Thumbnail play icon

Sociální kredity – epizoda Black Mirror, nebo skutečnost?Asian Boss

Přidat do sledovaných sérií 5
90 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:78
Počet zobrazení:5 922

Tentokrát se reportérka Sherry vydala do ulic Šanghaje, aby se přeptala lidí na jejich názor ohledně systému sociálních kreditů, který by měl být povinný pro všechny od roku 2020. Tento systém shromažďuje vaše data a následně pak podle něj uděluje skóre, podobně jako systém v prvním díle třetí série seriálu Black Mirror. Pro lepší pochopení toho, jak tento systém funguje, doporučuji zhlédnout video Může být gamifikace nebezpečná?, případně nejnovějšího Lubacha, který o Číně a tomto systému také mluvil. Občané Šanghaje na to mají vlastní názor. Co si o tom myslíte vy?

Komentáře (61)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Takže desetkrát přejdu na červenou dostanu (-) a nepůjčí mi na byt, nenajdu si práci, začnu si vydělávat bokem, někdo to zjistí a udá mě (-), zbiju ho (-) a pak si nekoupím ani rohlík. Tenhle systém má velkou chybu a to je ta lidská, protože se vždy najde hajzl co se bude těšit z cizího neštěstí.
Život ve strachu a přetvářce. Přesně proto miluji Black Mirror a nejvíc mě děsí to jak lidi chtějí být kontolováni, regulováni, chtěj komouše a eet, zákazy a omezení ... protože sami neví co dělat, neví co je dobré a co správné?

40

Odpovědět

no, uprimne me facinuje duvera dotazovanych v onen system. sice ne slepa, ale vcelku se toho neboji. ja bych teda nic takovyho zazit nechtel, to se radeji dobrovolne priznam, ze chodim na cervenou, ale jenom tomu, v koho budu mit duveru sam.. a ne aby uzitecnou hodnotu mymu zivotu daval nejakej asocialni algortimus napsanej kdovikym a v dusledku vedouci akorat k maximalni ignoranci a sobectvi..

00

Odpovědět

Tohle video jsem potřeboval, moc děkuji!

20

Odpovědět

Všimli jste si, že v „komunistické“ Číně platí za léky, nemocnice a školné?

30

Odpovědět

Zajímavé, díky za překlad. :-)
Trochu mi to připomnělo Psycho-pass... ale ti lidé vypadali někteří celkem chytře, divím se že se nikdo nezmínil o možné manipulaci s daty... Možná to mají zakázané. Nu, vývoj je vývoj, nehledě na směr. Ale je fakt že zavádění toho systému ve velkém alespoň řeší víceméně "nahlas", na rozdíl od některých našich společností...

30

Odpovědět

Čína, země ovčanů. No nezbývá, než se modlit, aby to časem nepřišlo i tady. Mám ale tušení, že lidé si tento "život" zvolí nevědomky sami.

30

Odpovědět

Tahle země je ztracena, stín už padl a my nemůžeme dělat nic čím bychom tomu zabránili. Jediná cesta vede na východ přes moře do vzdálené země, Ameriky...

61

Odpovědět

Ta holka si měla místo černého kožichu pořídit bílý, pak by tu definici ovce splňovala doslova. Tolik naivity na jednom místě člověk jen tak nevidí, totalitní komunistický režim chce zavést do roku 2020 něco, co si nedokázal představit ani Orwell a tihle naivní pitomečci tomu ještě tleskají, protože jim vadí chození lidí na červenou a tohle tomu určitě zamezí, vlastně se to tvořilo jenom kvůli tomu. Volové, žijete v zemi, kde vláda odebírá křesťanům zaživa orgány na náhradní díly a vy si myslíte, že posrané bodové skóre chce zavést kvůli tomu, abyste včas platili nájem.

Geniální, proč by vláda měla vést papírové složky na nepohodlné lidi s protivládními názory, když to za ní může udělat aplikace a lidi sami. Ten, kdo bude hezky držet hubu, krok a nejlépe chválit stranu, ten bude mít skóre jak Jágr v posteli. Ten, kdo bude mít vlastní mozek, ten bude zažívat doslova společenské peklo, zavrhne ho samo nejbližší okolí, aby jim nekurvil skóre (jejich kecy o tom, že to neudělají vezmou za své, jen co budou muset platit víc při libovolném nákupu). Doufám, že tyhle výdoblitky zůstanou hezky v Číně, protože o proti tomu je Cukrberg s Googlem jak oáza anonymního klidu.

230

Odpovědět

Tak nějak zapomínáš, že "Čínu" tvoří 56 národností, z nichž některé jsou stále na úrovni agrolesnictví (Tajové), či pastevectví (Mongolové). Naopak centra typu Šanghaj, či Peking představují zcela jiný typ společnosti než si dokážeme představit.

A že podobný "skóring" není implemetován už v naší společnosti? Pak si odpověz na otázku, zda by si slečna vybrala raději chlapa se sporťákem, či chlapa bez sporťáku. Prostě silnější pes mrdá, a to platilo jak u "kamenné společnosti" spoléhající na kooperaci při lovu mamuta, tak u "super-vyspělé civilizované společnosti" spoléhající na počítače v pozadí.

36

Odpovědět

+HeliumNe není, naši společnost neřídí jediná politická či náboženská ideologie, která tě nutí změnit chování podle jejích představ. Žijeme v demokracii, kde nejsi trestán za kritiku. To co tady popisuješ s tou slečnou je jen její individuální výběr. To s tou "kamenné společnosti" sedí na danou situaci lépe.

00

Odpovědět

V takové zemi asi nebude propaganda jen slovem kterým se mává ve vzduchu.

140

Odpovědět

Není problém v bodovém systému.
Problém je v jeho nejasném nastavení. V absenci mantinelů. V úrovni společnosti a navíc režimu, kde případné nastavení mantinelů nemá příliš, respektive vůbec, váhu. V možnosti zneužití, které je, dle představ, závratné.. ve světě, který funguje způsobem, že skutečnost vždy samotné představy mnohonásobně překoná.

211

Odpovědět

člověk má dělat to, co je správné proto, že je to správné a skutečně to tak cítí a ne z donucení a je jedno zda ho k tomu nutí strach z trestu nebo touha po odměně!

246

Odpovědět

Co je správné je sociální konstrukt a rozum je vhodnější než city.

69

Odpovědět

+Sriberúplně všechno ne. Například, že je špatné ubližovat druhým lidem, není sociální konstrukt, ale je to dáno biologicky. V mozku máme část, které se říká prefrontální neokortex. Tato část se aktivuje pokaždé, když přemýšlíme o jiných lidech a propojuje logickou část a emoční. V podstatě aktivuje empatii, což je schopnost vcítění se do druhé a když vidíme, jak je někomu ubližováno, tak se i nám zaktivují centra bolesti, jako by jsme tu bolest cítili i my. Jen si vzpomeň, když se někdo řízne do prstu, tak tebou projede taky vlna bolesti, někdy i větší, než když by ses říznul sám. Tedy, že je špatné ubližovat druhým, mají lidé vrozené a není k tomu třeba žádný sociální tlak. Sice si lidé ubližují, ale za to mohou vnější okolnosti. A i když ubližují, vědí, že dělají něco špatně. (neřeším psychopaty, to je abnormalita)

A pochopitelně rozum je více, než city, to jsem se špatně vyjádřil. Takže by tam mělo být spíše: protože to považuje za správné.

153

Odpovědět

+Moor81. Nejde o to, že by to bylo špatné, ale o to, že je to nepříjemné.

2. Druhým lidem ve skupině. Pokud jsou součástí jiné skupiny, tak ti jejich ubližování nejen nemusí vadit, ale může tě i těšit.

3. To, co popisuješ, u mě nefunguje. Nemám schopnost empatie, většinu emocí necítím a bolest mi nevadí. Jsem, jak píšeš, abnormalita.

4. Pokud si lidé ubližují, tak to ne vždy považují za špatné. Schválně používat "považovat" a ne "vědět", protože abys něco mohl vědět, musí to být fakt.

42

Odpovědět

+Sriber1. Je to správné, protože nám to jako druhu pomáhá přežít.
2. Čím je nám člověk bližší, tím je empatie silnější. Nicméně se vztahuje na všechny lidi i mimo naší skupinu. Pokud dochází k ubližování lidem z jiných skupin, tak tam hrají roly externí faktory. Kupříkladu že vlezli na naše území bez našeho souhlasu. Boj o zdroje a příslušná teritoria je zcela přirozený všem živým tvorům.
3. Nebavíme se o tobě, ale o lidech všeobecně a tam je podstatné to, co platí většinově.
4. Pokud fyzicky ubližují druhým, tak vždy vědí, že dělají špatnou věc a až následně si to racionalizují.

70

Odpovědět

+Moor81. Pokud "správné" definuješ jako "to, co nám jako druhu pomáhá přežít", tak ano.

2. Evidentně se na všechny lidi nevztahuje a lze ji přebít externími faktory/nutností bojovat o zdroje.

3. Napsal jsi "Jen si vzpomeň, když se někdo řízne do prstu, tak tebou projede taky vlna bolesti, někdy i větší, než když by ses říznul sám."

4. Můžeš dokázat, že to vždy vědí? Můžeš dokázat, že to vůbec lze vědět?

11

Odpovědět

+Sriber1. Ano, to je touha každé živé bytosti i života, jako takového. Tedy cokoliv, co k tomu vede lze považovat za primárně správné.
2. To zcela jistě. Leč má námitka se zakládala na tom, že existují i hodnoty, které nejsou jen sociálním konstruktem, ovšem netvrdím, že neexistují i takové.
3. OK.
4. Ano, dáš jim na hlavy elektrody a budeš sledovat, jaká část mozku se jim rozsvítí. Zabývá se tím například David Eagleman.

20

Odpovědět

+Moor8ad 2) Existence hodnoty, které nejsou jen sociálním konstruktem, ale jsou biologicky dané, neznamená, že morálka není sociální konstrukt.

ad 4) Ne. Část mozku se "rozsvítí" pokud si dotyčný myslí, že dělá něco špatného. Jinými slovy pokud dělá něco, co považuje za špatné. Vědomost s tím nemá co dělat.

00

Odpovědět

+Sriberod 2) Přesně to to znamená. Existují morální hodnoty, které nejsou sociálním konstruktem. Tedy morálka jako taková není sociálním konstruktem. Nicméně některé morální hodnoty jsou.

ad 4) ne, to je pokaždé, když se jedná o jiného člověka.

20

Odpovědět

+Moor8ad 4) Co je pokaždé, když se jedná o jiného člověka?

00

Odpovědět

+Sribersocialni konstrukt, a sme doma

32

Odpovědět

+v m vargaCo tím myslíš?

12

Odpovědět

Omlouvám se, tohle je hodně dlouhé...
Když byla lidská společenství malá, lidé se znali, hodně o sobě věděli a to přinášelo jistou dávku sociální zodpovědnosti. Teď jsou společenství obrovská, zjistit s kým máte tu čest je mnohem náročnější, což přináší možnost sociální nezodpovědnosti - i zneužívané (např. podvodníky). Tenhle systém má možnost tu zodpovědnost zase zavést.

V Americe jistý velmi hrubý způsob skórování také mají - seznamy sexuálních deviantů (nebo jak tomu říkají). Kdo spáchá zločin určitého typu, dostane se na seznam. Bez uvedení proč na tom seznamu je - jen tam je. Firmy si před přijímáním nových zaměstnanců mohou seznam zkontrolovat. Domácí než někomu pronajme byt také... Ve státech, kde je prostituce nezákonná, tak stačí naletět policistce vydávající se za prostitutku a skončíte na tom seznamu také - spolu se sexuálními násilníky a spoustou dalších. Člověk na seznamu se rázem stává částečným vyděděncem a je posuzován bez ohledu na to, co konkrétně udělal - stačí že je na seznamu.

Nějaký systém skórování se už používá i u nás - zavedly si je banky a hodnotí dlužníky. Další soukromé společnosti pro své soukromé účely je také mají.
Dalším příkladem může být Amazon, s jehož účtem má mnoho lidí provázány služby a "věci" - nákup ebooků apod. A pak se Amazom usmyslí, že člověku zablokuje účet (protože bylo porušeno nějaké blíže neurčené pravidlo) a odřízne ho tak nejen od budoucích nákupů, ale i od toho, co už si člověk "nakoupil". Velmi nepříjemné.

Příklady použití
* Takže politikovi, co se kamarádí se zločinci, by kleslo skóre? Hezké.
* Kuřákům, kteří otravují okolostojícím vzduch na místech, kde je kouření zakázáno by kleslo skóre? Prima.
* Rozšířená realita, ve které uvidíte u blížícího se člověka nízké skóre protože je kapsář? Beru.
* Když je někdo agresivní hovado, co se rádo opíjí a pak se rádo porve, tak by mu to také snížilo skóre? Taky dobře.
* Když někdo parkuje kde nemá, tak by mu kleslo skóre i bez toho, že by ho musel chytit policista? Fajn.

Najde se dost příkladů použití, u kterých by asi většina lidí souhlasila, že mohou mít pozitivní přínos.
Bohužel se takový systém dá použít i dost děsivým způsobem - dát do špatných rukou takový efektivní nástroj a výsledkem bude příšerná společnost. Například nás za protektorátu - Hitler a jeho kamarádi by ten systém milovali. Mc Carthy a Stalin také. Náckové u nás už mají seznam, kam si dávají ty, kteří se jim znelíbí - jména, fotky, popisy, čím se "provinili".

Sami v životě používáme systém skórování a podle něj se řídíme. Poznáváme, komu věřit, komu nikoli, odhadujeme, jak se ke komu chovat podle vzhledu, věku, pohlaví...
Informační technologie jen umožňuje implementovat skórování v širším měřítku. A pokud těm, kdo mají dostatečnou moc, může podobné skórování něco přinést, tak je dost pravděpodobné, že to nakonec vznikne.
Jen v Číně to asi bude rychleji a centralizované, zatímco u nás se to děje postupně. Soukromé společnosti u nás a na západě to dělají pro zvýšení svých zisků a jak říkají někteří obhájci těchto systémů "co je komu po tom, co si soukromé společnosti dělají".

94

Odpovědět

Všechno to pohodlí a výhody, které zmiňuješ, jsou sice moc hezké, ale takhle se z tebe stane jen cihla v systému, přesně oceněná a ohodnocená, podle své barvy a hustoty. Ztratíš tím svou individualitu, stane se z nás hmyzí společnost, kde kolektiv je víc než jedinec.
A nemyslím, že k tomuhle západ směřuje, už jen proto, že jsme se vydali liberálním směrem, Čína totalitním.

92

Odpovědět

+FrankMyslím, že většina z nás je jen cihla v systému, neboť většina lidí je nahraditelných. Jak chceš ztratit individualitu fakt nevím, žít budeš dál stejně. Nebo co myslíš, že by se v tvém životě změnilo, kdyby tento bodový systém ( né komunistický) ze dne na den začal fungovat u nás? Jen tu strašíš jak Tomio s uprchlíkama.

27

Odpovědět

+tralalaJsme nahraditelný jen z hlediska systému, už ale ne z hlediska naší existence, což je něco, co Čína popírá.
Je mi jedno, že tobě by se žilo stejně, jde tu o to, že dneska se můžeš na systém vykašlat, můžeš odmítnout společnost a žít úplně jiným stylem života, když budeš chtít, to v totalitě nejde.
Dá se to demonstrovat na gestu: tady si můžeš zamluvit náměstí pro demonstraci, a potom tam nakráčet sám, polonahej a s cedulí "F**K YOU" a ještě budeš mít ze zákona právo na policejní ochranu. V Číně by tě za tohle zavřeli, za tohle a za spoustu malichernějších věcí, protože v totalitě se prostě nesmíš odlišovat, jako ta cihla.
Btw, nemusíš si vymejšlet milion anonymních jmen, abys vypadal, jako že je vás víc :'D :'D

62

Odpovědět

+FrankMluvím tu o tom bodovém systému, né komunismu ... to jsem chtěl mmchodem ujastit už tím "bodový systém ( né komunistický)" ... Já vůbec nepopírám že totalita je špatná, já se jen zastávám bodového hodnocení občanů. A protože si neuvedl žádnou věc, tak předpokládám, že si nic nevymyslel a tudíž že mám pravdu. Nic by se nezměnilo a ty jen zbytečně strašíš.

03

Odpovědět

+tralalaBodový systém dělá z jakéhokoli zřízení totalitu, protože, jak už jsem psal, hodnotí lidi podle většinového kolektivního pohledu, přes dvourozměrnou škálu, a ty se potom prostě nemůžeš odlišovat. A Čína nemá s komunismem mimochodem, nic společného, vytvořili si tam takový totalitní kapitalismus, určitě to uznáš, pokud víš cokoli o Číně nebo komunismu...
Komunismus je společnost rovných a neexistuje země, kde by byla větší majetková nerovnost než v Číně.

73

Odpovědět

+FrankSorry jako ale WTF?? Tohle už se nedá ani komentovat, prchám...

05

Odpovědět

+tralala:'D :'D :'D

31

Odpovědět

Asi si nepochopil, kde je ten problém - jde o nehoráznou koncentraci moci, kdy vládní strana může bez problémů eliminovat kohokoli, kdo s ní nesouhlasí (ono se to děje už teď, ale je to daleko složitější). Ano, už teď jsme sledovaní a vyhodnocovaní různýma společnostma, ale ty to dělaj jen pro vlastní potřeby - neplatíš dluhy? Ok, už ti nepučíme - ale to je všechno, nic víc o tobě ten subjekt neví...
Ale tahle věc nemonitoruje jednu konkrétní věc za jednim konkrétním důvodem. Monitoruje absolutně všechno co děláš. Celej tvůj život v jednej jedinej databázi. A pokud máš špatnej názor - bum, bodíky dolu. Málo bodů = snižuješ bodíky "přátelům" (komukoli, kdo je s tebou v kontaktu) = někteří lidi tě začnou odřezávat = nemůžeš šířit svůj názor, nemáš práci, nemáš kde bydlet... prostě pokud nebudeš jen přikivovací panáček, tak je s tebou konec.
Nebudu tady kecat o píčovinách jako "individualita člověka" atd. Člověk jako jedinec je naprosto zbytečnej. Ale tohle je nástroj na ovládnutí masy a zlikvidování jakýkoli opozice.

151

Odpovědět

+BullOverJde o nástroj, který může být velmi účinný. A ten, kdo má ten systém v rukou, tím zvýší svoji moc. Není až tak důležité, jestli je to vládní strana, nebo dostatečně mocná korporace (a některé jsou už dnes mocnější, než vlády některých států).
Je asi zbytečné uvádět, že to společnosti dělají pro vlastní potřebu - dělají to pro zisk, což je také forma moci. Z tohoto pohledu je to stejné jako vládní strana v Číně - jen další organizace, která to dělá pro vlastní potřebu - udržet nebo raději zvýšit svou moc.
Liší se to jen v tom, že bance je jedno, jestli je klient zločinec - klidně mu půjčí, když dokáže dluh splatit. Je to jen o tom, o jakou (nebo jak velkou) oblast mého života se ta firma zajímá.
Facebook se zajímá o všechno, co jen může zjistit - a ještě hledá, jak toho zjistit víc. A pak ty informace v nějaké podobě prodá těm, kdo o ně mají zájem a zaplatí. První vlaštovky ve využití těchto informací už tu také byly - viz ten případ kdy někdo napsal něco na Twitter a pak letěl na výlet do USA - imigrační ho nepustilo.
Personalisté, kteří si zkouší projíždět FB profil uchazečů o práci jsou další příklad. Pokračuje to zvolna, ale směr je jasný - někdo má moc a použije ji k tomu, aby stvořil nástroj, který jeho moc zvýší.

13

Odpovědět

Ta epizoda Black Mirror o které mluví mi osobně přišla jako ta nejnechutnější ze všech. Ostatní byly prostě takové antiutopie, nebo se přehánělo, ale tohle mě upřímně vyděsilo. A nejhorší je, že časem se před tím už člověk neschová.

31

Odpovědět

Lidská blbost je nekonečná. Je třeba se bránit. Nejzásadnější je, aby nedošlo ke zrušení peněz. Jakmile celá věc dojde do situace, že půjde platit pouze bezhotovostně, stanou se z nás nenávratně otroci. Zničit kompletně člověka půjde jedním kliknutím v počítači.

242

Odpovědět

Welp... na to už je pozdě... peníze už dávno jsou z větší části jen 1 a 0. Tohle si moh psát před zrušením zlatýho standartu, ale to by si strašně zpomalil vývoj. Peníze maj cenu jen tehdy, pokud společnost věří, že maj cenu - udělalo to z nás otroky? Ne. Nebo aspoň o nic víc, než předtim.

22

Odpovědět

+BullOverŠkoda, že jsi nepochopil co jsem napsal. To že není měna podložena reálnou hodnotou je špatně, ale neznamená to problém pro jednotlivce, který by se dostal do konfliktu se systémem. Pokud by došlo ke zrušení hotovosti, tak pokud by ses například stal pro vládu nepohodlný, může Tě během chvilky odstřihnout od schopnosti platit. Dokud jsou tištěné peníze, může Ti někdo zablokovat účet, ale nemůže docílit toho abys u sebe neměl hotovost a s těmi nakládal. Snad je to jasné.

71

Odpovědět

+BullOverPozoruhodné, jak se vždy volá po znovuzavedení zlatého standarDu, ale už se nedodá ten "malý bezvýznamný" detail, že polovina množství zlata byla vytěžena do roku 1900 (a ta druhá polovina od roku 1901 průmyslovými metodami).

Tedy jediné, co by se stalo při "zlatém standardu", je snížení hodnoty (bývalý doby, kdy sis za kilo zlata koupil vesnici s lesem a mlýnem), dnes si za kilo zlata koupíš lepší auto.

00

Odpovědět

+HeliumKdo volá po jeho zavedení?

00

Odpovědět

+HeliumProto taky vznikají decentralizované měny a postupně se zvedá jejich hodnota ...

00

Odpovědět

Tady jde vidět proč ten kapitalistický komunismus v Číně tak dobře funguje. Individualita tam není ceněná, většina lidí jsou mravenci a mají rádi když nad nimi je systém/vláda. Podle nich je super mít skóre, protože jim vadí lidé co přecházejí na červenou :D ale nevím proč nechápou, že můžeš mít super skóre a pak řekneš něco co se nelibí těm co ovládají sytém a máš najednou -700. Vyhodí tě z práce, nemůžeš jezdit autobusem, nemáš nárok na půjčky, školy pro děcka a tak. To už u nás bylo - podobný systém. Díky dnešní technice akorát mohou sledovat každého všude, včetně všech jeho finančních transakcí.

264

Odpovědět

Ale pokud nejseš blbej a do politiky se nenavážíš, tak žiješ spokojenej život.

328

Odpovědět

+cinanSpíše pokud držíš hubu a krok. Ale ne každý považuje tohle za spokojený život, protože je to spíše přežívání než život.

252

Odpovědět

+jiktCo je pro jednoho "přežívání než život" je pro druhého život bez starostí. Ja mám pocit, že spousta lidí především vlivem medii a právě i cílených reklam třeba na FB pokládá politiku za důležitou součást jejich života. Zároveň si myslím, že pokud by (nejen) tyto dvě věci ustaly, tak by zájem o politiku rapidně klesl. A to je i situace v Číně a pokud se tam aktivně nesnažíš něco vyhledávat, tak s tím do kontaktu příjdeš jen minimálně.
Vem si, že u nás čteme každý den jak kterej politik co provedl. A dokud jsem si nezablokoval reklamy od politických stran tak jsem měl ne fb skoro každej den nějakej post od TOPky nebo ODS (čímž mmchodem demonstruju jak mě FB špatně klasifikoval :D )
No a jaké je moje poselství? Neprožívejte to tolik. Nebýt denního zpravodajství z politiky, tak většina z nás ani nepozná jestli je premiérem Sobotka, Babiš, Stropnický nebo Fiala. Jediný co se mění je "image".

46

Odpovědět

+cinanHele já s tebou souhlasím, má to výhody i nevýhody. Život v komunismu. I tady spoustu lidí říká, že se měli dobře.

02

Odpovědět

+cinanPokud se do politiky nenavážíš, tak seš blbej.

22

Odpovědět

+BullOverV tom případě jsem teda blbej, ale zároveň i spokojenej a živej. Zatímco ty bys byl v Číně bez práce na ulici nebo v base, ale hlavně že bys byl chytrej.

05

Odpovědět

+cinanJá (stejně jako ty) nejsem v Číně...

11
Další
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK