Thumbnail play icon

Video není vhodné pro děti a mladistvé.

Boj o památníky KonfederaceThe Jim Jefferies Show

Přidat do sledovaných sérií 3
62 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:129
Počet zobrazení:2 874

John Oliver tento týden bohužel opět nevydal nový díl, takže pozici náhradníka dnes zastane Jim Jefferies. Ten se podívá na zoubek jižanským památníkům, které oslavují hodnoty Konfederace.

Komentáře (27)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Tohle nejsou zprávy, proč čekáte objektivní vyvážené zpravodajství? :D Týpek má nějaký názor, udělá si na to reportáž podle toho jak ji on cítí. Nebrečte.

41

Odpovědět

Wow, tak tomu říkám krásná ukázka propagandy, nejvic se mi líbí ta čast ve stylu "má pravda je objektivní, protože je moje" :-D

Historii jsem studoval, je to i můj koníček, ale tohle má k debatě o historii asi tak blízko jako kdyby to natočili s Tomem a Jerrym o objektivitě nemluvě. Rozhodně nechci tvrdit, že na jihu žili jen cnostní gentlemani a vznešné dámy v bílých šatech (viz ty ukázky ze Severu proti jihu), ale i kdybych to posuzoval jen z pohledu Hollywoodu, (což považuji jako tu absolutně nejnižší vstupní laťku, když už není chuť studovat opravdu relevantí prameny) tak si stačí pustit filmy jako Glory či Gettysburg, aby člověk pochopil, že to co se tu prezentuje je minimálně sporné, spíše ale účelově zavádějící.

111

Odpovědět

Co to je za slátaninu? Žádné argumenty ani fakta, jen názory pár lidí, které vhodně poskládal tak, aby z toho zastánci zachování pomníků vyšli jako blbci.Tohle je klasická manipulace a ani se to nesnaží nějak skrývat. Vždy tam hodí prohlášení jednoho z bělochů bez kontextu a pak se tomu směje. WTF?!

Jinak už jsem to psal jinde. Válka Severu proti Jihu byla válkou o nezávislost. Jih vyvážel zemědělské produkty (hlavně tabák a bavlnu) Washinkton chtěl jednotná cla, přerozdělována přes centrální systém, kdežto jižní státy si je chtěly určovat a spravovat sami. Sever prostě chtěl podíl na zisků z produkce jihu, protože potřeboval financovat stavbu železnit a industrializaci země. Jižní státy jim řekly, že jim nic dávat nebudou, prtože z toho nic mít nebudou a udělaly se pro sebe. Sever jim kvůli tomu nemohl vyhlásit válku, protože by byl ten špatný, tak si musel najít jinou, mnohem ušlechtilejší záminku. Ha! otroctví! Nám jeho zrušení neuškodí a je to položí a ještě budeme za ty hodné.

102

Odpovědět

V roce 1860 se Sever podílel na celkovém ročním produktu USA 92,5 % hlavní zásluhu na tom měl průmysl. Proto průmyslníci, obchodníci a bankéři ze Severu usilovali o pevnou měnu a především celní ochranu. Nepodařilo se mi najít že by měl Sever zájem o podíl na zisku z produkce jihu. Prosím o odkaz.

53

Odpovědět

+Alberto123Takový odkaz pochopitelně není. To je jako by jsi chtěl důkaz, že američani bojují na blízkém východě kvůli ropě. Historii píší vítězové a je třeba číst mezi řádky. Spíš ty mi řekni, jak jsi dospěl k tomu číslo 92,5 % to je velmi konkrétní údaj a velmi těžko uvěřitelný.

32

Odpovědět

+Moor8Je uveden v knize Hvězdy proti hvězdám : Americká občanská válka 1861-1865 nebo také na této stránce https://otik.uk.zcu.cz/bitstream/11025/12006/1/Bakalarska%20prace%20%282%29.pdf .

Roku 1860 spadalo pod severní státy téměř 90 %
hrubého národního produktu, měly přibližně sedmkrát větší průmyslový výkon oproti
Jihu, ale jen čtyřikrát více obyvatelstva. Je však nutné podotknout, že v severních
státech byla o mnoho kvalitnější infrastruktura a více přírodních zdrojů.

11

Odpovědět

+Alberto123Údaj pochází z knihy Hvězdy proti hvězdám : Americká občanská válka 1861-1865. Podobné číslo uvádí i tato bakalářská práce která čerpá z více zdrojů https://otik.uk.zcu.cz/bitstream/11025/12006/1/Bakalarska%20prace%20%282%29.pdf.
Roku 1860 spadalo pod severní státy téměř 90 %
hrubého národního produktu, měly přibliţně sedmkrát větší průmyslový výkon oproti
Jihu, ale jen čtyřikrát více obyvatelstva. Je však nutné podotknout, ţe v severních
státech byla o mnoho kvalitnější infrastruktura a více přírodních zdrojů.

11

Odpovědět

Nebejt bělochů tak dnes potomci otroků někde žíjí v Africe, dožívají se sotva 50 let pokud teda nezemřou u porodu nebo na malárii, AIDS, atd Žili by v chudobě a o nějakým kecání o white supremacy v televizi by si mohli nechat zdát. Nečekám nějaký děkování ale jako menšina by se mohli přizpůsobit většině ne? Běloši se jim přizpůsobují každý den. To nedokážeme vedle sebe žít?

74

Odpovědět

Co čekat od vymletýho levičáka a n***a. Po natáčení si ho navzájem vykouřili.

1214

Odpovědět

čo čakať o nácka ako si ty? nič

17

Odpovědět

Bohužel, ač záměr tohoto videa byl určitě úctyhodný, video se proměnilo ve spoustu lží. Největší ironií je, že když ten právník říká, že to byla válka kvůli otroctví, tak Jim Jeffreis reaguje, že konečně někdo, kdo zná fakta, přičemž fakta říkají přesný opak. Tato válka (jak je tu již uváděno) byla opravdu kvůli tomu, že Konfederace vyhlásila nezávislost na Unii a napříkald sám Lincoln před válkou vůbec neměl v plánu otroky osvobodit. Až v průběhu této války ho napadl tento geniální tah, jehož hlavním účelem bylo získat otroky na svou stranu (navíc jih byl na otroctví mnohem více závislý než sever) a i díky němu pak tuto válku vyhrál. Nevím, jak zbylí dva, ale například generál Lee, který je na vyobrazen na oné hoře, si rozhodně nezaslouží být démonizován, poněvadž pouze bojoval za svou rodnou zemi a za její právo na nezávislost. Toto bourání památek a démonizování nevinných by se ovšem možná nedělo, kdyby současní podporovatelé konfederace nebyli mnohdy sympatizanti krajních stran politického spektra a často lidé pochybných názorů.

250

Odpovědět

Ke generálu Leeovi mě napadá jako podobný, vyhrocenější případ třeba Erwin Rommel. Německý voják, který ve druhé světové válce prostě bojoval za svou rodnou vlast, určitě ne za nacismus (naopak se nakonec zúčastnil spiknutí proti Hitlerovi). Ale holt stál na straně "těch zlých". Zasloužil by si třeba ten pomník? (Za mě ano, ale je to na diskusi.)

91

Odpovědět

+klkS těmi dějinami je to všelijaké. On Rommel na začátku války, když byl na vítězné vlně, nadšeně hajloval. Spousta lidí, kteří se na von Stauffenbergově atentátu podílela, měla na rukou krev nevinných. Ona i, svým způsobem, byla velká většina „Otců zakladatelů USA“ pokrytecká - orálně brojili proti otrokářství, ale sami měli spoustu plantáží s otroky.

Pokud je někdo konfrontován s realitou a změní názor (třeba se i za své předcházející činy stydí), snaží se to napravit, tak je civilizovaný. A opačně -
ten kdo si za svými chybnými názory a rozhodnutími stojí - tak ten je fanatik. Pak je samozřejmě otázka, zda někteří celou dobu nevěděli, že je to nemorální a pouze to byla jejich vypočítavost.

81

Odpovědět

diky bohu ze ten trapnej slizoun oliver nic nevydal!

1411

Odpovědět

Tohle video ničí můj safe space. Co s tím uděláte levičáci?

135

Odpovědět

To že je idnes levičáckej jsem věděl, ale tohle? tohle je přeci i pod vaší úroveň

1315

Odpovědět

To je parodie, nebo to myslí vážně?

trololol: Jak je to teda bylo s tou válkou Jihu proti Severu? Já měl za to, že opravdu v tom nedávném, Oscary ověnčeném, filmu šlo o něco jiného a přijmutí kapitulace se úmyslně odkládalo než se odhlasuje zrušení otrokářství. Jo a taky se tam rozdávaly trafiky: http://www.imdb.com/title/tt0443272/ A pokud je mi známo, tak seveřané padělali jižanské peníze, pouštěli jim je do oběhu a způsobovali inflaci. Není i tohle nějaký zločin? :-D

PS: Psal jsem to nedávno - opravdu musíte takováto videa překládat? Tady jde o duševní zdraví.

137

Odpovědět

Jako příčina války se často uvádí spor o to, zda má být povoleno otroctví. Ale tento výklad je značně zjednodušený, důvodů byla celá řada. Podstatou většiny z nich bylo to, že Jih usiloval o mnohem větší autonomii jednotlivých států v Unii, se kterou Sever, který prosazoval silnější centrální vládu, nesouhlasil. Bezprostřední otázka zrušení otroctví se často přeceňuje. I když se Jih obával, že jeho zrušení bude logickým důsledkem růstu moci vlády ve Washingtonu, otroctví ovšem stálo (ne vždy zcela zřetelně) v pozadí i ostatních rozporů. Často se uvádí, že tím nejzásadnějším sporem, který vedl až k občanské válce byla výše cel, kterou chtěl mít Jih co nejmenší a sever naopak co nejvyšší. Zatímco jih byl zemědělský a vývozový, tak severu dominoval průmysl a dovoz.

100

Odpovědět

Tak to je moc. Rozdíl mezi subjektivní a objektivní informací je to, kdo vám ji řekne? :D A navíc ta jeho "objektivní" pravda pravdou není. Ve válce šlo opravdu o nezávislost Jihu (snaha o samostatnost měla hluboké politické a ekonomické kořeny) a zrušení otroctví bylo jejím vedlejším produktem (nad jehož vyhlášením Lincoln dlouho váhal a který měl opět hlavně politické a vojenské důvody). Nebylo to žádný dobro proti zlu, jak se to ve videu snažil překroutit. Tvl, z takového hlasitého překrucování faktů je mi špatně. Ale hlavně že je sranda...

248

Odpovědět

A kde přesně to překrucuje? Já totiž viděl video, které ukazuje, že co člověk, to názor. A že dopátrat se "opravdové, historické pravdy" nelze, protože každý si fakta překroutí jak se mu hodí.
Pravda kamaráde, ta není NIKDY objektivní. Každej se na svět kouká ze svý bubliny názorů, myšlenek, výchovy, kultury, přesvědčení...
A když voláš "tady někdo překrucuje fakta", implikuje to, že Ty ta skutečná fakta znáš. Nebo aspoň ze všech nejlíp. O tom silně pochybuju.

19

Odpovědět

+EhmJá na objektivní pravdu věřím, což se nevylučuje s tím, že každý se na věc dívá ze svého pohledu. Mé zvolání tvé tvrzení neimplikuje, to sis z něj domyslel sám.
Promiň, znova si to pouštět nebudu, takže ti neřeknu, kde všude to překrucuje. Stačí ta nejjasnější ukázka, když mu právník řekne, že příčinou války byl spor o zrušení otroctví, a on to označí za tu pravou objektivní pravdu - bez jakéhokoli historického podkladu, asi jen proto, že se mu ten názor hodí do krámu.

60

Odpovědět

A kdo tam jezdi? Nemci , Japonci ...Italove? sel sem do kolen:)

220

Odpovědět

Proč těm jižanskejm vidlákům ty jejich hračky nenechají?
U nás komouši taky mají kam pokládat věnce.

86

Odpovědět

Pretože ani v Nemecku nenájdeš žiadne sochy Hitlera bežne v uliciach a parkoch. To, že sa nájdu južanské skupiny, ktoré bojkotujú zrušenie symbolov konfederácie voľne sa nachádzajúcich na verejných priestranstvách neznamená, že sú hlasom celého juhu. Čím ďalej tým viac obyvateľov juhu si uvedomuje, že v dnešnej spoločnosti je dosť potupné vzdávať hold porazeným konfederantom.

413

Odpovědět

+RezolutNo ale my památník na Vítkově neodstřelíme.

11

Odpovědět

+RezolutCo má jih společného s Hitlerem?

21

Odpovědět

Ti jižanští vidláci jezdí v traktorech, na které si u nás žádné posrané zemědělské družstvo nikdy nevydělá.

52
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK