Thumbnail play icon

Si Ťin-pchingLast Week Tonight

Přidat do sledovaných sérií 211
93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:209
Počet zobrazení:12 309

Čína se ekonomicky vzmáhá a snaží se rozšířit svůj vliv do zbytku světa. Čínský prezident Si Ťin-pching se snaží prezentovat jako rozumný a osvícený vládce, ale zároveň se snaží zemi přetvořit na autokracii. Jak to s Čínou skutečně vypadá a existuje vůbec možnost, jak se proti tomu bránit?

Komentáře (43)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

15:03 Nepravda, Liou Siao-po zemřel pár týdnů po propuštění z vězení.

Ať se potom John Oliver nediví, že tolik stoupá popularita falešných zpráv a alternativních médií, když komici a moderátoři médií hlavního proudu nejsou schopni ověřovat informace.

Jeden z mnoha příkladů za všechny: v Nymburku protestovali gymnasisté proti přejmenování svého ústavu po Bohumilu Hrabalovi. Vůbec netušili kdo to byl, sepisovali petice. Teprve potom začali zjišťovat, kdo to vůbec byl a svůj protest stáhli. https://zpravy.aktualne.cz/domaci/zaci-nechteji-hrabala-v-nazvu-skoly-spatne-se-pry-ucil/r~d6fa6ee45c2611e3bc72002590604f2e/?redirected=1530473743

Pokud takto někdo jako student pracuje s informacemi, dejme tomu. Ale u seriózní novinařiny je na pováženou, zda brát jakoukoliv informaci vážně.

112

Odpovědět

"15:03 Nepravda, Liou Siao-po zemřel pár týdnů po propuštění z vězení."
-HoNY-:
Bohužel se pletete vy a Oliver to říká správně, byl odsouzen do 2019 - z vězení byl převezen do nemocnice kde zemřel, viz
..."Sentenced to 11 years in prison and deprived of all political rights for two years. Imprisoned in Jinzhou Prison in Liaoning until he was transported to Shenyang's First Hospital of China Medical University where he died."..
Zdroj: https://en.wikipedia.org/wiki/Liu_Xiaobo

140

Odpovědět

+PanFilutaDíky, potom to tedy beru zpět a omlouvám se za dezinformaci.

00

Odpovědět

BTW "snaha o zařazení mezi mocnosti světa"? Tam už Čína pár posledních dekád je, od té doby co se vyhrabala z té díry, kam ji dostal Mao...
Takovýho HDP, včetně dluhů, co u ní mají ostatní země, včetně USA? Nejen, že je to jaderná velmoc, ale také ekonomická, snad největší mocnost na světě. Kdo jinej si může dovolit dělat projekty jako je Hedvábná stezka... A to bylo jasné už před dvaceti lety, když stavěli Soutězky.

64

Odpovědět

tomu nikdo neoponuje, ano jsou mocní ekonomicky i početně :-)) a současně jejich vedení jmenované na doživotí kašle na lidská práva, svobodu slova a důstojnost jednotlivce. Zkrátka tak to je, obojí je pravda. A v tom je ten problém.

40

Odpovědět

Jaderná velmoc? Elektřiny z jádra ročně vyrobí lehce přes desetinu toho, co USA, a podíl jádra na celkové výrobě elektřiny v Číně je 2%. Tak tu zase nepřehánějme.

00

Odpovědět

No, nechci rýpat do toho, jestli si v Číně někdo dělá kult, ale neviděl bych ty argumenty tak žhavě.

Pokud pominu totalitu a kult Gottwalda a různá přízviska dalších prezidentů, tak z těch z demokratických dob máme požehnaně taky.
TATÍČEK Masaryk - Taky slušně familierní a kult to neznamená, spíš přínos.
Z Havla jsme si udělali kult, měl pohřeb (nutno říct státní, přestože nebyl již prezident) jak Gottwald, pojmenováváme po něm skoro všechno a připosraní jsme z něho a vlastně nikdo neví za co.
Havlova volební období taky nejsou uplně košer - si to pěkně posichroval, aby byl v nové republice zase dvakrát a federace se mu nepočítala, protože odstoupil pár dní před rozpadem - a to i přesto, jak nám v prosinci 89 nasliboval jedno období s dalšíma tisíci lžima a splnil z nich nula nula nic.
A celkově omezení volebních období NEMÁME, jak se drtivá většina národa domnívá. Pouze nesmí být více než dvakrát po sobě, ale kdyby nám nepomřeli vždyckxy, tak si to dosmrtně mohou prohazovat stejně jako třeba Putin.

Takže pokud v naší kraťounké historii a maličké zemi máme tvořené kulty i mimo totalitu a počet volebních období neomezený, pouze musí být přerušený, tak bych tohle rozhodně neviděl jako argumenty, že je v Číně s prezidentem něco špatně. Neříkám, že není, ale tohle fakt není směrodatný.
Kult si dělal Mao Ce Tung, tohle je čajíček a klidně to může být naprosto demokratické. Navíc s vývojem v Asii to zatím vypadá tak, že brzo bude Čína největší demokracií světa. Stačí pár dalších změn, dát tomu deset dvacet let a ještě aby se USA mohla učit, s tím jak to tamTrump sází se všema možnejma zákazama a reformama.

213

Odpovědět

Také se z nás stane velmoc až postavíme kanál Dunaj-Odra-Labe a vyhořelé palivo z Temelína a Dukovan začneme montovat na mezikontinentální rakety?

Možná je to pro tebe novinka, ale po skončení funkčního období prezidentovi, na rozdíl třeba od premiérů, titul prezident zůstává.

50

Odpovědět


Odpovědět

cina zablokovala HBO kvoli tejto epizode :D

211

Odpovědět

Není dobrý být slepě přesvědčenej o svojí pravdě. V době, kdy čteme informace z něčí ruky. Vždycky bude záležet, co je to za ruku. Ale popravdě mi přijde, že právě Oliver je jeden z těch, kteří podávají svoji pravdu způsobem, že jiná neexistuje. Ale přitom je to jen klasickej novinář, kterej se snaží všechny o něčem přesvědčit. Ale nikdy neřekne obě strany mince. Nemůžeme mít za zlý Číně, že se snaží udělat hedvábnou stezku. Je jich holt už moc na jednom místě a nemaj moc prostoru, aby mohli realizovat svůj potenciál. Lidi by si tady měli uvědomit, že od nás na východ je obrovskej trh, z kterýho jde něco vytěžit pro nás, aby jsme se měli líp. Lidi ale budou furt jak zaseklý gramofony, kteří budou vytahovat to, že by se mohli vrátit komouši atd. A oni by toho mohli zneužít... Stejně jako toho může zneužít západ. Jen s rozdílem, že na západě už si všechno rozebrali a na tom trhu budeme moci dělat už navždy jenom věšák na kabát. Chce to nebejt zaslepenej rudou ani hvězdičkama.. Uvědomit si, že nejsme tupej národ a že máme v krvi být ti, kteří si s každou situací poradí. Jen se tady nesmíme navzájem pobodat kvůli tomu, že někdo volil komouše a někdo topku. Protože s těma jejich pár procentama, jsou stejně jen kritikové, kteří jsou potřeba.

314

Odpovědět

... Lol co to tu je za divné komentáře?..

153

Odpovědět

Tady je někdo poprvé v diskuzi pod Oliverovým videem, vítej na temné straně

261

Odpovědět

Se na to video dalo i koukat do tý doby než do toho zase zatáhnul Trumpa. Oliverovi by prospělo vězení jako měl ten čínan s nobelovkou za mír.. s tím rozdílem že tu dostane Trump.

265

Odpovědět

Zase raz Mohamed Oliver. Migranti a uprchlíci
V deň vysielania tohto dielu zabili jeho bratia a sestry v boji za svoju vieru 18 ľudí v Afganistane. Do Európy ale prišli iba umiernený moslimovia, pričom žiaden z nich isto nie je fanatický radikál.
https://www.tolonews.com/index.php/afghanistan/casualties-reported-jalalabad-suicide-bombing

1090

Odpovědět

na miesto argumentov, minusy, typicky slniecKari,http://necyklopedia.wikia.com/wiki/Slnie%C4%8Dk%C3%A1r, pokracuj vo svojom boji, som na tvojej, spravnej strane a pre nechapavcom pustam to co ich vystihuje, komunisti dementni, Zóna A - Génius

465

Odpovědět

+v m varga"na miesto argumentov minusy, typicky slniecKari"
Stejný argument můžu použít na opakující se komentáře o Mohamedovi Oliverovi. Žádná snaha o diskuzi, hlubší argumenty, akorát stále dokola to samé. Už jsem se pod tímto komentářem jednou snažil o věcnou diskuzi, ale reakce přišla akorát od ostatních uživatelů. Proč tedy vynakládat větší úsilí než je kliknutí na palec dolů?

Lidi jako vy si zpravidla stěžují, že jsou označováni za rasisty a xenofoby pro svůj odlišný názor. Jenže jakmile se vyjádří jiný pohled na věc od toho vašeho, označujete ho za sluníčkáře, komunisty zase vy. Doufám, že necyklopedii chápeš pouze jako parodii. Navíc podívej se na video Migranti a uprchlíci a uvidíš, že je to jedno z nejhůře hodnocených videí od Olivera tady na webu. To je jistě typické pro sluníčkářskou komunitu vítačů, že jo?

314

Odpovědět

Odpovědět

+v m vargaTak hlavně, že jsme si to dokázali hezky mezi sebou vysvětlit :) Doufám, že budeš i v dalších komentářích naříkat nad tím jak s vámi nikdo nechce komunikovat.

201

Odpovědět

+kocour Oggynema to zmysel, on vam dava fakty, kazdy raz ine, a ty tvrdis, ze je to furt to iste, takze to nema zmysel, slniecko, myslim, ze sa presne hodis do tej definicie

132

Odpovědět

+v m vargapozrel som si tvoje hodnotenia, pravidelne davas Ozzy man minimalne hodnotenie a to iste aj pri videach od niektorych inych tvorcov. Pravdepobodne ich nemas rad. Nechapem ale preco sa zaoberas vecami, ktore sa ti nepacia. Pozeras tie videa aby si mohol ohodnotit ich 0* alebo rovno tam hodis to hodnotenie? Nemas rad Olivera? Tak sem nelez. Nepozeraj to. Usetris si energiu. Inak, tu existuje aj viac hodnoteni ako len max a min. V podstate davas len palce hore a dole. To co si kritizoval...

63

Odpovědět

+sssaha, lebo ty mne nariadis ako mam hlasovat, komunista,nemas rad moje hodnotenia a komentare?usetri si energiu a nereaguj, v podtsate len ukazujes aky si hlupak

318

Odpovědět

+v m vargaenergiu som minal na to, aby som ta doviedol na spravnu cestu

41

Odpovědět

+hujhezbytocne

115

Odpovědět

+v m vargavarga ma misto mozku speku kostku, tak ho nechte byt! (proto nema rad slunicko, moc se mu ten spek zahriva)

51

Odpovědět

+mehtvrdky sú u teba, maďarského tupca, klasika, ale "pre nechapavcom" ma zase dosť pobavilo - nenašiel si nejaké videamadarsky.hu, že by si smrdel tam?

02

Odpovědět

+Bok,,nejake,, staci? takyto facepalm

18

Odpovědět

+mehjo, jo, liz dal , absolvente humanitnych vied

18

Odpovědět

+mehjo, jo vasku

19

Odpovědět

+v m vargaČo presne ti na tom nepasuje? Chcem sa ešte zasmiať.

00

Odpovědět

+Bokna svojej hluposti? pokracuj

16

Odpovědět

+kocour OggyMôžete mi sem niekto stručne vysvetliť prečo ho tak volajú ? "Mohamed Oliver" A prečo im vadí ?

00

Odpovědět

+adsdasi pred 2 rokmi mal video o utečeneckej kríze v EU.

10

Odpovědět

+v m vargaTak všetci ďakujeme v m vargovi za vyčerpávajúcu vecnú diskusiu. Keď sa niekto dožaduje argumentov ale na prvý argument odpíše, že na to nemá cenu reagovať, tak to skutočne dáva zmysel.
Som ale rád, že aspoň ten Kamikazeho príspevok už dáva zmysel. Asi pred pol rokom som ho upozorňoval na to, že jeho skladba vety je z významového hľadiska nezmyselná a po pol roku to opravil. Gratulujem k nadľudskému výkonu.
A teraz ma prosím ospravedlňte, idem googliť násilné činy vo svete ku konkrétnemu dátumu a vyberiem si z nich ten, ktorý mi najviac vyhovuje. Napríklad nejakú vraždu v Rusku, Česku alebo na Slovensku, kde iba pred nedávnom hrdí nacionalisti na smrť dokopali cudzinca, ktorý sa zastal žien, ktoré oni obťažovali a preto treba veriť, že úplne všetci Slováci sú rovnakí dementní extrémisti ako tieto indivíduá.
Smutné je, že po pár dňoch doma na Slovensku by som tomu naozaj aj uveril... :/

71

Odpovědět

intelligence: No.

51

Odpovědět

To Kamikaze: Víš o tom, že ten článek, který jsi postoval má hned v nadpisu chybu v názvu provincie?

31

Odpovědět

+hrnečeknemá zmysel na neho reagovať, par krát už priznal, že video ani nepozerá.

11

Odpovědět

+michal vee vydraani sa nezaregistruje, jak ty ,udavac

06

Odpovědět

+hrnečeka vo tom je zivot

06

Odpovědět

+v m vargaTo v m varga: V ověřování informací? Ano, o tom je skutečně život. Nemůžeš věřit každé věci co najdeš na internetu.

11

Odpovědět

+hrnečekNebo, již brzo na Kamikazeho a jeho soudruhy v budově na ulici Savuškina 55 v Petrohradu vlítnou Čečenci a podřežou je jak podsvinčata. :-)

Ne, teď vážně, s ním nemá smysl diskutovat. Cokoliv složitější než CTRL + C a CTRL + V je nad jeho intelektuální úroveň.

21

Odpovědět

Sakra zase zmínka o nějakém prdelákově a Čechy se tohoto pořadu zase nedostaly. Když už i Nový Zéland má tolik videí.

425

Odpovědět

To soutěžíš s Morčetem o nejmínusovanější troling? :)

60
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK