. U nás se o to pokusil hodně dávno přes své poradce Miloš Zeman a na Slovensku to úspěšně zadal Fico. Jinak se toto v Evropě prakticky neděje. Nechci tyto tragické události zlehčovat, ale novináři v Evropě se mohou v dnešní době cítit bezpečněji než v 70. létech ve Francii, Španělsku, Itálii nebo Irsku.

00

Odpovědět

Boris Johnson není britský Trump, Boris Johnson je britský Švejk.

125

Odpovědět

boris, je to najlepsie co mohlo britaniu potkat, raz snad aj farage, nieco ako pan prezident ,,triumf,, v amerike, pod ktoreho rukou amerika propseruje ako nikdy predtym, raz snad a u nas sa najde taky politik, ale sny sa plnia a pan vladimir meciar sa vracia na scenu, hip hip

548

Odpovědět

Už před pár měsíci jsem si říkal, že bych si i vsadil, že do konce roku brexit neproběhne. A to jsem si v životě nic nevsadil.
Teď už to vypadá, že to je nejspíš tutovka. Snad až vykopnou tohodle troubu, tak bude někdo ochotný říci, že ten brexit je blbost.

86

Odpovědět

První obrázek s těmi loděmi: The Fighting Temeraire od Williama Turnera, strašně nadaného malíře který tak trochu předběhl svoji dobu a jeho díla vypadala hodně jao malovaná ve stylu impresionismu, jde to vidě u jednoho z jeho nejlepších děl "déšť, pára, rychost"

53

Další