Thumbnail play icon

Jak chce Čína ovládnout světový obchodVox

Přidat do sledovaných sérií 46
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:127
Počet zobrazení:7 791

Čína investuje velké finanční prostředky v Asii, Evropě a Africe. Proč to všechno ale dělá? A bude to fungovat? 

Komentáře (48)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

jeden ban pro jarinina
díky
tohle fakt nikdo nechce číst
nejen ty nepodloženosti, ale zejména ty výhružky na konci stránky

41

Odpovědět

Ty si se mnou nechceš povídat. :D

16

Odpovědět

Tak jsem si tě trochu prolustroval Everyone z ČSFD. To mám za toho Stalkera, viď. 3 hodinový film jak se 3 chlapi brouzdají Pásmem a filozofují o smyslu života, to fakt ne. Na ten film jsem potřeboval týden, protože jsem u něj vždy usnul. Přečti si knížku, nezastavíš se dokud jí nepřečteš, to ti zaručuji, na jeden zátah a odpoledne.
Jestli si chceš povídat o filmech tak klidně, jiný úhel pohledu ještě nikoho nezabil, pokud tedy nejsi filmonácek a jediný tvůj názor je správný.

13

Odpovědět

+Jarininco to ma byt?
reakce na B, kdyz jde zde o A? (to, ze se nelibil film, za to ja nemuzu - nektere veci je velice tezke prenest na platno, ale zrovna zde si myslim, ze se to povedlo na vybornou...dale film s tim nema cokoliv spolecneho a tvuj vztah k filmum je mi uplne neznamy a navic vztah jeste ke konkretnimu Stalkerovi absolutne...k tomu vsemu me zarazi ta jistota a iracionalni paranoia, ze v tom ma delat vyse uvedeny prekombinovane nahodny aspekt)
"prolustroval" si spravne, protoze jsem zde daval primo odkaz na muj profil, dal jsem ho tedy k nabidnuti i zde, takze to nemuselo byt ani tak tezke, staci funkcni mys
to, ze ma nekdo odlisny nazor je naopak super, ale to nestaci...je nutne nejen posoudit obsah odlisneho, ale i formu...obsah byl nepodlozeny a forma byla vyhruzna, tak nevim, kdo je zde proti pluralite
nevinny trolling mi nevadi, ale velice me obtezuje vulgarni silactvi reprezentovane na mnoha mistech pod hlavickou Jarinin

01

Odpovědět

+MarZTy jsi prostě jenom užvaněnej vůl, viď.
Takže reakce na A: Reagoval jsem na přímé urážky a to tak, že jsem opověděl informací a to na přímé vyhrožování. Že ti uniká smysl se v tvém případě vůbec nedivím.
Některé věci je těžké přenést na plátno - tzn., že jednoduchý příběh vyřeším filozofováním o smyslu života.
To, že ti vadí můj způsob vyjadřování je tvůj problém na, kterém by jsi měl zapracovat když tvrdíš, že ti odlišný názor nevadí a ne tady bulet a žalovat, chcípáčku.
Není se co divit, že filmy jako TO mají na ČSFD 75% když to hodnotí takoví hňupové jako ty.

13

Odpovědět

+JarininPremyslel jsem, zda mi vubec stoji za to reagovat. Udelal jsem vstricny krok a zaroven chybu.
Fanaticke uzivatele, jako ty, je lepsi ignorovat - nema absolutne zadny smysl vest nejakou diskuzi.
Prakticky to jedine, co zde ctu, je napadani.
Pokud toto aplikujes i v realnem zivote, tak bys ses mel zamyslet. Skodis nejen sam sobe, ale take svemu okoli.

00

Odpovědět

+MarZ"jeden ban pro jarinina"
To je tvůj způsob diskuze?

00

Odpovědět

Podobné video - Hedvábná stezka současnosti
Divím se, že není v seznamu podobných videí zde pod videem.

10

Odpovědět

Vox zase trochu zaspal... Čína už supervelmoc je.

64

Odpovědět

vlhký sen každého socana :) nechajte si zájsť chuť :) Superveľmoc je stále len USA... nie rusko, ani čína...

05

Odpovědět

+ehmA kde je EU27, kam míří za jejím bohatstvím Afričan i Arab?

01

Odpovědět

+ehmAmerikofilní blbe odkudsi z Maďarska... supervelmoc - země, která dokáže ovlivňovat velkou část planety... nevšiml jsem si, že by Rusko nebo Čína planetu neovlivňovaly... ono je celkem jedno, zde to je z hlediska "světový policie", strachu nebo ekonomiky.

12

Odpovědět

+PerunPiCZoVážně? USA nemá ani na postavení té pitomé zdi. V Číně si postaví co se jim zachce, zvládnou to postavit kdekoliv na světě, dokáží si vytvořit vlastní ostrovy v oceánu, aby získali větší území; USA je zadlužená velkým podílem své ekonomiky právě Číně.
Tak nevím jak jinak by sis představoval definici supervelmoci. To, že nedělá bordel všude po světě jako USA neznamená, že nic neovlivňuje. Spíš se divím tomu, proč je USA pořád velmoc, se svou izolovaností. Prakticky se jí EU vyrovnala, ne-li předehnala ve všech bodech (kromě velikosti armády snad)...

00

Odpovědět

Naštěstí pro nás, tohle není moc dobrý plán jak ovládnout světový obchod :) Pakistan, Kyrgyzstan, Srbsko, Sri Lanka. To nejsou země důležité ve světovém obchodu. Tenhle plán má Číně zajistit obchodní cesty k přírodním zdrojů, ropa z Blízkého východu, minerály a kovy z Afriky. Tímhle Čína světový obchod neovládne. Bohatství Číny pochází z Evropy a USA. Evropa ale hlavně USA byla až moc otevřená k Číně a ta toho zneužívala desetiletí. Ale bez know-how a peněz z USA a amerického a evropského trhu, je Čína nic. Kdo by nakupoval výrobky z Číny, když ne bohatá Evropa a USA. Afghanistán, Irák, Jemen, Etiopie? :D

35

Odpovědět

Souhlasím se snahou ovládnout spíše zdroje než obchod.

Ale co se stane, když Čína ovládne obchod s bavlnou (sama Čína je už nyní světovým leadrem a dále staví své projekty v dalších zemích-Egypt, Turkmenistán, Pákistán, Uzbekistán, Turecko tito jsou v TOP10 a především africké země postupně zvyšují svou produkci)? Bude prostě diktovat cenu (především pro domácí spotřebu) a vynaložené prostředky se jí tak bohatě vrátí.

Další vyjmenované zdroje (kovy, či ropa) jsou jen pověstnou "třešničkou na dortu", nikoli tou hlavní motivací.

02

Odpovědět

+HeliumTak či onak jsme v prdeli jako Baťa s dřevákama. :D

03

Odpovědět

+JarininNejsme. Nás se skutečné dopravní tepny Evropy netýkají. Kanál Mohan- Rýn- Dunaj už stojí a dokonce už i Němci jezdí do Vídně přes Durynsko.

10

Odpovědět

+HeliumMyslel jsem to spíše všeobecně, s tou kapacitou a zdroji zaplaví celý svět, co už se dnes děje, kam se hnu tak všechno made in Čína.

10

Odpovědět

+JarininVážně? A odkud je kafe (tedy lépe řečeno, kde se praží většina produkce kávy), cukr a mléko?

Evropané se prostě jen neumí pochválit za své úspěchy.

01

Odpovědět

+HeliumS tím, bych se moc neoháněl, koukni za kolik nakupují surovinu a konečnou cenu, to jim moc dlouho nevydrží, myslím kafe. Mléko vylévají do polí, protože nedokážou vyrobit sýr pod 200kč/kg ve svých nerezových a auto 4.0 technologiích. Nakonec není máslo a nevím co ještě. Nic na co, bychom měli být pyšní.

13

Odpovědět

+JarininTrochu optimismu.

V Číně se zase lidé pravidelně otráví z falešných potravin (zhruba jednou za čtvrt roku přijde nějaká taková aféra).

Evropané se prostě neumí pochválit.

01

Odpovědět

+HeliumJeště jeden - z dotací postavený hydroponický skleník, který produkuju cherry rajčátka za 250kč/kg. To kdyby jsi měl chuť k tomu chlebíku z mraženého polotovaru z Polska, jihočeskému máslu za 300 a africkému kafi z německa přikousnout rajčátko bez chuti. :D
Myslím, že čínan se tu musí cítit jak Kolumbus v Aztécký pokladně. :D

02

Odpovědět

+JarininByli to Inkové, u kterých se vyvinula těžba. Aztékové byli jen zemědělci.

Ostatně to byli právě Evropané, kteří navzdory Golfskemu proudění navázali styk s Amerikami.

Čistě z námořnického hlediska stačilo Číňanům, či Japoncům využít pacifických proudění. Ale obě říše daly přednost obchodu v Indickém oceánu prostě proto, že je to obydlený pás bez nástrah.

I internetová, či webová revoluce je produktem evropanství. Asiati se jen vezou na euro-americkych úspěších. Stejně jako plastické hmoty jsou euro-americkym úspěchem. Asie se opět jen veze ( čím vlastně přispěli Asiaté k rozvoji lidstva?)

11

Odpovědět

+HeliumUmí skvěle kopírovat. :D

22

Odpovědět

Pěkný trailer na China Universalis.

10

Odpovědět

1.5b na 100 rokov? good luck... komanči sa proste nezaprú :D

22

Odpovědět

Čína není komunistická, tak už těch věčnejch kydů nechte. V Číně je už roky a roky státní kapitalismus, připádně oligarchie. Jak tomu vlastně bylo i v bývalé SSSR.

01

Odpovědět

Smutné je zejména to, že mi nepostavíme, vysokorychlostní železnici nejspíš ani v roce 2030 a to buďme rádi, že s tím ANO trochu pohnulo. Smutné je také to že i kdyby bylo 2030 prostavěna tak bude jedna. Tohle by chtělo neuvěřitelně vizionářské projekty v ČR. Do toku 2030 mít tak tři vysokorychlostní trasy napojené na existující v zahraničí. My jsme se totiž před lety měli vykašlat na modernizaci trasy Praha Ostrava a rovnou stavět vysokorychlostní. Tak jako teď už jsme zase pozadu z vysokorychlostní tak bychom měli rovnou budovat hyperloop.

519

Odpovědět

Tak ono se přecejen staví líp, když tě neomezujou lidský práva a nikdo tě nekontroluje (což neni omluva toho, že mi stavíme extrémně pomalu)... a Babiš tomu opravdu moc nepomoh - dostal se do vlády v nejlepší možnej okamžik (a né, ekonomika neroste kvůli němu, jak se snaží některý lidi přesvědčit), ale i tak dal do investic extrémně málo.

323

Odpovědět

+BullOverBabiš se nesnaží nikoho přesvědčit, ze ekonomický růst je jeho zásluha, podívej se na investice z předešlých vlád a současných, jestli poznáš větší (to delší) a menší číslo tak není o čem diskutovat.
A tvoje debilní kecy si strč do p****e, idiote.

118

Odpovědět

+JarininByl si někdy na jeho přednášce? Neustále jen opakuje, jak strašně moc vybral na daních a jak je to čistě jeho zásluha a jak se mu v tom všichni furt snažej bránit... ale, že je to první vláda po dlouhej době, která nevládne v krizi, to už neřekne...
A porovnej si investice ku hdp a zjistíš, že je na tom dost špatně.

121

Odpovědět

+BullOverA proč motáš výběr daní s investicemi. Samozřejmě, že zlepšil výběr daní, proč se nepochlubit, tj. politika. Lít investice do zkorumpovaného systému může akorát blbec nebo zloděj.

28

Odpovědět

+JarininProč motam výběr daní s investicema? Protože ty peníze co vyberou na daních investujou = když ji krize, výběr je samozřejmě horší - nemůže se tolik investovat... když neni krize, vybere se víc - může se víc investovat. On tam přišel v době největšího boomu... i kdyby tam sedělo 200 opic, tak vyberou na daních víc, než předchozí vláda, čistě proto, že rostla ekonomika. Neni to nic, na co by měl Babiš (nebo kdokoli z tý vlády) jakejkoli významnější vliv.

50

Odpovědět

+BullOverJinými slovy říkáš, že korupční cena dálnice za předchozích vlád ku HDP a reálná cena dalnice socansko- Babišovy vlády ku hdp říká, že korupční cena je vyšší a tedy korupční vlády investovali více.

Zbývá tedy otázka, proč se nyní rozpadají mosty. Když korupční vlády tak mohutně utrácely ( a od povodní 2001 navíc Kalousek vybíral "sociální přirážku). Kde jsou ty prachy, které jsme tam dali? V projektech typu Praha olympijská, nebo v betonových truhlících.

02

Odpovědět

+HeliumTak si ještě porovnej cenu za jeden km...

00

Odpovědět

+HeliumA ještě detail - nebojim se toho, že by se někdy rozpadali dálnice z Babišovi éry... ono když postaví 3km za 4 roky, tak se nebude mít co rozpadat...

20

Odpovědět

+BullOverA ten problém, že už nyní se rozpadají Klausovy dálnice, nevidíš. Nebo nechceš vidět?

00

Odpovědět

+HeliumTo samozřejmě problém je, ale co to s tim má společnýho. Bavili jsme se o tom, jak Babiš pomoh/nepomoh investicím do infrastruktury... Babiš měl ministerstva financí i dopravy a výsledek z toho je nulovej. To, že osoba B dělala něco stejně špatně/hůř, neni absolutně žádnej argument proti tomu, že to osoba A dělá špatně. Nechápu kde se to vzalo, ale poslední dobou strašně často, když je někdo kritizovanej, tak jen ukáže na někoho jinýho... vždyť je to absolutní nesmysl.

To je jak kdyby si stál před soudem za krádež a tvoje obhajoba by byla "já sice krad, ale koukněte se na pana XYZ, on dokonce někoho zabil, takže já jsem vlastně nevinnej"... neustále furt dokola... na jednu stranu tvrdí, že je lepší, ale když má jakejkoli problém, tak řekne "oni ho maj taky" - ale pokud je lepší, tak by snad neměl mít stejný problémy ne?

A když teda na ten tvůj argument přistoupim (a čistě pro smysl debaty to budu brát jako nezpochybnitelnej fakt):
Ok, rozpadaj se Klausovi dálnice... super, v tom případě by za ro měl bejt Klaus zodpovědnej. To je bez debaty. Já se ho vůbec nezastávám.
... ale co to má společnýho s tim, že Babiš málo investuje?

30

Odpovědět

+BullOverTento argument jsem četl na tolika diskuzí, že je to snad někde součást školení (ODS,TOP apod.).
Důvod jsem ti napsal hned na začátku "Lít investice do zkorumpovaného systému může akorát blbec nebo zloděj." a ty furt meleš to samý, koukni se na zdravotnictví, kam se podíváš tak samá levárna.

06

Odpovědět

+JarininOk, takže postavil 3km dálnic za 4 roky s ministerstvem financí i dopravy, protože všechno kolem něj je zkorumpovaný :D.

20

Odpovědět

Odpovědět

+JarininJe to samozřejmě hyperbola... napsal jsem tak nízký číslo, aby to nikdo nemoh brát vážně, ale abych tim zároveň ukázal, že stavěj málo... je to cca 16km ročně, což je hodně smutný.

00

Odpovědět

+BullOverTak tím se to vysvětluje.

00

Odpovědět

+BullOverTřeba to, že se musí investovat do již stávajících staveb (plzeňská dálnice, ostravská dálnice), a proto peníze chybí na dálnice nové - Karlovarská a liberecká, jihovýchodní obchvat Prahy.

Prostě státní rozpočet je pouze jeden a každý průser v něm znemožňuje je investici jinou.

00

Odpovědět

+JarininJe hezke, ze ses vyrovnal s tim, ze ses idiot a svoji hloupost nikde neschovavas, prosty muzicku.. Jen pokracuj dal, v hospode by ti kazdy za tyhle kraviny dal pres hubu, v radiu by te nikdo neposlouchal, tak aspon tady se muzes vyblit.

21

Odpovědět

+lmfdgV hospodě si takový krysy jako ty se šarmem vychutnávám.

34

Odpovědět

+lmfdgJarinin je jen trol, který pro zmatení nepřítele sem tam napíše něco, co má hlavu a patu.
Občas je zábavné sledovat, jak mu uniká myšlenka, na kterou reaguje, a jak je přesvědčen o správnosti svého zjednodušeného vidění...

20

Odpovědět

+Blabula2Nesmíš podle sebe soudit druhé. :D Trollko.:D

14
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK