Thumbnail play icon

Imigrační soudyLast Week Tonight

Přidat do sledovaných sérií 211
88 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:213
Počet zobrazení:9 535

Pokud do USA vstoupíte nelegálně a chytí vás, imigrační soudy posoudí, zda je vaše žádost o azyl oprávněná, nebo ne. Ovšem i přes slovo "soud" v názvu tyto procesy mohou mít ke spravedlnosti daleko. Jak je možné, že někde vaši žádost schválí, ale jinde vás téměř jistě deportují?

Komentáře (49)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Tot bench je úžasný pořad! :DDD

83

Odpovědět

Na druhou stranu, představte si, že jste soudce u imigračního soudu a každý druhý člověk vám u soudu řekne, že ho doma v jeho zemi chce zabít gang. Co s tím dělat?

Pokud ho deportujete zpět do jeho země, riskujete, že to v tomhle případě nebyla jen výmluva a že ho ten gang vážně zabije. Pokud ho nedeportujete, stane se tahle věta vstupenkou do USA pro každého. A "vyšetřit", jestli tomu člověku skutečně vyhrožuje nějaký gang, se dá dost těžko.

123

Odpovědět

a) Táto imiračná politika je od USA neskutone pokrytecká ak usúdime, že je to krajina imigrantov. Technicky jediný kto má právo byť sudcov imigračného súdu je Indián.

b) Jedna vec je dopustiť sa justičného omylu a druhá vec je proste odbiť 90% prípadov slovom nie. Nemeň tému. V tomto prípade sa kritizuje, že obvineným nieje dovolený spravodlivý súdny proces a policajné vyšetrovanie prípadu. Pri tom, koľko ľudí sleduje americká FBI, CSI, NSA, rozvietka a tucet ďalších špiónskych organizácii by nemalo byť predsa od americkej justície dohľadať akýkoľvek dôkaz minimálne o pôvode imigranta a nejakej jeho histórii.

c) Hovoríme tu o štáte, ktorý by mal byť synonymom slobody, demokracie a spravodlivosti. Keď ešte aj USA serie na tieto princípy, tak potom je tento svet fakt v riti. Podobne to bolo aj s úpadkom statusu Ameriky ako svetového policajta.

Toto je len jeden z dôkazov rozpadu západnej civilizácie a jej morálnych princípov. Vyvstáva teda otázka, keď nie USA, kto sa stane vodcom západnej civilizácie: Veľká Británia? Nemecko? Francúzko? Austrália? Ktorý štat?

38

Odpovědět

Tak za dve minuty nestihnes vysetrit totalne nic, to je jasne.

Myslim si ze na taketo pripady (pre dospelych) by bolo vhodne pouzit aspon kompetencie CIA , male deti by mali dostat azyl snad automaticky....

A nepochopim preco by tak obrovska a bohata krajina nemohla vytvorit aspon nieco ako rezervaciu pre indianov, kde by takyto ludia, ktorym ide o zivot, mohli aspon slusne dozit (kludne s podmienkou sterilizacie...)

Su ludia ktory vzdy len hladaju vyhovorky(toto je "someone else" problem) a nemaju ani elemntarnu snahu riesit problem - potom mas vo veducej pozicii taketo lobotomizovane tela ako bolo vo videu

V neposlednom rade, by mal mat aspon doycny mat moznost aspon poziadat o azyl v dalsich krajinach, napr kanade/brazilii... nie ho rovno posielat spat na rozsudok smrti...

07

Odpovědět

Na žádný vyšetření nejsou prachy.

20

Odpovědět

fakt si ještě někdo může myslet že usa je vyspělá? :D

135

Odpovědět

si asi nebyl v zemi třetího světa viď :)

41

Odpovědět

Takhle nějak si představuju, že vypadá Soudkyně Barbara na Barrandově :)
Btw 1) nebude "yes I've had all my shots" náhodou něco o tom, že má všechna očkování? :) (i když možná to tam bylo použité jako dvojsmysl, kdoví...)
2) "jedonstranný"

20

Odpovědět

Když imigranti pak můžou za nezanedbatelnou část zločinů tak se nedá divit že jsou na ně soudy přísný. Co na tom libtardi zase nechápou?

932

Odpovědět

Trvalo to asi 10 vteřin hledání na wikipedii: ,,There is no empirical evidence that immigration increases crime in the United States.[142] In fact, a majority of studies in the U.S. have found lower crime rates among immigrants than among non-immigrants, and that higher concentrations of immigrants are associated with lower crime rates''. ,,These findings contradict popular perceptions that immigration increases crime.[164] Some research even suggests that increases in immigration may partly explain the reduction in the U.S. crime rate.''

219

Odpovědět

+KočičkaNic nevypovídající. Crime rates? O jaké crimes jde? Lehké jako jízda na červenou nebo těžké jako pašování drog, znásilnění či vražda? Dále "higher concentrations of immigrants are associated with lower crime rates" je spojeno s tím, že se část této kriminality odehrává na předměstích a komunitách, kde často tato trestná činnost není ohlášena (např. z důvodu toho, že pachatel je z rodinného kruhu, nebo nelegál a hrozila by deportace jemu, popřípadě dokonce samotné oběti, která je v zemi nelegálně), případně se těžko vyšetřuje, protože policie nepronikne do místních komunit (nikdo se s nima nebaví).

Co se podívat třeba na statistky uvězněných:
Race, ethnicity % of US population % of U.S.incarcerated population
White (non-Hispanic) 64 39
Hispanic 16 19 831 per 100,000
Black 13 40 2,306 per 100,000

137

Odpovědět

+2GOD4YATabulka k nahlédnutí zde - https://en.wikipedia.org/wiki/Incarceration_in_the_United_States#Prison_populations

White američané = 69% populace USA, ale jen 39% osob zadržených (jail, prison)
Hispanic = 16% populace USA, ale 19% osob zadržených (jail, prison)
Black = 13% populace USA, 40% osob zadržených

Tedy ze 100.000 bělochů je 450 zadrženo (ve vazbě nebo vězení), u hispánců 831 a u afroameričanů dokonce 2306 / 100.000!

Mimochodem, v tom vašem krásném článku uvádíte "immigrants" - v jakém smyslu to je? Všichni imigranti/přistěhovalci (tedy i Evropané, Asiaté - tedy ti s nižší kriminalitou), nebo jen nelegální immigrants z Mexika a podobných shitholes? Protože přesně proti těm Trump brojí ;)

Jinak to "There is no empirical evidence" neznamená, že není, jen to zatím nikdo neprokázal.. Co by na to řekl Bolek Polívka..

104

Odpovědět

+2GOD4YA,,"There is no empirical evidence" neznamená, že není, jen to zatím nikdo neprokázal.'' No však přesně o to ale jde. Byla to reakce na tvrzení, že imigranti můžou za nezanedbatelnou kriminalitu. A o tom prostě neexistují důkazy. A to, že je ve věznicích takovej počet hispánců a černých, v současném americkém soudním systému, kdy jim často není dopřána spravedlivá obhajoba (viz několik dalších Oliverových videí), neznamená vůbec nic.

56

Odpovědět

+2GOD4YA"nebo jen nelegální immigrants z Mexika a podobných shitholes? Protože přesně proti těm Trump brojí" Brojí proti všem imigrantům, ať už legálním nebo nelegálním.

01

Odpovědět

A zase raz Mohamed Oliver.
Krásne výročie ku dňu vysielania tohto dielu, kedy jeho bratia a sestry v boji za svoju vieru zabili policajta v Egypte. Ale to určite nie sú zmýšľaním podobne radikálni náboženskí fanatici, ako tí čo prišli do Európy. Tu máme len obete vojny a mierumilovných moslimov, nakoľko islam je náboženstvom lásky.
https://www.aljazeera.com/news/2017/04/bomb-explosion-targets-police-egypt-tanta-170401165210243.html

956

Odpovědět

Keď sa ti niečo nepáčí, nepozeraj to

77

Odpovědět

+bablbamTo nič, pán je len k***t, viete?

76

Odpovědět

Tebe by měli vyšetřit. Koukáš každou noc pod postel jestli tam není muslim? Zdá se, že je vidíš všude.

77

Odpovědět

+ehmJá ho nechci úplně hejtit, přece jenom je to jeho názor, ale vidím to snad pod každým videem od Olivera a nechápu, proč teda někdo kouká na něco, co má 20 minut, když předem ví, že s tím nebude souhlasit a ještě na to bude nadávat v komentech :D to prostě nechápu, mně to přijde jako ztráta času :) můj čas to sice není, ale rád bych věděl, jaký to má smysl. A co se týče náboženství, tak se všude najdou lidi, co to přeháněj, stačí se kouknout na husity, ti vzali myšlenku Jana Husa, totálně ji zprznili, stali se z nich ve výsledku akorát zloději, a pak začali komunisti tvrdit jací to byli hrdinové.... S Islámem to je podobný, myšlenka asi není tak hrozná, ale našlo se několik jedinců, co si z toho vzali akorát ty špatný věci.... Teď tady ztrácím čas i já, protože tu někdo někdo nadává na muslimy pod videem, který s nimi nemá nic společného. To je naprostý kruh zoufalství, protože si to ten člověk, co napsal první koment ani nepřečte a bude nadávat pod dalším videem a najde se další člověk, co na to zareaguje... Takže místo, aby ztratil jenom dvacet minut, tak ztrácí čas nás všech i těch lidí, co si přečetli můj komentář.

10

Odpovědět

+bablbamTvoj komentár je hodne rekurzívny. V každom prípade kto povedal že tie videá pozerám... A čo sa týka náboženstiev, tak osobne si myslím že všetky zbytočne podnecujú vzájomnú nenávisť ľudí, ale Islam to zobral na úplne iný level.

02

Odpovědět

Jistě je to sice jen wikipedia, ale...https://cs.wikipedia.org/wiki/Isl%C3%A1msk%C3%BD_sv%C4%9Bt ty čísla nebudou úplně mimo.
______________
Kdyby byly muslimové všichni takoví, jak se je tady snažíš vykreslit, tak by se celý svět utopil v krvi. Zkus popřemýšlet nad tím, jestli je vhodné odsoudit celé náboženství a všichni lidi, kteří ho vyznávají na základě malé hrstky vymletých radikálů.

84

Odpovědět

Tak si to shrňme: pokud v nějaké zemi probíhá domácí násilí muže vůči ženě, tak muž neskončí ve vězení, nedostane soudem přikázaný zákaz přiblížení, ale naopak žena dostane bianco šek na právo emigrovat do USA a muž právo najít si další ženskou k mlácení?

Za děti odpovídají jejich rodiče, pokud jsou některé děti podstrčeny bez dokladů, mají být v prvé řadě nalezeni jejich rodiče a hnáni k zodpovědnosti. Pokud rodiče nemají americké občanství a děti se narodily v USA, nic nebrání tomu, aby byli deportování do země původu všichni společně a dětem ponecháno dvojí občanství. Až budou dospělé, zcela jistě se rozhodnou, kde chtějí žít.

Pokud se někdo narodí v zemi, kde nic nefunguje tak má automaticky nárok na emigraci za lepším? Co kdyby si dotyční vyhlásili na území nefungujícího státu vlastní společenství nebo vlastní stát?

Co mě ale zaráží je fakt, že se dané soudy neřídí platnými zákony a nedochází k dělbě moci mezi mocí soudní, výkonnou a zákonodárnou.

1210

Odpovědět

Problém je v tom, že angloamerické právo stojí na precedentech, tedy že moc soudní částečně splývá s mocí zákonodárnou. Azyl se většinou uděluje jedincům, kteří mají problém se státem svého původu jako takovým, tj. že jim tam hrozí pronásledování kvůli víře (která je v rozporu se státní vírou), nebo sexuální orientaci (smrt v islámské kultuře), nepřiměřenému trestu atp. Jenže Mexiko v tomhle smyslu funguje, je tam vláda, demokracie i soudní systém. A v tom je ten problém. Pokud se občan Mexika necítí bezpečně, měl by se obrátit na Mexickou vládu, nikoliv na tu Americkou..

Jinak občanství se uděluje buďto podle "práva krve" (podle jednoho, popř. obou z rodičů) nebo "práva půdy" (podle místa narození). USA mají stále "právo půdy" ještě z dob po kolonizaci, když potřebovali "zalidnit". Avšak v poslední době se i od toho snaží upustit, protože většina toho, co jim tam ve většině přichází (černoši, hispánci, asiati, indové..) nepřináší do budoucna nějaká velká pozitiva a prosperitu (viz. státy, ze kterých pochází..).

96

Odpovědět

+2GOD4YAČlověk jež žádá o azyl musí prokázat že mu v zemi jeho původu hrozí reálné nebezpečí, pokud to prokáže pak nemůže být vyhoštěn zpět podle Mezinárodního paktu o občanských a politických právech OSN jež byl stvořen na půdě USA a USA se jako jedna s prvních zemí k tomu to paktu připojila. Tento pakt svým obsahem navazuje na předešlé dokumenty a to především na Všeobecnou deklaraci lidských práv. Na druhou stranu Americká mise při OSN informovala generálního tajemníka, že USA ukončí svou účast v globálním paktu o migraci. Ta má zlepšit mezinárodní řešení uprchlické problematiky. Navíc zákony a soudy USA jež se týkají uprchlíků jsou podřízeny politické moci USA.

20

Odpovědět

+AldraChápu a rozumím. Má to jednu vadu - počítalo to s tím, že azylanti/imigranti budou uvažovat stejně jako tvůrci daného zákona (tzn. vzděláni v anglosaském právu a vychováni v euro-atlantské civilizaci). A pokud jde o Mezinárodní pakt o občanských a politických právech, mají žádat v nejbližší bezpečné zemi - například pro Guatemalu je to Belize, Salvador, Honduras a Mexiko (je to zvláštní, ale žádná z těchto zemí, vlastně ani Guatemala není považována za nebezpečnou).

Jinými slovy, tvůrce zákona zákona uvažoval tak, že žena má problém s mužem, ten ji zmlátí, ona požádá o právní ochranu, chlap ji znovu zmlátí a stát původu nepodnikne patřičné kroky. Teprve potom dojde na hranici USA a požádá o azyl. Slovy Donalda Trumpa: „USA není od toho, aby řešila problémy kdejaké p****e světa“. Stojí je to peníze a USA z toho nemají žádný viditelný přínos. Je to smutné, je to tvrdé, ale je to bohužel tak. A to jsem poslední, kdo by se někdy Trumpa v čemkoliv zastával.

Pak všichni diví, že Britové chtěli Brexit, protože se jim tam sestěhovala půlka Pobaltí ze strachu ze zelených mužiků a třetina mladých poláků, protože nechtěli poslouchat středověké náboženské názory na potraty. Problémy se mají řešit v zemi původu a ne přenášet jinam.

22

Odpovědět

+-HoNY-Viditelným přínosem je podpora kladného vnímání USA a to přispívá k měkké síle viz. Trump proti zbytku světa Druhou možností je izolacionismus a USA by se tak stali doslova "prdelí světa".

20

Odpovědět

+AldraZástupci USA by měli v prvé řadě věnovat energii spolupráci spojencům v Evropě a ne je házet přes palubu. Dělat chůvu imigrantům jim ve většině případů nic pozitivního nepřináší. Naopak by měla být podporována imigrace kvalifikované pracovní síly, kterou blokují tyhle pologramotné lopaty. Víš, jak je dneska kvůli pologramotným gumám obtížné vyřídit zelenou kartu například pro softwarové inženýry nebo vysokoškolské profesory?

Fakt bych nechtěl žít v místě, kde mi denně skáčou na dvorek hromady imigrantů jejichž jediným důvodem k imigraci je ten, že se doma mají blbě:
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097181328-udalosti/218411000100409/obsah/612486-uteky-z-mexika-do-usa

21

Odpovědět

+-HoNY-Jedna z bakalářských prácí na téma mexicko-americké migrace a její ekonomické dopady. https://is.mendelu.cz/lide/clovek.pl?zalozka=13;id=45547;studium=58575;zp=44262;download_prace=1;lang=cz

00

Odpovědět

Tak si to shrneme:

1) Ano, to, že lidé nemají před tímto soudem právo na obhájce je špatné a mělo by to být změněno.
2) Ten obrovský nárůst odložených řízení je z doby, kdy vládl Obama a v kontextu předchozích let za vlády Bushe jen ukazuje, jak moc kašlal na dodržování ochrany hranic a jak moc je imigrační politika celé demokratické strany chorá..
3) Je dobře, že soudci nejsou nestranní, protože jejich úkolem je chránit a prosazovat americké právo a když si představím, že 90% keců každého migranta je "chtějí mě tam zabít", tak kdyby to měli nestranně sami prověřovat a zjišťovat, tak se doba řízení protáhne na hodně dlouho..
4) Že je celý tento systém špatný má odkazovat jeden "vstup" nějaké Mexičanky, která tvrdí, že ji doma zabijí? A to je vše? Jen tak? Nikoho nezajímá, jestli je to vůbec pravda? Prostě to řekla tak "OK, tady máte US passport a děkujeme"?
5) Další bullshity jako azyl pro ženskou, kterou doma mlátí chlap? Tak ať se s ním rozvede nebo si to zařídí v domovském státě dle platné legislativy. Nebo snad ženská z Litvínova, kterou chlap mlátí má právo na azyl v USA? Ani prd! To samé mexický policista, po kterém jde gang - tak ať si ho dají mexikánci do programu na ochranu svědků, to vůbec není záležitost USA.

Chápu, že Oliver je prostě sluníčkář a nejraději by neviděl žádné hranice nikde na světě, ale musí pochopit, že USA dle aktuální politiky (zaplaťpánbůh) chtějí a budou monitorovat pohyb lidí přes hranice své země, prostě proto, že překračovat bez povolení je nelegální. Nevím, co je nepochopitelného na tom, že stát si chce určovat, koho na své území pustí a koho ne, nebo dokonce vyžaduje, aby někdo, kdo se dožaduje azylu, musel předvést nějaké důkazy proto, že na to má opravdu nárok, protože prostě přijít na hranici a říct, že mě v Mexiku chtějí zabít, je sice fajn, ale to opravdu nezakládá žádný důvod pro udělení azylu.

2427

Odpovědět

Co se tyce toho policisty v Mexiku tak jeho pripad chapu. Nezameril se na nej jen nejaky gang, ale drogovy kartel. Ty maji v Mexiku celkem velkou moc a utek do zahranici mi pripada opravneny. Jeho pripad dale neznam, ale pokud se do teto situace dostal dobre vykonavanou praci - tak by mel byt pro ameriku prinosem (drogy v mexiku se jich take mohou dotykat).

101

Odpovědět

+smallshadyPřece pokud se do takové situace dostal dobře vykonávanou prací, měl by být přínosem hlavně pro vládu Mexika, která se primárně snaží bojovat s narkobarony. Proto byla jejich zodpovědnost, aby mu zajistili bezpečnost, nikoli USA. Pochybuji, že by jako jedinec měl nějaký zásadní přínos pro omezení produkce/dovozu drog do USA.

Spíš by mě zajímalo - 4 roky čekal na vyjádření soudu v USA - co tam celou dobu dělal? Když mu to zamítli, proč se vracel do Mexika, mohl požádat o azyl do jiného státu - Kanada? Velká Británie? Španělsko?.. Přece i jít do té pitomé jižní ameriky (třeba Peru, Brazílie, ty jsou takové klidnější) by bylo mnohem lepší, než se vrátit zpátky a čekat na smrt..

17

Odpovědět

+2GOD4YATo, ze by "mel byt" hlavne prinosem pro Mexiko je urcite pravda, ale v praxi... vidime co se stalo.
Nemyslim si, ze by mel v realu nejaky dopad na prisun drog do Ameriky. Ale pokud budeme porad predpokladat tu lepsi moznost - tak bojoval proti spatnym lidem (a jejich spolecnemu nepriteli) i za cenu vysokeho ohrozeni zivota... Takovy clovek by byl prinosem vsude.

Ale priznavam, ze o pripadu nic nevim a Oliver ho prezentuje vytrzeny z kontextu. Mohl se kartelum znelibit i mene hrdinskymi ciny.

21

Odpovědět

+2GOD4YAHlavním odběratelem drog v severní Americe je USA, která podporuje Mexickou vládu v boji s drogovými kartely a to jak materiálně tak finančně protože drogové kartely jsou jejich společným nepřítelem.

00

Odpovědět

Jasně, drogové kartely mají v Mexiku na své výplatní pásce XY policistů, soudců, prokurátorů atd ale ten poctivý policista si má prostě hodit mincí a doufat že zrovna ten kterému se dostane jeho případ bude taky čistý. :D

30

Odpovědět

No nevím, úplně s ním nesouhlasím. Pokud vím, Mexiko je 13. největší stát, takže se nabízí otázka, proč se jednoduše nepřesunou do jiné oblasti Mexika, když se v té současné necítí bezpečně. Bohužel netuším, jak rozsáhlé jsou tamní skupiny, ale i tak. Před Trumpem měli v případě úniku dvě možnosti, buď žít americký sen nebo žít ve stejných podmínkách v jiné oblasti Mexika. Kdybych si měl vybrat, šel bych také do první možnosti.

418

Odpovědět

1. Nejde jen o Mexiko.

2. Pro kartel není problém zajet si pár set kilometrů autem do jiné části Mexika.

200

Odpovědět

+SriberJde primárně o Mexiko. A pokud ženu v Hondurasu manžel fyzicky týral a ona dejme tomu není schopná si to vyřídit u policie/soudu v Hondurasu, může emigrovat třeba do Mexika, Peru nebo Brazílie. Chápu, že "american dream" je asi lákadlo pro každého, ale oni pak musí pochopit, že na to žít si "american dream" není žádný nárok nebo právo ;)

A ano, pro kartel není problém ujet pár set kilometrů, ale i v Mexiku určitě mají program na ochranu svědků - nakolik je to efektivní prostředek je otázka, leč to už zase není problém americké vlády. A opět, žádat o azyl může v řadě zemí, amerika už nadále nebude zemí zaslíbenou, kam si každý přijde jak do Starbucksu..

Jo a mimochode, pro kartel není problém ani ho dohnat na území USA, že? ;)

317

Odpovědět

+2GOD4YOU1. "Může jinam" není dobrý důvod pro zamítnutí azylu někomu, komu hrozí nebezpečí.

2. Na mexický program na ochranu svědků bych se vážně nespoléhal.

3. Pro kartel je daleko větší problém dostat se do USA než si udělat malou zajížďku.

181

Odpovědět

+SriberJak dokáže relevantně a fundovaně posoudit soudce imigračního soudu v New Yorku, že ženě z Hondurasu opravdu hrozí nebezpečí? Že ji manžel opravdu mlátil? Že vůbec měla manžela?..

18

Odpovědět

+2GOD4YOUpodľa výpovede, kde vyšetrovateľ sleduje, či sedia detaily a môže si nechať vypracovať psychologický posudok, kde sa ukáže či vykazuje známky týranej ženy

00

Odpovědět

+Sriber"Může jinam" není dobrý důvod pro zamítnutí azylu někomu, komu hrozí nebezpečí.
Ale pokud "jenom" utikala pred manzelem, mohla si vybrat jednu z blizsich zemi - kde by se i lepe domluvila. Do Ameriky tedy nesla kvuli manzelovi, ale za lepsim (coz chapu, kdyz ma zacit nekde v cizine lepsi zivot, proc ne USA, ale zase musi chapat, kdyz ji odmitnou...)

12

Odpovědět

Pořád nechápu, proč by legální migranti měli být stíhaní a proč si imigrační soudy tak zasedly zrovna na chudáky Mexičany...

47

Odpovědět

legálny migranti niesú stíhaný nikde... ani v rusku, ani v saudskej arábii a dokonca ani v severnej koreii :) Zrejme máš na mysli ilegálov

94

Odpovědět

+ehmTak dík za vysvětlení, ale já to myslel sarkasticky...

00
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK